Objekti za smeštaj mehanizacije

poelbuster je napisao(la):
w1dwdt.jpg

12X30
pre dve godine kad sam završavao,nažalost ne mogu da nadjem neku sa vratima
samo jedna vrata imas? kolika je cena okvirno?
 
tu sve smestim moju mehanizaciju
Post je spojen: [time]1262961344[/time]
_________________________________________________
samo zmaj 142 nije mi tu posto nemam mesto za njega
 
pozdrav svima kolko vas ima evo nesto i od mene


radili pre 3 godine sad imamo u planu 20 sa 10 nov objekat da radimo
pa me interesuje ko radi naj jeftinije hale
 
"Ondolin se kod mene pokazao jako loše, neznam kakvo je kod vas stanje s ledom, al krpanje poslje svakog padanja mi se nesviđa, uglavnom neide više ni na jedan krov. Iduće godine skidamo i ono malo što je ostalo i pokrit ćemo salonitom..
Azbest u novim pločama nebi smio biti, e sad, ako netko trpa oklo...
"

Salonit je čisto zlo imam ga preko 2o godina na 400m2 i nikako nemogu da ga se rešim. Svake godine negde procuri, kad treba naći zamenu treba se dobro pomučiti da nadješ odgovarajuću meru. Kad se popneš gore računaj još nekoliko tabli će da pukne a da ne primetiš i tako svake godine u beskraj......... Čak i da zanemariš azbest održavanje krova od lesonita je prava noćna mora.

Al lim je možda skuplji ali je svakako isplativa investicija.
 
dzionik je napisao(la):
"Ondolin se kod mene pokazao jako loše, neznam kakvo je kod vas stanje s ledom, al krpanje poslje svakog padanja mi se nesviđa, uglavnom neide više ni na jedan krov. Iduće godine skidamo i ono malo što je ostalo i pokrit ćemo salonitom..
Azbest u novim pločama nebi smio biti, e sad, ako netko trpa oklo...
"

Salonit je čisto zlo imam ga preko 2o godina na 400m2 i nikako nemogu da ga se rešim. Svake godine negde procuri, kad treba naći zamenu treba se dobro pomučiti da nadješ odgovarajuću meru. Kad se popneš gore računaj još nekoliko tabli će da pukne a da ne primetiš i tako svake godine u beskraj......... Čak i da zanemariš azbest održavanje krova od lesonita je prava noćna mora.

Al lim je možda skuplji ali je svakako isplativa investicija.
Ne slažem se, ja ga takođe imam na objektima možda neeešto manje kvadrature i nemam zasad nikakvog problema, čak je mestimično i popucan uzduž po povišenju i nema prokišnjavanja. Ali zato ploče kojima sam zadnji put pokrivao kunićarnik tj ploče koje se prodaju zadnjih 10-15god prokišnjavaju, pucaju nisu ni nalik nekadašnjim. Ne preporučujem salonit iz razloga koji se navode, ako je već štetan pa ko pravi sad objekat nek i to uzme u obzir.
 
Imao si sreće, kod mene je prvi splitski od pre rata a zadnji neki ukrajinski i kvalitet zavisi od ploče do ploče a kupovao sam ih bar desetak puta do sada i naravno da su sve različite. Sada je problem što je krov projektovan za laki pokrivač inače bi ga zamenio za crep.
 
U tom slučaju nemoj se odlučiti za lim. Kada sam prepravljao radionicu dvoumio sam se između lima i salonita zbog malog pada krova. Pošto je drvena građa savetovali su mi ipak salonit jer lim se rosi i sve to upija drvo.
Pošto je to sad ona loša varijanta salonita nevidim razliku. :haha: Ali eto, toliko od mene.
 
Nisam ni mislio da stavljam lim ali pošto ovde pričamo o objektima koji se ne greju lim je sasvim ok.
Kad se steknu uslovi staviću tegolu i osb preko postojećih dasaka a možda i celu zgradu prepravim.
 
Perfektna supa! :D :bravo: Svaka cast! Upavo takva meni treba... Koliko je kostala, sve ukupno? Koliki je ovaj najveci raspon gde je resetkasta greda?
 
Ne znam tacno koliko je izasla tu oko 15000evra,sa bravarskim i zidarskim radovima....dimenzije su 10,5x30m,inace je dosta prosta konstrukcija,stubovi su 160x160mm a nosece grede su I profili 200x200mm.....raspon ispod resetke je 12m....a iza masina je smestaj za zrno,moze da stane oko 10 vagona... :ppozdrav:
 
:bravo: Sve izgleda jako lepo, mada bas i nisu male pare u igri! Verovatno je gvozdje jako skupo?
 
Nazad
Vrh