Orezivanje voća

Poštovani voćari manje bi vas bolela glava od razmišljanja kako da orežete svoju voćku kad bi ste sadili kvalitetnije sadnice, dvogodišnje KNIP sadnice. Uzgojni oblik se formira u rasadniku.
 
Umpahpah je napisao(la):
Poštovani voćari manje bi vas bolela glava od razmišljanja kako da orežete svoju voćku kad bi ste sadili kvalitetnije sadnice, dvogodišnje KNIP sadnice. Uzgojni oblik se formira u rasadniku.


Ne može svako da plati knip sadnicu....i nema za svaku voćnu vrstu knip sadnica....to kod nas tek treba da zaživi!
 
Ko uloži u Knip sadnicu ulaganje mu se brže otplaćuje i dobija prvi rod već prve godine.
A kod nas tehnologija proizvodnje takvih sadnica neće dostići takav nivo kakav imaju zemlje Zapadne Evrope.
 
Ma hoće, sama tehnologija proizvodnje nije teška. Treba dobro okalemiti ( Velika Drenova i okolina Trstenika ima pun tavan dobrih kalemara), posaditi, štititi i lepo razvesti grane. Sva mudrost.
 
FruitBoy je napisao(la):
Ma hoće, sama tehnologija proizvodnje nije teška. Treba dobro okalemiti ( Velika Drenova i okolina Trstenika ima pun tavan dobrih kalemara), posaditi, štititi i lepo razvesti grane. Sva mudrost.
ejjj objasni mi malo bolje sta je to knip sadnica,a sto se tice kalemara ja sam bas iz te okoline koju ti pominjes Velika Drenova tacno receno lazarevac i ovde ima i dobrih kalemara a i kvalitetnih sadnica svog voca,kruska jabuka sljiva leska orah tresnja visnjai ako nekog interesuje neka se javi.poz
 
Knip sadnica je dvogodišnja sadnica sa prevremenim grančicama. Postoji više kategorija ovi sadnica 3+,5+,7+,9+. Razlikuju se po broju prevremenih lepo razvedenih grančica. I naravno po ceni. Uglavnom su uvozne, iz Italije ili Holandije. Mada i kod nas se počinje sa proizvodnjom istih. I to dosta uspešno. U pitanju su sadnice jabuka i krušaka. Postoje, naravno i sadnice za druge voćne vrste, ali proizvodnja takvih kod nas nije trenutno moguća zbog odgovarajućih kategorija sadnog materijala, predosnovni, osnovni i sertifikovani. I još jedan bitan razlog. Za gustu sadnju neophodno je da plemenite sorte budu kalemljene na slabije bujne podloge, koje su proizvedene u inostranstvu i za čije umnozavanje je potrebno potreno otkupiti licencno pravo. Zato se knip sadnice nazalost uvoze, najviše profitiraju uvozne kuće i dileri. ::lose:: ::lose::
 
Imam par pitanja za iskusne vocare, a tice se alata za orezivanje :

Naime , posto mi je leska jos mlad zasad kupio bih rucne makaze ,po prici i netu Falco ili Kuker ali koji tip i gde ih kupiti ?
Siblje koje bih orezivao je max debljine palca sto znaci do 25 mm u precniku. Sta preporucujete i na sta treba obratiti paznju prilikom kupovine ?
Takodje od sledece godine moram razmisljati i o pneumatskim makazama a pitanja su ista kao za rucne makaze .
 
Kuker 72, ništa drugo sem toga. Felco je za voćnjake. Mozeš ih kupiti na Petrovaradinu u VVM-u. Pneumatske ti ne trebaju, ove su ti sasvim dovoljne. Znači, Kukerice krljaju kao mutave. Nećeš se pokajati, poslušaj me!
 
@Fruit Boy

Ove godine mi zasad ulazi u 3 godinu i imao bi po nesto orezati , iz tog razloga kupujem rucne a od sledece i one tamo na 8,5 ha ipak mislim da su pneumatske potrebne .
Ok, za sada Kuker 72. Gde kupiti ? VVM Petrovaradin mi bas nisu ostavili neki dojam . Nemaju i treba da dobiju .A pritom sam na sajtu ostavio poruku na koju mi niko nije odgovorio . Tako da od mene imaju ::lose:: .
 
Iskreno, ni ja ne znam gde može da se nađu sem u VVM-u! Ako saznam nešto javiću ti. Mada, ja sam i dalje mišljenja da ti ne trebaju te pneumetske, to je bacanje para. Kukericama možeš do pola hektara na dan da orežeš, pa izračujnaj koliko ti treba za ceo zasad!
 
Ne znam da li moze za 1 dan pola hektara ali mislim da je to sizifov posao .Imam druga kome je zasad u 7 godini i svake jeseni orezuje zbunove leske , na svakom zbunu ima bar 15 do 20 izdanaka da isece kada to pomnozim sa mojih 5200 sadnica ...... Milsim da mi posle jedno 2 sezone teretana ne treba ... Ali o tom potom , imam ja jos da gulim do full zasada . Ako budes imao neku informaciju gde kupiti Kukerice 72 javljaj .
Pozdrav,
 
FruitBoy je napisao(la):
Knip sadnica je dvogodišnja sadnica sa prevremenim grančicama. Postoji više kategorija ovi sadnica 3+,5+,7+,9+. Razlikuju se po broju prevremenih lepo razvedenih grančica. I naravno po ceni. Uglavnom su uvozne, iz Italije ili Holandije. Mada i kod nas se počinje sa proizvodnjom istih. I to dosta uspešno. U pitanju su sadnice jabuka i krušaka. Postoje, naravno i sadnice za druge voćne vrste, ali proizvodnja takvih kod nas nije trenutno moguća zbog odgovarajućih kategorija sadnog materijala, predosnovni, osnovni i sertifikovani. I još jedan bitan razlog. Za gustu sadnju neophodno je da plemenite sorte budu kalemljene na slabije bujne podloge, koje su proizvedene u inostranstvu i za čije umnozavanje je potrebno potreno otkupiti licencno pravo. Zato se knip sadnice nazalost uvoze, najviše profitiraju uvozne kuće i dileri. ::lose:: ::lose::
halo mladi strucnjace ,pokusacu da ti stvorim sliku kako je moja sadnica ,,napravljena,,kruska je u pitanju,vilijams santa marija karmen i fetelova.podloga ,dunja je kupljena kod tih proizvodjaca sa licencom holandska,stavlena je u zemlju u pocetku marta2009, cele godine je negovana kao beba ,u prolece mart 2010 je okalemljena isto sa pelcarima navedenih sorti koji imaju istu svu papirologiju sertifikovani i uoktobru su sadnice izvadjene iz zemlje ipresadjene tamo gde bi trebale da rastu i daju plodove narednih desetina godinea a same sadnice imaju od 3 do6 dobro razvijenih privremenih grancica .htela sam reci tako se kod nas stvaraju sadnise a ti proceni kojoj vrsti one pripadaju,hvala
 
@Sale
sve se može kad se hoće..... mislim da ti je bolje da ne kupuješ pneumatske....za to ti treba neki pogon, kompresor naravno i rentabilno će biti ako budeš imao 3-4 tih makaza koje ćeš priključiti na kompresor. Zato ti je bolje da platiš još 1 ili 2 čoveka koji će ti to lepo odraditi.....nećeš imati ni gaženja od strane traktora. :D

@draganapetrovic
To su knip sadnce sa nešto manje prevremenih grančica. Znam, kad ste ih kupovali verovatno su na sebi imale plavu etiketu sa kompletnom deklaracijom. To je trenutno vrhunski sadni materijal i sa tim su ispunjeni svi neophodni preduslovi za uspešnu voćarsku proizvodnju...ne sme se zaboraviti i da priprema zemljišta mora da bude adekvatna. Za sva pitanja stojim na raspolaganju! ::namigivanje:: :cao:
 
Sale.....!


Vidim da se interesujes za pneumatske makaze i mogu ti pomoci. Nazovi firmu Agrol (www.agrol.rs) i dobices ponudu kvalitetnih pneumatskih makaza. Takodje imaju i rucne mehanicke makaze za rezidbu sa jednim i sa dva seciva.
 
ljusha je napisao(la):
Dobro objašnjenje o orezivanju šljive,naš'o na net-u.
Kod rezidbe starijih zasada šljive, iako bez iskustva, prateći ovo moje upustvo možete vrlo lako da naučite rezidbu. Prvo što početnika zbuni je mnoštvo grana i grančica. Šta prvo treba objasniti: kada stanete ispred odraslog, razvijenog(manje ili više) stabla šljive vidite nadzemni deo voćke koji se sastoji iz debla-stabla i krošnje. Iz osnovnog stabla izbijaju deblje i tanje grane i grančice. Prve i najdeblje grane koje polaze iz stabla i najdeblje su u startu, nazivaju se osnovne ili primarne grane. U zavisnosti od oblika formiranja ili spontanog rasta odraslo stablo šljive može imati dve i više osnovnih grana, najčešće tri do pet. Na njima se razvijaju manje grane koje se nazivaju sekundarne, a na sekundarnim idu tercijalne i sve sitnije i sitnije. Šta treba prvo uraditi: pogledajte koliko ima tih osnovnih grana i kako su raspoređene. uzmite dobru testeru za voće izaberite tri ili četiri osnovne grane koje imaju pravilan raspored, a u zavisnosti od razvijenosti voćke, ostavite tri ili četiri, a sav višak odrežite sve do osnove, znači orežite ih, izbacite ih kompletno. Sledeći potez je rezidba osnovnih grana: Sve osnovne grane skratite za jednu trećinu, bez obzira koliko su razvijene, i kolika im je dužina, znači za jednu trećinu, otprilike ne mernjem sa metrom. Kada sam napisao da odaberete tri-četiri osnovne grane, mislio sam da treba izabrati one koje beže u stranu sa svojim rastom, a nikako neostavljati onu koja ide vertikalno, ili bar približno vertikalno. Sada smo dobili sledeću sliku: Odabrali smo tri ili četiri osnovne grane i orezali ih, odstranili vrhove, za jednu trećinu, ali nam je ostalo more sitnih i sitnijih grana i grnčica koje nas zbunjuju sa svojim ukrštanjem i pružanjem u raznim pravcima. Sledeće treba uraditi: Sve tanje grane i grančice koje idu u vis-vertikalno, orežite do mesta odakle izbijaju, znači izbacite sve vertikalne grane iz osnove, sada pričam o tanjim granama koje su izbile iz početka debla ili iz onih koje smo orezali za jednu trećinu. Pa onda stanemo i pogledamo: Orezana šljiva ima tri ili četiri najdeblje grane koje se pružaju ukoso ili malo niže,skraćene za jednu trećinu, počistili smo sve vertikalne(vodopije) i ostal je ona sića od grana i grančica, različite debljine, dužine i pravca pružanja. Prvo režemo sve koje su suve, polu suve, i oštećene: izguljene, delimično nalomljene itd. I sada dolazi najlepši deo: Gde god se manje grane prepliću, naslanjaju jedna na drugu, jedna ispod druge, e tu postupite ovako na primer: dve grane-grančice su jedna iznad druge i gornja se delimično sa svim sitnijim grančicam naslanja-poklapa onu donju, tu uradite ovako kompletno izbacite ili delimično do mesta naslanjanja onu gtanu koja je lošije razvijena, a ovu bolju lepše ogranalu ostvite. Šta to znači? pa napravite mesto za život onih boljih grana-grančica, a ove smetalice "počistite". kad to sve uradimo dobili smo šljivu lepo orezanu, kojoj je sredina otvorena da prima sunce i lepše diše, skraćenih osnovnih grana, očišćenu od smetalica. Još vam ostaje da pojedine tanke i tanje grane i grančice reznete malo ili malo više, i to one koje suviše su pobegle u stranu van reda, a koje će smetati kod prolaska traktora ili neke radne mašine. Takođe orežite one koje su se savile prema zemlji za onoliko koliko im je potrebno da mogu da nose rod a da se nesavijaju previše prema zemlji. Nemojte zbog nekog estetsko izgleda da reckate one sitne grane i grančice bez veze, već ih ostavite samo da su podjednako zastupljene svuda ukrug po primarnim, sekundarnim i ostalim granama.
:D :D
 
Pomoć voćari imam problem sa daljim formiranjem vitkog vretena na šljivi sorta stenlej i čačanska rodna.Zasad je ušao u drugu godinu formirane su bočne grane i s obzirom da je bila kišna godina nakon razvedenih prvih grana centralno stablo je jurnulo u visinu iako sam ga skratio na 40 tak cm od poslednjga jačeg razgranjenja.Sada centralno stablo ima praktično ćelav deo od oko 70-tak cm i na vrhu se ponovo formiralo više grančica koje sam isto razveo sa čačkalicama.
Dilema je u sledećem da li da odsečem taj vrh i nastavim da forsiram taj ćelavi deo na kojem bi dalje formirao bočne grane I dilema br 2 bočne grane koje su razvedene i uvrtane su dosta dugačke imaju lep položaj na stablu ali sa bojim ako skratim centralno stablo da će te grane krenuti u vis i praktično postati konkurencija centralnoj osovini što bi svakako značilo neuspeh u formiranju vitkog vretena na šljivi.
Pokušaću da uslikam neki reprezentativni primerak pa da ga analizirate i nadam se da mi pomognete.

Unapred zahvalan :cao:
 
pošto jedna slika govori više od hiljadu reči postavljam sliku jedne šljive i linijama sam obeležio mesta gde mislim da pravim rezove.Naravno, ne vidi se najbolje jer kad na 'paint'-u vučem ove linije dobijem samo deo fotografije, pa nemam dobar pregled.
Uglavnom, ovo je princip po kojem bih ja radio.
Molim iskusne kolege da mi kažu gde vide greške i da me usmere na pravi put :ppozdrav:

Nadam se da ovim ne kršim neka pravila foruma :cao:
 
Poslednja izmena od urednika:
@kompaj
uglavnom si obelezio grane koje treba izbaciti mozda si neku preskocio ali to je to mozda bi mogao jos ostrije orezati levu stranu a desnu malo popustiti kako bi nadoknadila to sto je slabija i popuniti prazan prostor :ppozdrav:
@Ljubek
okaci slike bas me zanima da vidim kako to izgleda pretpostavljam da ima spavajucih pupoljaka na tom "celavom" delu verovatno najbolje je sacekati pocetak vegetacije mozda ce neki od njih da krenu ili odraditi rovasenje provodnicu svakako umiriti nekako pinsiranjem ili uvrtanjem ali najbolje da okacis neku sliku :cao:
 
Ovako napamet, bez slike baš i nije za neku preporuku. Prvo što mi je palo na pamet je da se taj ceo vrh skrati i produžnica vrati. Al onda se gubi godina sa formiranjem i donji sprat može jako da naraste. Najbolje je da staviš neke fotke, pa da vidimo dalje šta je najracionalnije!
 
Nazad
Vrh