New Holland

Johny CASE IH je napisao(la):
pogledajte sta je new holland izmislio?prvi hibridni traktor na vodonik ili "fuel cell" koji uopste nezagadjuje okolinu i trenutno je najnapredniji traktor na svetu po tehnologiji,ali za sada je samo kao koncept a mozda ce se i serijski proizvoditi ovi traktori u skoroj buducnosti :D

[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=xBG9BRlfpIY[/youtube]
taman pa ćeš prodati case da to kupiš
 
pa to je samo prototip i nije serijski traktor i izgleda kao neki svemirski brod naspram jd fendta case itd, i videli ste i sami kako ima prototipa hibridnih automobila pa tako sada ima i hibridnih traktora,ali to se nece proizvoditi bar jos 10 godina jer jos uvek imamo nafte a kad nafte nebude tek tada ce se poceti proizvoditi ovakvi traktori na hibridni pogon i na elektromotore koje ce biti nezavisni od nafte i koristice energiju iz obnovljivih izvora :ppozdrav:
 
da ali kazu da je za proizvodnju 1l vodonika potrebno mnogo vise energije (struje,goriva itd) nego sto on daje energije tako da neposredno on vise zagadjuje.
 
kloki je napisao(la):
da ali kazu da je za proizvodnju 1l vodonika potrebno mnogo vise energije (struje,goriva itd) nego sto on daje energije tako da neposredno on vise zagadjuje.

Da, ali ako se sagrade fuzione nuklearne elektrane ( istrazivanja su u toku ) onda bi se dobijena energija koristila za elektrolizu vode na vodonik i kiseonik.Tako da je vodonik najverovatnije gorivo buducnosti.
 
Pa uvek je uložena energija veća od dobijene tj. stepen iskorišćenja je uvek manji od jedan u suprotnom bi bilo PERPETUM MOBILE (nisam učio latinski) . :cao:
 
Bobo je napisao u temi Oranje:

E, kad te krene, onda te krene... Lijepo su ti govorili da kupis novog rusa i da sutis, al ne, oce on plavi traktor... Eto ti ga sad ;) NHF...

Svasta ti je krenulo po zlu, pa to je necuveno. I mene nekad peh bas hoce, al bas toliko... Citam da ti je i SS "prdno u vjetar" na drugom plavcu?

Sjecas se jos davnih dana kad sam pisao p ohr forumu o SS sistemu i kad si mi napisao da tvoj radi bez greske? Sad se zapitaj zasto je priznato pod garanciju, a traktor kod tebe vec mal te ne ostario...

Odgovor:

Ono što si ti pisao nema veze sa mojim kvarom i to sam ti već rekao. Meni prednja vuča radi no problem su bili djelovi SuperSteer sustava (ležajevi, bolcnovi, čahure...). Sad su to rješili i kažu da problem kreće od jednog bolcna koji se zajede i prenosi luft na ostale gibajuće djelove-zglobove. E sad nije mi jasno zašto tvornica nije poboljšala kvalitetu tog bolcna? Jel su slijepi pa nevide što se događa ili...? Mi traktor podmazujemo SVAKI DAN tako da tu nema dileme, a niti smo mu puno koristili prednju hidrauliku (trakrilna drljača). Al eto vidiš problem se javio. No vlasnik firme koja zastupa NH u HR je korektno i fer odreagirao i problem su rješili. Dok sam sa ovima našima izgubio na kile živaca. :udri: ::lose::

E sad se postavlja pitanje (koje i nije za ovu temu, no ajd) koju marku kupiti? Jer činjenica je da svi (traktori) imaju nekakvih problema, neko manje neko više, no svi ih imaju. Dosta ljudi neće da prizna, neće da pričaju o kvarovima koji su im se dogodili na traktorima, pogotovo na strojevima skupljih marki jer ih je valjda stid ili neznam šta. Tako da priče tipa: Kupit ću taj i taj traktor jer je najbolji, jer se nekvari, jer ću ga imati dok sam živ, jer... te priče padaju u vodu. Krećem se u širokom krugu ljudi koji imaju razne marke traktora i malo tko mi je rekao da nije imao nekakav kvar na stroju ili im u razgovoru "izleti" da su imali kvar. Tako da tu čovjek nije pametan šta uzeti za ozbiljan posao gdje se godišnje okreće 800 i više radnih sati po traktoru. A o servisnoj podršci neću niti pričati. Čast iznimkama koje imaju dobru servisnu mrežu i ljude koji tamo rade, no dooobar dio njih je ::lose:: ::lose::.
 
Ma sve OK, ali kako vidim da je cjela SS osovine kvarljiva roba, bez obzira dal se radilo o kardanima prednje vuce il i trosenju klina i cahura koji ju drze... Ovjesenje osovine je takvo da onaj klin trpi nezamislive terete, a nedaj boze da se koristi i prednji utovarivac...

Koristenje nekog teskog prikljucka dovodi SS osovinu "na vagu" zar ne, posto su poluge pricvrscene za osovinu, ne za sasiju?

Sve u svemu, ja koliko sam i vidio i cuo, dovoljno mi je da se krecem u vrlo sirokom luku od tih traktora...

Sto se tice prica o kupovini traktora, pa da mi na pamet ona stara "ciji je tata jaci..."
 
Super stear, valjda se tako piše, nije kao kod kalsičnih traktora da se zakreću samo prednji točkovi, nego i cijeli prednji most.. Pa dobiješ mali krug okretanja..
Po meni ok stvar, koja u svakom slučaju više pomaže nego odmaže...
 
55 stupnjeva se zakreću točkovi, a 21 stupanj prednji trap. To se sve odvija paralelno, dakle kako se motaju točkovi tako se i zabacuje i trap. Jako dobra stvar, jer se ja sa traktorom od 92 ks okrenem u istom krugu kao i IMT-539.
 
Malo lepih slika!!!
2akmhwz.jpg
 
Nazad
Vrh