Leska - opšta tema

Odg: Orah - opšta tema

Dobar dan dobri ljudi
Evo citajuci o lesniku stigao sam i do ovog sajta, posto ja nemam nekog iskustva u poljoprivredi resio sam da na nasledenu njivu zasadim lesnik. Dali neko moze da mi preporuci neku sortu lesnika, doduse radi se o 0,5 hektara nije nesto ali da ne propada njiva bezveze.
 
Lako ce da krckamo daj da rodi.Kod nas duva strava vetar i ima na zemlji muskih cvetova,Ako neko zna da li izlaze novi muski cvetovi ako svi otpadnu?
 
srdjuanzorz je napisao(la):
Lako ce da krckamo daj da rodi.Kod nas duva strava vetar i ima na zemlji muskih cvetova,Ako neko zna da li izlaze novi muski cvetovi ako svi otpadnu?

Ne. Ako su bili izduzeni onda su odradili oprasivanje. Pogledaj kako stoje zenski cvetovi
 
:ppozdrav:
Post je spojen: [time]1298135244[/time]
_________________________________________________
Pozz.Moze neko da kaze koliko je "Konjsko" djubrivo kaloricno i da li je moguce djubriti njivu sa njim kolika mu je vrednos u odnosu na "Kravlje" djubrivo i da li smeta u gajenju ::svaka cast:: "Lesnika"?
 
Odg: LESNICI

predragtosic@yahoo.com je napisao(la):
ZANIMA ME DA LI SE ISPLATI ZASADITI LESKE U PARCELU OD 10 ARI.

E jbg to je pitanje za ekonomiste a ne za vocare :)
A i sta ko zove isplativim?

Neko isplatiost izrazava u milionima evra a neko u hilajdama dinara.
Moze li lesnik da se gaji na povrsini od 10 ari-moze.
Da li se isplati, to ces morati sam da zakljucis.
 
Odg: Prodaja lešnika - gde i po kojoj ceni

hvala brate!a ne moze li to da se uradi krajem proleca ili u leto?ja sam iz pirota koliko se krecu sadnice u pozarevcu?hocu da zasadim za pocetak oko 50 sadnica,ne znam koliko se to isplati,kako ide trziste
 
Odg: Prodaja lešnika - gde i po kojoj ceni

Po meni je najbolja jesenja sadnja ::namigivanje::, kupio sam desetak lešnika prošle godine, dvostruko kalemljenih, cena je bila oko 800 RSD po kom, a msm da se isplati, tržišta uvek ima, ali je pitanje po kojoj ćeš ceni moći da ga plasiraš ! :ppozdrav:
_________________________________________________
ako ideš veće površine pokušaj da središ povraćaj sredstava od RS, dobija se 100 % povraćaj za sadni materijal ! :D
 
Odg: Prodaja lešnika - gde i po kojoj ceni

[quote author=matke. link=, kupio sam desetak lešnika prošle godine, dvostruko kalemljenih
Molim te objasni malo ovo
 
Nazad
Vrh