Balirka

Može da se balira sa svakom presom nije to kamen nego stočni sirak.Ako je stabljika deblja od palca ne može se osušiti.Ona se koristi prvenstveno za spremanje senaze i to kada izraste do maksimuma i usemeni se za baliranje se kosi do metra visine da bi mogla da se osuši jer kod prevelike ne možeš napraviti odgovarajuće bale tj.da budu jednake i lake.Ostavi ti nju da se ona fest osuši da ti ne bi napravila probleme da je posle vadiš iz senjaka i bacaš
 
Ok hvala na savetima.
ako je to neko radio nek kaze jos neki savet kolike bale praviti koliko brzo terati i slicno.
znam da je teska za susenje ali kad se mora sta ces(2000. i 2003. mi je odradila pola zime,denuli u stogove i nije se upalila lepo osusena a bila je preko 2 metra ali posle toga sam muda u carape upasivao,teska i kad je suva,malo solili ni trunke budji il necega a mleka ko u prici).kad je dobra godina to stoka jede na zeleno ako nesto ostane digne se na tavane.
 
miladinovic je napisao(la):
zanima me moze li se sudanska trava balirati sa claas markant 50 ili Welger 45,bit ce visine oko metar ipo trava,ne bih da probam pa da sjebem balirku imt 539 bi to radio.pozdrav
mozez,al najbolje prije usitniti,jer nikad se nece osusiti,jednom sam presovao od 2 metra,voda curela iz svake rupe,merili bale 42kg,pokrili sa najlonom da ne dobije vazduha,i dobili silazu al nikad vise necu raditi takvo sto
_________________________________________________Post je spojen: [time]1243543418[/time]_________________________________________________
Matić je napisao(la):
@Tibor
Druže kakav je kvalitet delova kod Čonkića?Jel original Welger ili on proizvodi?Hoćeš li ubaciti slike 63-ke?
dosad nisam imao problema sa kvalitetom,i jeftinije od ostalih delovi nisu originalni to mogli platiti
04welger63.jpg

welger 63

_________________________________________________Post je spojen: [time]1243543739[/time]_________________________________________________
KishRobert je napisao(la):
dobre prese....samo posle utovara takvih bala,uvece obicno upasivas muda u carape. ::namigivanje:: :haha:
mozes skratiti bale,detelina 14-16kg,trava do 18 ,kukuruzovina isto
 
uvezena,s ovim sam uspeo 10 bali za minut da upresujem,videcemo kolko moze u slami,mada pravi vislje bale od serije 50.
 
@miladinovic tera se prema velicini otkosa ako je pravis otkos vidi se koliki kapacitet prima presa i prema tome ma sl je to kao kukuruz samo je lakse jer je meksa sudans am i ja davao ali samo kao zeleno !!ali jedu samo prezivari ako se nevaram jer ima neke otrovne materije!! :ppozdrav:
 
Koliko je bila ::novac::?Ako nije tajna.Ja imam AP61 gotovo identična kao i 63 samo sa starim tipom vezača i pravo da ti kažem zverina od prese.Može u slami od 450-500 bala na sat kada je poteraš dobro.
 
Moćne i jake.Samo imam jednu veliku zamerku.Ne cvikaju sigurnosne šrafove na zamajcu već slome nož i kontra nož ili bočni reduktor sa sve konusno tanjirastim.
 
miladinovic je napisao(la):
zanima me moze li se sudanska trava balirati sa claas markant 50 ili Welger 45,bit ce visine oko metar ipo trava,ne bih da probam pa da sjebem balirku imt 539 bi to radio.pozdrav
treba sto sporije da teras manje bale dobro stegnute i nabijene ,pravi i manje redove kad budes skupljao .sudansku po meni nemozes presusiti pa nemoj biti nestrpljiv sa baliranjem :cao: samo gas
 
@ matic ,menjao za 52 i doplatio 800e=4000e,imao sam 61-cu,kod mene par puta isplatio sebe
 
@Tibor To je druže veoma povoljno.Ja sam išao da gledam jednu iz uvoza kao čaša znaš kada farba u tunelu još stoji nije se skinula,hidraulični pick-up i rasklapanje ali cena 6000eur.
@Kombajner
Šraf koji je na njoj je M8 kvaliteta 5.6 znači najmekši.Od 95-od kada je kod mene samo je jedan prošle godine otkinula zbog naletanja noža na kontra nož a ni sam ne znam koliko je noževa polomila pre toga.
 
Nikada nije udario nož na kontra nož sam od sebe već zbog izlomljenih prstiju od grablji i raznih drugih metalnih stvari koje udju unutra a ne vide se okom.
 
@MATIC ni to nije puno za takvu presu u takvom stanju.samo da pomenem moj je istroseniji od te,hid.pik-ap i hid.rasklapanje imam i na mome
 
Stvarno kao sunce se vidi da nije puno radila ali ide i ova moja već godinama bez ikakvih kvarova sem tih noževa.
 
popizdim kad mi ude zubi o gralje,narocito od balerine od fi12mm,to vec slabo preseca,posle moram vaditi noz i ostriti
 
Nazad
Vrh