Podizanje novog malinjaka - sadnja

Izvini Pole,ne mogu da ne reagujem.Covek koga nazivas strucnjak nije ni "s"od stucnjaka.(mada ima i rasadnik i predaje na fakultetu u Cacku)To moze da ti potvrdi veliki broj prevarenih ljudi ,a i ako proguglas malo njegovo ime videces koliko sporova je izgubio na sudu.
 
Posadjeno!!! Upravo smo se vratili sa njive! Nas 9 od 7h do 14h, bilo je lakse nego sto smo mislili! Kasnije kacim i slike. Pozdrav za sve a posebno za Cunamija koji me je svojim komentarom slatko nasmejao:haha:!
 
Poslednja izmena:
@ frambiose ....slazem se sa vama i ja bih ga prvo nazvao prevara.... al on ipak ima visoko obrazovanje .... i
@cunami ..pojasni malo model mozda nekom bude od korisati
 
evo slike
http://imageshack.us/photo/my-images/207/dsc00570jg.jpg/]
dsc00570jg.jpg
[/URL]


Uploaded with ImageShack.us
 
Poslednja izmena:
i po mojoj proceni parcela je san snova , zemljiste ovako vizuelno bas onako kakvo malina iziskuje tako ja mislim da nebi trebao da imas bilo kakvih problema samo napred
 
Marčelo, obrada ti je perfektna. Srećno.

Jelisije srećno, kazi mi kakav ti je ovo materijal u redu sadnica. Šta je razlog ubacivanja ovog materijala.
 
Hvala Levač! Ako mislis na ovo bijelo to je od krecnog kamena zbog kiselosti zemljista ili mislis na nesto drugo
 
Koju sortu sadis vidim da si lijepo to sve pripremio,kod mene je zemlja isto dobra samo sam je malo jos dotjerivao a sto bolje usitnis lakse ces saditi jeli i ti sad ulazis u ovu pricu sa malinom ili se vec otprije bavis s tim. U svakom slucaju sve najbolje sa sadnjom i dobar prijem ti zelim.:ppozdrav:
Moze li mi neko reci posto nema padavina a vec ima mrazeva da li bi smio zaliti novoposadjene sadnice
 
Poslednja izmena:
Jelisije, sadim Vilamet oko 2000 sadnica. Malo sam odložio sadnju baš zbog usitnjavanja zemljišta i dobre pripreme. Sada ulazim u ovu priču sa malinama, ali sam dovoljno toga naučio od svojih prijatelja koji se time bave mnogo godina i od dobrih ljudi sa ovog foruma koji su mi sa svojim savetima pomogli kako bi mogao da pravilno uradim ovaj posao.
Što se tiče polivanja novoposađene sadnice trba odmah politi sa dva do tri litra vode po sadnici odmah nakon sadnje, ali nemogu ti sigurno reći u ovom vremenu dali je to dobro sobzirom na niske temperature.
Ja ću da sačekam prvu kišu i iza toga da frejzom još usitnim zemlju i da posadim, tako da zavisno od vremena dali ću da ih zalijem posle sadnje, jer dolazi period da će bog to malo da reguliše.
Pozdrav.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh