Leska - opšta tema

Ajde ajde lesnikari pa da kazete kakav ce rod biti ove godine a meni neka kaze neko gde da kupim kvalitetne sadnice kalemljenog lesnika jednogodisnje ili dvogodisnje sadnice i da li treba da rezervisem unapred ali broj nije veliki 50 ili 60 vojnika Halski Djin, Rimski Istarski dugi za jesen 2011.god. Po kojoj ceni neka posalje broj porukom kome da se obratim :cool:
 
Novi sam član foruma. Pozdrav svima!!!
Želim da Vas obavestim da na našim prostorima postoji zastupni proizvoda Facme-italija www.agropartner-ns.co.rs
koji se bavi uvozom mašina za lešnik i ostalo jezgrasto voće.
15zmq35.jpg
 
Kad je priča o sakupljanju, šta kažete na ovo:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=K-A8Lgr7Lqk[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Ik1hlKCselU&feature=related[/youtube]
 
e ovo je za nas a ne neka skupa mašina kojoj treba 100 ha da bi je otplatio!
Post je spojen: [time]1300563078[/time]
_________________________________________________
ovo čudo ne može puno koštati
 
Ma ovo je jednostavno, dajem ruku da majstori sa foruma mogu da ga naprave za dan, evo i još prostije sprave:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2IPJZQBqWiw&feature=related[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8bl-uibS8cM&feature=related[/youtube]
 
Pozdrav!
Mi smo zastupnici za Srbiju mašina za lešnik. Povoljniji smo od hrvatske. tel 021/6610643
 
Sinisa,

Da li mozes neke cene da nam kazes : vucenih,nosenih,samohodnih ? Rokove isporuke ? Da li postoji neka subvencija od strane drzave za ovu vrstu masina ?
 
Ova kosta 475$

a0025.jpg


a ova 675$

a0080.jpg


Sale je napisao(la):
Sinisa,

Da li mozes neke cene da nam kazes : vucenih,nosenih,samohodnih ? Rokove isporuke ? Da li postoji neka subvencija od strane drzave za ovu vrstu masina ?

I mene interesuje
 
Da li neko može da mi kaže gde se na teritoriji Vojvodine mogu nabaviti kvalitetne, sertifikovane sadnice italijanskih sorti lešnika (Tonda Genttile della Longhe).
 
e pozdrav svima citao sam vase teme o esnicima pe me kopka duze vreme da i ja posadim jedno 50 ari jer u mom kraju nema iz okoline aleksinca sam pa me interesuje posto su sadnice sakupe a ja nisam mnogo pri parama, u vasim temama nigde nepise, dali mogu iz stare plantaze lesnika da posadim one vildane kako ih vi zovete izdanke jer nisam mnogo upoznat stim molio bi za pomoc ,,,,,unapred hvala
 
Koliko ja znam mošeš uz zalivanje i ostale mere ali prvo dobro prostudiraj i sve dosad napisano na ovom forumu a i malo guglaj sve zavisi šta imaš od mašinerije .:cao:
 
Poslednja izmena od urednika:
pa imam sve uslove od masinerije imam traktor,pug,tanjiracu,drljacu,roto frezu,setvopripremac i jos toga mislim da je dovoljno za pocetak zanima me sad mi je prazna njiva bila je psenica prosle godine ba bi je letos dobro isprskao totalnim herb....dali to za jesen nece smetati .
 
beljac Pošto imaš svu tu mehanizaciju a ne planiraš na toj parceli ništa do jeseni ja bi ovako uradio -sada bi dobro istanjiroao znači malo pritisnuti tanjiraču ,kasnije negde u julu poorao i samimtim uneo zelenu masu u zemlju u jesen pred sadnju bi izfrezerovao samo gde će biti redovi nije na odmet baciti imalo stajnjaka pre toga i onda posadio sadnice nema potrebe za totalom ali ako si baš tako naumio neće smetati jer sadnice možeš saditi i zimi samo mora da bude temperatura u plusu.:cao:
 
ma da u pravu si ali ima mi njiva pirovinu pa bi to ocistio na vreme jer je sad lakse isprskati sve je to jepo samo sto ja tu nemam mogucnosti za polivanje bice kako bog kaze ali dobra je zemlja drzi vagu a i ima po neko domacinstvo po 1/2 stabla u selo i bez polivanja zaju savrsen rod,verovatno sa polivanje daje bolje,,,,,interesuje me jos vildan kad se izvadi,tako da se sadi ili da se oreze i dali da uznem iz razlicitih zasada vildane da izmesam zbog oprasivanja.
 
Zavisi kliko su dugački .najbolji su oni do 1 m, kad krenu poskidaju se donji pupoljci ostavi se 4-5 komada A što se tiče mešanja može a i ne mora:osmeh:
 
Možda i nije sečena, ima 5 tema o lešniku, ne zna se više ko gde piše.

Evo mojih žbunova, crveni imaju 2-3 a zeleni su preko 3 metra, služe za ukras tj. kao živa ograda na vikendici:

 
Nazad
Vrh