Orezivanje voća

Meni je lepo raditi kada je vocnjak relativno mlad i u solidnom stanju, ali brate resavati rebus kod starih zapustenih stabala to je muka ziva, koja su izgubila svaki oblik koji je imalo priblizan nekom uzgojnom obliku...

Sto bih ja rekao ovde jednom, hoce da mu orezem staru pozegacu, reko nemam ja sta tu da radim na onim kokosovim orasima :haha: :haha: :haha: brate smao stablo i gore na visini od oko 7m zbun, mislim sta reci....
 
Može prijatelju, sve može, samo da se adekvatno plati! :D Para buši de burgija neće! :D
 
none 73 je napisao(la):
pola njive sam ove jeseni nadjubrio sa kompastom od pecuraka i i u tu polovinu izvukao oseku a u drugoj polovini parcela izvukao svinjski stajnjak sta mislis o kompastu mao djubre
Kompost,odlicna stvar za poboljsanje strukture zamljista.
Ali prije nego ga razbacas po zemljistu,obavezno mora
odlezat minimum 6 mjeseci i onda dobijas pravu stvar za svoju zemlju. :bravo:
 
Kod mene u rasadniku cuo savet za orezivanje kajsije:posle cvetanja,jer se vidi sta je eventualno od prolecnih mrazeva izmrzlo.Jel to moze,vase misljenje?
 
Odmah posle ploda, recimo Avgust :) Dal ima još neko rezanje, ne znam dal beše ima i u proleće...
 
Kajsija -breskva se uspesno orezuju u vreme cvetanja i neretko se desava u mom kraju da ljudi orezuju u ovo vreme zato sto zakasne jer nema rezaca problem kojio dodatno komplikuje je prskanja koje se obavljaju u fazi belih koka i precvetavanja jednostavno vocnjak se prska dva puta a mozda i tri puta za petnaestak dana i ti da udjes da rezes je "malo"nezgodno zar ne :sta:
Najbolje po meni je kada pocne faza bubrenja pupoljka odnosno cim pupoljci pocnu da se bude upadnes orezes odmah zveknes zimsko koje je i odlicna zastita za otvorene rezove i dezinfekcija tako si resio sve :D
 
Ljudi, prelistajte malo po forumu i našim temama, toliko toga ima napisano o rezidbi kajsije, kad, šta, kako!
 
35n233q.jpg


evo neke dokumentacije za breskvu ukoliko razumiješ
 
Kolega novi vocar.
i pored tvoje naj bolje zelje da nam pomognes sa ovim slikama
i kad povecam nemogu da procitam a i sto se malo procitam je na slovenackom
tako da ni to ne kontam."slabo divanim slovenacki"
ipak hvala na trudu..
 
Voćari moji da li ste počeli da orezujete voćnjake ili ste ih možda već orezali, planiram da počnem sa orezivanjem u trećoj dekati februara, imaću svega par dana, samo ako ne budem išao nekome drugom da orezujem :D...
 
Ja jos cekam gledam neke prognoze neki kazu bice jos minusa i snega, pa da sascekam drugu polovinu februara, jer ja to planiram odmah kada zavrsim rezidbu onda ide odmah zimsko prskanje dezinfikujem odmah rezove, i zatim kalemarski vosak premazem sve vece rezove, i onda polako...

Tase02 dobar kalendar rezidbe da mnogi sto zure sa rezanjem vide kada je to najbolje raditi... :D
 
Nazad
Vrh