Leska - opšta tema

Razlika je opet u ceni,izdancima,itd...Najbolje bi bilo da procitas prethodne postove i da sam zakljucis sta hoces.
 
Ljudi, zanima me da li je iko sa foruma, bez obzira u kojoj državici živi, dobio podsticaje od državice, koliko je čekao na njih, da li je morao da ih ciljano utroši i u kojem procentu ih je dobio u odnosu na uloženo!
Hvala, nadam se da nisam pretjerano znatiželjan. Kod nas u RS su tako napravili da samo iz NJIHOVE raje mogu dobiti. Tipa, donesi potvrdu da je svaka sadnica sertifikovana, da je djubar kupljen legalno i mnoge druge začkoljice
 
Prvi sastanak posle osnivanja udruzenja proizvodjaca lesnika je zakazan za 5-ti Februar u 12h
u prostorijama ''Poljoprivredne strucne sluzbe'' u Pozarevcu Dunavska 91
Pozvani su svi koji zele da dodju
 
Pomaže Bog braćo!!

Supruga i ja planiramo možda već ove godine da zasadimo lesku na 2Ha u Kuzminu.Još nisam radio analizu zemlje, ali sam video da u blizini kod Erdevika postoje neki plantaže.Bio bih zahvalan ako neko od forumaša ima u tom kraju lesku, ili neko iz Srema koji bi bio raspoložen da da neke savete, pa čak da se i lično vidimo.
 
Miloše, ovdje možeš da dosta toga saznaš, a forum postoji da bismo svi podijelili svoja znanja. Ja sam ti na raspolaganju za sva pitanja. Molim te da se držiš da ne postoje glupa pitanja, postoje glupi odgovori. Sretno u poslu
 
Odg: Orah - opšta tema

Ako ima nekog na forumu iz Kragujevca ili okoline koji se bavi gajenjem lesnika znacilo bi mi jer planiram da zasadim oko 70ari a ukupno imam 4h sto mi ostalo od dede a ne znam sta da radim sa tom zemljom a inace sam iz Kragujevca pa sam citao o lesniku i vidim da je zanimljiv za odrzavanje i ne trazi previse kao npr.jabuka breskva kajsija itd. sem da mora da se odradi sve na vreme.Ako ima zaiteresovanih za malu pomoc moguca je i dalja saradnja oko kupovine sadnica naravno koji imaju LESNIK!
 
Odg: Orah - opšta tema

I ja sam razmisljao o tome. Medjutim kod mene vece zasade jos nema( samo po neku lesku za licne potrebe a isto je i sa orahom) niko pa se jako plasim gde posle da prodam svoj proizvod kad dodje vreme na to ?
 
Odg: Orah - opšta tema

Kod nas oma firma konditorska Bambi i oni otkupljuju svu ponudjenu kolicinu ali namaju bas najbolju cenu.Nije lose kad zagusti da se mora prodati negde je oko3,5e bila 2009g. Ali daj da rodi to jest da prvo zasadimo svaka roba ima svog kupca a ovde jos i moze da se ceka je lesnik moze da se cuva do 2 god.
 
::traktor1:::potreban je neko iz Kragujevca ili okoline za saradnju i malu edukaciju naravno da ima iskustva oko gajenja lesnika jer od Zastave nema nista niti od grada totalna dolina gladi :sreca:
 
Odg: Orah - opšta tema

Prvo moramo da se odlucimo koji zasad hocemo da posadimio u vezi lesnika i koji je laksi za rad u narednim godinema koje ce stici da li je to ZBUN ili STABLO i naravno prvo zemlja na analizu pa sve ostalo
 
Odg: Orah - opšta tema

Ja sam vec predao zemlju na analizu, a resio sam stubasti oblik da gajim. Iz razloga sto koliko cujem manje radne snage iziskuje kasnije kad se oformi krosnja tj. nema nekog velikog orezivanja. A i ako nas ima vise moze da se kupi jedan tresac, pa se lakse otresa sa stubastog nego sa zbunastog. Ako neko radi sa tresacem neka pokaze neku sliku.
 
Odg: Orah - opšta tema

Posto mi je jedna parcela preorana da li isto da iskopam sa 30 i 60cm da bih uzeo uzorak naravno u martu
 
brankovrdnik je napisao(la):
Pomaže Bog braćo!!

Supruga i ja planiramo možda već ove godine da zasadimo lesku na 2Ha u Kuzminu.Još nisam radio analizu zemlje, ali sam video da u blizini kod Erdevika postoje neki plantaže.Bio bih zahvalan ako neko od forumaša ima u tom kraju lesku, ili neko iz Srema koji bi bio raspoložen da da neke savete, pa čak da se i lično vidimo.

Ja imam u Sremu zasad od 8 ha leske . Ako mogu da ti pomognem tu sam .
 
Napisi nama svima kada si poceo sa sadnjom mislim u kojr vreme u jesen i koliko je razmak izmedju sadnica. Kazi neko tvoje iskustvo sa stetocinama. Vidimo se u subotu u Pozarevac. :ppozdrav:
 
Pozz.Potrebna mi je informacija u vezi sadnje lesnika i subvencija da bih mogao da ostvarim povracaj novca!Koliki razmak treba da bude za stablasti tj.kalemljen lesnik u redu i izmedju redova? Da li je dovoljno da bude-za slabo bujne 5x5 za srednje bujne 5x6 i za bujne 7x7 Ako ima neko od sorti neka napise koje? Imam jos pitanja!?
 
srdjuanzorz je napisao(la):
Napisi nama svima kada si poceo sa sadnjom mislim u kojr vreme u jesen i koliko je razmak izmedju sadnica. Kazi neko tvoje iskustvo sa stetocinama. Vidimo se u subotu u Pozarevac. :ppozdrav:
Jesen je ubedljivo najbolja sto se sadnje tice , sto se razmaka tice to je jako rastegljivo i diskutabilno . 100 ljudi 100 cudi . Ja sam se odlucio na 5( izmedju redova ) x 3 m ( izmedju biljaka ) . Ja sem zeceva nisam do sada imao stetocina . Ni ograda mu ne predstavlja problem .
 
Milos81 je napisao(la):
Pozz.Potrebna mi je informacija u vezi sadnje lesnika i subvencija da bih mogao da ostvarim povracaj novca!Koliki razmak treba da bude za stablasti tj.kalemljen lesnik u redu i izmedju redova? Da li je dovoljno da bude-za slabo bujne 5x5 za srednje bujne 5x6 i za bujne 7x7 Ako ima neko od sorti neka napise koje? Imam jos pitanja!?
Rastojanje za sadnju lesnika sasvim je dovoljno 5x5.Imam sedam sorti lesnika.Dejan 063-80-99-704
 
Milos81 je napisao(la):
Pozz.Potrebna mi je informacija u vezi sadnje lesnika i subvencija da bih mogao da ostvarim povracaj novca!Koliki razmak treba da bude za stablasti tj.kalemljen lesnik u redu i izmedju redova? Da li je dovoljno da bude-za slabo bujne 5x5 za srednje bujne 5x6 i za bujne 7x7 Ako ima neko od sorti neka napise koje? Imam jos pitanja!?

Moras samo da ispostujes uredbu u kojoj je propisano od koliko do koliko sadnica treba da bude po hektaru. Ja imam kalemljene,a razmak je 4m u redu i 4m izmedju redova u trougao.U Koracevoj literaturi pise 4,5mx4,5m isto u trougao. Nasao sam na netu sliku kalemljenih lesnika koji imaju sigurno oko 15god neverovatno kako izgleda tako da ako planiras kalemljene poslusaj Mutavdzica i stavi 5x5. Verovatno cu i ja promeniti razmak.
Evo i slike
haz8.jpg
 
Nazad
Vrh