New Holland

pitaj clana becarina pusta on ima 2 komada i realan je da ti kaze koliko su rentabilni :cao:
 
Hipija je napisao(la):
Jel zna neko kolika je cena najmanjeg New Hollanda za vocarstvo sa kabinom?

To ti nebih znao reći, al ću ti reći kolko je mene izašao moj voćarski New Holland TN95FA. Sa svom opremom osim zadnje elektronske hidraulike (EDC) koju nisam htio, izašao me prije 2,5 g. 38293 eura + PDV. Sad su poskupili za oko 2-2500 eura ili možda malo više.

Što se tiče samog traktora: Izuzetno je jak i žilav, vrlo okretan zbog SuperSteer-a, dosta stabilan kad se radi sa težim priključcima, dobar mjenjač (44/16) koji fino jednom polovi svaku brzinu bez kvačila, powershutle vrijedi svake kune, preglednost dosta dobra, buka u kabini na prihvatljivom nivou. E sad mane se mu: Kad ga teraš preko 1800-1900 o/min onda troši pofajn, imao sam problema sa SuperSteerom jer su ošli bolcnovi i ležajevi (van garancije, al su mi priznali pod garanciju), ali bez obzira na sve na oko 3 do 4000 rh se SuperSteer mora prepakovati. U kabinu uvlači dosta prašine, ima mali rezervar, curka i flisa na dosta mjesta, struja ga ponekad malo jebucka, kad zakočiš pod smotanim točkovima onda se se moraš vratiti malo u rikverc jer se prednja vuča upali i onda kao da zablokira-zakoči (i inače se prednaj vuča pali kod kočenja), automatski mod za paljenje prednje vuče nije dobro rješen jer vrlo brzo počinje kasniti sa paljenjem prednje vuče i onda naglo udari kad ju upali.

Sve u svemu nije loše, no neke stvari trebalo je bolje rješiti. Za onoga ko malo radi (do 400-500 rh godišnje) to je super traktor, no za veće poslove (1000 i više sati godišnje) nebih ga preporučio. Moj okreće godišnje oko 1000-1100 rh.

Sve to nekako mogu i progutat, no najviše problema sam imao sa servisom za te traktore. Mislim da je kod vas servis puno bolji jer sam upoznao neke ljude iz IKR-a koji su mi pomogli u nekim stvarima bez ikakve oabveze. Djeluju mi profesionalnije .

Eto toliko. :cao:
Post je spojen: [time]1255262990[/time]
_________________________________________________
Kud drugdje stat na putu negu u britiju. :ppozdrav:

 
Hipija trenutno u Ikr-u ima jedan vocarski New Holland traktor TN85F i kosta oko 31.000+PDV. Pozovi IKR pa se informisi!!!
21a08lu.jpg
 
@Johny: Pitao si me preko PP za potrošnju malog New Hollanda TN95FA u oranju sa plugom okretačem Lemken Opal 090 3x12", težine 630 kg. Potrošnja iznosi: 16 l/kj pri 2150-2200 o/min, pri brzini oranja od 6,5 km/h i dubini od 24-25 cm u poprilici teškim uvjetima oranja. Napominjem da je to voćarski traktor sa manjim gumama i sa malo kila (3300 kg).
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=l8USEfhnrXU&feature=related [/youtube] :haha:
N.A. ubacio YT tagove
 
Bećarina pusta je napisao(la):
@Johny: Pitao si me preko PP za potrošnju malog New Hollanda TN95FA u oranju sa plugom okretačem Lemken Opal 090 3x12", težine 630 kg. Potrošnja iznosi: 16 l/kj pri 2150-2200 o/min, pri brzini oranja od 6,5 km/h i dubini od 24-25 cm u poprilici teškim uvjetima oranja. Napominjem da je to voćarski traktor sa manjim gumama i sa malo kila (3300 kg).

evo sad sam procitao post.
tako je becarino hvala na odgovoru ali pitao sam te za malog ali i za velikog NH T5060 za potrosnju goriva u oranju.
najvise me je zanimalo dali veci NH trosi vise u oranju u tezim uvjetima od malog NH??
posto vidim da si napisao da manji NH trosi 16lit/kj u tezim uvjetima na 25cm to i nije bas tako puno,i koliko bi tu trosio veci NH?manje ili vise?? a da zaboravio sam i da imas i rusa 892,jel i on vise trosi od manjeg NH u oranju u tezim uvjetima?? :bravo: :bravo: :ppozdrav:
 
Kolko god im naspem, banda sve popije. :haha: Nisam velikog mjerio u oranju, a rus suče od 16 do 25 litara po jutru, ovisi kakva je zemlja i kakve je kvalitete gorivo. .
 
U onakvoj zemlji kao sto sam ja orao(vido u temi oranje)Sigurno nije dosta 10lit/kj....
 
Bećarina pusta je napisao(la):
Kolko god im naspem, banda sve popije. :haha:
E, ovo je živa istina :ppozdrav: :ppozdrav:
Imam osjećaj da moji popiju kad i stoje preko noći, pa sad neki mješanac od 40kg dežura i potrošnja se smanjila :udri:
 
evo da predstavim traktor koji smo kupili:

NH T7050 ............195 ks

15f4tpw.jpg


a0l1qx.jpg


amqqlf.jpg


20gy8zl.jpg


1zyd180.jpg


23mls3b.jpg


35kll6d.jpg


34g0vp0.jpg


TRAKTOR NEW HOLLAND T 7050

MOTOR:
NEF razvijen u CNH Engine Corporation, Tier III
Nominalna snaga (ISO 14396 ECE R120) 195 KS/145 kW pri 2200 o/min
Maximalna snaga sa BOOST-om 240 KS/177 kW
Engine Power Management System – standardna oprema
Rezerva obrtnog momenta 37 %
Zapremina motora: 6728 cm3
6 cilindara, 24 ventila Turbo Intercooler
Maksimalni obrtni moment 860 Nm pri 1400 o/min
Maksimalni obrtni moment sa BOOST-om 965 Nm pri 1600 o/min
Sistem ubrizgavanja COMMON RAIL
VISCO pogon ventilatora hlađenja
Grajač za zimsko paljenje
Suvi filter za vazduh sa dva uloška
Taložna čašica filtera goriva sa senzorom za vodu

TRANSMISIJA:
„Power CommandTM” Full PowerShiftTM menjač, 18 brzina napred, 6 brzina nazad
Promena smera pod opterećenjem, maksimalna brzina 40 km/h

PREDNJA OSOVINA
Osnovna izvedba
Pogon na sva četiri točka
Elektro-hidraulično uključivanje blokade diferencijala
Elektro-hidraulično uključivanje prednje vuče
Ugao zakretanja točka 55o

ZADNJA OSOVINA
Vlažni diskovi, hidraulične kočnice sa ugrađenom parking kočnicom
Elektro-hidraulično uključivanje blokade diferencijala

HIDRAULIČNI SISTEM
Električna regulacija trozglobnog kačenja
4 para spoljna hidraulična priključka
Zatvoreni CCLS hidraulični sistem sa senzorom opterećenja
MegaFlow - Maksimalni protok ulja 150 lit./min.


PRIKLJUČNO VRATILO:
Broj obrtaja priključnog vratila: 540E/1000 o/min
Dodatne spoljne elektro-hidraulične komande PV-a
„Soft Star” lagano uključivanje kardana
Elektronska modulacija
Izvod kardana 1 3/8 " sa 6 žljeba

PODIZNI SISTEM
Kontrola položaja, opterećenja kao i plivaljuća regulacija kroz trozglobne poteznice
Lift-O-Matic automatska kontrola dubine rada priključne mašine
Glavna hidraulični cilindar u kućištu prenosnika, dva dodatna hidrocilindra za veću podiznu moć
Sistem hidraulike sa povratnom vodom
Polužni krajevi za brzo prikopčavanje
Automatski vezni stabilizatori
Max. podizni moć 8647 kg

KABINA
Comfort RideTM kabina sa amortizacijom
Zatvorena kabina sa dvoje vrata
Klimatizovani radni prostor ( klima uređaj, grejanje, ventilacija)
Brisač prednjeg vetrobrana, zadnji brisač
Radni farovi 4 napred, 4 nazad
De luxe pneumatsko amortizovano sedište, pomoćno sedište za suvozača
Dva vanjska teleskopska retrovizora
Digitalna instrument tabla, sa monitorom za praćanje učinka
Servo volan
Mesto za ugradnju radio aparata, zvučnici, radio antena

DIMENZIJE
Težina: 8275 kg
Dužina: 4816 mm
Širina: 2500 mm
Visina: 3170 mm

PNEUMATICI
Prednji: 540/65 R 30
Zadnji: 580/70 R 42
REZERVOAR ZA GORIVO
Zapremina: 410 litara

OPREMA
Vazdušna kočnica
HTM programiranje operacija prilikom okretanjana kraju njive
Automatska zadnja visinski podesiva gornja poteznica, donja klateća poteznica
Vučna greda donjih hidrauličnih poluga
22 komada prednjih tegova po 45 kg sa nosačem
Dinamični prednji blatobrani, dodatak zadnjih blatobrana
Radar
Akumulator 1300 CCA,
Uputstvo za rukovanje



Svi ste pozvani i dobrodosli na :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh