Objekti za smeštaj mehanizacije

koliko li kosta salonit i koliko pokriva ona jedna tabla..
 
al to da je stetan nisam znao, ja sam planirao i toviliste njime da pokrijem ali ispod izolacija, naravno..
 
miroslav k je napisao(la):
Farmer II je napisao(la):
Ja nisam pristalica salonita isključivo zbog azbesta...i voleo bih da ga na svim šupama zamenim sa metalnim pločama. Zdravlje na prvom mestu. :cao:
u pravu si za azbest, kod nas u selu ima dosta i kuca pokrivenih salonitom, a i vodovodne cevi su od azbesta
I kod nas su cevi od azbesta :zli: Inače pre par godina kada sam zadnji put kupovao salonit ploče za šupu, prodavac mi je pričao da su Slovenci plaćali demontažu salonita i montažu lima svim ljudima koji su(tamo) želeli da to urade. Znači svaki čovek koji je imao šupu pod salonitom je trebao samo da da kupi novi krov i imao je besplatnu montažu. Sad dal je istina ili ne...vredi se zapitati :cao:
 
Nisam, i nadam se da neću. Inače koliko je stetan azbest u tim pločama i koliko se vremenom otpušta neznam, znam da dosta vremena provodim u remontu mašina u tim istim šupama, jednostavno se zapita čovek da li to tako treba... :cao:
 
Ono najbolje je crep, ja sam crep i planirao prvo da postavim ali sam na toviliste dodao i supu od 40mt pa sad to ako sve radim crepom ispadne skupo u pm. Zato sam promenio ideju i razmisljam o salonitu..
 
pa crep nije loše, ali zahteva jaču građu, i verovatno veći pad kod krova. Ti planiraš da koristiš salonit sa izolacijom, to je mnogo bolje.
 
Farmer II je napisao(la):
pa crep nije loše, ali zahteva jaču građu, i verovatno veći pad kod krova. Ti planiraš da koristiš salonit sa izolacijom, to je mnogo bolje.
Pa jeste bolje, ide manje gradje, brze se radi... a izolaciji bi sravio umesto ploce na svinjcu... Mislim da nebi trebalo da bude problema zimi...
 
Ma da, kod mene je bivsi PK GODOMIN imao stale i svinjce i proizvodili na hiljade svinja i sve je bilo pokriveno salonitom.
 
Farmer II je napisao(la):
Ja nisam pristalica salonita isključivo zbog azbesta...i voleo bih da ga na svim šupama zamenim sa metalnim pločama. Zdravlje na prvom mestu. :cao:
Nenada dok je azvesta bilo na sve strane rak je bio redak, a sad i mlado i staro umire od raka
eventualno srcke.
Pa ko onda tu koga laze :sta:
Ili je rak bio neobavesten?? ?? ?? :zli:
 
Meni je trem pokriven salonitom .Majstor nije dobro proracunao , ostavio retke letvice plus busio rupe blizu ivice table i stezao ,tako da sad samo pucaju uzduzno .Pricao mi stric koji se bavi zidarstvom da rupe u salonit ploci moraju da budu za 1-2 mm vece od precnika vijka i ne sme da se steze kad se zavija.
 
saleso je napisao(la):
ja sam ove godine pravio neke supe i pokrivao ondulinom,zadovoljan sam
Kazi mi koliko kosta taj ondulin i dali je kvalitetniji od salonita. Ti si verovatno uporedjivao cene i kvalitet kad si kupovao.
 
SKEMBA je napisao(la):
saleso je napisao(la):
ja sam ove godine pravio neke supe i pokrivao ondulinom,zadovoljan sam
Kazi mi koliko kosta taj ondulin i dali je kvalitetniji od salonita. Ti si verovatno uporedjivao cene i kvalitet kad si kupovao.
Ondolin se kod mene pokazao jako loše, neznam kakvo je kod vas stanje s ledom, al krpanje poslje svakog padanja mi se nesviđa, uglavnom neide više ni na jedan krov. Iduće godine skidamo i ono malo što je ostalo i pokrit ćemo salonitom..
Azbest u novim pločama nebi smio biti, e sad, ako netko trpa :udri:...
 
pa ploca ondulina od 1*2 kosta kod nas 660,uporedjivao sam lane kad prve kupovao sad sam zaboravio ali bilo ja jeftinoje od salonita.ja sa ledom nisam imao problema a bilo ja par pura ove godine i to dobro su padali uglavnom ja sam zadiviljan
 
Nazad
Vrh