Balirka

Ja sam sa mojom poljostrojkom godisnje uradim 10000 slame 10000 deteline i 5000 kukurzovine. A nisam imao ozbiljan kvar. :D :ppozdrav:
 
Ja nisam uopste pljuvao po welgeru ja za nju imam rijeci hvale nebi je imao 10 godina da nevalja

ja samo kazem da svako samo gleda na welgera i nista drugo zasto :sta:
 
kombajner je napisao(la):
todor jeste znam naravno nego ovamo kod mene se zale a i iz iskustva neznam kod tebe kako uspeva!!!
pa ako je redovno mažeš svaka će ići a za kukurzovinu pogotovo
 
Evo sta sam rekao ovde kod nas nece poljostroj kazu jebes to
to nevalja a ljudi sa njima cuda prave

o tom ja pricam i nisam taj da pljujem po bilo kojoj masini jer je svaka na svoj nacin dobra

ala sam se raspisao :haha: :haha:
 
jebe ih kad rade kukurzovinu jer je ne čiste,pa ja nju vučem sa 542 i za dan sam radio i po 3000bala
 
cini mi se da je Zeljkin sinovac na forumu ali nece nesto da pise
a mogli smo dosta nauciti o presama :D
 
Moja Balirka je 1984 godiste samo je dobro ocuvana! Prosle godine je farbana pa zato tako lepo izgleda! Bila je pojedena osovina koja izlazi iz reduktora i nosi zamajac(sa kupastim zupcanikom) pa sam to doradjivao, menjao sam kajle u reduktoru koji razvodi snagu za pikap i prste donosace slame u kompresioni kanal, navario i naostrio nozeve(bili su nepravilno potroseni jer klip nije bio pravilno ustelovan, ocistio celu masinu podmazao isprobao u prazno i montirao brojac bala posto nije imao! Inace sad sam je tek kupio pa jos nisam sa njom radio a koliko je predhodni vlasnik radio sa njom sam bog zna!
 
Lifam! Ima i slika, prelistaj ovu temu par strana unazad i nacices ih!
_________________________________________________Post je spojen: [time]1239915174[/time]_________________________________________________
Sad sam pogledao! Strana 9
 
todore ne bih se slozio sa tobom :ppozdrav: pogledaj u moj profil moju lifam presu 2005 god
_________________________________________________Post je spojen: [time]1239995337[/time]_________________________________________________
bilo je na nekoj strani pitanje koji kanap koristite pa ja koristim najvise drvoplast tip 500 kad nema 500 onda 320 a ponekad koristim i madjarsko vezivo koje kupujem ili na buvljaku ili privatno sto donose iz madjarske . mada po meni moja presa najvise voli Drvoplastovu T-500
_________________________________________________Post je spojen: [time]1239995627[/time]_________________________________________________
problem je nastao kad su ovi iz poljostroja poceli da seru i da skupljaju stare prese i da stare delove farbaju i ubacuju u nove prese normalno ove delove sto nevaljaju menjaju novima i obicno ti stari delovi od zamora materijala pucaju i nastaju havarije e sad manje ili vece zavisi od toga da li je ubacen stari deo na vazno mesto ili je postrance gde i nije toliko bitno... to je sustina
 
Gde se mogu kupiti folije za obavijanje rol bala i koje vi koristite,kakva su vasa iskustva?
 
Na zahtev sa PP. Ovako izgleda moj brojac bala! To je neki stari brojac sa neke strikace masine ili tako neceg...
Slika336.jpg
Slika335.jpg
Slika334.jpg
 
Nazad
Vrh