Cena soje rod 2018

Peet

Član
Učlanjen(a)
11 Apr 2010
Poruka
11.756
Lokacija
Lokve - Simiai - Juzni Banat
Cena soje rod 2017 zadnjih par nedelja je pukla skroz!
Sa 54 din jesenas, ovih dana je pala na 42 bez pdv-a.
Sta ocekivati do Septembra a sta sa cenom ovogodisnjeg roda?!
 
Ovo sa cenom maline je proba novog tržišnog sistema patentiranog od ovih naprednih :ideja:.Ako uspe(ko raketa iz S.Koreje da preleti Japan) biće u budućnosti stalno primenjivan na sve što nenapredni lenji Srpski seljak proizvede.Slobodno prodajte kome god želite po ceni koju hoćete,ali ako nemate kome(šta ćeš tržište slobodno pa nikom ne treba)MI ćemo vam dati dovoljno da NAM i sledeće godine imate čime posejati .To vam činimo uslugu jer kod NAS su i uvozne dozvole i znate da MI to možemo kupiti jeftinije tamo gde su subvencije 300-500 E/ha.
Budite zahvalni velikom naprednom vođi što se toliko žrtvuje za vašu budućnost.:ppozdrav:
 
Da samo ne znam sta bi sa tom pricom da smo jako uticajni sa non gmo sojom...
Ova naša nije više toliko na ceni jer je GMO u mnogim zemljama dozvoljena i dobro se odomaćila.A o zdravlju za naredne generacije slabo ko mari,čak i u tim naprednim zapadnim zemljama.Samo profit i to ovaj sada,a sutrašnji profit je već manje bitno.

- - - - - - - - - -

Da samo ne znam sta bi sa tom pricom da smo jako uticajni sa non gmo sojom...
Ova naša nije više toliko na ceni jer je GMO u mnogim zemljama dozvoljena i dobro se odomaćila.A o zdravlju za naredne generacije slabo ko mari,čak i u tim naprednim zapadnim zemljama.Samo profit i to ovaj sada,a sutrašnji profit je već manje bitno.

Steco,još kad posle ovih kiša vide kako je lepo porasla,biće 38 plafon.
 
Pa kada nas ima puno na kugli zemaljskoj...Neznam nedavno sam čuo,pročitao,gledao negde (neznam) da ima samo za 3,5 milijardi ljudi na planeti mesta ovaj ostatak je višak...
 
To je vec neka druga tema ali globalni glavari definitivno imaju u planu a vec i rade na vise polja po toj temi da nas polako na svaki moguci nacin i smanji na ovoj kugli zemaljskoj ispod 5 miliardi.
@disel
Ta prica stoji samo sto od toga nemamo mi koristi vec otkupljivaci, izvoznici, vladari drzave i jos neki igraci koji su podjednako jaki kao i ovi spomenuti.
 
Koji je ovo lov u mutnom ,nit manje soje po prinosima nit losija cena,ovi uvoznici GMO nas razbijaju.
 
Ali nije gmo, cwlu zimu su iz slavonije donosili, meni preko ujak kaze nikad nisu bolje prosli sa sojom, navodono oko 42 su imali..
 
Cijena soje je pala za 8 do 10 % samo zbog carinskog rata izmedju SADa i Kine . Tramp je uveo carine na ključne Kineske proizvode , a Kine je odgovorila gdje ih najviše boli , proizvod br 1. soja , iako zavise od Američke soje i uvoze milijarde odlučili su da održe princip i nekupuju od Amera do daljnjeg. Zbog toga je pad cijene soje trenutno , a naši se samo ravnaju po svjetskim berzama . Nama ne sleduje logika da cijena ide gore , jer mi nismo Ameri , zbog toga što Kinezima nismo zanimljivi sa količinama . Ukrajinci nisu mogli da im ponude ugovor , a kamoli Srbija , a kamoli Bosna.
 
Ako niko ne mari za GMO id ovih zapadnhaka sto nam lepo nasa drzava ne dozvoli tu GMO soju
..

Zna drzava sta radi jer je ona ta koja ubira najvecu zaradu, onda se tu ugradi otkupljivac, jer bez drzave znate kada bi mogao isti taj da nesto izveze...ko i sa gorivom drzava ubira 70+ dinara sebi, ostali imaju marzu po kojoj rade...
 
Код нас 42.5 са пдв-ом. Јесенас била 52, само 100.000дин по вагону.
 
Nesto sam nacuo od par vecih otkupljivaca da se planira 35-36 din sa pdv.
Polako se kroji prica kao sa malinama...
 
Nazad
Vrh