Pasulj

meni liči na palež lišća,ako je to u pitanju moraćeš da prskaš nekim sredstvom na bazi bakra
 
Ove zadnje kiše kako su pale pasulj počeo ekspresno da raste.
Danas gledam da je neki nagurao već i peti trolistak.
Večeras prskam sa Kuproxidom, preparatom na bazi bakra.
 
kloki,i ja sam lane imao ako ne isti onda bar slican problem.Pasulj sam prskao posle setve a pre nicanja kombinacijom acetohlor i prometrin.Nicanje je lepo krenulo a u medjuvremenu je pala jaca kisa (aktivirala hemiju)i oborila temperature ispod 10stepeni sto pasulj ne voli.Sve to zajedno je stresno uticalo na biljke.Oko 70 procenata nije bilo za ostajanje,medjutim rizikovao sam i ostavio ga.Usev se kasnije oporavio ali se drasticno odrazilo na rod.Kod tebe nije tako opasno i mislim da nemas potrebe da mnogo brines.
 
Auuuuuuuuuuuuu, posle ovih zadnjih kiša nikla sitna trava ko luda.
Jel neko prskao pasulj sa kombinacijom Pivot+Deltazon?
Tu imam hemiju a u soji je jako efikasna, a ne znam da li to isto važi i za pasulj, mislim doza preparata...
 
@tarana i cvećka

Rado bih ja to radio, ali prošle subote sam ga prskao sa Fuzilejtom, tako da moram još čekati.
Sada vidim da ni od prskanja nema ništa...
 
za pasuljare pocetnike:

nikako paranje po vlaznom zemljistu!

stvaraju se idalni uslovi za plamenjacu i ostale boleštine.

yebote branko otkud ti peti trolistak!?!? ja jedva dobacio do treceg ::lose::
mora da si dobio kisu ranije...
 
По свој прилици прошлогодишњи хербициди.!?
Шта је предусев и са чим си третирао.?!
prosle godine je tu bio krompir i nisam nista prskao , ali toje 2-3 biljke takve u redu od 24m . tomije u basti .
 
@tarana

Pasulj koji sam posejao u jednoj bašti (oko 0,5kj) je u fazi petog troliska, ali tu je pod predusev zaorano nekih 15 tona stajnjaka, tako da je to sada melem pasulju. A pride još su tamo i visoke podzemne vode.
Ovaj ostali, na njivi, je isto tako kao i tvoj na drugom i trećem trolisku. :cao:
 
opet moj namuceni pasulj

21mbwhd.jpg


2cnwo4h.jpg


evo i cvetova dal je to normalno u ovoj fazi
2aer0g5.jpg


i5p2zc.jpg


107jkaa.jpg
 
kaja je to sorta kloki? verovatno ce cvetati iz vise tura, sto nije narocito zgodno...bice jedan zreo, drugi samo sto nije a teci zelen...ali je takva sorta...
 
@tarana

Onaj pasulj što spomenuh da je u bašti počeo da cveta.
Ne znam da li bi mu smetalo da ga sada param?
 
ne bih ti preporucio....pasulj se para do cvetanja...a i vlazno je..krenuce bakterioze...
al' yebi ga...ti vidis stanje ja samo sufliram sastrane...
danas sam obisao svoj...mislio sam eventualno sutra da param posto u ponedeljak pada kisa...
ma nema sanse! ni odozgo nije proprnulo...
 
lepo izgleda..deluje kao ujednačeno nicanje? kod mene se po neki još uvek pojavljuje...
samo da "preživi" cvetanje...pa ::svaka cast::
 
Nazad
Vrh