Pšenica Apache

gooxxyy

Član
Učlanjen(a)
24 Avg 2009
Poruka
38
LG apache sta mislite o ovoj sorti psenice vidim da se svuda na forumu pise o njoj pa mislim da je konacno bilo vreme da otvorimo novu temu i da se na jednom mestu pise o njoj.pozzz
 
Odg: psenica apache

ja sam posejao prosle godine 5 lanaca na mestu apache i dodje mi nekako redak, a bacio sam za jedno 20,30 kila vise semena nego sto treba. dal je takva sorta ili mozda greska pri setvi?
 
Odg: psenica apache

Takva je sorta.Razbokori se on ne brini,ja sam sejao 115kg po k.j trenutno odlično izgleda.Predsetveno je dobio 150kg 15-ce po k.j a prihranjen jednom sa 300kg AN-a po k.j i sviđa mi se što nema pologa.
 
Odg: psenica apache

ja sam ove godine posejao isto apache za probu 180kg.po hektaru i meni se cini da je redak.Djubrenje -vestak 15-15-15 NPK 200KG/h i u prolece negde 20 marta isao sam sa 200kg an 15 april 100kg kan njiva na kojoj sam ga posejao nije radjena zadnjih 10 god. neka crvena zemlja kvalitet zemlje -0.pa cemo da vidimo rezultate u zetvi.namerno sam to radio da vidim bas dal je tolko dobar ili ne.
 
Odg: psenica apache

ja sam predsetveno na svu psenicu (ukupno ok nekih 28 lanaca-k.j razlicitih sorti) bacao 100 kg 15-ice i jos po 100 kila ana i prehranjivao sam pri prskanju.
 
Odg: psenica apache

a da i to da kazem prskanje sam isao sa metmark :D plus 5kg urea
 
Odg: psenica apache

Matić je napisao(la):
Takva je sorta.Razbokori se on ne brini,ja sam sejao 115kg po k.j trenutno odlično izgleda.Predsetveno je dobio 150kg 15-ce po k.j a prihranjen jednom sa 300kg AN-a po k.j i sviđa mi se što nema pologa.
da li sam ja ovo lepo skapirao- 300kg AN-a po k.j/color] jel to onda skoro 600kg po ha
 
Odg: psenica apache

90kg/kj posejano i za sad izgleda odlicno...3x16 150kg predsetveno,150kg ureje u februaru,150kg AN u martu i folijarno kada sa isao zastitu od korova 15kg ureje...a,da i potroseno 10kg Cinkfosfida po jutru iz vise puta,sto je cini mi se dosta vazno...
Free Image Hosting by ImageBam.com
 
Odg: psenica apache

Posejao sam prvu reprodukciju 125kg/kj. Predsetveno ništa, ali predusev đubren stajnjakom. Prihrana 2x100kg/kj AN-a, folijarna prihrana 2x2kg/kj Murtonik i naravno obavezna zaštita od bolesti. Takođe sam potorošio na 4kj oko 10 kg Cinkfosfid mamca.
Za sada nema ni malo pologa. Oduševilo me je bokorenje ove sorte.
 
Odg: psenica apache

nikola indjija je napisao(la):
pa vi ljudi koliko bacate vestaka nece te moci ni njega da platite kada ovrsite zito

Piaj Bocu Kolarića koliko mu je rodilo prošle godine.
 
Odg: psenica apache

zorancile je napisao(la):
A seme apača je skuplje od ostalih?

U razmeni je NS domace seme 1:2,2 kg psenice, a Apache, i Balaton 1:4,5 kg psenice...
Ns seme sejem 170 kg po kj, a Balaton (Apche) sam sejao 115 kg po kj. Kd se preracuna po paritwtima, odnos je 374:517 kg psenice po kj....E sad da li ce dati 150 kg vise, da bih bio u plusu :sta:...nadam se da hoce :ppozdrav:
 
Odg: psenica apache

znam da su rekli da je prosle godine ova sorta tamo u delovima oko deliblatke pescare i tako dala preko 4 tone po lancu u normalnim uslovima, e pa ne mora 4t neka bude i 3,5 ja cu biti zadovoljan. jedino sto trazi je ranija setva

:ppozdrav:
 
Odg: psenica apache

oldtimer je napisao(la):
zorancile je napisao(la):
A seme apača je skuplje od ostalih?

U razmeni je NS domace seme 1:2,2 kg psenice, a Apache, i Balaton 1:4,5 kg psenice...
Ns seme sejem 170 kg po kj, a Balaton (Apche) sam sejao 115 kg po kj. Kd se preracuna po paritwtima, odnos je 374:517 kg psenice po kj....E sad da li ce dati 150 kg vise, da bih bio u plusu :sta:...nadam se da hoce :ppozdrav:
Vas onda dobro deru ::novac:: Kod mene u ugovoru za psenicu apache pise da je paritet za seme 1:2,2+PDV(8%) sto izadje da za 1 kg semena treba da predam 2,376 kg psenice.
 
Odg: psenica apache

Cukanesa dobro si skapirao.Bacio sam toliko jer sam morao zbog subvencije i onih 9000 da bi dobio 6000 inače ne bi više od 200kg ana po k.j
 
Odg: psenica apache

Kod vas u Zrenjaninu je sve skuplje! Kako ides prema Pancevu sve je jeftinije ::novac::. Znam jer sam na pola puta izmedju...
 
Odg: psenica apache

Apac psenica nisam siguran da je ona za nase podnevlje .izuzetak je kisna godina koja njoj odgovara posto je vise forsiraju u nordiskim zemljama jer ima nizu slamu .Iz iskustva sam primetio da su sekundarni i tercijalni klasovi uvek manji od primarnog klasa u bokoru psenice a apac stvara i do devet stablika iz jednog bokora .
Prosle sam godine podelio njivu na pola jutro ipo sam zasejao apacem a drugu polovinu ljiljanom uz istu agrotehniku na toj parceli je ostvareno 2900 kg po kj apaca i 3300 kg ljiljane po kj .norma setve je bila 105 kg apaca po kj i 160 kg ljiljane po kj. samo sto sam apac kupio a ljiljana sa tavana
 
Nazad
Vrh