PDA

View Full Version : Kupina sezona 2018. plasman i cena

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Markonator
03-01-18, 10:22
Neka nam je srecna nova sezona, i da se prethodne dve vise ne ponove.

Kooooojic
12-01-18, 12:47
Pre svega da pozdravim XALETA,AMPERA,DEJANA,VLADU,MARKONATORA i ostalu ekipu koja je na temu `kupina` unazad nekoliko godina i da pozelim dobru sezonu.

Sto se tice plasmana kupine,to se ne zna,nagadja se kao i uvek,ali to je nebitno za nas. Niti je nase da brinemo o tome.
Sto se tice cene,to ne znamo,videli steprethodnih godina da se cena kupine ne zna cak ni za vreme branja STO JE NEDOPUSTIVO,cisto izivljavanje nad nama proizvodjacima.
Za malinu se prica da ce cena biti 150dinara, dok za kupinu cena oko 60 dinara (sto je nisa u poredjenu s prethodnim godinama kad je cena bila 20 i 15 dinara.)

Jasno Vam je da cenu necete znati ni ove godine dok ne pocne berba,jer su hladnjacari i drzava SHVATILI DA MOGU DA RADI S NAMA PROIZVODJACIMA STA GOD POZELE. Niko se ne brine za nas,ni jedan sektor ministarstva,drzave,ili lokalne samouprave. Niti ce ikad,mi dok smo mogli nesto da menjamo nismo menjali.a sad i da hocemo da nesto pokusamo,ne mozemo.

Svedoci ste da hladnjacari,otkupljivaci,drzava i policija radi udruzeno. Svedoci ste da prosle godine kada su malinari pokusali da proteste organizuju da su dobijali batine sirom Srbije od policije i protesti su vrlo brzo ugaseni,a medijski NISU ispraceni.

Ove godine se podizu plate 10 posto u prosveti, dodeljuju se odredjene subvencije na mehanizaciju,poljoprivredu i to samo za stocarstvo,a te pare su upravo one opljackane pare od KUPINARA PRETHODNE 3 GODINE,i prosle godine pljacka MALINARA.

Sto se tice kupine ove godine,bar u celom Valjevskom kraju,i nekoliko desetina hektara kupine u mom mestu su uveliko poceli sa vegetacijom,rod moze biti `obran` i pre berbe od mraza.
Postao je trend da sto STO JE KUPINA MANJE RODILA,STO JU JE VISE OSTETIO MRAZ I OZEGOTINE,SUSA, da je cena NIZA,a ne VISA kao u celom svetu. izgovori su da je KVALITET LOS,uvek postoje izgovori koji ce nam srozati cenu i zaslepiti nas.

Godina je jako lose pocela,januarske temperature 19stepeni,pa variraju na -8stepeni,to su temperaturni sokovi za svo voce,kamoli za kupine koje su vec i pre nove godine napupile jer je i zima kao sto znate bila isuvise topla.

Prvo moramo da prezivimo mrazeve,pa sva ulaganja koja nas cekaju,od prskanja,djubrenja,freziranja,prihrane itd itd preko placanja beraca,do navodnjavanja (iako su nestasice vode i narod nema racun da navodnjava,mnogi nemaju ni kap po kap itd itd), zatim preziveti suse ako budu,ozegotine,ili s druge strane moze da se desi kisovito leto i da prouzrokuje botritis(trulez),tako da ce uvek postojati izgovori za kvalitet kupine.

Kao sto sam rekao,i sto se dokazalo kroz praksu, cenu necemo saznati do berbe,a cena ce biti naravno katastrofalna, mozete citati forume u Poljskoj,Cileu i shvaticete sta se desava sa malinama i kupinama.

Drzava i otkupljivaci si odlicno ispitali tlo,i moje licno misljenje je da ce cena biti pocetna oko 30 dinara ,podici ce je na par dana do maksimalnih 60 dinara i brzinski ce da je srozaju na 15 dinara,da bi se onda mogli da vode politikom da je otkupna cena bila 60 dinara.
Kupinara je sve manje i manje,bar u mom kraju,ljudi ne mogu da uberu svoju dnevnicu,kamoli da pokriju ulaganja ili da nesto zarade.

Eventualno ostaje neka minimalna mogucnost da se STO PRE proizvodjaci organizuju i krenu u pregovore s drzavom vec sad oko cene maline i kupine,NIKAKO KOJEKAKVE ORGANIZACIJE,SINDIKATI ITD ITD,svesni ste da su svi korumpirani i da ono sto je najbitnije,a to je OTKUPNA CENA ostaje katastrofalno niska.

Sanse su minimalne cak iako se udruzimo i krenemo MIRNIM protestom i pregovorima sa drzavom. Mora se krenuti od vrha,a ne preko otkupljivaca,hladnjacara itd. Cinjenica je da svetsko trziste odredjuje cenu voca u svetu,ali kupina nigde nije bila 11centi.
S druge strane,kupina je itekako trazeno voce u svetu,takodje i kod nas.
Recimo koceljevska fabrika sokova Bravo,Rauch,za 90 posto svojih sokova koristi kupinu i bundevu,tikvu,npr u soku od jabuke zakonski moze da se nadje 2 posto delova jabuke,16 posto kupine ili bundeve i da se taj sok moze prodavati pod nazivom Vocni sok od jabuke itd itd.

U svakom slucaju zelim nam svima nama srecu,ovo je iscrpljujuce ,sva ova neizvesnot oko cene,mrazive,suse, katastrofalne cene,pretnje da ce prestati s otkupom,pretnje da cacanka ne treba nikome i tako redom.

Ponavljam da je SAD VREME DA SE ORGANIZUJEMO i na MIRAN nacin pokusamo da se borimo za neku cenu od 90 do 110 dinara, na 90 dinara nam ostaje izmedju 11 i 15 dinara ciste zarade,a sve ispod 90 dinara je besmislica, naravno,bolje je da je cena 70 dinara nego 15,i mi se tesimo uvek time,bolje da nam plate 25 nego 20 dinara sto je pogresno.
Svedoci ste da je 90 posto kupinara cvetalo od srece kad kazu da je cena skocila sa 25 dinara na 40,ljude pukla euforija,sto je nenormalno.

U principu ja je ove godine ispod 70 dinara brati necu,dosta sam poklanjao milionerima svoju muku.
Njihovih 30 ili 40 dinara za 1kg kupine nam ne mogu nista znaci,pogotovo ljudima koju placaju berace.

2000 dnevnica,hrana,pice,prevoz radnika+sva nasa ulaganja u 1ha kupine, na cenu od 30 ili 40 dinara,pa sracunajte koliko nam ostaje `cisto` para. Nista.

IZVINJAVAM SE NA OPSIRNOM PISANJU ALI IZREVOLTIRAN SAM SVIM FAKTORIMA KOJI UNISTAVAJU PROIZVODJACA,U ZADNIH 10 GODINA SAMO SU 2 GODINE BILE NORMALNE CENE,A OSTALIH 8 GODINA CENA SE KRETALA OD 9 DO 50DINARA,A PROSEK JE 25DINARA PO KILOGRAMU STO JE BESMISLICA. OGROMNA ULAGANJA PARA I ZIVACA,VREMENA,ZDRAVLJA PROUZROKUJU NAM SAMO JOS VECU BEDU STO JE NEPRIHVATLJIVO !!!

JOS JEDNOM SVE NAJBOLJE NAM ZELIM.

poznavalac_prilika
25-02-18, 22:45
@koooooojic

Pa prestanite onda da gajite kupinu, ne shatam zasto se bavite nekom proizvodnjom ako u tome ne vidite svoj interes.

Moje misljenje oko kupine, treba se polako prebacivati na sorte koje mogu da se prodaju i u svezem stanju a koje su sa druge strane dobre i za zamrzavanje. Npr, Tripl Krau, moze da se prodaje u svezem stanju a dobra je i za zamrzavanje.

makaze
26-02-18, 16:31
Loh nes ide svez,tripl krau izbegavaju,jeste rodniji ali je loh nes broj 1.

poznavalac_prilika
26-02-18, 19:36
@makaze

Moze i loh nes, mora malo da se i sortiment menja, cacanka i ton fri su malo prevazidjene sorte.

Malinar86
27-02-18, 18:08
Dok god cacanska bestrna u otkupu bude bila svega 10din/kg jeftinija od ostalih sorti ja je ne vadim

ZastitnikPravaGradjana
05-03-18, 13:59
Sta je sa cenom kupine 2018? Zna li ko sta? Dal ce preci 25din po kg?

Proximus
05-03-18, 14:59
E, a da ti troleru odje*eš malo sa foruma i prestaneš da podje*avaš ljude? ::lose::

ZastitnikPravaGradjana
05-03-18, 15:09
Trolovi smo jer saznajemo cenu kupine 15dana nakon pocetka berbe? Regulisi svoje ponasanje!

Proximus
05-03-18, 19:44
Nije problem u mom ponašanju, već u tvom pisanju i "predviđanju" cena... Šta će biti bre 25 dinara za kupinu i 70 za malinu? Ko normalan može da napiše tako nešto? Ti nisi" prijatelj" ovih ljudi kako proizvođača tako i onih koji će od nas da otkupljuju jer bacaš koske i DIREKTNO praviš zavadu...

Ako te zanima cena, možeš prijateljski/drugarski postaviti pitanje "Da li neko zna koliko ce biti cena", a ne "Hoće li preći 25 dinara!?" A onda ja da "pripazim" na ponašanje... Pa ako ne bi provocirao, ne bih ni ja ovako odreagovao. Uostalom, bilo je i ranije trolova poput tebe, možda si ti jedan isti, ne znam, ali mi dignete zivac jer se samo pojavite na forumu i kao "JAAA ZNAM KOLKA ĆE CENA BITI"... Jedino ako si "vidovita Zorka".

Ako nećeš da pomogneš, nemoj nas za'ebavaš. HVALA!

ZastitnikPravaGradjana
05-03-18, 19:59
5god.pisem da nam treba pomoc a nama je sve gore. Pa kralju meni najvise odg.cena od 200din.

Proximus
05-03-18, 20:11
5god.pisem da nam treba pomoc

Kome? Gde? Svima nama odgovara. Ali niko od nas (normalnih) neće napisati "ok, daću je i za 20 dinara"... To ako ste vi revoltirani, ne morate prenositi negativno ka svima nama ovde. Znam da papir trpi sve, ali ono, ne moramo i svi mi ;)

ZastitnikPravaGradjana
05-03-18, 20:26
Ja ispod 50 ne berem!

ZastitnikPravaGradjana
11-03-18, 14:26
Sta mislite, 10.ti je mart,kakva li ce biti cena kupine cacanke? Da li ce biti scenario od 20din za kg ili ?

makaze
11-03-18, 20:46
Cacanska 80,loh nes evro,samo je dobro obradi zastitnice!

ZastitnikPravaGradjana
11-03-18, 22:13
Nece cacanka nikad preci 50,al daj Boze

amper91
12-03-18, 07:51
Nece cacanka nikad preci 50,al daj Boze

Nemoj tako, ja sam pre neku godinu prodavao je po 178din/kg ... 2015god mi bio prosek oko 100din... Sve u svemu,, zadnjih deset godina, 3god lose cene, 3 god dobre, 4 god na granici rentabilnosti... I to tako ide u krug...

tajfun80
12-03-18, 07:59
Nemoj tako, ja sam pre neku godinu prodavao je po 178din/kg ... 2015god mi bio prosek oko 100din... Sve u svemu,, zadnjih deset godina, 3god lose cene, 3 god dobre, 4 god na granici rentabilnosti... I to tako ide u krug...Sad izgleda da su one 4 na ivici rentabilnosti nažalost

Послато са HT20Pro уз помоћ Тапатока

ZastitnikPravaGradjana
12-03-18, 09:09
Kucas na google CENA KUPINE 2018 i samo izadje ovaj forum. Jedino ovde nas nekoliko pisemo o kupini na nivou Srbije. PORAZAVAJUCE. SRECA STO POSTOJI OVAJ FORUM ali se plasim scenaria da ce 1kg biti DO 40 din max. Nas ne vadi ni 50 ni 60 din ni 70 al bolje 70 ili 50 nego 20din. Kad bi bar bila 70plus.

Ja ispod 50 NE BEREM.

amper91
12-03-18, 11:35
A sta cemo, ovo je Srbija... Kod nas ide iz krajnosti u krajnost, nije realno da kupina bude preko 2e, ali nije normalno ni 25centi... Oko cene slazem se sa kolegom @makaze@

ZastitnikPravaGradjana
12-03-18, 15:28
Kupina cacanka 100 ,ostale 115 i to narednih 10 godina da bi kupinari zaradili minimalnu platu mesecno,al ovo je samo san.

kiza_zoki
14-03-18, 22:42
Pozdrav svima, puno zdravlja pre svegasvima želim, a onda i uspeha u sezoni 2018. god.
Zamolio bih Vas za početak da ove godine svi malo smirimo živce, ohladimo glave i upristojimo rečnik, ma kakva situacija bila, jer svađom i vređanjem ništa nećemo rešiti. Drugo, pored nas koji pišemo na forumu, ovaj forum prate hiljade drugih građana i proizvođača, tako da uopšte ne odajemo lepu sliku. Takođe ovaj forum prate i hladnjačari, pa čak i predstavnici vlade, verujte mi na reč, pa zbog toga ne treba se miriti sa postojećim stanjem i prihvatati neku bezveznu cenu, jer nam i ovde opipavaju puls.
E sad, što se tiče naredne berbe i ono što nas zanima najviše cene, moje je mišljenje da će biti sigurno bolja nego prošle godine. Ima više razloga. pre svega biće manje kupine kod nas, jer su ljudi počeli da krče zasade, ili da ih napuštaju i ne održavaju. Jednostavno neće više niko da ulaže u kupinu ni novac ni rad, naročito ne posle predhodne dve katastrofalne godine. Obustavljeno je i podizanje novih zasada.
Preostali proizvođači pre svega su razjadinjeni, jedni drugima vade oči i tu je raj za malverzacije. Opet bih potencirao na formiranju udruženja po opštinama, ma koliko to vama zvučalo nebitno, bez toga nemožete da pregovarate nisakim, jer uvek će vas pitati koga vi predstavljate, koliko vas ima i koliko vam je proizvodnja, i naravno dajte spisak članova i ljudi koje zastupate.
Formiranje udruženja je jednostavan proces, ne zahteva mnogo novca ni vremena, a time stičemo legitimitet za razgovore. Nemogu ja kao samostalac da zastupam nekog a da nemam nikakav legitimitet. Na ovome sam insistirao i prošle godine, ali vidim da se ništa nije uradilo.
Na još nešto bih želeo da skrenem pažnju. Na forumu postoje i provokatori koji rade u interesu otkupljivača, a cilj im je razbijanje jedinstva kakvog takvog kod proizvođača, kao i unošenje zabuna, pomirenje sa niskom cenom itd. sve ono što bi eventualno odgovaralo interesima otkupljivača. Zato ne treba uvek nasedati na takve provokacije i ulaziti u raspravu i polemiku, pisanju postova na svako bockanje i time odbijati ljude od foruma i umanivati značaj samog foruma.
Toliko bih ja za početak imao da kažem i još jednom pozdrav svima

ZastitnikPravaGradjana
15-03-18, 22:05
Kiza

Cena cacanke za 2018?

kiza_zoki
18-03-18, 01:09
Kiza

Cena cacanke za 2018?

Još uvek je rano govoriti o ceni kupine, nadam se da ću moći da ti dam odgovor mnogo pre početka berbe. Ovo što si rekao da treba yznati cenu narednih 10 godina je prava stvar i za to se treba boriti

pcelar91
18-03-18, 11:19
Nadamo se samo da shvataju da upropascavaju srpsku kupinu! Sve se vise krci kupina, sve je manje zasada. Sad se masovno sadi jagoda, kao sto se pre 4-5 godine masovno sadila malina. I tako ce biti uvek. Sad se najvise isplati da se imaju manje parcele koje su zasadjene pod razlicitim kulturama koje stizu u razlicito vreme. Sam ih radis i obradjujes, sam beres. Ako ove godine ne bude pristojna cena kupine, dogodine necemo imati kupinu ni za sok.

amper91
18-03-18, 11:39
A kad se poveca kolicina jagode, cena ide dole i opet pojedinci uzmu novac...al opet jagoda je nesto drugo, posadis je i posle 9 meseci je beres i pre,ako ne ide lako je unistiti, a ima tu i lepog uloga sto novca sto manuelnog rada...a kupina posadis je, pa je cekas dve godine, pa direci pa zica, pa je posao i unistiti je,izgubljene 3-4god i tako dalje...jednom recju strasno...

- - - - - - - - - -

A i ja mislio saditi jagodu (ne zbog proslogodisnje cene, znam kad bese i 40din) nego stize pre maline i kupine, pa cisto taj period da popunim pa koliko se zaradi,nece valjda biti minus, al jos cu da razmislim, doslo je devet puta meri jednom seci...

ZastitnikPravaGradjana
18-03-18, 18:44
Jagoda je skupa rabota,vrlo,i rizicna. Velika su ulaganja od samog starta.

Ne znam sta da kazem,sto se tice kupine nista ne vredi 5 godina po 20 dinara i jedna godina 100dinara,to nije nista.
Cena kupine mora biti konstantno najmanje 100 dinara posle svih ovih nakaradnih godina.
Klima se izmenila takodje,obavezna je voda i skupa hemija i djubre.
Pre ko je drzao kupinu to je radjalo samo na stajnjaku,kakva voda,kakva hemija.
Danas je to drugacije.
Kupinu brati ispod 60din je totalno sumanuta ideja.
Gledam ljudi beru i kad je cena 15 din i kad je 200. To je nenormalno.
Bolje bojkotovati nego poklanjati.
Najgore sto se nasi ljudi zadovoljavaju i pomijama,to je problem. Uvek je fazon ``daj sta das,neka je 20 dinara,vajdica je,da imam za cigarice i pivkana``,zbog toga ispasta cela poljoprivreda. Zacrtate sebi u glavi cenu ispod koje ne berete vec danas, i ispostujete i sebe a i druge,ako ste zacrtali 80 din,ne dajte ispod 80,a ne cim dodje berba,cena 20 dinara,svi beru...
Nemojte poklanjati gladnim lopovskim ustima vas znoj i pare.
Vise zarade na NASOJ kupini otkupljivaci nego proizvodjaci STO JE TOTALNI APSURD ,a o hladnjacarima i izvoznicima necu da pricam KOLIKO TEK ONI ZARADE.. PROIZVODJAC,PREKUPCI,OTKUPLJIVACI,HLADNJACARI,IZVO ZNICI,DRZAVA- U CELOM OVOM LACU SVI PROFITIRAJU osim proizvodjaca koji je sve uradio,a oni nista.

milrek76
18-03-18, 20:55
Ako se ostvari vremenska prognoza cetvrtak -5,petak -6 ,bice kupina 200 dinara,malina 300, al retko ko ce da se ovajdi od toga

ZastitnikPravaGradjana
18-03-18, 21:21
http://prntscr.com/isz6j1http://prntscr.com/isz6j1

Ovo je prognoza.
Bice max -3.
Ali,pitanje je,koliko kupina moze podneti 5 dana -3 temperaturu u fazi kada su joj pupoljci krenuli odavno ?

đađo74
18-03-18, 21:32
Zato ja i govorim da su ova nagađanja, mudrovanja i filozofiranja čista glupost. Pola godine prognozirati cenu nečega čega možda neće ni biti, skakanje je samom sebi u stomak.

ZastitnikPravaGradjana
26-03-18, 18:21
Ostvarilo se.Negde je bilo i minus 10.
Da li sad,kad je otplilo i dalje smatras da ce malina biti 300 a kupina 200 ? :) Samo se plasim da se ne odbije po jedna nula sa ovih cifara sto se tice kupine.

РУС
28-03-18, 10:30
Од удружења нема вајде једино решење је оснивање задруге и удруживање на правним основама и у правном статусу. Ако се ми договоримо на цену од 120 и сви и потпишемо уговор онај ко прекрши сноси последице. Што нас је више јачи смо. Имамо адвоката који нас заступа. Без протеста и митинга. Има у Панчеву одличан адвокат специјалиста за зем задруге.

ZastitnikPravaGradjana
28-03-18, 13:06
120din kupina? Pa obezbedi tu cenu,ja ti dajem 30 din od svakog mog kg.

Ja smem ove godine da potpisem 70din, sve ispod da mi doplatite,sve iznad 70dajem vama.

Nesto sa 20din da bude 120 je smesno. Al DAJ BOZE.

đađo74
28-03-18, 21:37
Kad tvoje mišljenje i zadovoljenje sa cenom koju pominješ na ovako posećenom i čitanom mestu, pročitaju oni koji nam opipavaju puls, ne brini se, nećeš dobiti ni blizu od toliko.

ZastitnikPravaGradjana
29-03-18, 06:42
Opipan puls pre 5 godina. Sta smo radili 5godina da nam bude bolje? Nista.

tajfun80
29-03-18, 08:19
Opipan puls pre 5 godina. Sta smo radili 5godina da nam bude bolje? Nista.Kako nismo,povećali zasade da nadoknadimo cenu...

ZastitnikPravaGradjana
29-03-18, 12:35
Jadni mi s ovom drzavom. 20 din,15din kupina,plansko unistavanje Srpskog naroda. Gori su od uranijuma.

dejants
30-03-18, 12:52
Danas drugo prskanje, sutra freza::traktor::, a prekosutra diklofenak:lol::lol:.

ZastitnikPravaGradjana
30-03-18, 16:27
Sta si primenjivao? Ja danas cuprablau. Nzm dal sam zakasnio.

РУС
12-04-18, 12:51
Ukucaj na alibaba.com smrznute kupine i videcete cenu i kolicine koje se nude. Da se razumemo kvalitet tih kupina je nula .

Markonator
14-04-18, 22:09
Potvrdjujem lepe vesti sto je kolega iznad napisao, kako trenutno stoje stvari trebalo bi da bude dobra cena kupine ove godine.
Sve ispod 80 dinara bi trebalo da znaci krcenje zasada definitivno.

ZastitnikPravaGradjana
15-04-18, 21:13
Potvrdjujem lepe vesti sto je kolega iznad napisao, kako trenutno stoje stvari trebalo bi da bude dobra cena kupine ove godine.
Sve ispod 80 dinara bi trebalo da znaci krcenje zasada definitivno.

Postovani Markonator
Gde je potvrdjena dobra cena i KOLIKA JE TO CENA ? Ispod 80din sve je besmisleno ali ja kako vidim stanje, 40 preci nece. Ako ne bude preko 80 din (cena od 80 din je mala zbog prethodnih katastrofalnih godina,ali kako da kukamo da je 80 din malo kad je bila 20 din,i kad ce biti mozda opet 20),e sad sto se tice krcenja kupinjaka,mozda je to samo cilj koji ce izleda ova drzava ispuniti ali videcemo. Zelim odgovor na ovo pitanje detaljno,i takodje me zanima da li uopste cacanka treba trzistu s obzirom da je skoro i nema u Srbiji,mnogo je zapustenih i pokrcenih kupinjaka i nacuo sam da toboze nece otkupljivati cacanku jer `ne valja``.

Ako moze neko malo podobnije da mi objasni sve ovo gore napisano/hvala

Brus
15-04-18, 23:24
Ljudi cenu malina, kupina itd ne odredjuje drzava. Vec trziste. Cenu svih proizvoda odredjivala je drzava samo u socijalizmu tj marksistickom socijalizmu, shvatite molim Vas ko Boga :) jer pojedini dosadise ovde na forumu, znaci ne drzava vec trziste :) Hvala unapred

ZastitnikPravaGradjana
16-04-18, 10:42
Brus,
Ko odredjuje cenu u robovlasnickoj Srbiji ? Jel po trzistu cena kupine u svetu bila 15 centi kao kod nas ? jel po trzistu mleko 23 centa kao kod nas sto je ?

Brus
16-04-18, 23:40
Nemoj da kukas, nego napravis hladnjacu i izvezes po pet evra po kg :) ili ako vec kukate dajte ideje sta drzava treba da uradi...

Markonator
17-04-18, 11:01
I sta kazu tvoje informacije?
Kakvo je trenutno stanje na trzistu kupine?

Prema informacijama koje ja imam, sva kupina je prodata, i trenutno je nema na lageru u hladnjacama.

ZastitnikPravaGradjana
17-04-18, 22:29
Zavisi kako vucko odluci tako ce nam i biti,mozda se covek istrosio na izborima pa ce sad sa malinom i kupinom da popuni kasicuprasicu.... ili da rezervise vece kolicine suhomesnatih preradjevina tipa salamu za sledece izbore,mnogo je gladnih kobasicara i salamdzija...

[nemojte opet da mi pominjete neke odluke trzista i trziste]
Nie nama problem svetsko trziste vec domaci lopovi.

Markonator - kad vec pominjes dobru cenu i prazne hladnjace,napisi sta TI mislis kolika ce biti cena ove godine ,izrazi se matematicki kroz brojke,bice lakse svima ...ja mislim da ce se kretati izmedju 30i50 din,srednja cena cacanke 40dinara,nesto mi razum govori da nece biti ni tolika s obzirom da je bila 15din...

gogicoki
18-04-18, 14:53
Ja sam moju Čačanku prošle godine davao po 50din , najjeftinije na kraju dve berbe po 45 , a zaj..... razum nego kaži na osnovu čega ceniš da će kupina biti od 30-50 din

Ja cenim da su pojedini ovde na forumu plaćeni da srozavaju cenu

ZastitnikPravaGradjana
18-04-18, 15:00
Ja sam moju Čačanku prošle godine davao po 50din , najjeftinije na kraju dve berbe po 45 , a zaj..... razum nego kaži na osnovu čega ceniš da će kupina biti od 30-50 din

Ja cenim da su pojedini ovde na forumu plaćeni da srozavaju cenu

50din ti je bila kupina 2017.? Imas li neki racun?
20din je bila srednja cena 2016.i 2017.na nivou cele Srbije.

Kako neko na sve ovo moze da pise da je kupina bila 50din? Sacuvaj Boze

dejants
18-04-18, 15:46
50din ti je bila kupina 2017.? Imas li neki racun?
20din je bila srednja cena 2016.i 2017.na nivou cele Srbije.

Kako neko na sve ovo moze da pise da je kupina bila 50din? Sacuvaj Boze
Prosle godine je u Rasinskom okugu cena kupine bila 5o​ dinara

ZastitnikPravaGradjana
18-04-18, 15:54
Prosle godine je u Rasinskom okugu cena kupine bila 5o​ dinara

Molim gospodu koja propagira da je srednja cena 2016.i 2017. CACANKE BILA 50 din da priloze verodostojan racun ili nekih drugi dokaz s pocetka berbe kao i jedan s kraja berbe da se i mi iz kolubarskog okruga cudom nacudimo ,jedan dan je cena bila 40 dinara i naglo se srozala na 25 dinara i svukla na 15 din te je prestao otkup. Srednja cena 20 dinara bese. 2016.jos gora.

Markonator
18-04-18, 18:56
Prosecne cene kupine u Rasinskom okrugu

2017. Cacanka 40
TF 50

2016. Cacanka 25
TF 30

2015. Cacanka 90
TF 105

2014. Cacanka 60
TF 65

2013. Cacanka 100
TF 120

Da ne idem dalje, 2012. je takodje bila dobra za nas kupinare, a pre nje sve do 2007. je uglavnom bila ocajna cena.
2007. je bila odlicna cena.

To su istinite informacije, da li je nekome u interesu da pise i siri lazi ovde to ne znam, vrlo verovatno da jeste.
Mada iskreno meni deluje da su ovde problemi druge vrste, i da se za njih ne moze dobiti pomoc na poljoprivrednom forumu.
Ako je u interesu vlasniku i urednistvu sajta da jedan covek unistava temu o malini i kupini, nema problema, neka nastavi tako, sto se mene tice necu se nisakim prepucavati, ocigledno je da niko od moderatora ne posecuje ove teme.

tajfun80
18-04-18, 19:19
Molim gospodu koja propagira da je srednja cena 2016.i 2017. CACANKE BILA 50 din da priloze verodostojan racun ili nekih drugi dokaz s pocetka berbe kao i jedan s kraja berbe da se i mi iz kolubarskog okruga cudom nacudimo ,jedan dan je cena bila 40 dinara i naglo se srozala na 25 dinara i svukla na 15 din te je prestao otkup. Srednja cena 20 dinara bese. 2016.jos gora.2016 kod mene bila 30 a 2017 sve sam dao po 50 din a čuo sam da je u okolini bila 35 din

ZastitnikPravaGradjana
18-04-18, 21:08
Zasto niko ne prognozira ceny za 2018?

makaze
18-04-18, 21:13
Ti non stop prognoziras losu cenu,evo ja kazem 250 loh nes svez za izvoz a za hladnjace od 80 do 120,jel to ok?

ZastitnikPravaGradjana
18-04-18, 22:35
Cacanka cena ?

? Ja ne prognoziram,jednostavno bih i sam voleo da je cacanka 200,ali ovi koji otkupljuju kupinu su shvatili da mogu da nam plate 20 din a mogu i 200, 95posto proizvodjaca ce je brati i za 20 din, e sad ,zasto bi neko placao 200 din ako moze da plati 20 ? Vec sam odavno napisao da smo nepreduzimljivi da ista promenimo,ali nadam se u skorijoj buducnosti kad malina padne ispod 60din sto ce biti vrlo brzo,tad ce ili doci do gasenja celokupnom malinarstva i kupinarstva ili ce se narod poceti da bori za svoj proizvod.
ja odavno ,godinama na ovom forumu propagiram da moramo da se borimo,a mi nista ne preduzimamo,samo kukamo i zalimo se.
par zadnjih godina smo punili dzepove lopuzama a svoje smo praznili,valjda ce doci momenat kad cemo poceti i nase da punimo,mada,posle ovih katastrofalnih godina,sto se tice kupine,cena narednih 10 godina mora da bude minimium 120 din da bismo mi nesto zaradili...
cak i ove god da cena bude 70 din,sto je katastrofalno losa,narednih godina ce biti opet 20,i opet pojeo vuk magarca...

cena ipos 1e za cacanku je neprihvatljiva,kakvih crnih 40,70 din...bolje je i 40 nego 20, i 70 nego 40,ali bez 1 evra po kilogramu nas nema nigde ...

РУС
19-04-18, 09:55
Држава је проблем што не организује производњу него све препушта стихији. Кроз политику субвенција и организацију задруга . И онда се добије стратешки производ а то значи Србија највећи произвођач кипине на свету. У таквој ситуацији ми имамо највећи утицај на цену купине.А наша држава којој плаћамо порез даје немачким фирмама субвенције за изградњу хладњача и прерађивачких фабрика. Тако да је дефинитивно држава проблем. А држава то смо ми. Решење је дс се организује оружана банда купинар која ће да се обрачуна са мафијом која је узурпирала државу.

đađo74
19-04-18, 23:23
Iskreno se nadam de će se i na ovoj temi nastaviti sa konstruktivnim predlozima i dobrim informacijama ...

malina malina
20-04-18, 20:13
Evo ja imam 60t kupine na lageru ne mogu da je prodam,mesecni troskovi su oko 2 din/kg,pa ko hoce hladnjcu,neka proba kako to izgleda,ako je ne prodam do pocetka sezone,novu necu kupovati.Ako ima zainteresovanih kupaca neka se jave.Pozdrav.

Markonator
20-04-18, 21:15
Po kojoj ceni je prodajes?

kupina ovo ono
22-04-18, 16:27
Po kojoj ceni je prodajes?
Е сада колега зашто залажење у приватност? Па зар је цена битна када човек лепо каже да не може да се прода? >:({

tomica48
22-04-18, 16:39
Pozdrav svima. Platio po 20-30 din.,a ne može da je proda po 200, prodaj hladnjaču,posadi kupinu i Bog da te vidi.
Nisam optimista ni za ovu godinu.

rulecz
22-04-18, 20:30
ti bre Zastitniku smorio si Bogaoca sa tim pricama o ceni,svaki dan samo menjas cifre,izredjao si sve od 10din do 300din i na leto koja god da bude cena reci ces kako si pogodio :lol: umesto sto visis ovde i mracis ljude sa pesimistickim stavovima,idi radi malo u te kupine ako ih uopste imas....ni ovih godina ni kad je bila losa ni kad je bila dobra cena nismo se mi pitali,tako da necemo ni sad kao sto nikada i nismo. Ako ti se ne svidja krcis zasad i reseno pitanje,a ako ces da radis onda nemoj da kukas i smaras sve nas ovde grupno.... Inace prosle god je hladnjaca tamiska iz panceva placala 60din plus pdv 8% tako da je cena glasila nesto manje od 65din i to je koliko znam bila najveca u celoj zemlji....kacio sam ovde kvite sa otkupnog mesta tako da ko ne veruje moze da se vrati u nazad na forum i naci ce dokaz da je tako,ko je redovno ovde seca se toga sigurno. nadamo se boljoj sezoni Lkl{{ ajd u zdravlje svima braco >:({

BEDNICI
26-04-18, 11:13
Ima li kakvih nagovestaja o ceni za ovu godinu
Sta mislite kog datuma ce poceti berba cacanke jer je vegetacija poranila

amper91
27-04-18, 22:52
Cujem pozitivne komentare o ceni za ovu godinu, obicno sto se suska tako i bude, predhodne dve godine govorilo se preko cele godine o losoj ceni i bese losa.. Pu pu pu ne ponovilo se :-) e sad koja je dobra cena za ovu god sa obzirom da su iza nas dve cenovno veoma lose, znaci moralo bi biti nerealno visoka cena da bi se izbalansiralo... Ja licno mislim da ce start biti oko 70 din pa u zavisnosti od kolicina cena ce ici na gore...

BEDNICI
28-04-18, 09:14
Dobra cena je 150. Losa cena je ispod 80. Ispod 60 ne berem.

ljubo-exyu
28-04-18, 16:09
Čester kupina od danas... ako je cena ispoštuje, biće dobro:

https://youtu.be/j5LX5k-2q20

kupina ovo ono
28-04-18, 19:58
Cujem pozitivne komentare o ceni za ovu godinu, obicno sto se suska tako i bude, predhodne dve godine govorilo se preko cele godine o losoj ceni i bese losa.. Pu pu pu ne ponovilo se :-) e sad koja je dobra cena za ovu god sa obzirom da su iza nas dve cenovno veoma lose, znaci moralo bi biti nerealno visoka cena da bi se izbalansiralo... Ja licno mislim da ce start biti oko 70 din pa u zavisnosti od kolicina cena ce ici na gore...

Ја на овом форуму негде прочитао прошле године да ако цена крене са 70 да ће касније падати а ако крене са 80 да ће касније ићи на горе. Е прошле године је бар у Трстенику и околини кренуло са 65- 70 а завршило упола од почетне. Е сада како ће бити ........ Надам се много боље јер би реално требало бити много боље.

xsale
29-04-18, 20:54
Ја на овом форуму негде прочитао прошле године да ако цена крене са 70 да ће касније падати а ако крене са 80 да ће касније ићи на горе. Е прошле године је бар у Трстенику и околини кренуло са 65- 70 а завршило упола од почетне. Е сада како ће бити ........ Надам се много боље јер би реално требало бити много боље.

Ja sam to napisao ,i tako je uvek.
Prosle godine se pricalo o solidnoj ceni pa na kraju corak.Te su price bitne da se ispostuje komplet hemija i djubriva da trgovci ne ostanu bez zarade.Cena se ne zna ni kad pocne branje .Ne valja ni kad malina lose izlazi,tj kad nema ugovora za nju.Mnogo faktora ima da obori cenu.

amper91
29-04-18, 22:37

Kod mene npr 2015 god pocetna cena bila 70din izasla na 120 i pri kraju pala na 80, bio prosek stotinak dinara... U principu tu pravila nema, a cim se prica pozitivno nece biti losa cena vec nesto koliko toliko normalno, jer kad se pricalo o niskoj ceni punim hladnjacama itd bese losa cena...

kupina ovo ono
30-04-18, 21:28
Kod mene npr 2015 god pocetna cena bila 70din izasla na 120 i pri kraju pala na 80, bio prosek stotinak dinara... U principu tu pravila nema, a cim se prica pozitivno nece biti losa cena vec nesto koliko toliko normalno, jer kad se pricalo o niskoj ceni punim hladnjacama itd bese losa cena...

Ја се искрено надам да ће цена бити добра и радим као да ће цена бити добра. Слажем се да нема правила. Сећам се једне године када су откупљивачи тражили и оне зелене купине. оне које нису стигле до јесени да сазре и плаћали их солидно. Не желим да се сећам лоших година јер што је лоше нека остане иза нас. Са друге стране и коришћењем мрежа, заливањем, прихраном и тд. постижу се и квалитетнији производи те цена треба и то да прати.

amper91
01-05-18, 20:04
Ја се искрено надам да ће цена бити добра и радим као да ће цена бити добра. Слажем се да нема правила. Сећам се једне године када су откупљивачи тражили и оне зелене купине. оне које нису стигле до јесени да сазре и плаћали их солидно. Не желим да се сећам лоших година јер што је лоше нека остане иза нас. Са друге стране и коришћењем мрежа, заливањем, прихраном и тд. постижу се и квалитетнији производи те цена треба и то да прати.

Kad ide ono ide i zelena i zrela i svaka... Pre jedno desatak god ja je prodavao po 8 din za kg, da bi posle godinu dve prodavao po 178....

Markonator
05-05-18, 21:43
Kakvo je stanje kolege kupinari?
Verujem da nema problema sa bolestima, ali je moguce da grinja radi svoje, jer su joj pogodovale ove visoke temperature?
Kod mene Cacanka juce izbacila prvi cvet, a TF verujem da nece jos minimum deset dana.

Ja predvece krenuo radi preventive da joj uradim koktel slavol,mankogal,nurel d i envidor, ali me na pola prskanja isterala kisa, tako da cu veci deo morati da ponavljam u ponedeljak, i da uradim ostatak.
Nadam se da koktel nece izvetreti u pupmi za prskanje, bilo bi bolje sutra da se uradi, ali ne pada mi napamet jer je veliki praznik.

đađo74
05-05-18, 22:17
Ja ću verovatno raditi zaštitu u ponedeljak ili u utorak, kako vreme dozvoli. Trenutno je još zdrava, nisam primetio bilo kakve loše znake.

milrek76
05-05-18, 22:19
Stanje je dobro,osim sto je loh nes bas rano poceo da cveta.Danas obisao,nadjubrio kan-om,otvoreno,kolko mogu da procenim 30-40 posto cvetova.Ako nastavi lepo vreme,prva berba bi mogla da bude oko 20-25 juna.

РУС
07-05-18, 14:23
Kolko si bacio kana ja ureu saku po cokotu

milrek76
07-05-18, 18:28
Kolko si bacio kana ja ureu saku po cokotu

Otprilike isto,stim sto mi je ovo drugi put.Prvi put sam bacio kad je pocela da lista,i planiram jos jednom oko prvog juna.Negde sam citao da se KAN baca do 1 juna, posle toga ne...

dejants
08-05-18, 06:58
Otprilike isto,stim sto mi je ovo drugi put.Prvi put sam bacio kad je pocela da lista,i planiram jos jednom oko prvog juna.Negde sam citao da se KAN baca do 1 juna, posle toga ne...
Čemu toliki KAN.Napravićeš veću štetu nego korist.

đađo74
08-05-18, 21:39
Apsolutno tačno.
Kupina "ne voli" mnogo Kan-a.

milrek76
09-05-18, 20:54
Hvala na komentarima,odustajem od treceg puta,dosta mi dvaput Lkl{{.Ovo je prava svrha foruma,da se kritikuju oni koji grese,pomognu oni koji ne znaju.
Od nekih sam cuo da folijarna prihrana kalcijumom nema karencu i da prihranjuju kupinu i u vreme berbe,a na nekoj deklaraciji sam procitao da kalcijum moze folijarno do 20 dana pred berbu,pa neka iskusniji daju komentare.
I uopste ako neko hoce, neka napise program folijarne prihrane od cvetanja do berbe.

amper91
09-05-18, 21:57
Organski kalcijum mozes bilo kad u toku vegetacije odnosno i u berbi kad i jeste najpotrebniji. Za ostalo sta da ti kazem, ja radim kontrolisan program pa nesto i tretiram puno...a mrzime i da trujem sebe i druge... Bakar igra veliku ulogu iz mog iskustva, sve ostalo manje vise bitno... Malo slavola i aminokiselina, moze i neka npk prihrana, nije kupina nesto zahtevna biljka...

đađo74
10-05-18, 02:45
Hvala na komentarima,odustajem od treceg puta,dosta mi dvaput Lkl{{.Ovo je prava svrha foruma,da se kritikuju oni koji grese,pomognu oni koji ne znaju.
Od nekih sam cuo da folijarna prihrana kalcijumom nema karencu i da prihranjuju kupinu i u vreme berbe,a na nekoj deklaraciji sam procitao da kalcijum moze folijarno do 20 dana pred berbu,pa neka iskusniji daju komentare.
I uopste ako neko hoce, neka napise program folijarne prihrane od cvetanja do berbe.

Kalcijum ranije, a kalijum do početka promene boje plodova, dalje nema potrebe.

РУС
14-05-18, 14:03
Ovde kod mene ima kanal izvadim iz njega sa dna mulj i pasterizujem ga, nema boljeg djubrenja a naj bolji je dunavski mulj.

milrek76
26-05-18, 17:17
U cetvrtak bio na slavi, i cujem pominje se za cacanku da je mozda nece ni otkupljivati, ili ako bude otkup cena ce mozda biti 10-20 dinara

tomica48
26-05-18, 17:36
Ma nemoguće. Mi očekivali 5 din, a biće 10-20 din. Ekstra.

kupina ovo ono
27-05-18, 10:07
Ma nemoguće. Mi očekivali 5 din, a biće 10-20 din. Ekstra.
Ето видите, живот пун ''изненађења''

amper91
27-05-18, 14:38
Ne verujem da ce cena biti niza od proslogodisnje, cak pricalo se o nekoj boljoj ceni od 80din... E sad jagoda je otisla prilicno jeftino, malina ima velike sanse da bude ispod 100din, e sad dal ce kupina biti iznenadjenje ostaje da vidimo...

РУС
01-06-18, 17:09
Ево понуде, удружи се нас 10 свако да припреми по 2 тоне прве класе лох нес то је шлепер возимо у москву у фуд сити кванташ,превоз је 4000 еура улаз у кванташ је 700 евра. Има још пар мањих трошкова. Цена купина тамо је од 6 до 8 евра за кг.

- - - - - - - - - -

Свако ко хоће да иде може да дође авионом и сам да прода своје купине. Ризик јесте али ризик је и садити их и брати.

- - - - - - - - - -

И тако направимо 4 туре.

Ariljac80
01-06-18, 21:04
A kamo mislis da uradis izvoz???
Pogledaj link

https://www.ekapija.com/dokumenti/uredba_evidencija_izvoznika_voca_povrca_ruska_fede racija_120118.pdfhttp://cloud.tapatalk.com/s/5b119989c3624/uredba_evidencija_izvoznika_voca_povrca_ruska_fede racija_120118%20%281%29.pdf

РУС
01-06-18, 22:24
Ако се ради о свежем воћу довољно је пољ. Газ. . Још морам да додам да сам ја рус и неће мени одређивати српска влада и нека локална мафија где ћу ја да купим робу.квалитет

- - - - - - - - - -

У осталом немогуће је саставити 10 људи да раде заједно и верују једни другима. Да је тако не би било проблема ни са са неком нормалном ценом ни са пласманом.

- - - - - - - - - -

Све се ово и дешава што свако ради за себе и мисли да је најпаметнији нема солидарности и нормално да та живимо у једној олигархији где ће појединац добро да се овајди о наш рад и труд. То су сељачка посла и главна људска особина завист и жеља да комшији цркне крава.

Ariljac80
02-06-18, 05:12
Ако се ради о свежем воћу довољно је пољ. Газ. . Још морам да додам да сам ја рус и неће мени одређивати српска влада и нека локална мафија где ћу ја да купим робу.квалитет

- - - - - - - - - -

У осталом немогуће је саставити 10 људи да раде заједно и верују једни другима. Да је тако не би било проблема ни са са неком нормалном ценом ни са пласманом.

- - - - - - - - - -

Све се ово и дешава што свако ради за себе и мисли да је најпаметнији нема солидарности и нормално да та живимо у једној олигархији где ће појединац добро да се овајди о наш рад и труд. То су сељачка посла и главна људска особина завист и жеља да комшији цркне крава.Opet ti ponavljam da ne moze da se izveze,sve sto si napisao je dobra ideja,ali na zalost neizvodljiva.....
Slazem se da je nemoguce organizovati 10 ljudi za ovakav poduhvat,i sam sam pokusao nesto slicno..

РУС
04-06-18, 08:52
Ајде ја и ти да одрадимо, ја ћу имати надам се једно 7 тона лох неса. Не морамо шлепер да шаљемо може и мања хладњачица од 5 тона.

- - - - - - - - - -

Имам ја још једног човека из рибарића

rulecz
12-06-18, 08:17
postoji li negde otkup loh nesa i koja je cena?

Markonator
15-06-18, 20:02
Jel ima nekih naznaka za cenu?

Prijala im je ova kisa sada, taman sam hteo danas da zalivam.

amper91
15-06-18, 20:54
Jel ima nekih naznaka za cenu?

Prijala im je ova kisa sada, taman sam hteo danas da zalivam.

Kod mene pada 2-3 dana mozda vec i preteruje :-) Danas sam nasao i prve zrele plodove, a cena nadam se iznenadjenju, pozitivnom naravno.... Niko nista konkretno ne govori o ceni, ja radim kontrolisanu proizvodnju pa cu videti sta ce biti... Tako proizveden vilamet je 170 din sto i nije strasno u odnosu na kovencionalni uzgoj...

BBRS
17-06-18, 20:58
Cena kod nas trenutno se bere loh tay krenula sa 250 juce pala na 220 videcemo na dalje kako ce da ide .Prosek ove godine bice oko 170-180 loh tay ,za loh nes oko 140 za ove ostale sorte ne pise se dobro .

amper91
18-06-18, 08:56
Cena kod nas trenutno se bere loh tay krenula sa 250 juce pala na 220 videcemo na dalje kako ce da ide .Prosek ove godine bice oko 170-180 loh tay ,za loh nes oko 140 za ove ostale sorte ne pise se dobro .

To berete u posudice za svezu upotrebu?

milrek76
18-06-18, 16:30

A zasto je razlika u ceni izmedju loh nesa i loh tay? One su skoro iste, s tim sto loh tay stize 7-10 dana ranije.

BBRS
18-06-18, 19:31
Da bere se u cancicima za svezu potrosnju.Razlika u ceni je jer loh tay pre stize pa ima bolju cenu u startu onda je i prosek cene veci kod njega .

kupina ovo ono
19-06-18, 19:35
Da bere se u cancicima za svezu potrosnju.Razlika u ceni je jer loh tay pre stize pa ima bolju cenu u startu onda je i prosek cene veci kod njega .
Има ли наговештаја за цену торнфрија?

Knez1
20-06-18, 16:40
Pozdrav svim kupinarima. Kako se meni cini izgleda da otkupa kupine nece ni biti.

Markonator
20-06-18, 17:08
Plasite ljude bezveze da bi posle bili zadovoljni sa 30 dinara.
Evo ja ti kazem da torn fri nece biti sigurno ispod 50 dinara, sto je beda i mizerija, ali u slucaju susnog leta bice veca cena.

Knez1
20-06-18, 17:27
Plasite ljude bezveze da bi posle bili zadovoljni sa 30 dinara.
Evo ja ti kazem da torn fri nece biti sigurno ispod 50 dinara, sto je beda i mizerija, ali u slucaju susnog leta bice veca cena.

A sta mislite sta ce biti sa cacankom?

milrek76
20-06-18, 20:39
U Levcu (hladnjaca u Tecicu) danas poceo otkup loh nesa, cancici 220 dinara odmah isplata, rinfuz se prima bez cene, za sad se pretpostavlja slicna cena kao prosle godine, a i to pod znakom pitanja.
Za cancice kupina mora da bude krupna, cvrsta, ne sme da ima fleke i ne sme da bude meka i da curi . Rekao bih, posteni uslovi za tu cenu, ako ostane.

KUPINARS
20-06-18, 23:07
Po mojim NEPROVERENIM informacijama iz Sabackog kraja cacanka ce krenuti sa 50-60.din dok ljudi iz Loznickog kraja pominju nekih 70-80.din kao pocetnu.Ja sam tako cuo pa tako i prenosim.

Ako bude toliko ja licno NISAM zadovoljan jer znam kako sam lose prosao zadnjih par godina.To sto ljudi ne cene sebe i budu zadovoljni sa necijom milostinjom je njihov problem.Ovde kod mene u Valjevu se jos niko ne izjasnjava.Prava cena ce se znati tek kad prodje par berbi kao i uvek.

Knez1
21-06-18, 18:52
Evo da se oglasim i ja sa novinam u vezi cene kupine prevashodno se odnosi na cacanku posto mene ona najvise i zanima a informacija je od hladnjacara iz Brusa(nije bas sto posto siguran izvor ali da prenesem sta sam saznao) cacanka od 15-20 dinara. Ako ovo bude to je totalni kraj sto se kupine tice za mene,sadicu kikiriki ili jos bolje odoh u grad da zivim, bolje cistiti ulicu nego dzaba raditi i poklanjati svoj rad ovoj mafiji.

Markonator
21-06-18, 19:15
Od kog hladnjacara iz Brusa?

milrek76
21-06-18, 19:49
Vremenska prognoza za sledecu nedelju ocajna, kisa, kisa i samo kisa. Sa loh nesom moze da se desi slicno kao sa malinom...

Knez1
21-06-18, 19:53
Od kog hladnjacara iz Brusa?

Neznam koji je, danas mi je covek to ispricao dok sam bio na poslu, neznam ko je upitanju.

milrek76
21-06-18, 20:08
Skrecem sa teme, al kakvo vreme i cenu najavljuju...dajte neki dobar recept za kupinovo vino... da se bar napijemo ko ljudi...

Knez1
21-06-18, 21:07
Skrecem sa teme, al kakvo vreme i cenu najavljuju...dajte neki dobar recept za kupinovo vino... da se bar napijemo ko ljudi...

Vala bas tako, dajte ljudi neki recept za vino od kupine pa bar da pijemo i nedamo kupinu za bad badava.

mladen031
21-06-18, 22:04
Ljubojevic izbacio cenu kupine.40 DIN sve vrste kupine.Cena je na otkupnom mestu dodajte 5 din za prevoz

tomica48
21-06-18, 22:16
On je poznat po najnižoj ceni i nezainteresovanosti za kupinu, čudi me da je uopšte i ponudio cenu.

Markonator
21-06-18, 22:25
Ma pusti Ljubojevica, valjda knez bolje zna.
Juce je najavio da se nece ni otkupljivati, a danas vec podigao cenu na 17 dinara, rekao mu hladnjacar iz Brusa, al ne zna koji.
Nadam se da ce sutra da raste cena kod kneza.

Vremenska prognoza nam ne ide na ruku, i ako narednih desetak dana bude kisno kao sto najavljuju, nece biti dobro.
Ali ako od prvog jula pripekne zvezda kako zna i ume, ocekujem neku makar pristojnu cenu.

Knez1
21-06-18, 22:50
Ma pusti Ljubojevica, valjda knez bolje zna.
Juce je najavio da se nece ni otkupljivati, a danas vec podigao cenu na 17 dinara, rekao mu hladnjacar iz Brusa, al ne zna koji.
Nadam se da ce sutra da raste cena kod kneza.

Vremenska prognoza nam ne ide na ruku, i ako narednih desetak dana bude kisno kao sto najavljuju, nece biti dobro.
Ali ako od prvog jula pripekne zvezda kako zna i ume, ocekujem neku makar pristojnu cenu.

Ja se stvarno izvinjavam ali moji strahovi su srazlogom,imam kupinu i malinu sa malinom su nas unakazili sad jos fali sa kupinom to da nam urade i gotovo. Voleo bih da nisam upravu zaista,daj boze da bude i 200.

amper91
23-06-18, 08:48
Ima li konkretni informacija o ceni?

BBRS
24-06-18, 00:52
Loh nes 200 dinara ,za ostale sorte ne pise se dobro (tornfri,cacanska ) max cena ide do 70 din

rulecz
24-06-18, 09:19
jel to cena na otkupu ili je pijacna cena

amper91
24-06-18, 09:34
Loh nes 200 dinara ,za ostale sorte ne pise se dobro (tornfri,cacanska ) max cena ide do 70 din

Vec me pocinje da cudi sto ne vidim naslove ''cena kupine 200 din'' ... Ok je to za loh nes al to se radi u 3,4 mesta u Srbiji i vrlo kratko traje... Pitanje je sta ce da se desi sa desetinama hiljada tona kupine koja ne ide u svezem stanju... Cujem price pre nekog vremena o ceni od 80 din, sad se vec prica o 15 -20din, sve je to rekla kazala al dobro nece biti sigurno...

Markonator
24-06-18, 09:59
Malina je podbacila sa rodom, zbog prethodne susne godine, a i dosta ljudi je nije ni bralo zbog ove mizerne cene, tako da price o punim hladnjaca nikako nisu tacne, sve imate dokumentavano o kolicini na temama o malini, gde je kolega Srbin sve to argumentovano objasnio.
Obicno im je jedan od razloga za nisku cenu kupine da su im prepune hladnjace, sto ove godine nije slucaj.
Drugi razlog im bude da su je jeftino prodali prosle godine, sto opet ove godine nije slucaj, jer je sva kupina otisla po ceni od 0,7 eura do 0,9 eura, a svi znamo po kojoj mizernoj ceni su je otkupili prosle godine od nas.
Treci uslov za pristojnu cenu jos uvek nemamo, a to je toplo vreme zbog kolicine suve materije , ali kako berba jos uvek nije pocela, sa toplim Julom ostvarice se i taj uslov.
Ako nam i pored toga izbace neku bednu cenu od 30 ili 40 dinara, znacice da je velika pljacka u toku.

Ne nasedajte na te price o 15 ili 20 dinara, pa zar ima neko normalan ko bi brao na te cene?
To je namerno izbacena i poturena prica na mnogim mestima, da bi se posle zadovoljili sa 40 dinara.

xsale
24-06-18, 10:13
Nema niko normalan da bi brao po 20 dinara ,ali Srbija je puna ludaka,ovih sto idu na hipnozu od 19.30 - 20.00 sati

Miloica
24-06-18, 10:36
Nema niko normalan da bi brao po 20 dinara ,ali Srbija je puna ludaka,ovih sto idu na hipnozu od 19.30 - 20.00 sati

RTS-Dnevnik je jos i djene-djene , ali ovi sto citaju Informer , gledaju Pink , slusaju ( nazovi ) novinara Vucicevica su poodavno hipnotisani . . .

ljubo-exyu
24-06-18, 13:49
...tako da price o punim hladnjaca nikako nisu tacne, sve imate dokumentavano o kolicini na temama o malini, gde je kolega Srbin sve to argumentano objasnio.
Obicno im je jedan od razloga za nisku cenu kupine da su im prepune hladnjace, sto ove godine nije slucaj.....
Rešenje postoji, ali pre nego ga kažem prvo da shvatimo neke stvari:
1. Hladnjače nisu socijalne ustanove. Mnogo ljudi je u ovoj državi bogato, znači ima dosta para (Da, dobro ste pročitali. Stanite u ul. Kneza Miloša u Beogradu i bar pola sata gledajte kakvi automobili prolaze. Ne 1 auto, ne 5 auta, već 95% automobila). Da se vratim na hladnjače: Mnogo hladnjača se otvara, ali ne zato što naokolo ima mnogo voćnjaka već zato što je za određenu poljoprivrivrednu kulturu (kao i drugu robu) bitno geografsko poreklo. Koje je najbolje geografsko poreklo maline za nekog inostranog uvoznika? Srbija.
2. E pošto ste već otvorili hladnjaču,a veliki ste ljubitelj lake love, zašto biste vi onda kupovali srpsku malinu kad možete da nauvozite kojekakvog škarta po dosta jeftinijoj ceni, a od lokalnih mučenika dokupite malo za mešanje.... Lep život, lepa kola... što ne iskoristiti kad je već sve legalno i dozvoljeno. I tu i leži ključ, jer ako je država svesna nekog dobra kojeg poseduje, onda mora i da ga zaštiti. Jedan od mehanizama i je i carina. Dozvoliti uvoz nečega što i imi imamo, ali ga učiniti ravnopravnim s našim, ne seci granu na kojoj sediš.... Međutim, dođe demokratija, otvorene granice, sloboda kretanja ljudi, roba i usluga... Znači prihvatismo da sve uvozimo bez carine bi se zvalo da smo i mi neko demokratsko društvo. To demokratsko društvo podrazumeva da jedemo kineski pasulj umesto našeg (nekad smo se tome smejali jer nam je zvučalo neverovatno), a već sad počnite da se smejete ovome: Uskoro će srbi jesti malinu iz uvoza umesto našu. Ne zato što naša ne valja, već zato što je uvozna jeftinija i pred toga što je gora... ali glavu gore, bar ćemo biti deo slobodarskog sveta i globalizacije (u prevodu: potrošačko tržište za sve i svašta).

Mardav
24-06-18, 14:09
Rešenje postoji, ali pre nego ga kažem prvo da shvatimo neke stvari:
1. Hladnjače nisu socijalne ustanove. Mnogo ljudi je u ovoj državi bogato, znači ima dosta para (Da, dobro ste pročitali. Stanite u ul. Kneza Miloša u Beogradu i bar pola sata gledajte kakvi automobili prolaze. Ne 1 auto, ne 5 auta, već 95% automobila). Da se vratim na hladnjače: Mnogo hladnjača se otvara, ali ne zato što naokolo ima mnogo voćnjaka već zato što je za određenu poljoprivrivrednu kulturu (kao i drugu robu) bitno geografsko poreklo. Koje je najbolje geografsko poreklo maline za nekog inostranog uvoznika? Srbija.
2. E pošto ste već otvorili hladnjaču,a veliki ste ljubitelj lake love, zašto biste vi onda kupovali srpsku malinu kad možete da nauvozite kojekakvog škarta po dosta jeftinijoj ceni, a od lokalnih mučenika dokupite malo za mešanje.... Lep život, lepa kola... što ne iskoristiti kad je već sve legalno i dozvoljeno. I tu i leži ključ, jer ako je država svesna nekog dobra kojeg poseduje, onda mora i da ga zaštiti. Jedan od mehanizama i je i carina. Dozvoliti uvoz nečega što i imi imamo, ali ga učiniti ravnopravnim s našim, ne seci granu na kojoj sediš.... Međutim, dođe demokratija, otvorene granice, sloboda kretanja ljudi, roba i usluga... Znači prihvatismo da sve uvozimo bez carine bi se zvalo da smo i mi neko demokratsko društvo. To demokratsko društvo podrazumeva da jedemo kineski pasulj umesto našeg (nekad smo se tome smejali jer nam je zvučalo neverovatno), a već sad počnite da se smejete ovome: Uskoro će srbi jesti malinu iz uvoza umesto našu. Ne zato što naša ne valja, već zato što je uvozna jeftinija i pred toga što je gora... ali glavu gore, bar ćemo biti deo slobodarskog sveta i globalizacije (u prevodu: potrošačko tržište za sve i svašta).

Ali i ta politika carina i ogranicenja ne dovodi do nigdje, recimo kod nas u Makedoniji „problem“ je Srpska psenica i brasno jer ste dosta po konkurentniji (nesto bolji kvalitet, a mnogo vece prinose) i vam se moze da idete na nizu cenu..
Pokusali su nasi zastititi domace proizvodace ali odma idu zakane za kontra-mere recimo na Makedonsko vino i druge proizvode i to ne dovodi do nigdje

Idnina je u taj slobodni pazar, al drzava mora da zastiti domace. Recimo da se ne dozvoluje mesanje Srpske i Poljske maline i deklarisanje ista kao da je Srpska kao i da se radi na razbijanje monopola - ali na korumpiranih politicara i institucije (koji trebaju da reguliraju pazar) kao sto imamo na Balkanu im trebaju bas takve monopole, od kojih mogu da uzmu (reket) pare a od nas sitnih znaju da nemaju neku korist

Knez1
24-06-18, 19:02
Imali neka novost sto se cene tice?

РУС
25-06-18, 13:17
Imam ja ideju, nahraniti junad i svinje sabkupinama posto je trenutno skocila cena mesa.

- - - - - - - - - -

Imam ja ideju. Nahraniti junad i svinje sa malinama i kupinama posto je cena mesa skocila.

milrek76
25-06-18, 21:26
Veceras loh nes 200 dinara, rinfuz nema cene.

Markonator
26-06-18, 21:26
imam podatak da je Sirogojno company izaslo sa cenom 45 dinara, a Crops Pozega 30 akontaciono.
Jel moze neko iz tih krajeva da potvrdi ili demantuje ove informacije?

amper91
28-06-18, 19:41
Ima li ljudi cene gde?

KUPINARS
28-06-18, 19:49
Nema jos cene,nije berba ni pocela...Prica se o nekih bednih 40-50 din...

amper91
28-06-18, 19:56
Kod mene pocinje polako...

Knez1
28-06-18, 22:11
I kod mene pocinje ali nisam stigao da odradim protiv sive trulezi a rodile ko cicak sta ce biti videcemo.... A cenaaaaa kako cujem jedni kazu od 15-20 drugi od 30-50 niko nista nezna.....

amper91
28-06-18, 22:58
Ovde je rod poprilicno podbacio, svi se zale da ce biti umanjen prinos...

kupina ovo ono
29-06-18, 16:26
Kod mene pocinje polako...

А које купине сада почињу са зрењем код Вас..... Чачанка или нека друга?

Knez1
29-06-18, 16:53
Cacanka i tri krune stizu za 10 dana kod mene mozda 15 ako ovako vreme potraje.

amper91
29-06-18, 17:07
А које купине сада почињу са зрењем код Вас..... Чачанка или нека друга?

Lohnes, tri krune pa i cacanka... Inace danas Podgorina fruit Osecina izasla sa 30din sve sorte osim tonfrija on je nesto skuplji...

đađo74
29-06-18, 17:15
I kod mene pocinje ali nisam stigao da odradim protiv sive trulezi a rodile ko cicak sta ce biti videcemo....

Cacanka i tri krune stizu za 10 dana kod mene mozda 15 ako ovako vreme potraje.

Pa nije ti još kasno kolega, u stvari taman je sad vreme.
Ja radim kao i za malinu Bellis u početku formiranju ploda (obavezno), a pred branje Switch (ako je potrebno), a ove godine jeste.

tomica48
29-06-18, 17:43
Čemu prskanje? Pa i trule više vrede od 30 din.

milrek76
29-06-18, 17:48
U Levcu od utorka prestali da primaju loh nes u cancice, cekaju da prestane kisa, mozda u ponedeljak, utorak nastave, cena jos uvek 200 dinara. Ubi kisa danas, a i za sutra se isto predvidja. Rinfuz, svi nagadjaju, 20-30 dinara ili 40-50.

đađo74
29-06-18, 17:50
Čemu prskanje? Pa i trule više vrede od 30 din.

Kako za koga.
Ja imam unapred poručenu prodaju i ne predajem u hladnjaču.

amper91
29-06-18, 17:54
Lose nam se pise...

tomica48
29-06-18, 18:01
Svaka čast prijatelju.Ja imam poručeno 8 gajbica, ne znam šta ću ostalih 20t

amper91
29-06-18, 19:00
Svaka čast prijatelju.Ja imam poručeno 8 gajbica, ne znam šta ću ostalih 20t

U rakiju, popice se :-) to nece da propadne...
Ne salim se, ozbiljno razmisljam o tome... Jel radio neko, koliko li moze da bude rakije od 100 kg kupine...

poljoVlajko
29-06-18, 19:14
... koliko li moze da bude rakije od 100 kg kupine...

Zavisi koliko šećera imaš u kupini. U principu ... kupina ima upola manje šećera nego šljiva pa će i rakije biti upola manje.

Ako to koriguješ dodavanjem šećera, dobićeš više rakije ali ona neće biti samo od kupine nego od kupine i šećerne repe.

amper91
29-06-18, 19:26
Zavisi koliko šećera imaš u kupini. U principu ... kupina ima upola manje šećera nego šljiva pa će i rakije biti upola manje.

Ako to koriguješ dodavanjem šećera, dobićeš više rakije ali ona neće biti samo od kupine nego od kupine i šećerne repe.
Hehe i secer je povoljan... Svakako ce biti kvalitetnija od industrijske... Bice rakije...

tomica48
29-06-18, 19:27
Rakiju ne pijem.Nisam probao ,ali pričaju da malo rakije izlazi od kupine.Vino smo pravili i ono je ok.Ma propiću i smejaću se do iduće berbe.

Srb1n
29-06-18, 19:37
Hehe i secer je povoljan... Svakako ce biti kvalitetnija od industrijske... Bice rakije...
Boli glava od mnogo secera.Lkl{{
Mozda bolje praviti vino..
Ja sam mislio da probam jedno 2-3 kazana od maline, al ni Polka nema nesto secera pa ni sam ne znam sta ce da ispadne.

đađo74
29-06-18, 19:42
Ovo je nažalost prava godina da se eksperimentiše.
Ja kupine nemam mnogo, svega 300 komada Loch Ness-a i imam kao što rekoh "tržište" za nju. Inače, stvarno je cena van svakog razuma i ispod svake cene proizvodnje.

brka45
29-06-18, 19:50
Ja bih vam savetovao da i ne pokušavate 1 kazan da pečete jer nećete imati ništa.
A evo i zašto:
Krenuće vam 38 stepeni na lulu i brzo pada jačina. To se piti ne može.
Ili vino ili bar 5-6 kazana da se može skupiti za prepek.

milrek76
29-06-18, 20:30
Pre neki dan sam trazio ovde recept za vino i niko da odgovori.. Ajde, ko je pravio vino od svojih kupina neka podeli iskustvo... Napravio bih 30-40 litara. Moze li dzem da se pravi samo od kupina? Djadjo, isto toliko i ja imam loh nesa, prosle nedelje prva berba 15 kg cancici, druga berba 40 kg, od utorka kisaaaa i ne otkupljuju, a sinoc sam obisao, vrhunskog su kvaliteta. Pocinjem da prodajem poznanicima za sokove po 100 dinara kg, nz dal je to malo

Knez1
29-06-18, 20:39
Imali da je negde izbacena cena ili samo svi nagadjamo?

đađo74
29-06-18, 21:00
Djadjo, isto toliko i ja imam loh nesa, prosle nedelje prva berba 15 kg cancici, druga berba 40 kg, od utorka kisaaaa i ne otkupljuju, a sinoc sam obisao, vrhunskog su kvaliteta. Pocinjem da prodajem poznanicima za sokove po 100 dinara kg, nz dal je to malo
Pa šta znam kolega, sve oko cene je relativno. Nije lako ni prodati skuplje poznanicima ili kome god kada je otkupna cena mnogo niža, iako si i ti i oni svesni kvaliteta ove kupine.
U svakom slučaju je bolje nego je dati u hladnjaču.
Ja sam u nešto povoljnijoj situaciji, pogodio sam već drugu godinu branje u plastične kutijice sa poklopcem (pola kg / 1evro).
Moje kutijice i prevoz do autobuske stanice.
Nije to ni neka količina niti je neka zarada, ali je makar kulturnije.

amper91
29-06-18, 21:44
Imali da je negde izbacena cena ili samo svi nagadjamo?

Napisao sam cenu, nije nagadjanje.
Sve sorte 30din, samo je tonfri nesto skuplji..

- - - - - - - - - -

Boli glava od mnogo secera.Lkl{{
Mozda bolje praviti vino..
Ja sam mislio da probam jedno 2-3 kazana od maline, al ni Polka nema nesto secera pa ni sam ne znam sta ce da ispadne.

Drugar mu pekao od dunje, ali dunja uzeta iz prerade iscedjena , morao je kvasac dodavati da ni dobio vrenje, naravno i secer...ne znam kakav mu je bio prinos al rakica super, 50 stepeni miris dunje, a i mene posle 0.7l nije bolela glava :-) On je to rasprodao za tren...Kad bi i od kupine imala aromu kupine, to bi bilo nesto nesvakidasnje...sto rece kolega djadjo godina je za eksperimente...

Knez1
29-06-18, 21:50
Ma dajte neki dobar recept za vino, vino od kupine je lek.

đađo74
29-06-18, 21:56
Teško da nam ima leka ... Lkl{{ ...

amper91
29-06-18, 21:59
Vino je zajebano :-)

Knez1
29-06-18, 22:11
Vino je zajebano :-)

Zasto?Tesko se pravi i odrzava?

amper91
29-06-18, 22:15
Zasto?Tesko se pravi i odrzava?

Ne znam to, nisam ga pravio... Al sam ga pio, 'oce uzme pamet... :-)

đađo74
29-06-18, 22:19
Ne znam to, nisam ga pravio... Al sam ga pio, 'oce uzme pamet... :-)

Nije to od vina ..
Zbog količine je ... Lkl{{ ...

amper91
29-06-18, 22:28
Nije to od vina ..
Zbog količine je ... Lkl{{ ...

A haha tacno ce to biti... Moze 2dcl radi leka...

JuRa
29-06-18, 22:32
Evo recepte koji sam ja koristio nekoliko godina.Mogu reci da je vino uvek bilo dobro.
100 kg kupine 30kg secera i 30 l vode.
Kad provri procediti kroz gazu.

Knez1
29-06-18, 22:42
Evo recepte koji sam ja koristio nekoliko godina.Mogu reci da je vino uvek bilo dobro.
100 kg kupine 30kg secera i 30 l vode.
Kad provri procediti kroz gazu.

Kad "provri" mislis prirodno vrenje?

JuRa
30-06-18, 00:17
Da... sve ostalo je kao i kod grozdja

dejants
30-06-18, 09:33
Od ove kiše biće boleština koliko hoćeš

Knez1
30-06-18, 22:46
Danas oprskana signumom, konacno. Jos neka prihrana kroz kap po kap ili folijarno i gotovo posle samo da cekam cenu.

РУС
02-07-18, 14:14
Vino od kupine se jako tesko cedi. Naj bolje je praviti sok ali opet je problem cedjenje. Mora dobra presa. Rakija od kupine je besmisleno. Ako niste koka kola se pravi od kupine.

Miloica
02-07-18, 15:06
Vino od kupine se jako tesko cedi. Naj bolje je praviti sok ali opet je problem cedjenje. Mora dobra presa. Rakija od kupine je besmisleno. Ako niste koka kola se pravi od kupine.

Samo da priupitam , jeste li hteli da kazete kako se Coca-Cola pravi od kupine ?

amper91
02-07-18, 16:03
Samo da priupitam , jeste li hteli da kazete kako se Coca-Cola pravi od kupine ?

Pravi se i od Jelena pivo :-)
@rus@
Najgora je opcija predati je po 30 din , koliko se trenutno placa ..

milrek76
03-07-18, 18:09
Od sinoc loh nes 170 dinara, ostalo verovatno oko 30 dinara ali jos nista zvanicno, nagadjaju.

РУС
05-07-18, 16:12
Koka kola otkupjuje kupine ali sve je po ugovoru ,cuo sam da je koriste za boju koka kole. A probaj da jedes kupine i pijes koka kolu videces da je to to.
Pa jel neko bere za 30 din.

dzoninbg
05-07-18, 16:22
Ima li neko konkretnu informaciju o ceni, a da nije nagadjanje? Okolona Sapca jos nisam cuo da je neko zvanicno izasao sa cenom.

Markonator
05-07-18, 17:03
Ni u godinama kada je bila najveca potraznja za kupinom nije se znala cena na pocetku berbe, pa je logicno da i sada kada i nece biti bas neka dobra cena opet ne znamo na pocetku berbe na cemu smo.
Tako da polako sa cenom, da bi dobili iole pristojnu cenu glavni uslov nam je malo duzi period lepog vremena bez padavina, a nazalost vremenska prognoza ide u drugacijem smeru.

milrek76
05-07-18, 21:16
Ne znam da li je tacno, cujem pricu da je sinoc u Zalogovcu kod Varvarina istaknuta cena 20 dinara.
Ono sto mogu da potvrdim loh nes, u Tecicu kod Rekovca i veceras 170 dinara

Knez1
05-07-18, 21:19
Ne znam da li je tacno, cujem pricu da je sinoc u Zalogovcu kod Varvarina istaknuta cena 20 dinara.
Ono sto mogu da potvrdim loh nes, u Tecicu kod Rekovca i veceras 170 dinara

Mogu sa tih 20 dinara da se slikaju, ja da berem za te pare necu.

tomica48
05-07-18, 21:34
U rasinskom okrugu mnogi hladnjačari se žale da su im hladnjače prazne i da su slabo šta otkupili do sada. Sa ovakvim cenama dobro da su bilo šta i dobili.Ma znam, spremaju se da zamrznu kukuruz kada bude stigao.

BBRS
05-07-18, 22:28
Nije 20 nego 18 dinara ali to je refuz od loh nesa,ton fri kod nas polako krece za nedelju dana stize a, da li cemo je brati videcemo

Knez1
06-07-18, 00:48
Evo informacija iz Brusa friska, nije vezana za kupinu ali cisto da znate kako ce se i nama pisati malina 30 dinara... Eeeeee moja Srbijo i Srbadijoooo....

- - - - - - - - - -

Evo informacija iz Brusa friska, nije vezana za kupinu ali cisto da znate kako ce se i nama pisati malina 30 dinara... Eeeeee moja Srbijo i Srbadijoooo....

trsasasa
06-07-18, 12:13
postovane kolege kupinari jel moze neko da mi odgovori koje sve sorte kupina se sad trenutno beru ,pocetak jula

borkov
06-07-18, 12:16
postovane kolege kupinari jel moze neko da mi odgovori koje sve sorte kupina se sad trenutno beru ,pocetak julaI mene ovo zanima, posto ja loh nes berem vec duze vreme, vidim neke sorte tek krecu...

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока

milrek76
06-07-18, 22:25
I mene ovo zanima, posto ja loh nes berem vec duze vreme, vidim neke sorte tek krecu...

Bere se loh nes, ali je ove godine svo voce poranilo 2-3 nedelje u odnosu na prosecnu godinu. Obicno prva berba bude 5-10 jula, a ove godine sam poceo da berem 22 juna

- - - - - - - - - -

Vidim u Nektar stize kupina Torn Fri ili kako se vec tacno zove, a placaju je po 15 dinara, neznam koja je klasa u pitanju i da li uopste klasiraju, ali cena je sigurno ta. Ono sto je zanimljivo je da se nektar ove godine povukao iz otkupa maline i ovde kod nas uzrokovao time podosta problema, ali je zato za od sutra najavljen dolazak maline iz Makedonije i to u cisternama
Ovo je kopija posta sa teme o malini

brka45
06-07-18, 22:49
Vidim u Nektar stize kupina Torn Fri ili kako se vec tacno zove, a placaju je po 15 dinara

Ko pobogu bere po toj ceni???

dejants
08-07-18, 20:26
Danas prva berba tornfrija. Poranilo dve nedelje u odnosu na zadnjih nekoliko godina

tomica48
08-07-18, 20:33
Zemljače, ima li cene?

dejants
08-07-18, 22:46
Zemljače, ima li cene?
Kod nas nema ali sam cuo da je u Ratini (tamo mi je drugar danas predao) izbacena cena. 30 dinara sve sem tornfrija. On je 40.

tajfun80
08-07-18, 22:49
Za te pare mogu i da propadnu,pozdrav za lopove hladnjačare

Послато са VIVAX PRO2 уз помоћ Тапатока

borkov
08-07-18, 23:00
Jel moze neko da mi kaze za koliko trenutno prodaje loh nes i kako je plasira, da li po piljarama, pijac...?

РУС
08-07-18, 23:22
Evo ja cu da ti kazem ja prodajem moj na pijaci to su minorne kolicine kupina se jako tesko prodaje. A na kvantasu je oko stotke kad platis ulaz 8% po svakoj kili koju uneses a po njihovoj skali cena je 180 to je oko 30 din po kili. Znaci mereti robu na ulazu i odvalete za 200kg 6000 ulaz tako da te kupine izadu oko 70 jos kad dodas benzin . tako reci besmisleno. To nije resenje.

borkov
09-07-18, 09:34
Evo ja cu da ti kazem ja prodajem moj na pijaci to su minorne kolicine kupina se jako tesko prodaje. A na kvantasu je oko stotke kad platis ulaz 8% po svakoj kili koju uneses a po njihovoj skali cena je 180 to je oko 30 din po kili. Znaci mereti robu na ulazu i odvalete za 200kg 6000 ulaz tako da te kupine izadu oko 70 jos kad dodas benzin . tako reci besmisleno. To nije resenje.A po koliko ide prodaja na pijaci?

Markonator
09-07-18, 12:22
I ovde poceo otkup, par hladnjacara izbacili cenu.
Cacanka 25
Torn fri 35

NapreDNO nema sta.

tajfun80
09-07-18, 14:00
Konačno i cena... Potrebni radnici za branje kupina,cena po kg 0,50 din,bez smeštaja i hrane!!! Zainteresovani neka se jave

tajfun80
09-07-18, 14:36
Prednost imaju zaposleni u ministarstvu poljoprivrede

Knez1
09-07-18, 15:59
Ooooo celih 25 dinara za kupineeere.... Uuuu je....

- - - - - - - - - -

Ooooo celih 25 dinara za kupineeere.... Uuuu je....

milrek76
09-07-18, 17:28
Ja loh nes prvu klasu vozim u hladnjacu kod Rekovca, do juce bila 170 din, od danas 150. Sitniju prodajem po 100 dinara poznanicima za sokove,nije neka kolicina, al bolje i to nego nista. Svi su odusevljeni ukusom, a ja i ne kazem da mi je to druga klasa i da oni ne kupuju, ne bih je ni braoLkl{{

borkov
09-07-18, 17:47
Ja I pitam za cenu jer imam malu kolicinu I prodajem za 200, na pijaci se retko nadje konzumna kupina da bih uporedio, pa cisto razmisljam da ne preteram sa cenom. Ne bih svakako davao ispod 150, NEPRSKANA, krupna, kao za izlozbu.

milrek76
09-07-18, 19:07
Ja I pitam za cenu jer imam malu kolicinu I prodajem za 200, na pijaci se retko nadje konzumna kupina da bih uporedio, pa cisto razmisljam da ne preteram sa cenom. Ne bih svakako davao ispod 150, NEPRSKANA, krupna, kao za izlozbu.

Mislim da je svaka cena preko 1e za kg dobra cena, a 200 je ekstra. Posebno, jer su sad stigle i lubenice, breskve, kruske... Snaja mi radi u marketu Belosevcu, kod njih se prodaje loh nes po 150 dinara, iz gajbe.

amper91
09-07-18, 21:12
Ovde prestaju sa otkupom, a cena je 30din... Al bice soka, vina, dzema, od organskih kupina...iiii takva kupina se ne prima pa vi vidite, ne mogu gresiti dusu da kvalitet od ovih kisa al za industriju i cenu od 30din je i vise nego dobra... Valja budak naostriti, pa nek je proizvodi ko misli da moze.

http://informer.rs/magazin/ljubav-i-zdravlje/388646/kupine-prirodan-aspirin-jacaju-imunitet-snizavaju-holesterol-stite-srce

BBRS
09-07-18, 22:27
Kod mene jos se nezna cena ali kako ide kod vas svako ko ostavi za sledecu godinu taj je ne kreten nego kretencina,ostalo mi je jos malo da istrsim ove godine i cao tornfri dosta je bilo

Petar Pan
10-07-18, 13:31
Osecina 25din.

Markonator
10-07-18, 15:49
Cacanka 30
Torn fri 40

xsale
10-07-18, 21:17
Cacanka 30
Torn fri 40

I kod mene isto,ali samo prva klasa.Ne znam da li mogu da trazim nazad 350 kg sto sam predao dok se nije znala cena a rekli bice 40 dinara

milrek76
10-07-18, 21:36
Loh nes jos uvek 150,danas se vrlo malo bralo, nema gajbica i ambalaze. Predvece jak pljusak, sutra ne primaju u cancice, u cetvrtak crveno slovo, subota vracevi, od ponedeljka pljuskovi i hladnoca... Ne vredi... Ostalo petak i nedelja, ako ne bude kise da se obere loh nes, sve posle toga je premija, a i sigurno ce cena dole...

gogicoki
11-07-18, 07:01
Gornji Stepoš kod Kruševca , sinoć predao sve sorte prva klasa 40 din

tajfun80
11-07-18, 16:33
20 i 25 din

milrek76
12-07-18, 21:12
Rekovac, sinoc izasle cene, cacanka 20,ostale 30 dinara, loh nes cancici 150 dinara.

amper91
12-07-18, 23:58
Gde li je "zastitnik gradjana" ili kako vec bi ime? Mnogi ga napadase,a on covek pogodi i za malinu i kupinu, svaka mu cast... Sto se mene tice sa kupinom je zavrseno, zadnjih 5 godina samo jedna pozitivna...dosta je bilo..

borkov
13-07-18, 08:46
Bre, nije kupina samo cacanka

milrek76
13-07-18, 19:29
Danas cena skocila 20 %, rekli bi statisticari.Cacanka 25, ostale 35 dinara. Ima i cena za cacanku druga klasa 10 dinara. Nemam cacanku i ne znam sta je to druga klasa, verovatno lisce, granje, zemlja... Zamislite to zadovoljstvo, naberes gajbu cacanke II klasa i zaradio si 30 dinara. Uzas...

dejants
13-07-18, 20:13
Ja berem ali ne stavljam u gajbice nego bacam na zemlju :lol:. Moram da ocistim ceo kupinjak. Sigurno cu da bacim 500 kila. Mekane ne mogu da se uberu. Da mi je neko pricao da cu da berem i bacam ne bih mu verovao.

amper91
13-07-18, 21:08
Bre, nije kupina samo cacanka

Pa sto druge sorte nisu 80din , a cacanka 20... Okej je loh nes za konzum,al to je zanemarljiva kolicina koja ce otici...

- - - - - - - - - -

Ja berem ali ne stavljam u gajbice nego bacam na zemlju :lol:. Moram da ocistim ceo kupinjak. Sigurno cu da bacim 500 kila. Mekane ne mogu da se uberu. Da mi je neko pricao da cu da berem i bacam ne bih mu verovao.

To je rezultat niske cene, jer ko je uradio ful zastitu, mislim niko.. Pa cak i sad dobre aminokiseline i kalcijum bi u velikoj meri popravili situaciju, ali sto to raditi na cenu od 30 din...

kupina ovo ono
13-07-18, 22:05
Данас сам одвезао купину у једну хладњачу у општину Рековац. Нисам имао неких 30-ак гајбица лок неса. Дечко који прима каже ми да има истакнута цеан да погледам па ако ми одговара..... Ја погледах 35 лок нес иторн фри а 25 чачанка. Кажем у реду ако и теби одговара ово што ај имам од робе да истоварам. Добио сам потврдан одговро. Ја лепо истоварих на вагу и видим у близини ваге гомилу гајбица са купинама које су пола зелене а и помало труле. Није чачанка, више бих рекао да је торн фри. Ја онако тек да упитам: и ову (показавши на ту која је већ била ту) и ову моју исто ћеш да платиш (моја онако сјајна, нема оних полуцрвених и слично..). На то дечко као из топа: сачекај само мало да позовем шефа да видим шта може више да се плати твоја. Е ту ја пукох. Јасно је да се сви боримо за сваки динар али.... Чему такав начин одређивања цене, чему води такав приступ роби са којом ће откупљивач направити профит. Зашто не класе са дефинисним изгледом за сваку класу. Ја сам данас можда имао прву калсу а да ли ћу и сутра је питање али бар када одвезем и предам робу унапред знам шта ме чека. А овако..... Значи цена је та али може и договор па ко пита и мало буде досадан ето и договора..... Ма страшно и цена и све.... Страшно...

BBRS
13-07-18, 22:24
Ja stvarno neznam da li ste vi normalni da berete na 30 dinara ,sta mozete da zaradite danas jos da mu klasiram kupinu pa imao bi da mu izgazim gajbicu za te pare a ne da klasiram ,vama je mozak toliko ispran da je to neverovatno nije ovo jedna godina sa losom cenom ,neki bi trebali da posete lazu za bolje nisu ...

amper91
17-07-18, 22:42
Kontrolisana proizvodnja, Cacanka 42, ostale 51... Ide uzbrdo polako...

KUPINARS
18-07-18, 18:41
Cacanka 30, ostale 40, i to ti traze kvalitet...

Pa ljudi moji ovde nesto debbeeelo nije normalno...Pa za 30 din treba da im biram i pola odbacim...Taj film nece gledati...opet ne znam...mozda sam ja lud,mozda ne znam da racunam...

Kakva su Vam iskustva sa pravljenjem rakije od kupine,cujem da se i to radi...

Knez1
18-07-18, 20:27
Veceras cecanka u Raski 25 ostale 35,sramota.

- - - - - - - - - -

A druga klasa 10.

tajfun80
18-07-18, 20:28
Ko predaje u hladnjače odma da se javi psihijatru

milrek76
18-07-18, 22:04
Veceras cecanka u Raski 25 ostale 35,sramota.

- - - - - - - - - -

A druga klasa 10.

Mene interesuje ta druga klasa, placam 12 dinara...potrebno 30 kg, vas prevoz Lkl{{Jao ljudi, pa za 10 dinara po kg ne mozete da izvucete ni gorivo od njive do hladnjace...

Knez1
18-07-18, 22:33
Mene interesuje ta druga klasa, placam 12 dinara...potrebno 30 kg, vas prevoz Lkl{{Jao ljudi, pa za 10 dinara po kg ne mozete da izvucete ni gorivo od njive do hladnjace...

Mislim da su se grdno zajebali da cu im je dati na tu cenu, nek propadne.

milrek76
22-07-18, 20:58
Bere li iko kupinu, koje su cene? U Rekovcu 35 dinara, uplata ide na racun polj. gazdinstva

BBRS
22-07-18, 22:10
U mom kraju bere oko 15 % drugi ne planiraju da ulaze prosle godine se 80 % zasada iskrcilo a ove godine ce da strada i ovo sto je ostalo pa nek idu na mesec da kupuju kupinu kod nas vise nece ,uglavnom u narednim godina nema nista od kupine i zarade ,znate sta treba da radite .Kod nas je cena 30 dinara treba ti skoro 6 kg kupine za litar dizela ali ako glasali ste tako vam i treba ,ustvari treba jos gore kad ste p....

РУС
27-07-18, 11:56
Cista propast,toliko rada. Gaiti kupinu je skroz besmisleno i nema buducnosti. Nije bolje ni sa drugim kulturama evo i breskve 20 sljive 15 a grozde ce biti 40.

dejants
30-07-18, 19:56
Kod mene u kupinjaku kao u buretu za rakiju. Od kiseline i vrenja ne moze da se dise. "Sircetara" koliko hoces. Cena TF 40 ostale 30

Knez1
30-07-18, 20:17
Raska i dalje 25 cacanka ostale 35,samo neznam ko im vise vozi kupinu na tu cenu.

- - - - - - - - - -

U vinu je spas.

- - - - - - - - - -

A i istina.

Knez1
08-08-18, 18:26
Izgleda svi zadovoljni cenom.

Goran 970
14-08-18, 18:36
Arilje 35 cacanka ostale 45
Samo kod Stanica sve 35

amper91
26-08-18, 20:57
Kupinari, kakav je rezultat ove godine? Dali vredi nastavljati borbu ili se predati?

2pan
27-08-18, 13:10
Rod nikad bolji, kvalitet saren, cena uzasna- nisam prodavao, sve razdelio familiji. Cacanka u pitanju, nemam neku kolicinu, par redova... Da imam vise besio bih se o krivo drvo

amper91
19-09-18, 20:10
Kupinari, jeste zivi , ima li aktivnosti u zasadima?

KUPINARS
19-09-18, 22:18
Kakva cena takve i aktivnosti...nikakve...

xsale
20-09-18, 08:45
Ja sam moju zavrsio.Jos samo da se uzore.

milrek76
20-09-18, 19:46
Ja sam moju zavrsio.Jos samo da se uzore.

Svaka cast, ti bas imas volje i ljubavi prema kupini. Do kad nije kasno da se stare poseku i izbace? Negde sam procitao da biljki treba 15 dana od rezanja, da povuce sokove i da u tom periodu ne bi smelo da bude mraza.
A sto se tice aktivnosti, ja u moju nisam usao od 1avgusta,trava do struka, cekam da zahladni sledece nedelje, pa nesto da radim, mrzi me po vrucini.
Inace, u Levcu, odakle sam i ja, sam video kod vecine kupinara losu praksu, da posle berbe ne ulaze u kupinjak,tek krajem februara ili pocetkom marta sledece godine izbacuju stare i skracuju mlade kupine. Naravno, i jesenje prskanje preskacu

amper91
21-09-18, 13:21
Svaka cast, ti bas imas volje i ljubavi prema kupini. Do kad nije kasno da se stare poseku i izbace? Negde sam procitao da biljki treba 15 dana od rezanja, da povuce sokove i da u tom periodu ne bi smelo da bude mraza.
A sto se tice aktivnosti, ja u moju nisam usao od 1avgusta,trava do struka, cekam da zahladni sledece nedelje, pa nesto da radim, mrzi me po vrucini.
Inace, u Levcu, odakle sam i ja, sam video kod vecine kupinara losu praksu, da posle berbe ne ulaze u kupinjak,tek krajem februara ili pocetkom marta sledece godine izbacuju stare i skracuju mlade kupine. Naravno, i jesenje prskanje preskacu

E prijatelju od ljubavi i volje se ne zivi... I ja moju smanjujem ne vredi gurati nesto sto iziskuje rad i finansijska ulaganja, a profit nikakav...

xsale
21-09-18, 19:55
Ja sam moje iskrcio sve ,nismo se razumeli

milan971
21-09-18, 20:15
Xsale @
Pa ako je neko probao sve da bi opstao ovde onda si to ti ,nek je tebi i tvojoj porodici sretno tam gde si .....

amper91
21-09-18, 21:24
Ja sam moje iskrcio sve ,nismo se razumeli

Razumeo sa da ste unistili celu povrsinu... Ja cu smanjiti za pocetak, i ici ka tome da ne zavisim od voca i onda ce biti kraj proizvodnji...

srbin4323
18-02-19, 20:20
Kupina 2019 CENA I PLASMAN

- - - - - - - - - -

Ima li zivih... izgleda da su kupinari uguseni prethodnih godina... kako sam nacuo ove godine nece biti otkup,samo ce ici organska,cena 30din... daju za sad u Sapcu potvrdu i izlaze na teren,mislim da je licenca 50 000din.

Vidim malinari se bore za cenu od 145centi, to je oko 160 din, i niko im ne odgovara,a kako stvari stoje,cim se neko bori za 160 dinara tesko da ce dobiti i 100...

Niko ne protestvuje ni za malinu ni za kupinu a ni za bilo koji proizvod...

mada koja svrha u ovoj drzavi,ministre i predsednika to ne zanima... to se pokazalo prethodnih godina a posebno ove,kad se blize izbori,vucko se bori za opstanak i ostanak na vlasti,opozicija hoce i ona, svi bi deo kolaca...

jedino kao dace neke subvencije na gorivo,i ako daju to ce biti mozda ove godine,cisto da nas kupe za izbore,a posle opet 162din dizel i sve se lomi na seljaku...

nismo oko kupine nista preduzimali prethodnih godina,nismo ni ove i scenario je sasvim ocigledan,cena 5,6dinara po kg i to je to,i potpisujem u startu da ce je mnogi brati...
mada kod mene su mnogi zbog toga i unistili kupinjake,vidim i sabacki okrug sve je zapusteno i ljudi ne planiraju da ulaze...

sad da kazem kao `videcemo` ,nema sta da gledamo,sve je ocigledno, vlast koju smo mi birali umesto da radi za nas,ona nas je unistila,ali ovog puta je stavila tacku..

mozda probam jos ovu godinu,a mozda ni ovu,i to ako se odlucim da odlozim total do jeseni,samo cu je orezati i povezati i to je to... i mozda pokosim 2,3 puta,i to hemijsko kosenje,ne isplati se trositi ni benzin vise za trimere i freze ...

steta sta smo dozvolili da se radi u ovoj drzavi...
zalosno ,jako zalosno...

German hunting terrier | Jagdterrier