Leska - opšta tema

Pronasao sam na netu kolicine i cijene koje je turska izvezla poslednjih godina.
Tako je za 2008. godinu cjena bila 6.16 dolara po kilogramu, 2007. g.- 6.51 dolara, 2006.g.-5.93 dolara, 2005.g.-9.21 dolar.
 
bogi023 je napisao(la):
U institutu u Novom Sadu dr.Korac je imao zasad kalemljenih star oko 30god.
M.leska na koju se kalemi je jako izdrzljiva i ne rastu izdanci sto mnogo olaksava posao. Ja imam Tomu Vinkovica i mogu jako blizu da pridjem vockama. Evo mog vocnjaka

Pozdrav Bogi 23,
Tvoj vocnjak sa leskom je izvanredan, lepo obradjen, stablice okrecene, kao za na razglednicu.Bravo! Pu pu masala (da ga ne urocim),
Ne razumem se mnogo u lesku (vise sam se posvetio bademu) ali izgleda da ovo nisu zbunjaste vec kalemljene leske? Posvetio sam se bademu i vec na jesen planiram vec novih 200-230 badema ali cisto onako sledim forum leske jer nije iskljuceno da u buduce posadim i koju parcelu sa leskom. Koje si sorte posadio i u kom odnosu? Lice na 2 godisnje, znaci za sledecu sezonu spremaj se za prvu berbu a mozda i sada bude bilo za ukucane.
Kako i da je pozdrav i mnogo srece svim vocarima (kostunjastog voca)
Post je spojen: [time]недеља, 15. август 2010. 14:27:15 MST[/time]
_________________________________________________
@sale
Sa preko 5000 komada ti si lokomotiva ove mlade i ambiciozne kompozicije, stavljaj ugalj , lozi i punom parom napred.
@tellnet, pop
Samo hrabro i sa srecom,

i svim ostalima puno srece i postirajte svoja iskustva
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozz ladomiroff
Sorta je Enis,a oprasivac Tonda. Sve su kalemljene.Razmak izmedju vocki 4m i izmedju redova 4m. Rod 2009 je bio 30kg sa 160 stabala. Ove godine ce da bude losije zbog loseg vremena. Evo kako izgledaju sad

65mxiw.jpg


ma7wab.jpg
 
Kod mene na posedu najbrojniji su Enis, Mecja leska, i Istarski Dugi ( Moj otac kad je to sadio konsultovao je licno pokojnog dr. Koraca, koji mu je preporucio ove sorte za ovo podneblje, sto se dobro pokazalo). Kao sto se vidi na ranijim slikama, i moji nisu zbunasti, jer lakse se prilazi do samog stabla. Finansijski ne stojim bas najbolje, pa stoga moj vocnjak nije redovno kosen, nemam svoju frezu i obradjujem ga Ursusom, ali nadam se da ce se uskoro situacija promeniti. Kad je sadjena leska, zasadio sam 7 stabla badema, ali nisam imao roda za ovih 10 godina nikako... Nece podneblje. Bice slika buducih radova. Veliki pozdrav svima :ppozdrav: :ppozdrav:
 
bogi023 je napisao(la):
Pozz ladomiroff
Sorta je Enis,a oprasivac Tonda. Sve su kalemljene.Razmak izmedju vocki 4m i izmedju redova 4m. Rod 2009 je bio 30kg sa 160 stabala. Ove godine ce da bude losije zbog loseg vremena. Evo kako izgledaju sad
k

Da li si imao 30 kg ociscenog ili u ljusci ?
 
Poslednja izmena od urednika:
@zokidrum
Sto si sadio cistu Mecju lesku? Koliko ja znam plod je jako sitan i nije bas za jelo. Dobra je samo da se na nju kalemi zato sto kod nje ne rastu izdanci.

@Sale
U ljusci. Postavicu ovde koliko ce biti ove god.
Do sad sam kupljenje lesnika pocinjao 25avg,a ove god cisto sumnjam da ce biti pre 5-10 sep.
 
zokidrum je napisao(la):
Kod mene na posedu najbrojniji su Enis, Mecja leska, i Istarski Dugi ( Moj otac kad je to sadio konsultovao je licno pokojnog dr. Koraca, koji mu je preporucio ove sorte za ovo podneblje, sto se dobro pokazalo). Kao sto se vidi na ranijim slikama, i moji nisu zbunasti, jer lakse se prilazi do samog stabla. Finansijski ne stojim bas najbolje, pa stoga moj vocnjak nije redovno kosen, nemam svoju frezu i obradjujem ga Ursusom, ali nadam se da ce se uskoro situacija promeniti. Kad je sadjena leska, zasadio sam 7 stabla badema, ali nisam imao roda za ovih 10 godina nikako... Nece podneblje. Bice slika buducih radova. Veliki pozdrav svima :ppozdrav: :ppozdrav:

Pozdrav,
Dali mozda znas koje su sorte ti bademi sto ne radjaju? Ako ne radjaju zbog izmrzivanja to je to. Verovatno znas da ih mora biti najmanje 2-3 sorti zbog medjusobnog oprasivanja.. kakvi su inace kao drvece jesu li narasli za ovih 10 godina? Al u svakom slucaju ako 10 godina ne daju nista .. ne cekaj vise zameni ih.
 
Pozdrav za lešnikare i svaka čast za voćnjake, samo napred. ::svaka cast::

Verujem da će od ove kulture biti nešto ali ima 1 stvar koja me muči. Ako je lešnik voćka budućnosti kod nas, nije mi jasno što čika miško dade onolike milione u plantaže jabuke, mogao je na 750 ha da zasadi lešnik. Ako mi pomognete da ovo razumem ne bih imao ništa protiv da vam se pridružim, retko koja kultura je hvaljena kao ova. :cao:
 
futurefarming je napisao(la):
Pozdrav za lešnikare i svaka čast za voćnjake, samo napred. ::svaka cast::

Verujem da će od ove kulture biti nešto ali ima 1 stvar koja me muči. Ako je lešnik voćka budućnosti kod nas, nije mi jasno što čika miško dade onolike milione u plantaže jabuke, mogao je na 750 ha da zasadi lešnik. Ako mi pomognete da ovo razumem ne bih imao ništa protiv da vam se pridružim, retko koja kultura je hvaljena kao ova. :cao:

Mislim da je kod njega u pitanju samo da se vrati ulozeni novac sto pre.Sa onakvim sistemom sto ima u Celarevu da je posadio bilo koju vocku zaradio bi.Za lesku se ceka dosta godina,a to Miskela nemoze da ceka. :haha:

telnett je napisao(la):
Dani leske Dec u Nedelju 26.09. hoce li biti ko od cenjenih forumasa prisutan ?

Ako bude lepo vreme doci cu,mada su za nedelju najavili kisu,vise mi se obilazi plantaza nego da slusam predavanje.
 
Ja cu izriziokovati pa makar cuskije padale . Naravno sto Hipija kaze vise da vidim nego predavanje .
 
Nazad
Vrh