Pasulj

ali pogledaj bolje svoj pasulj...taj što je pun cvetova - nema mahune! ima onaj do njega...
da ne bude k'o jedna godine, kad sam imao pasulj do pojasa s ukupno 4 mahune po jutru. ::lose::
 
Не бој те се,из свог дугогодишњег искуства сад већ могу да "типујем" не на добру већ одличну годину за пасуље и бораније.
 
Ma da kako da ne od ovih kiša sigurno ,ja nešto nevidim mahune tek po jednu negde ,sigurno ga tukla kiša dok je cvetao , nadam se da će biti dobra naravno imam hektar pa iz tvojih usta u božije uši ....
Give us sunshine :cool: god...
 
na jednoj parceli od 3 lanca mi je toliko trave poraslo da mi dodje da je zaorem a mahune po negde neka
 
Vala mogu da vam kažem da pasulj za sada odlično izgleda, ali trava raste ki nenormalna.

mt5jcz.jpg


Jedini problem je što ga još uvek ima koji cveta i ima male mahune kao ovaj levi, a ima ga i takav što je davno procvetao i skoro napunio mahune, kao ovaj desni.
 
momci lepi su vam ovi pasulji
moj postrni pasulj i boranija nikli ali posto je sejano zitnom sejalicom malo gusto i plitko posejano videcemo kad dodju vrucine stace biti sa njim posto nemam nameru da ga svaki dan zalivam
:ppozdrav:
 
Pozdrav narode jel neko prskao pasulj protiv zizaka ?
Zanima me cime i kad se to radi ?
 
Nikada to nisam radio, nego gledam da ga "utopim" pre nego žižak postane aktivan.
 
kad skineš pasulj i smeštiš ga u džakove, eventualno oprskaš džakove tečnim etiolom ako planiraš duže skladištenje.
 
a jel ima neki fazon da se prska na njivi dok je u cvetu da ne udje zizak kasnije, nesto sam nacuo pa pitam posto vidim da ste vi veterani za pasulj....!
Veliki pozdrav !
 
ima fazon.al' je nepotrebno i skupo.ako nisi posejao zeraženo seme - ne brigaj.sem toga, za prskanje je kasno...
 
Ja danas prskao jednu pacelu protiv plamenjače sa ručnim špricem, jer traktor više ne može da uđe među redove.
 
na nekim mahunama se pojavila "rđa", ali ne vidim da se prenela i na zrno...
polako zri.žetva nije daleko..
 
moj pasulj se posle onih kisa nevidi od trave a nisam mogao da ga prskam.
uci ce kombajn pa sta bude bude
 
60% je potpuno zrelo a 40% zeleno. pola lisne mase je otpalo...
znao sam da će tako biti.neujednačeno nicanje...
sad treba ubosti momenat za čupanje...sreća pa nema kiše na vidiku inače bi ovo zrelo krenulo da puca....
 
Pa lišće nije skroz otpalo, možda nekih 70%, mahune lako pucaju, i od nasumice odabranih, obranih i izbrojanih 100 zrna, samo 15 je sa viškom vlage. Ostalo skroz suvo. Pošto u narednim danima predviđaju temperature preko 30 stepeni, nema šta da se čeka. Veća šteta će biti ako se mahune same otvore.
 
Nazad
Vrh