UNISTENA MI JE ZEMLJA I POTREBAN MI JE SAVET ILI POMOC

cicimoric

Član
Učlanjen(a)
6 Sep 2008
Poruka
5.630
Lokacija
Jermenovci ( opstina Plandiste / juzni banat )
OBRACAM SE FORUMASIMA ZA POMOC/SAVET. RADI SE O SLEDECEM:

Na jednoj mojoj parceli NAFTAGAS ima naftnu busotinu. Pre mesec-dva su bili kod nas i ispricali kako treba da ciste tu busotinu i da im dozvolimo da koriste od nase parcele 2-3 metra kao put da bi dosli do busotine koja je skoro na drugom kraju parcele. Nisam bio kod kuce i moji roditelji su pristali ( potpisali ugovor ) za to. Predstavnici naftagasa su obecali da ce raditi po suvom i da ce maksimalno paziti da sto manje gaze i da ce platiti stetu koju naprave.

E sad svi znamo koliko je bilo kisa u zadnjih nekoliko dana/nedelja a oni su radili i za to vreme i rezultat je sledeci:

1rurg7.jpg


sotunm.jpg


5l6mty.jpg


1217a7s.jpg


10rp8go.jpg


35b6t8j.jpg


hta4w9.jpg


29msnt1.jpg


10rp8go.jpg



kao sto vidite stanje zemlje je blagoreceno katastrofalno. Oni mi predlazu da ce zatrpati te kanale, rupe ili neznam ni ja kako da ih nazovem pa ce posle da predju sa podrivacem i da mi plate stajnjak za taj deo koji ce popraviti strukturu zemljista. Normalno i soju da mi plate za taj deo njive koji su unistili. I kao narednih godina ce da prade pa ako taj deo bude rodio manje da mi nadoknade tu razliku

e sad po mom razmmisljanju ta njiva nikad vise ne moze da se dovede u red. I ovako imamo tvrdu zemlju koja ne propusta vodu pa cesto imamo problema za nadzemnim vodama. Ovo je toliko izgazeno da po meni nema sanse da se povrati. Uvlacili su razne stvari kroz taj deo i kada su napravili tragove preko pola metara mulja taj deo su razgurali za buldozerom sve dok nisu ponovo dosli do tvrde zemlje pa su nastavili da gaze i dalje. Kao sto vidite na slikama na pojedinim mestima je na povrsini glina. To nema sanse da se vrati tako da plodna zemlja bude na povrsini.

Taj FAP kamion koji se vidi na sredini parcele je zaglavljen. Danas su pokusali da ga izvlace sa CAT gusenicarem i velikim KIROVECOM istovremeno i nisu mogli da ga izvuku. Pored tog kamiona se na njivi jos nalazi 5-6 baraka ( u kojima stanuju radnici ), jedna velika cisterna i toranj za busenje koji je tezak 40 tona. Posto ovim putem ( koji su napravili ) ne mogu vise da prolaze hteli su danas da prave novi put. Rekli su da ce za svaku stvar koja se nalazi unutra morati da prave novi put. A to znaci da ce mi cela parcela biti ovakva kao deo na slici. NISAM IM DOZVOLIO DA PRAVE NOVI PUT i obecao sam im svasta ( ne bi pisao na forum sta sam im obecao ) tako da sada stoje tamo i cekaju lepse vreme pa da se prosusi da izadju.


Da li je mozda neko imao slicnu situaciju i kako ste resili. Kome da se obratim za procenu stete?
 
Pa sta reci ovo je i vise nego strasno.Nadji vestaka agronoma i obracunaj im sve po maksimalnim tarifama i pokusaj da se nagodis sa njima.Ako to ne uspe ne preostaje Ti nista drugo nego da ih tuzis ali i tu se moras posavetovati sa dobrim advokatom zato sto su tvoji roditelji potpisali ugovor(mada i tu ima resenja posto su pretpostavljam stariji ljudi pa mozes da se vadis da su ih prevarili).
 
Pa šta da ti kažem.....saučešće je lepa reč.
Što se komisije tiče u opštini mora postojati poljoprivredna inspekcija.Kod njih se obrati i oni će oformiti komisiju za procenu štete.Pazi da sve bude napismeno i fotografisano_Obavezno traži dugotrajnu procenu štete jer je očigledno da od tog dela parcele dugo-dugo ništa neće biti.
Javljaj šta se dešava ubuduće.
 
Lele, sad ti samo preostaje da pozoveš ljude da snime horor film. Kad čovek za...be samog sebe to je naj opasna stvar.
 
strašno!!! moj bi ti savet bio, prijatelju da se prvo konsultuješ sa nekim DOBRIM advokatom jer je veliko pitanje šta je potpisano i šta piše u tom ugovoru, pa tek onda da razmišljaš o daljim koracima.
 
Ovde nije unisten samo deo parcele, otisla je cela u nepovrat. Gle sta je vode u ostatku parcele. :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: Koji kreteni, jebote!
 
Gospode Bože! Strašniji prizor dosad nisam video, a ja pizdio kad mi je Elektrovojvodina prošpartala kamionom duž cele njive... Pa ovo je za plakati!!! :'(

Nadam se da ćeš uspeti da im odereš kožu s leđa, bitangama raspalim!!!
 
Samo nekog advokata koji nije njihov covek jer su i oni prodane duse. Em ti izvuku pare iz depa, a ne urade nista.
diklofen je napisao(la):
Pa šta da ti kažem.....saučešće je lepa reč.
Što se komisije tiče u opštini mora postojati poljoprivredna inspekcija.Kod njih se obrati i oni će oformiti komisiju za procenu štete.Pazi da sve bude napismeno i fotografisano_Obavezno traži dugotrajnu procenu štete jer je očigledno da od tog dela parcele dugo-dugo ništa neće biti.
Javljaj šta se dešava ubuduće.
I daj boze da ih dobro oderu.
 
kod nas provlace gas pa su rekli mali kanalcic i tako ljudi potpisali a ono njima treba dvanaest metara po sredinama parcela ljudi se digli i zaustavili radove da se pravicno nadoknadi steta najvise potegla mesna zajednica i polj. inspekcija
 
Mozes li nam iskopirati taj ugovor da vidimo sta su potpisali i po kojim uslovima.
Najbolje bi bilo da ti kupe novu parcelu po tvom izboru i plate usev
 
Najvažnija stvar je šta piše u ugovoru. A procenu štete rade ovlašćeni sudski veštaci sa liste u sudu u tvojoj opštini. Najbolje je naći advokata. Inače to normalni ljudi ne mogu da urade. :zli: :zli: :zli:
 
Problem je što ih nisi ucenio svojim zahtevima pre podpisivanja ugovora.Sada uglavnom zavisi od njihovog procenitelja(oni su se obavezali da će nadoknaditi štetu)-kako će izračunati ali ti time nećeš biti zadovoljan.Vrlo je bitno što si sve uslikao i čuvaj kao dokazni materijal.Moraćeš sačekati njihovu isplatu a u međuvremenu se konsultuj sa advokatom.To što naftaši rade to je nezamislivo,Ne znam da li je stupio na snagu zakon o privatnom posedu.
 
Druže sutra ti stiže 150m3 tucanika za nasipanje tog puta i u buduće ćeš imati aerodrom.
Biće ti plaćeno 1500kg soje i ništa više.trebao si bar tu zemlju da upišeš u katastar tada bi mogao i da ih tužiš ovako mrka kapa. ::lose::
 
Advokat, veštak pa na sud. Jedino taj j....i ugovor. Ako poznaješ advokata verovatno će ti reći istinu dokle možeš ići sa ugovorom. Ako ne, nemam nešto poverenja u advokate, sigurno će ti reći da se parničiš. Pronađi najbrži zakonski način da srede njivu i to pre nego odu iz nje.
Sve u svemu trošak, muka i jad. Ne odustaj!
 
cicimoric Jel si išao skoro na tu parcelu?Čujem da su sad potalpali ceo put i da ima koječega po njivi. ::lose:: :udri:
 
Nazad
Vrh