Leska - opšta tema

Odg: Prodaja lešnika - gde i po kojoj ceni

Molim te objasni malo ovo
šta ima tu da objasnim ? :sta:

@predragtosic@yahoo prvo analiza zemljišta, pa prihrana pa unošenje stajnjaka, rigolovanje, izrada plana, bušenje rupa, jesenja sadnja i još mnogo, mnogo toga, najbolje da kupiš neku literaturu....
 
Odg: Prodaja lešnika - gde i po kojoj ceni

Za predraga tosica.
Koji lesnik bi sadio ja mogu da ti spremim za jesen ako ti treba 50 kom nekalemljeni.
A i blizu sam iz bele palanke mozes da pogledas letos moje lesnike i izaberes koju sortu oces
imam istarski halski dzin rimski i ludolf.
 
Odg: Prodaja lešnika - gde i po kojoj ceni

Imaš dva kalema, niski i visoki, nisam siguran da li se to baš tako naziva, ali se jasno uočavaju dva kalema.....imaš dosta o tome na netu, pregledaj malo ! ::namigivanje::
 
Odg: Prodaja lešnika - gde i po kojoj ceni

Ovo prvi put cujem da se kalemi lesnik dva puta,pa me interesuje zasto se to radi i koja je svrha toga.
 
Odg: Prodaja lešnika - gde i po kojoj ceni

Hoćeš da fotografišem sada pa da postavim sliku ? ::namigivanje::
 
Odg: Prodaja lešnika - gde i po kojoj ceni

Moze i tvoje objasnjenje a sliku cu ja da postavim,samo ti odgovori
 
Odg: Prodaja lešnika - gde i po kojoj ceni

Evo tri fotografije, fotografisao sam sada pa ne zamerite na kvalitetu, icsimao sam se dok sam otišao do voćnjaka :udri:, a sneg, pada li pada ::lose::...

m7uarm.jpg


a0cfb5.jpg


mkystu.jpg


Sutra ili ovih dana dobijate i obrazloženje zašto je dvostruko kalemljenje bolje , sutra punim 21 godinu :D...
 
Odg: Prodaja lešnika - gde i po kojoj ceni

za dragana iz belu palanku ne razumem se ja u sorte nov sam u tome zato i trazim savete.ti nekalemljeni treba li posle da se kaleme ili ne mora kako je najbolje?mogu da dodjem to mi je blizu a kolka je cena
 
Odg: Prodaja lešnika - gde i po kojoj ceni

Ne treba da se kaleme samo se uzme izdanak i od koje sorte uzmes to ti bude ta.
Kalemljenje se vrsi na divolesku i kalemljeni je skuplji ibe 7-8 evra komad a izdanak 1 E.
 
Odg: Prodaja lešnika - gde i po kojoj ceni

Hvala na slici i srecan ti rodjendan,
ovaj lesnik ti je jednom kalemljen i na trecoj slici se vidi najbolje.Na drugoj se vidi mecija leska koja pri dnu ima krivinu i za koju ti mislis ka je kalem a nije.Evo i par slika od mene,jesu od letos.
158auwx.jpg
28j8w41.jpg
29w2stx.jpg
 
Odg: Prodaja lešnika - gde i po kojoj ceni

Jeste lešnik je dva puta kalenmljen, samo nisam mogao da otrpam sneg jer je padao kao blesav pa se ne vidi najbolje, znam da prepoznam kalem, a i nemoguće je da svi imaju istu krivinu na istom mestu :nono:, hvala na čestitkama za rođendan... ::namigivanje::
 
Odg: Prodaja lešnika - gde i po kojoj ceni

Ja sam placao 2500 RSD kalem od 250 metara. Sto, resio si da se ogradis?
 
Bogi,

Stajnjak je 3000 din prikolica (3.500 kg)
I pored svih cimanja i razvlačenja ipak mi to tvoje dodje previše skupo.
 
Meni treba oko 100kg (oko 200gr po stablu) i zavrsim za max 3 sata
A utovariti stajnjak rucno je nevidjeno zlo i to znaju oni koji su to radili. Ne moze jedan covek treba ekipa da se skupi,pa onda istovariti i razbacati.
Tako da mislim da je ipak bolje dati 4000 za ovo nego se zezati sa stajnjakom ceo dan.
Ne kazem da je stajnjak los.

Nas dvoje smo danas isli da bacimo azot i posao je bio laganica :D
 
Bogi nije lose zbog sastava zemljista u vocnjaku svake 5 god. razbacati 15 prikolica stajnjaka na hektar.A svake dodavati mineralno po potrebi i n-min metodi.
 
Nisam ni rekao da je lose. Ako bi imao potrebnu mehanizaciju uradio bi tako.
Ovako imam gomilu izgorelog stajnjaka pa pri svakoj sadnji ubacim u rupe i svakih par godina razbacam,ali samo oko stabala.
 
Ja sam danas bio na lešnicima i vidim da je počelo ali nisu se još svi cvetovi otvorili!
 
Nazad
Vrh