Analiza mesa na trihinelozu-(da ili ne) i koje su cene u Vašem kraju?

Kengur

Član
Učlanjen(a)
9 Maj 2010
Poruka
1.596
Lokacija
Srbobran, Vojvodina
Veoma dobra tema o kojoj nadam se niko još nije komentarisao

Ako je prase iz domaćeg odgoja i ako se pazi na higijeni treba li raditi ovu analizu?

Sve najbolje i u :ppozdrav:
 
obavezno pregled a prenosi se na bezbroj nacina pa cak i preko kupljenog koncetrata prosto;miseva ima po silosima i kad melju idu u kompletu sa npr kukuruzom,ptice prenose ali njima nista svinja pase po sljivaru i eto,moj poznanik ima tu nesrecu od divlje svinje,a bolest je neizleciva moze se zaleciti oprezzzz bemti 300 kinti
 
Mislim da je iluzorno i postavljati teme ovakvog tipa ::lose::
Kengure, mislis li Ti da mozda postoji iole dobar razlog zasto ne treba meso nositi na analizu?
Mladjo Kg, sve potpisujem iz Tvog posta.
P.S. Misljenja sam da treba neko od domacina sajta da pod hitno zakljuca temu, jer misljenja su razna, pa neko moze i iz neobavestenosti ili nedaj Boze zlonamernosti da napise i drugacije misljenje od nas , a neko i da ga poslusa , pa da posledice budu katastrofalne!!!
 
Nema to veze do higijene,isti svinjac,isti niz godina se isto odrzava pa 3 svinje nemaju a 1 ima,klana je i mama krmaca isti dan ni ona nije imala,jbg ko ce ga znati.
 
Ja sam ovu temu iz dobrih namera i stavio na razmatranje.
Svaki savet je dobrodošao, recimo, koliko ljudi ne zna neke površne stvari.
Hvala Bogu,zato i postoji ovaj forum, da bi se ljudi informisali a ne da bi lutali i na svoju štetu pogrešili.
Mnoge stvari sam i ja sa ovog foruma saznao, mada sam smatrao da sam informisan na tom polju, ali prevario sam se i to jako.
Mislim da je iluzorno i postavljati teme ovakvog tipa

Ako ne odgovara-brišite je sa foruma

Kengure, mislis li Ti da mozda postoji iole dobar razlog zasto ne treba meso nositi na analizu?

Ja pitao-radi drugih,mnoge informacije se saznaju sa ovog foruma, pa će i ova biti nekom od koristi.Mnogi ne nose pa se lepo provedu,ovako će saznat zašto treba itd.

Misljenja sam da treba neko od domacina sajta da pod hitno zakljuca temu, jer misljenja su razna, pa neko moze i iz neobavestenosti ili nedaj Boze zlonamernosti da napise i drugacije misljenje od nas , a neko i da ga poslusa , pa da posledice budu katastrofalne!!!

Radi tih drugih, ne informisanih-ja ne bih, ali ako hoće većina neka se ukloni.Sve jedno mi je, ALI ne bi da odgovaram za posledice onih koji ne nose meso na analizu.
Edukujmo se malo, zato služi ovaj forum, jbt.
Nadam se da si me razumeo ::svaka cast::
 
Naprosto mislim da nisi u pravu (Mnogi ne nose pa se lepo provedu..)da u dasnje vreme ima neko ko ne vrsi analizu mesa.Jer, u tom slucaju bi to bilo ravno suicidu.
I ko god ispece prase , ne jede ga sam nego ga podeli sa svojim ukucanima, tako da su oni prvi na listi mogucih obolelih.I to sve zarad par stotine dindzi...
 
Ja ZNAM ljude cije su svinje imale trihinelozu,meso su jeli sa dobrom termickom pripremom i NIKO nije oboleo od trihineloze.
Ja ga nisam jeo,tj nisam ostavljao takvo meso jedne godine ali i ja i SVI vi ste jeli takvo meso kad kupite u klanici,odete u neki restoran ili kod komsije. :ppozdrav:
 
Mislim da klanice ipak imaju osoblje koje pregleda meso, zato što je to zakon propisao da moraju da imaju preglede.A i imajući u vidu i objekte u kojima drže životinje nije ni čudo što moraju.Pacova koliko ti volja, i zato što to ide za plasman u široke ljudske mase zbog njihove sigurnosti.

Ja do sada nisam nosio na analizu.Rizikovao jesam zbog neobaveštenosti preko čega mogu da dobiju trihinelozu,ali od sada OBAVEZNO, nema odlaganja.

Saznavši na ovom mestu kako-zašto sada sam obavešten i tako ću i da postupam.

Ajd u :ppozdrav: i držte mi se... ::svaka cast::
 
Klanice iz 1 razloga pregledaju.
Ono sto je ok prodaju sirovo i uzmu lepu ::novac:: a zarazeno obrade termicki u salamama,pastetama i sl glupostima. :cao:
 
Polako neće ni sirovo moći,jer narod polako nema ::novac::,a to što termički obrađuju bolesno, meso po meni je to protivzakonito, očigledno inspekcija ne radi posao kako treba.
Jedan mali propust i biće katastrofe.Bilo je to ko nekih privatnika pre nekoliko vremena, srećom otkriveni su i valjda procesuirani (policajski izraz).Taj kanda viče neće raditi zabijačke,to je sigurno.

Ostaju suhomesnati proizvodi,e tu može biti problema na globalnom nivou
 
Srem Sid mesnica je koristila preradjeno sa trihinelozom i ostalim bolestima,a da nece privatnici,a ti koje "provale" su dojave i namestaljke. :cao:
 
To je jako strašno,veruj mi :zli:

Prosto se pitam,kako nemaju savest da mogu da zaraze pola Evrope.
Generalno, dolazim u iskušenje da postanem vegetarijanac
Ipak domaće je domaće,kada se pregleda to je sigurno
Držati par komada radi sebe, i to u apotekarskoj higijeni, prasad iz domaćeg odgoja, provereni proizvođači koncentrata ili ih sami pripremati od čistih sirovina sopstvenog prinosa, i uspeh zdravog mesa je zagarantovan
Barem ja tako mislim
 
Trihinela je opasna stvar,razne temperature je unistavaju ali kod nas se po zakonu takvo meso neskodljivo uklanja,spaljuje,na lice mesta izlazi inspektor i veterinar,i za takve stvari se gube licence za rad,simptomi ne moraju odmah da se ispolje,moze da prodje dosta vremena,znam ljude koji imaju takave probleme,nikome ne pozeleti to! :nono:
Nije za zezanje,a 300 dindzi je sitnica za sta sve dajemo pare!
Post je spojen: [time]1274121831[/time]
_________________________________________________
5bxq4o.jpg



mala invazija :bravo:
 
Kod nas u republici srpskoj pregled košta 6 km-oko300 din. VETERINAR GOVORI DA SE NE PREGLEDAJU PRASCI ISPOD 25 kg.,jer se oni peku na velikoj temperaturi,dok se veliki OBAVEZNO PREGLEDAJU.
 
300 din i obavezno pregledanje pre par godina u susednoj opštin M.Iđoš zbog par dinara zarazilo 30-ak ljudi (čak su kobasice nošene u inostranstvo) treba sve pregledati ,prase pečeno nepečeno jednom se zezneš za čitav život i da samo sebe pa ko j... ali da zaraziš svoje najbližnje ili komšije bolje konopac da uzmeš...
 
Nazad
Vrh