Kompresori električni za vazduh

mica967

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2010
Poruka
8.334
Lokacija
Golubinci
Planiram da kupim kompresor koji bi najviše koristio za izduvavanje filtera i hladnjaka na kombaju. Koji bi najviše odgovarao ovoj nameni, jačina motora kao i protok vazduha a da se ne pretera sa jačinom.:ppozdrav:
 
Ja imam vilagerov sa 2 klipa,radi na 8 bara,imam ga vec tri godine,isto ga koristim za izduvavanje,ali lepo tera i pistolj za farbanje i pistolj za tockove. Ja zadovoljan
 
Ako nemože da se otvori nova prebacite u odgovarajuću temu, imam Vilagerov od 50 lit ali je spor tj. padne mu pritisak ispod 4 bara a to je nedovoljno.
 
Koliko glava ima taj viladzer i koliko kw? Ja sam se skoro ponovio Scheppach kompresorom, boca 50l, monofazni motor 2.2kw i dve glave.
Sa onim pistoljcetom za izduvavanje od 500 dinara ukljuci punjenje kad padne na 6 bari, i polako dopunjava.
Mislim da identican ima nov brendiran kao Viladzer za 220e.

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Pogledacu sutra koliko tacno ima kw,ali dosta je jak,ima 2 izlaza i 2 manometra,isto cim padne ispod 6 bara,ukljucuje se,ja kad izduvavam hladnjak na traktoru,ne padne nikad pritisak ispod 6 i izduvam sve zivo,nista ne ostane. Ja sam platio blizu 400e
 
Comi gledaj da bude dva klipa i da boca bude min 250lit,za takav kompresor ide i trofazni motor kao standard..

Ja sam kupio Stihl duvaljku za lisce i sa njom sve sada radim,kompresor stoji sa strane i sa njim kontrolisem gume,pistolj na vazduh itd...
 
Duvaljke su prava stvar.Ja je nosim i u kombajnu pa izduvam kombajn uvece kad zavrsim sa poslom.
 
Pozdrav kolege kakav kompresor preporucujete za neku kucnu upotrebu: izduvavanje prasine, pumpanje guma ali da moze da potera i pistolj za farbanje (nista komplikovano, farbanje stolarije /ograde na pr. Mozda kasnije da potera i odvijac, slajfericu itd... svaki savet u vidu neke specifikacije je dobro dosao: koliko litara boca, pritisak i protok
Unapred hvala
 
Hteo sam da napravim kompresor tj. imam sve sem elektromotora
intersuje me koji motor bi bio bolji za pokretanje jednoklipnog kompresora od fapa
1,5kw 1400o/min ili 1,5kw 2800 pa da ga remenicama usporim na 1400obrtaja
 
Sta mu fali ?,vise nego dovoljan za farbanje,nit je potreban veliki protok niti pritisak kod farbanja.Imam isti kompresor samo druge marke,ofarbao je mnogo sto sta,kutija i kutija farbe potrosio,veci nije ni potreban za takve poslove ako vam ne smeta malo cesce sto se pali da naduva vazduh.Ali za pneumatski alat,plazmu i slicno,e za to je potpuno nesposoban.
 
Nazad
Vrh