Pasulj

moj je precvetao..valjda mu je to prva tura?!
može sad opet da se para?
prvi put sejem sremca..će cvetati još?
 
znači ne smeta mu paranje a ? nije kritično, ne bih morao, al' ne bi ni loše bilo da se ispara...

inače, sreća da je ranije posejan, ovih 30 i kusur stepeni pri cvetanju bi ga unakazilo načisto...
 
Evo mog pasulja , toje u bašti , ali vidite ovo pasulj je bio žut žut znači ... nikakav bruka , e pre jedno 10 dana počeo sam daga zalivam koprivom , kroz sistem kap po kap i gornji listovi su dobili onu lepu boju tamno zelenu .
2w591sx.jpg
29475md.jpg
 
pojavile se bakterioze i malo plamenjace.posto je cvetao, bakar ne dolazi u obzir za prskanje.sitemici su preskupi.izadje 50-ak evra po hektaru, tako da sam odustao....nek se bori malo sam...
 
kako stoji pasulj? el ga šiba plamenjača? kod mene ima po koji žut list odozdo, al' mi ne pada na pamet da prskam.
 
Ja sam oprskao na rizik i isplatilo se. Plamenjača je zaustavljena.
Sada je problem trava koja niče na sve strane.
 
bice problema...
a sve je pocelo s neujednacenim nicanjem..ima biljaka sa 6-7 mahuna duzine 5-6cm a ima i onih koje tek cvetaju i nemaju mahune...
 
ja danas posejao pasulj postrno pa kako mu bude ali sam se napatio kao crnac taman da mi vise nikad ne padne napamet bilo sta da radim.nisam mogao naci nikoga da seje svi rasklopili i garazirali sejalice pa sam uzeo zitnu a ona plitko ide pa zagusi cesto poludeo sam al ako to stigne da sazri bice dobro
:ppozdrav:
 
Sejao sam ja prosle godine postrno, stize sigurno sa dva zalivanja, samo je prinos mali oko 600 kg/kj
 
moj pasulj se toliko zatravio posle ovih kiša da me sramota da stavim sliku ma to je livada a nije bilo trave tek ponegde
prvi put sejem pasulj i već psujem
sta da radim
 
MILE je napisao(la):
Sejao sam ja prosle godine postrno, stize sigurno sa dva zalivanja, samo je prinos mali oko 600 kg/kj
o hvala bogu da nisam jedini, juce dok sam trazio sejalicu za soju i herbicide u apoteci gledali su me ko da sam pao s marsa sto je najgore bilo i radnika iz zadruga a u jednoj apoteci cak mi rekli da neki herbicidi i nisu za soju samo u agrokopu kad sam rekao koje herbicide hocu zena pita jel to sejem soju postrno (svaka joj cast zna znanje). pravo da ti kazem ako bude i tih 600 kg bicu zadovoljan s obzirom da je jako nekvalitetno sejano, al evo oprskao sam danas i sad pada kisa valda ce nici kako treba ovo sam malo sejao za probu.
:ppozdrav:
@kloki jel su travnati korovi u pitanju?njih bi mogao fuzilejdom da suzbijes za ostalo samo motikan
 
ma ništa ne diraj! još 3 nedelje i pasulj je završio pos'o. onda mu treba još 2 da sazri. pustiš nadničare da se pate i čupaju, pa oprskaš totalom posle skidanja..
 
brine me pasulj..i kod mene još cveta a ima i mahuna od 10-ak cm.
međutim, taj što cveta nikako da stvori mahunice..da nije neki poremećaj zbog vlage pa da odbacuje cvet?
@nikt: to je sejano na 50?
 
Nazad
Vrh