presejavanje

daner

Član
Učlanjen(a)
12 Dec 2009
Poruka
3.447
Lokacija
Banatsko Karadjordjevo
imam jednu njivu ... niklo je mozda 60-70 % kukuruza . jel bi vredelo sad presejati kad prodju kishe , mislim jel kasno? mada koliko gledam po drugim njivama sav kukuruz je pocrveneo od hladnoce i dosta usporio .. pa kontam mozda ga ovaj i stigne ako presejem ...
 
@daner
Ja sam prvog maja presejao njivu koju mi je poplavila Morava.Danas sam je pogledao, kukuruz je skoro sustigao komšijinog koji je posejan 10-ak dana ranije.Pretpostavljam da neće biti kasno, idi sa hibridom iz ranije grupe zrenja.
 
Sa 60-70 % sklopa,nebih rizikovao da presejem i da dobijem 90%.
 
kiraj je napisao(la):
Sa 60-70 % sklopa,nebih rizikovao da presejem i da dobijem 90%.

bravo baš tako
ne presevam ništa jedino ako je baš katastrofa jedino mogu da dosejem nesto propušteno
 
Kod mene je niklo sasvim u redu, ali uopste se ne slazem da je po nekim vasim komentarima 60% izniklog kukuruza u redu. Da je moja njiva u pitanju bez ikakvog razmisljanja bih presejavao.
 
Nije kasno za presejavanje,,,ja nisam ni posejao tako da slobodno mozes... Kasna setva se u vecini slucajeva pokaze bolje. Ranija grupa zrenja i gas...
 
Ja sam jednom presejavao i nikad vise necu.
2007 god. 15.maja smo presejali nesto kukuruza.Posle dosla ona vrucina, i na kraju sam imao 50% roda, nego na onim povrsinama koje sam ostavio sa 60% izniklog kukuruza.Nikad vise! :nono:
Bolje sigurnih 60% nego ulozit pare jos jednom u nesigurno.
 
Трк на њиву и погледај шта се десило са семеном које није никло.Па тек онда види шта ћеш да урадиш.

Која је била дубина сетве и која је била брзина сејања.

На крају можеш и да досејеш само празна места 1 лулом сејалице ако је тако згодно.А можеш на празна места да посејеш или посадиш и нешто друго .Лудаје нпр.или...

У сваком случају јави шта си на њиви нашао.
 
dubina je 7-8 cm a sejem prvom brzinom sa 549 i imt secer...

kopao sam ... nije nigde da fali red al nekako je retko izaslo ... seme je u zemlji e sad negde se ubudjalo a negde neki mravi zuti smazali ...

nisam pametan shta raditi .. a neverujem da ce biti susha ove god ... kako je krenula sejacemo i pirinach
 
nisam ga tretirao nisachim ... seme je pioneer colomba ... shta znam na ostalim njivama je dobro niklo samo na ovoj ...

i nikad do sad nije bilo potrebe da presejavam jer je uvek lepo nicalo ...
 
Tu ima uticaj puno uslova, dali je bilo zimskog oranja? odnosno dali je bila usitnjena zemlja, ako je bila a imao si prosle godine psenicu ili soju obavezno je trebalo tretirati seme Furadanom zbog zicara.
 
Odakle vam smelost da koristite furadan?!!! :nono:
Peresejavanje može da te košta do 6 000 din. sa gorivom za setvu i semenom po hektaru. Izračunaj koliki bi bio prinos onih 40% neizniklog semena pa sam odluči!
 
aaaa ja sam jedanput brao presejan kukuruz i to na sve lici samo na branje ne
 
Nazad
Vrh