Objekti za smeštaj mehanizacije

Pa i ovi hangari, ovako zatvoreni kao na nekim slikama, su neka vrsta Faradejevog kaveza.
A što se tiče izvođenja gromobranske instalacije na kućama (i uopšteno na svim objektima), bolje je uopšte ne staviti gromobransku instalaciju nego staviti neadekvatnu. To praktično znači da jedan šiljak na krovu kuće i traka do zemlje neće efikasno zaštititi kuću od eventualnog udara groma. Pravilno je da se po svim ivicama krova razvuče traka i tako praktično formira mreža po krovu koja se potom sa više traka (po ćoškovima kuće) uzemljuje.
 
Kod udara groma dolazi do jonizacije a u jonizovanoj srenini ne postoje pravila,zato se gromobranska instalacija vodi udaljeno od objekta.
Na Barskoj pruzi 1 most je meta gromova.da se spreci dalja ostecenja (elektrokorozija) postavljena je gromobranska instalacija
 
ljudi da li neko zna broj telefona majstora za supe iz beceja mislim da se firma zove supa/mont.ili neki drugi majstori da nisu daleko od sombora?HVALA UNAPRED!
 
Vlado da li si nasao broj od majstora iz Beceja.Postavi ga mozda bi i ja radio jednu oko 200 kvadrata.
 
Sad sa ga zvao ,kaze da je zauzet a i ide zima,pa da ostavim za prolece ako mi se nezuri.
 
Ja ne znam za supa-mont:haha: ali znam za ljude iz djurdjeva da prave supe i hangare dosta povoljno. Chakara promet se zovu prodaju metalne profile,cevi, stranice za prikolice... povoljniji su od metalo-prometa iz Kule :cao:
 
Spajki je napisao(la):
Ja ne znam za supa-mont:haha: ali znam za ljude iz djurdjeva da prave supe i hangare dosta povoljno. Chakara promet se zovu prodaju metalne profile,cevi, stranice za prikolice... povoljniji su od metalo-prometa iz Kule :cao:
od njih mi ni džabe netreba šupa ako već hoćeš pravu šupu nazovi metalik žabalj 021 832-460
 
Pre jedno sat vremena sam ih zvao i sutra mi javlja koja bi bila njihova cena.Radili su prosle godine jednu u Basaid.Cena supe zavisi od cene gvozdja.Todore kad si ti tvoju radio verovatno je cena gvozdja bila visoka.Jedni iz Kikinde rade po 2100 din po kvadratu poda +oluci.
 
Ok. Todore ti znas sa kim imas posla posto si iz Djurdjeva. Ja sam od njih uglavnom profile i cevi kupovao i sa cenama sam bio zadovoljan... :ppozdrav:
 
kiraj daj mi posalji broj tih majstora iz kikinde.cena im je stvarno povoljna,ako im je posao kvalitetan. :cao:
 
To je ponuda za standardnu konstrukciju.Danas sam dogovorio da prednji deo ide sa velkim rasponom /dva polja po 8 m +jedno od 4 m/te je zbog ojacanih prednjih raspona cena nesto veca.20 x 10 sa olucima izadje 5300 e stim da treba da betoniram i kopam stope. On prisustvuje i postavlja ankere.Firma Hermes vlasnik Goran tel o638698324.
 
@kiraj

Uradili smo stope i plocu za 200 m3 .Stopa ,beton ,mreze,ploca kosta u pm. i s ada je dilema da li dalje zidati ili montaznu.Vidim da si ti upucen dosta u ovu problematiku . Kolika je razlika ( u parama )zidanje - montaza ? ( da napomenem majstore ne placam ,naravno klopa i pice )
 
Nije da sam bas upucen .Mislim da je mnogo jednostavnije i jeftinije montazna.Nisam racunao ali cgla ,cement ,armatura,salovanje..nakupi se dobar racun.
 
Ako hoces da ti ostane samo za mehanizaciju onda je po ceni montazna prihvatljivija,ali 200m2 x3m visine je zavidan podni magacin u koji moze da stane dosta robe ili mehanizacije kad nema robe... :cao:
 
@ spajki
Slazem se sa tobom ali mene zanima koja je cena po kvadratu neka montazna ,lim ili sta vec .Ali ako je cena priblizna onda ce definitivno biti zidana pa sta joj bog da .
Da li je neko od vas zna matematiku -kljuc u ruke - za neku montaznu ?
 
Ja sam moju montaznu ove godine izidao. 10x12m sirine, temelji,armiran pod,3 betonska cerklaza(venca), blokovi do 4.5m visine i zidari, me je izaslo oko 8000evrica. Krov je ostao isti sto je i bio na montaznoj. (inace je duzina supe 20m zato ne spominjem kapiju). Sada tamo lezi 10.5 vagona soje i 11 vagona kukuruza i ceka bolju cenu :cao:
 
Nazad
Vrh