PDA

View Full Version : Cene konzumnih kokošijih jaja

Advertisement

Advertisement

Advertisement

W.S.C.
03-05-10, 21:26
Postavio sam ovu temu jer je zanimljivo cuti kako se krece cena konzumnih kokosijih jaja u vasem kraju,i kako vam ide prodaja.Ovde u zapadnoj Srbiji situacija je krajnje alarmantna.Svi smo ocekivali da ce posle Uskrsa prodaja opasti,ali da ce pre praznika doci do pada cena tome se niko nije nadao.Trenutno se "domaca" jaja mogu na pijacu naci po 4 dinara,dok se na veliko preko Drine u BIH na farmama mogu kupiti po 3-3,5 marke po kornetu (znaci 5-6 dinara komad).Gotovo da niko ne pita za klasu,vec samo za cenu.Sta je prouzrokovalo po vama ovakav pad cene (dok cena hrane konstantno raste),nekontrolisan uvoz ili nesto drugo?

CAR
03-05-10, 23:20
Hrvati to nazivaju recesija, znam sve i mom kolegi u HR je tako.

Dejanjika
08-05-10, 12:01
Kod mene u Zaječaru cena jaja je 6-7 dinara, i ponuda je velika a potraznja mala.

CAR
08-05-10, 21:35
U HR jaje kuna a domaca sa sela ali ne svaka i od svakog 1,5kn.kn=eur 7.3 Po raznoraznim centrima Lidl,Konzum itd.85 lipa.

Bibliotekar
09-05-10, 14:09
Jutrošnja cena kokošijih jaja na pijaci u Loznici (klasa A do S, nisu klasirana, đuture se prodaju):
7-9 dinara po komadu (euro=99, 5 din).

W.S.C.
09-05-10, 14:43
Jutrošnja cena kokošijih jaja na pijaci u Loznici (klasa A do S, nisu klasirana, đuture se prodaju):
7-9 dinara po komadu (euro=99, 5 din).

Jel' to kod vas nesto malo porasla cena ili mi se cini?

Bibliotekar
11-05-10, 15:30
@ W.S.C.
Dragi Zemljače iz Ljubovije, iz Postojbine :D .

Azbukovičani, tj. Krivotorbići (pogledaj moj časni avatar), potomci doseljenika iz slavne Hercegovine, živinska jaja kupuju na lokalnoj pijaci od poznatih proizvođača (takoreći: prijatelja).

Krivotorbići su retko kada jeli živinska jaja, meso živine, prasetinu i jagnjetinu.
Zato je smešna, istorijski netačna, tvrdnja da smo u Miloševoj Serbiji bili IZVOZNICI žive stoke, sira i jaja.
Da, bili smo IZVOZNICI: na štetu skromne ishrane stanovnika junačke Srbije !!!

U Loznici, do pre kratkog vremena, uživali smo u kvalitetnom siru iz Ljubovije.
Danas: od ljubovijskih specijaliteta - ni pomena !!!

Opravdano mislim da će, u narednom periodu, iz Ljubovije u Loznicu dolaziti kvalitetni, ekološki proizvodi stočarstva.

p.s.
Privatno pitanje:
ŠtA tO bi od izuzetnog Web sajta Ljubovija.com !?
(U Internet Arhivi čuvam nadahnute pripovesti o Ljuboviđanima.)

W.S.C.
11-05-10, 22:26
@ W.S.C.
Dragi Zemljače iz Ljubovije, iz Postojbine :D .

Azbukovičani, tj. Krivotorbići (pogledaj moj časni avatar), potomci doseljenika iz slavne Hercegovine, živinska jaja kupuju na lokalnoj pijaci od poznatih proizvođača (takoreći: prijatelja).

Krivotorbići su retko kada jeli živinska jaja, meso živine, prasetinu i jagnjetinu.
Zato je smešna, istorijski netačna, tvrdnja da smo u Miloševoj Serbiji bili IZVOZNICI žive stoke, sira i jaja.
Da, bili smo IZVOZNICI: na štetu skromne ishrane stanovnika junačke Srbije !!!

U Loznici, do pre kratkog vremena, uživali smo u kvalitetnom siru iz Ljubovije.
Danas: od ljubovijskih specijaliteta - ni pomena !!!

Opravdano mislim da će, u narednom periodu, iz Ljubovije u Loznicu dolaziti kvalitetni, ekološki proizvodi stočarstva.

p.s.
Privatno pitanje:
ŠtA tO bi od izuzetnog Web sajta Ljubovija.com !?
(U Internet Arhivi čuvam nadahnute pripovesti o Ljubovidžanima.)

Precasni Bibliotekaru iz slavnog Vukovog kraja!

Moram priznati da dosada nisam nisam bas toliko obracao paznju na tvoje mudre besede,ali sam svakako primetio avatar i ne znajuci za tvoje poreklo bio prilicno uvredjen sto neko tamo nizvodno koristi takoreci grb naseg, pre svega napacenog kraja.Nosio sam se mislju da cak pokrenem inicijativu slicnu onoj iz okoline Bajine Baste,gde je celo jedno selo ustalo u odbranu njihovog zemljaka najpoznatijeg srpskog vodenicara i krvopije Save Savanovica koga su valjevske vlasti pokusale da prisvoje(podvala ovog puta nije uspela) kako bi im blagopocivsi Sava promovisao turisticku ponudu.
Elem,posto su tvoji koreni ovde,situacija je razjasnjena.

Kad su u pitanju zivinska jaja,istina je da ih ponosni Azbukovcani kupuju od rodjaka i prijatelja,sve dok neko ne dodje sa strane i ponudi jaje jeftinije za 50 para.Tada ponosni Azbukovicani vise ne kupuju jaja od rodjaka i prijatelja.

Sto se tice ishrane,izgleda da ponovo tezimo Milosevoj Srbiji pa su i jaja postala luksuz.

Sajt je napravljen zahvaljujuci jednom entuzijasti,u ime i za racun opstine.Kad je entuzijasti dosadilo da placa odrzavanje sajta i sajt je zamro.

Izvinjavam se slavnom moderatoru za delimicni :lol: off topic

Bibliotekar
13-05-10, 13:15
Poštovani W.S.C.

Hvala na lepim rečima.

Predlažem da razgovor nastavimo u prikladnijem duhovnom okruženju teme našeg Foruma:
~ Umiranje naših kuća (http://poljoinfo.com/caffe/umiranje-nasih-kuca)

duskoc
18-05-10, 17:19
Na pijaci u Crepaji jaja se prodaju po 6 i 7 din. Mislim da je pad cene jaja prouzrokovan velikom ponudom, jer u letnjem periodu, barem kod nas, ima puno jaja od "domaćih" koka, ljudi to iznose na pijacu i snize cenu da bi ih prodali. Slažem se sa zaključkom da se malo gleda na kvalitet , odnosno klasu, već mnogo više na cenu, moje iskustvo je da je lakše prodati jaje "B" klase nego jaja viših klasa.

Lady
19-05-10, 23:10
Ovdje je jaje B klase na pijaci 10centi, A 12, i sve tako na gore, a po prodavnicama se moze naci jeftinije. Ja paket u kom dodje 360 jaja prodajem S klasu 32E i jeftinije. Ovamo je ogroman uvoz iz Bosne, jer su uvoz iz Srbije zabranili.

MARČELO
20-05-10, 01:09
U HR jaje kuna a domaca sa sela ali ne svaka i od svakog 1,5kn.kn=eur 7.3 Po raznoraznim centrima Lidl,Konzum itd.85 lipa.

Pozdrav CAR-e >:D po ovome što si napisao ispada da za jedno jaje u Hr ja moram da prodam 138 jaja u Sr.,ja imam 24 domaće koke i dnevno nakupim oko 20 jaja i prodajem ih po 8din što dolazim do računice da ja moram 7 dana kupiti jaja po kokošincu za ono jedno vaše. :D ;D} ::svaka cast:: Svaka čast druže a meni ostaje samo da se ::samo bes:: :lol: >:({

W.S.C.
20-05-10, 09:53

Pozdrav CAR-e >:D po ovome što si napisao ispada da za jedno jaje u Hr ja moram da prodam 138 jaja u Sr.,ja imam 24 domaće koke i dnevno nakupim oko 20 jaja i prodajem ih po 8din što dolazim do računice da ja moram 7 dana kupiti jaja po kokošincu za ono jedno vaše. :D ;D} ::svaka cast:: Svaka čast druže a meni ostaje samo da se ::samo bes:: :lol: >:({

Car je hteo da kaze da je 1e=7,3 kuna,sto znaci da je domace jaje oko 22 dinara(1e=100din),sto znaci da je kuna oko15din,a po marketima oko 13 din.(0,85kunax15din) ::namigivanje::

MARČELO
20-05-10, 20:10
Znam W.S.C. ja to tako ,samo volim da računam šta bi bilo kad bi bilo. >:({

W.S.C.
20-05-10, 20:51
Znam W.S.C. ja to tako ,samo volim da računam šta bi bilo kad bi bilo. >:({

He,he ne bi CAR-u bilo lose da je
ovako ko sto ti kazes ;D}

Kengur
05-06-10, 13:05
Kod nas na pijacama bilo je jaja i po ceni od 4 RSD.
Prosto da čovek bude ::jako_besan:: ::samo bes::

W.S.C.
05-06-10, 16:47
Kod nas na pijacama bilo je jaja i po ceni od 4 RSD.
Prosto da čovek bude ::jako_besan:: ::samo bes::

Juce na pijaci domaca jaja 5 dinara.Jaja sa farmi na veliko 4-4,5 RSD :'({

slobos
21-06-10, 20:14
kod nas su jaja 7 din (velika). ja velika prodajem a mala bacam svinjama... ::lose::

gooxxyy
05-09-10, 15:49
ZDRAVO SVIMA

Post je spojen: 1283626331________________________________________ _________
AKO IMA TE PROIZVODNJU JAJA MISLIM DA JE OVA TEMA NA MESTU

Post je spojen: 1283658981________________________________________ _________
NPR. SS....DIN
S .....DIN
A ....DIN
B ....DIN
C ....DIN
D ....DIN
E ....DIN

Post je spojen: 1283691588________________________________________ _________
KLASA
SKRAĆENO
MASA

super
SU
>70g

sofije
S
65-70g

ane
A
60-65g

berte
B
55-60g

cesar
C
50-55g

dora
D
45-55g

emil
E
<45g

jovanips
05-09-10, 18:03
ja se nabavim proizvodnjom jaja, niti me to interesuje, ali po meni mislim da cena od 7, 8, 9,10 din prema klasi, apsolutno odgovara...............sad ako gresim ,vi me ispravite..... ::lose:: ::namigivanje:: ::namigivanje::

gooxxyy
06-09-10, 20:41
nemoj te stavljati cene sa pijaca nego veleprodaja

Maestro
06-09-10, 21:00
@gooxxyy

Tema već dugo otvorena pod sličnim imenom, pa zbog toga tvoja, novootvorena, spojena sa postojećom!

>:({ Maestro

CAR
06-09-10, 22:07
Kostantno ista cijena jaja i dalje bez obzira na ponudu i potraznju.

duskoc
19-10-10, 15:38
Primetan je blagi rast cena jaja. Na pijaci, kod nas u Crepaji, "A" klasa 9 i 10 din , a "B" klasa i sitnija 8 din.

kurta_75
19-10-10, 20:14
I ja ih dajem po 8,9 i 10 din. nije neka zarada ali bar ne zaostaju. >:({

gooxxyy
13-12-10, 14:24
a-6din
s- 6.5
b -5.5

Kengur
13-12-10, 16:45
To je kos i dobro, kod mene moje avlijanerke jos ne nose {"{": Sta cekaju ne znam {"{":

Gačević
11-03-11, 18:01
Kolika je cena jaja trenutno kod Vas. Odavno niko ne " raportira ". Pozdrav.

MARČELO
11-03-11, 23:38
Kolika je cena jaja trenutno kod Vas. Odavno niko ne " raportira ". Pozdrav.

u DIS-u je 108 din B klasa, 112din je A klasa a S klasa je 116din a u IDEJI su S klasa 145din a u ostalim marketima nema ispod 105 din nigde i to B klasa a na pijaci 120din >:D

Kengur
12-03-11, 00:21
Domaca salaska ne dajem ispod 10 din... ipak i kukuruz ima cenu

MARČELO
12-03-11, 00:38
Domaca salaska ne dajem ispod 10 din... ipak i kukuruz ima cenu

Ta cena od 10din traje već jedno 8 do 10 god tako da realno to je mala cena pogotovo kad se setim šta je sve poskupelo od tada i to kolko puta {"{": {"{":

Kengur
12-03-11, 00:53
Pa kada ide naveliko .... nije ni ovako dobro ali u selu je ta >:D {"{":

MilanM
13-03-11, 22:09
I kod mene u selu je 10 dinara vec nekoliko godina. Ako oce neko jeftinija moze uvek da ode u prodavnicu ili na pijacu ali domace si je domace

amac86rs
13-03-11, 23:13
kod nas 6 i to domaca ::lose::,jbg velika ponuda,a mala kupovna moc

aleksar1983
18-03-11, 13:27
Prvo da pozdravim sve clanove foruma,posto sam nov ovde.Ima farmu sa 4000 koka nosilja.Moje cene jaja su S-9.5 din,A-9 i B-8din.Cene na pijaci su S 11din,A 10 din,B 9 din,a tolike su i u velikim marketima.U manjim cene su vise za po dinar

Dr.Djapa
24-03-11, 22:03
Pozdrav svi...
Ja sam tek nabavio 10 koka nosilja,cisto za kucne potrebe jaja posto su kod nas u Arilju jaja od 11 do 13.5 dinara zavisno kako gde i to uglavnom A i B klasa posto se S daje na stranu...Tako da je isplativo uzeti 10 koka ako vam kazem da se kod nas u kuci trosi od 120 do 150 jaja mesecno... :lol:

cika_jova
27-03-11, 11:05
kod nas 10-12 din zavisno od klase, video sam pre neki dan na pijaci, a sad listam forum posto mozgu ne verujem :lol:

malko se nakupilo imace za prodaju ::novac::

miki_UB
29-10-11, 19:44
Profesionalana prodavacica jaja...

Mlada seljančica prodaje jaja na pijaci. Ostali prodaju jaje po 5 din, ali ona po 10 din. Vreme prolazi a ona nije prodala nijedno. Njeni joj govore: 'Daj ženo spusti cenu nećeš uspeti da ih prodas', a ona njima 'Ću da sačekam, nigdi ne žurim'. Vreme se natmurilo kao da će kiša, njeni joj opet govore:

'Daj ženo spusti cenu ...', a ona njima opet: 'Ću da sačekam, nigdi ne žurim'.

Svi su već digli ruke od nje, kad predveče prilazi joj jedan gospodin i reče joj: 'Treba mi 200 jaja ne pitam šta košta, ali trebala bi da mi pomogneš da odnesem u svoj stan', a ona njemu odgovara: 'Nema problema nigdi ne žurim'.

Unesoše oni jaja u stan, kad je gospodin upita: 'Da li bi sačekala da spremim neko jelo pa da zajedno jedemo, sigurno si gladna?', ona njemu uobičajeno: 'Ću da sačekam, nigdi ne žurim'.

Pojeli su, kad opet će gospodin: 'Da li bi sačekala da skuvam kafu nama dvoma?', ona opet njemu uobičajeno: 'Ću da sačekam, nigdi ne žurim'.

Popili su oni kafu, kad će gospodin opet: 'Da li bi samnom u spavaću sobu imam nešto važno da ti kažem, mada, znam da si u žurbi?', ona njemu po-kozna -koji-put: 'Ću da sačekam, nigdi ne žurim'.

Obavili oni to ... kad se mlada seljančica poče slatko smejati i poče da govori:
'Ala će se moji sutra na pijaci pojesti od muke, kada im budem pričala ... em sam prodala sva jaja po ceni koju sam trazila, jela, pila i tri puta se 'kresnula' ...,

Gospodin brze-bolje da je ispravi govoreći: 'Samo jednom ...', a ona opet : 'Ću da sačekam, nigdi ne žurim...'

Duško58
29-10-11, 19:52
Dobar ti je vic, ali da se moderi ne naljute mesto mu je u http://poljoinfo.com/showthread.php?2571-Zabava-sme%C5%A1ne-slike-video-i-ostalo...4

minutauro
24-11-11, 21:35
ako bi neko mogao da mi kaze kakva bi bila prica u vezi plasmana jaja na veliko...? u pitanju bi bila farma sa brojem nosilja bi bio vise od 5 hiljada..? i dali bi se mogao obezbediti toliki plasman..? pozdrav >:({

RUŠKA
17-03-12, 20:49
Ja prodajem domaća jaja po 12din.mada su kod mene u prodavnici podigli cenu na 18din.
kažu da je slaba ponuda,koja je maloprodajna cena..............

Duško58
17-03-12, 21:02
Svi su podigli cene konzumnim jajima. Komsinica koja prodaje jaja kod kuce, jaja osrednje velicine prodaje po 15,0 din. za komad.

crni gruja
08-04-12, 11:14
Uzeo sam novo jato , pronele mi sve cena jaja nikad jaca , a i razlika je lepa cena ide od 15 -19 din

zagorka
08-04-12, 12:26
Situacija je jako losa,neće biti tržišta,jer nema ni kupaca,a cena ide od 13-18 din.po kom.!:){{

crni gruja
08-04-12, 14:36
trzista ima koliko hoces ,, evo o cemu se radi ,, kad bi nam ponestala jaja , uvozila su se ,ali u okruzenju ih ima malo tako da je cena koja jeste ,, a kupaca ce biti uvek tako da za to nema problema , znaci mnogo manje jaja u odnosu a trziste koliko ih trazi >:({

branko
08-04-12, 14:39
Moj komšija je pre neki dan rekao: "Ja moja jaja ne dam ispod 18 dinara."

crni gruja
08-04-12, 14:42
Ako je tako ha ha ... a ja moja nizakakve pare..;D}

zagorka
08-04-12, 14:53
Ako je tako ha ha ... a ja moja nizakakve pare..;D}
Hahaha crni ...:-)!

crni gruja
08-04-12, 17:53
Za proteklih mesec i po jaja su u Srbiji poskupela 50 odsto, što je više nego u protekle četiri godine. Cena bi mogla da pređe i 30 dinara za komad Tako su pre samo četrdesetak dana na pijaci koštala 11 i 12 dinara, a u marketima 15 i 16, dok su sada najmanje 17 dinara na pijaci, odnosno 24 u radnjama.
Da stvar bude gora, najavljuje se da će cena pred Uskrs, kada se jaja najviše i kupuju, dostići pa i preći doskora nezamislivih 30 dinara za komad.

Direktiva o "humanom" smeštaju za koke nosilje stupila je na snagu početkom 2012. godine. Uredba Evropske unije zabranjuje gajenje živine u žičanim kavezima, u kojima kokoške nemaju dovoljno prostora i postavlja nove standarde. Po propisu, kavezi moraju imati 750 kvadratnih centimetara po koki, umesto dosadašnjih 550.

Problem sa nedostatkom jaja na tržištu poklopio se sa manjim uvozom jer farmere iz Francuske, Španije i Poljske, glavne izvoznike u Češku, muče isti problemi. Mnogim stanovnicima Poljske to je trenutno posebno veliki problem, jer je, po tradiciji, kupovina pred Uskrs veoma velika.

zagorka
08-04-12, 19:13
Nama je uvek malo sve,kolika got cena bilo čega da bude,a trenutna cena u JA je,13 -18 din.po kom.,a kako čujem,dostići će i do 30 din.po kom.Neko ce se Lkl{{,neko ::samo bes::,a neko bogami :-\>:({!

crni tekir
09-04-12, 11:09
Juce je bilo u emisiji "Znanje imanje"~cena jaja u Bugarskoj 40 din/kom.,a ni ostale zemlje u regionu ne zaostaju mnogo...Kod nas se cena polako penje na gore,konacno da gospoda koja su navikla na "bagatela"seljacke proizvode malo dublje zavuku ruku u dzep.:-\

MilanM
09-04-12, 13:20
Ja prodajem domaca po 14 dinara i opet se komsije mrste, u prodavnicama su od 15-17, kod mene uvek sveza jaja nekima uzmem iz gnezda i prodam al opet ne valja hteli bi dzaba.

Kompaj
09-04-12, 13:27
Ja prodajem domaca po 14 dinara i opet se komsije mrste, u prodavnicama su od 15-17, kod mene uvek sveza jaja nekima uzmem iz gnezda i prodam al opet ne valja hteli bi dzaba.
Pokojni Duško Radović je u svojoj knjizi ''Dobro jutro Beograde'' ovako prokomentarisao ovu situaciju:
''Ako su vam jaja na pijaci skupa, probajte da čučnete i izbacite nešto iz sebe, pa onda to prodajte pa da vidite koliko vredi''Lkl{{

dejan 77
09-04-12, 13:39
ma neka se mrste nek bude kao i u Bugarskoj. Pa neka drze kokoske sami i kupuju koncentrat ,lece ih pa neka cekaju dali ce svaki dan da snese ili nece lako je onaj u ministarstvu uzme prospekt i pogleda 1 jaje dnevno konzumacija hrane 125 grama i to jeto, pa u prospektu zp pise da kukuruz rodi preko 20 t po hektaru al ko je to dobio

MilanM
09-04-12, 15:06
Da naglasim jaja koja prodajem su od domacih koka imam i 5 nosilja ali od njih slaba vajda jedu kao ale a snose max 3 jaja ali su zato njihova krupna

Duško58
09-04-12, 20:50
Mislim da cena jajeta treba da je oko 15 din. za komad. Sve sto bude vise je dobro doslo ljudima, red je da i njima svane.

MilanM
09-04-12, 21:42
Lako podici cenu ali dal ce neko kupiti ja komsijama prodajem pa mi se ne zamera sa komsijama zbog cene jajeta

zagorka
10-04-12, 00:31
Juce je bilo u emisiji "Znanje imanje"~cena jaja u Bugarskoj 40 din/kom.,a ni ostale zemlje u regionu ne zaostaju mnogo...Kod nas se cena polako penje na gore,konacno da gospoda koja su navikla na "bagatela"seljacke proizvode malo dublje zavuku ruku u dzep.:-\
Ovo je "SRBIJA",bagatela sa 8 na 18 din.?^-^^-^^-^Jako ::lose:: se svima piše!!!;D}

---------- Poruka napisana u 23:31 ---------- Prethodna poruka je at 23:28 ----------

Lako podici cenu ali dal ce neko kupiti ja komsijama prodajem pa mi se ne zamera sa komsijama zbog cene jajeta
Pravo pitanje,a i odg.!^-^Lkl{{

crni gruja
10-04-12, 08:01
@ MilanM (http://poljoinfo.member.php?5097-MilanM)
sta ima da se zameras , pa neka kupi koke nosilje i neka hrani , , sto si smesan :lol:. ma nemoj ni da im naplacujes daj im posto si toliko dobar ...

SAMA
10-04-12, 09:52
Lep mrazic Lkl{{.Dobar jutar zivinarima i ostatku sveta.
Cena jaja zbunjuje i farmere (http://www.tehnologijahrane.com/iz-novina/cena-jaja-zbunjuje-i-farmere)
Iz Novina (http://www.tehnologijahrane.com/iz-novina) (3. april 2012.)
Ponuda našeg stočarstva neretko je slaba, pa to dovodi do naglih skokova cena i nestašica na tržištu. Primer za to su jaja, čija cena ne zbunjuje samo građane, nego i neke farmere.Za razliku od ratarske proizvodnje, gde je relativno lako preći sa gajenja jedne kulture na drugu, na većini farmi to nije moguće.Pre svega, za ozbiljno stočarstvo neophodna su velika ulaganja koja se ne vraćaju u celini, već u prvim godinama rada. Otud ne čudi to što proizvodjače mleka zbunjuje trenutno visoka cena jaja na pijacama.Takav paritet između cena jaja i mleka ne pamti farmer iz Zmajevu Josip Murgač.“To nema nigde da dva jajeta koštaju koliko i litra mleka. Ja ne znam da li je lakše hraniti kokošku ili kravu. Mi za mleko dobijamo 30 dinara od mlekara i pet dinara od države. To znači da cena ne pokriva ni dva jajeta. Koliko samo treba hrane za jednu kravu”, žali se Murgač.Na stabilnu cenu presudno utiče izbalansirana ponuda i tražnja. Međutim, kod jaja prevagu na pijacama ima tražnja. Blizina Uskrsa, sezonski je povećala kupovinu, ali je izostala veća ponuda. Za to ima nekoliko razloga, tvrdi profesor Miladin Ševarlić.“Trenutni skok cena jaja nije samo posledica sezonskog karaktera. To je i posledica promena standarda uzgoja koka nosilja u Evropskoj uniji od Nove godine, pa praktično u celoj Uniji postoji deficit ponude jaja. To je naročito izraženo u zemljama koje nisu uspele brzo da se prilagode standardima, kao što su Bugarska i Rumunija. Zbog toga je smanjen pritisak ponude jaja sa nižim cenama”, zaključuje Ševarlić.U svinjarskoj proizvodnji izraženo je ciklično kretanje cena. Nedavno je bio veliki udar na tu granu stočarstva, kaže profesor Ivan Radović.Kako je dalje rekao, tada je smanjen broj svinja, a regulator ponude i tražnje na tržištu je niska kupovna moć stanovništva.“Negativni ciklus je bio 2007. godine, kada su se krmače prodavale za 35 dinara za kilogram, što je bilo frapantno i mi smo tada sa 550 hiljada krmača u Srbiji spali na ispod 300 hiljada. Sa tolikim padom, nestao je i određeni broj tovljenika, a povećao se broj klanica. Usledila je povećana potražnja za tovljenicima, ali ono što možda poravnava ponudu i tražnju jeste slaba kupovna moć stanovništva”, zaključuje RadovićKada stočarstvo ima, kako se to kaže, “tanku ponudu”, onda osim ekonomskih, veliki uticaj na cene imaju i prirodni uslovi. Ne treba zaboraviti ni to da je protekla zima načinila velike štete živinarima, pa sada visoka cena jaja treba, makar delimično, da nadoknadi gubitke u toj proizvodnji.Izvor: RTV (Stevan Davidović)

malimedo38
10-04-12, 10:54
Ja mislim da ce se cena jaja smiriti do leta,mada mislim da nece ici ispod 12 din ,jer to je neka ekonomska cena,treba i pilicari nesto da zarade.ispod 12 mislim da bas i nije neka zarada.
Doduse to je samo neko moje razmisljanje
Iskusniji clanovi ce verovatno dodati jos koju.

crni tekir
10-04-12, 12:56
Po mom skromnom misljenju cena jaja ne bi nikako smela da ide ispod 15 din/kom. Cena prosecne pastete je 60~tak dinara.Pa zar da konzerva " smeca" kosta cetiri puta vise nego jaje? Nemojte se ljudi stideti da naplatite svoj rad.Ja ne prodajem jaja,imam koke tako da ih i ne kupujem ali znam da treba vrednovati domace proizvode,prirodnu hranu a ne hemiju koja truje nasu decu.Cini mi se da polako prolazi vreme nakupaca koji su vazda zaradjivali duplo vise nego sami proizvodjaci,sada ih treba bukvalno "dotuci" a ne vracati ih u zivot sa postavljanjem nekih "realnih"cena.Na tim "realnim" cenama su oni uvek vajdili,vreme je da to jednom dodje u normalu,tj. da svako posteno zivi od svog rada!>:({

SAMA
10-04-12, 14:40
Uvek se naplacuje tehnologija vise nego zdrava hrana.Na zalost je tako.Ako koka trci po dvoristu i ne konzumira aditive u vidu koncentrata,ako uzgred hranite i petla,koji nosi samo svoja Lkl{{ Jaja naravno moraju biti skuplja.Da ne pricam o smanjenoj nosivosti,jer se ne kljukaju kojekakvim stimulansima i antibioticima.

MilanM
11-04-12, 18:23
Mene mojih 16 koka i 2 petla dnevno kostaju oko 70ak dinara(pojedu oko 1kg mesavine psenice i kukuruza, pola hleba i oko 500gr stocnog brasna, plus travu i ostali zelenis koji im berem). Jaja naplacujem manje nego u prodavnici posto ionako nemaju komsije para pa se razmisljam ako stavi istu cenu kao u prodavnici onda niko nece ni da kupuje bez obzira sto prodajem jaja koja su garant kvalitetnija i svezija od onih u prodavnici jedino sto nisu jednaka.

lazarmatic
21-05-12, 09:10
kakva je sad cena? kako vam ide prodaja?

Duško58
21-05-12, 20:57
Kod mene komsinica koja se bavi kokama nosiljama, hajd da kazemo na veliko, jos drzi cenu od 15 din za jaje.

lazarmatic
21-05-12, 22:18
pa svuda su 11, najskuplja 13 i prodaja veoma lose ide

SAMA
22-05-12, 01:03
U subotu sam kupio koke za supu.Tip smanjuje sa 3000 na 1000 i to samo za stalne musterije,tj za firme.Kaze katastrofa.On prodaje po 8 i to kilavo ide.Prodaje koke po 150,a koke od avgusta meseca,nose jos dobro.Greota.

lazarmatic
22-05-12, 09:44
strasno,bas su mlade!

necapile
22-05-12, 18:17
U Rumi na pijaci jedan donosi iz Malih Radinaca klasirana od 9 do 11 din. a na tezgama se prodaju po 8, 9 i 10. Kako ko ceni i proda s' pocetka pijace a onda pocne skidanje na 8 din. I to ide nekada kilavo.

Ne isplativo drzati manje od 150 kom. ja imam 50 i samo mi pravi problem neznam kuda cu sa jajima. Niti na pijacu nositi niti kod kuce prodavati niti mogu nekoga da snabdevam sa tako malom kolicinom. Zezancija samo.::lose::

SAMA
22-05-12, 18:21
Vataj se nekog ko pravi torte.Spustis cenu i bolje vrabac u ruci,nego golub na grani.Strasno je samo sto sad moras da spustas,a vec si u minusu.::samo bes::

necapile
22-05-12, 18:46
Sta god i kako god racunica mi u minusu.
Odnesem una pijacu 140 kom. po 8 din. prodam. Kupis dorucak 100 din, kutija cigara 100 din, platis put 250 ako idem autobusom ako idem mojim kolima onda jedno 3 l benzina mi treba i kada sracunam ja prodao jaja po 4 din. malko nesto vise.

KATASTROFA.::jako_besan::::samo bes::

SAMA
22-05-12, 18:54
Al si jeo,vozo se i imas da pusis.:lol:E zaboravio si pivo.>:({

lazarmatic
22-05-12, 19:13
jbg i kuci bi morao da pusis i jedes ali bar oci naparis :-\

SAMA
22-05-12, 19:21
Moze taj da ne jede,ali bez piva tesko.:lol:Dace Bog da se trziste stabilizuje.Nije ni onaj skok bio normalan,a sad ovaj pad ode u drugu krajnost.Mislim da je isplativost na oko 12 dinara,a onda igra kolicina.Da je 100 dinara,pa sa par desetina kokosaka se ne moze ziveti.

Duško58
22-05-12, 20:21
Pa dogovorite se i nemojte prodavati ispod 13,0 din. ponavljam komsinica kod kuce (znaci ne placa pijacarinu, bus itd.) ne spusta ispod 15,0. Pa ko voli nek izvoli.

Nikola.KV
22-05-12, 21:52
Kv od 10-15 din.

necapile
22-05-12, 23:36
Al si jeo,vozo se i imas da pusis.:lol:E zaboravio si pivo.>:({

Da Bog te zaboravio sam na najvaznije. PIVO >:({ ! I naravno pijacarinu.
Sve u svemu kad saberes pa se oduzmes nista ne dobijes.

---------- Poruka napisana u 22:36 ---------- Prethodna poruka je at 22:33 ----------

Pa dogovorite se i nemojte prodavati ispod 13,0 din. ponavljam komsinica kod kuce (znaci ne placa pijacarinu, bus itd.) ne spusta ispod 15,0. Pa ko voli nek izvoli.

To i jeste najveci problem. Mi smo Srbi pa mozemo i da se dogovorimo znate kako vec. Nemam koristi ali komsija ima stete.
dzaba dogovora. Kupci su izgleda slozni pa se dogovore da ne kupuju. :lol:

bojcetic
22-05-12, 23:45
Pitam se koliko proda jaja, ako komsija pored prodaje po 10din. Mi kupujemo od istih ljudi godinama. Sada je cena 8din. Kada je bila najveca pred uskrs cena oni su nam prodavali po 9din. Uvek imamo dobru cenu kod njih tako da druge i ne konsultujemo u vezi cene. Od 2007 kako sam u BG cesto (2-3 puta mesecno) ponesem u BG familiji 100-200 komada. Moja familija zadovoljna dobila odlican kvalitet po povoljnoj ceni, proizvodjac takodje zadovoljan prodao kolicinu od kuce.

Duško58
23-05-12, 07:55
@bojcetic

Nema ovde moj druze kuca sa kokama. Vise je kuca koje imaju keramicke cverglane po travnjaku nego pravu zivinu, pa komsinica koja drzi koke u kavezima moze da radi sta hoce. Doduse i ona ide na pijac radi prodaje, ali ovde je 15,0 din. Sav komsiluk kod nje pazari posto nemamo zivinu po dvoristu sem mog jednog komsije koji ima jedno 4-5 petlica cverglana koji pocnu pesmu od 5 ujutro, a nekada i ranije. Ali nece ni oni jos dugo.Lkl{{

lazarmatic
23-05-12, 08:27
daj da saradjujemo,donosim ti jaja danas popodne >:({

SAMA
23-05-12, 12:21
Pitam se koliko proda jaja, ako komsija pored prodaje po 10din. Mi kupujemo od istih ljudi godinama. Sada je cena 8din. Kada je bila najveca pred uskrs cena oni su nam prodavali po 9din. Uvek imamo dobru cenu kod njih tako da druge i ne konsultujemo u vezi cene. Od 2007 kako sam u BG cesto (2-3 puta mesecno) ponesem u BG familiji 100-200 komada. Moja familija zadovoljna dobila odlican kvalitet po povoljnoj ceni, proizvodjac takodje zadovoljan prodao kolicinu od kuce.
Nesto tu ne stima.Kako ona moze biti zadovoljna sa 8 dinara.Koka pojede 150g koncentrata.To je sigurno 5 dinara.Neka koka snese 300jaja godisnje,to izadje 2 dinara po jajetu,ako koka kosta 600.Kamgi voda,struja,amortizacija kaveza i opreme itd itd.Na zalost ljudi prodaju za te pare,e sad koliko su zadovoljni,to samo oni znaju.
Poredjenja radi kad je bilo 3 jajeta za kilogram kukuruza.Blagi uzas.
Da ne bude zabune,ja ne drzim nosilje i ne ide mi ni u dzep ni iz njega.Cak jaja i kupujem,ali se stvarno trudim da budem realan.Sad cemo lepo koke potamaniti,pa uvoziti po videcemo kojim cenama.E tu je drzava kriva i kriva i kriva.::samo bes::

bojcetic
23-05-12, 12:48
Ljudi ne znam koja je njihova racunica. Tim poslom se bave prilicno godina i imaju stalne kupce. Meni to odgovara jer samo nazovem dan dva ranije da mi spreme ako mi treba veca kolicina i gotovo. Kada mi treba 20-50 komada samo odem jer toliko manje vise uvek imaju u svakom trenutku.
@SAMA
Slazem se da je trenutna racunica takva, ali jesenas je kukuruz bio 16din a jaja su takodje bila 8din. Tad nije bio gubitak na poslovanju sigurno.

SAMA
23-05-12, 13:12
Veca je tebi zarada i to mnogo veca na kili kukuruza,nego njima na jajetu.Ne kazem ja da je kukuruz skup,ali paritet je pobrljavio katastofa.

crni gruja
23-05-12, 14:33
Kao sto znamo ... kod svake robe ima gde ljudi ne cene ni sebe ni robu , moze da da i za 5 dinara ,, to bi biloisto kada bi prasad prodavao umesto 250 dajem na 150 din. a to kakva je njihova racunica ,, to samo oni znaju .. jedino ako nemaju par hiljada komada ,, to je vec druga prica

necapile
23-05-12, 16:04
Ne radi se o kolicini nekoj velikoj. Radi se o robi, ponudi, potraznji i mogucnosti kupovne moci naroda.
Ja imam 50 kokosaka. Od uskrsa neznam da li sam prodao kod kuce 200 komada jaja. Da mi se nebi gomilalo u sobi i po frizideru ja moram da spustim cenu spram kupovne moci naroda. A ovde u seliu skoro svaka kuca ima desetak koka negde zatvorenih da ima za sebe jaja. Nemaju zimi sada su i one pronele. Jer ako je jaje skuplje nece ga niko kupiti za dorucak nego ce namazati krisku dve margarina odseci deljicu salame i eto dorucka za manje pare. Nije mu potrebno to jaje bas toliko. Dok naprimer kod prasica je malko drugacija situacija. Znam ljude, pa cak bi i ja tako uradio, koji drze svinje pa kada im ne odgovara cena otkupa svinja lepo zakolje i stavi u zamrzivac ili zavisno od vremena osusi i eto hrane. Ja ipak ne mogu da pojedem 40 jaja dans niti da ih stavim u zamrzivac.
Mogao bi da probam da ih susim.:lol: Neznam kakva li bi bila.

SAMA
23-05-12, 16:17
U tom grmu i lezi zeka.Zapadna tehnologija ima i tu mogucnost susenja jaja.Resava se viskova i idu u robne rezerve.Posle ce vec neko kupiti ta jaja,npr mi Lkl{{ i onda se u industriji za rezance,kolace,torte itd itd koriste iskljucivo ta jaja naravno jeftinija.Sveza jaja su ipak rasterecena viskova i proizvodjac ne ide u minus.Kod nas niti ima te tehnologije,niti drzava o tome misli.Jedino se desava uvoz istih.::jako_besan:: Ne bih da idem u :){{al je takva situacija bila i sa mlekom u prahu i eto nam ishoda.Imamo velike manjkove i dajemo silne evrice za uvoz mleka,a stocni fond upropasten.

YT1RDI
23-05-12, 16:27
Kod nas niti ima te tehnologije
Ма има и код нас (бар три фарме тј. фирме) ал' никако да нађем како се то ради па да упростимо.

Duško58
23-05-12, 19:32
Evo supruga mi kaze da kod nje u bolnici nude jaja na prodaju po 13,0 din. Ta njena koleginica sto nudi robu po 13,0 je iz Gospodjinaca a druga iz Krcedina nudi po 12,0din.

lazarmatic
23-05-12, 23:12
a ja po 11

golev
23-05-12, 23:18
ja po 10 prodajem

rekreativac
24-05-12, 00:31
Ja svoja jajca ne dam, nema te cene :lol:>:({

lazarmatic
24-05-12, 00:58
ja po 10 prodajem
koliko imas komada?

---------- Poruka napisana u 23:58 ---------- Prethodna poruka je at 23:57 ----------

Ja svoja jaja ne dam, nema te cene :lol:>:({
ovde pricamo o konzumnim jajima @->--

necapile
27-05-12, 14:27
Juce prodao oko 150 kom. na Rumskoj pijaci po 9 din. za sat sat i po. Mogao sam i po deset ali bi stojao do popodne i da li bi prodao sve. Morao sam jer sam imao jos nekih obaveza da stignem obaviti. Danas podizem cenu i kod kuce na 10. >:({

Surdonja
27-05-12, 19:25
Ja jaja prodajem po 11 i 12 dinara. Prodajem ih kuci, mada nekad i odnesem musterijama, ako mi je usput kada negde idem. To su ljudi koji uzimaju po 50-60 komada nedeljno. Jaja su od domacih kokosaka(avlijanerki). Imam 60-ak jaja dnevno te ne mogu da ih utrosim za sopstvene potrebe.

YT1RDI
03-06-12, 23:27
Данас сам куповао концентрат и опет је поскупео а јаја на пијаци од 8 до 12 Дин. Да им нису одсечени кљунови па да их пустим нек се саме хране.":":{

Duško58
04-06-12, 08:04
Данас сам куповао концентрат и опет је поскупео а јаја на пијаци од 8 до 12 Дин. Да им нису одсечени кљунови па да их пустим нек се саме хране.":":{

Ne zelim da te demoralisem, ali bice jos cupavije.

YT1RDI
04-06-12, 17:18
Ne zelim da te demoralisem, ali bice jos cupavije.
Добро, изучио сам школу. Усељавање јата почетком новембра а крајем маја ликвидација. Пошто нисам на губитку, школа бесплатна.

Duško58
04-06-12, 19:15
Добро, изучио сам школу. Усељавање јата почетком новембра а крајем маја ликвидација. Пошто нисам на губитку, школа бесплатна.

Ko zna taj zna:

http://www.youtube.com/watch?v=ic_rLZtkeNY

YT1RDI
04-07-12, 10:02
Прошли месец носивост 98,88%. Ових неколико дана тренд се наставља 8)

nju-viliđ
04-07-12, 12:04
Kod Vas je prosjek oko 11dinara za komad. Znaci oko 0,72 kune.
Ja svoja prodajem po 1 kunu za komad ili 15,35 dinara, a kad mi dodu jaja ovih bijelih ljuski njih cu po 1,5 kn prodavat. Vec mi se dvojica kolega najavilo.

YT1RDI
08-07-12, 23:59
a kad mi dodu jaja ovih bijelih ljuski njih cu po 1,5 kn prodavat
Јесу ли исхрана и носивост исти као код црвених?

bojcetic
17-07-12, 22:11
Stapar cena 8din. Krupnoca jako dobra.

YT1RDI
17-07-12, 22:33
Најављују поскупљење концентрата. Треба изджати још месец дана па ће се цене дуплирати.

SAMA
18-07-12, 00:11
Stapar cena 8din. Krupnoca jako dobra.
Bem te drzavo.Za kilo kukuruza moze da se kupi skoro 4 jajeta.Ovo treba zapamtiti,pa kad budemo unucima pricali da se smeju.Tako sam se i ja smejao za kopanje ceo dan za kilo masti.Nismo daleko.Lkl{{

necapile
18-07-12, 01:46
Bem te drzavo.Za kilo kukuruza moze da se kupi skoro 4 jajeta.Ovo treba zapamtiti,pa kad budemo unucima pricali da se smeju.Tako sam se i ja smejao za kopanje ceo dan za kilo masti.Nismo daleko.Lkl{{

Nije druze skoro vec tacno a mozda i da dodas jos koji dinar. Nesto se ovde kod mene prica da je u Sapcu na pijaci od 32-34 din/kg. neznam koliko je istina. Ovde se suska da je u seliu oko 25 din/kg. A ja sutra moram da kupim neku kolicinu za ishranu stada mojega . Naj..o sam ako je ta cena. Javljam tacnu cenu sutra. Cena jaja ne promenjena. Od 8-11 din/kom.

bojcetic
18-07-12, 02:04
@SAMA
Poznat je na forumu moj stav u vezi stocarstva i odnosa drzave. Slazem se sa tobom da je paritet katastrofa. Medjutim ja ne vidim da ce biti bolje. Ostanes bez posla? Sta je najjeftinije raditi? Drzis nosilje i tovis tovne pilice. Ociscena piletina na kucnu adresu 220din/kg (bilo 200 do pre nedelju dana).

YT1RDI
24-08-12, 13:46
И какве су цене тренутно код вас?
Жале ми се муштерије (а и жена) да се јаја тешко муте. Кажу као да су ''жилава''. Дал' је због врућине или да критикујем произвођача концентрата?

Aca_016
24-08-12, 15:29
Kod nas maloprodajna cena 10 din. veleprodajna 8 din. Potraznja smanjena.

MilanM
24-08-12, 17:23
10 dinara jaja a cena hrane otisla u tri lepe, na kraju cu da iskoiljem ovo malo sto imam i da ostavim samo za sebe nekoliko kokosaka vec sutra koljem petlove da bar oni ne jedu dzaba hranu

SAMA
24-08-12, 18:50
8 dinara VP je stvarno uzas.3,5 jaja za kilo kukuruza.::lose:: Ovo treba da udje u anale.::samo bes::

Pedja1
25-08-12, 18:49
Несташица јаја у Мексику
Објављено: Ауг 25. 2012. 13:44

МЕКСИКО СИТИ, Мексичка влада бори се са несташицом јаја, која је довела до скока цијена у земљи која биљежи највећу потрошњу јаја по глави становника на свијету.

Предсједник Мексика Фелипе Калдерон и чланови његовог кабинета најавили су хитне комерцијалне мјере вриједне 227 милијарди долара, да би опоравили производњу и надокнадили око 11 милиона кокошака, колико је убијено након јунске епидемије птичијег грипа.
Калдерон је навео да ће послати инспекцију да заустави спекулације које криви за раст цијена, које су отприлике удвостручене посљедњих недјеља.

Предсједник је изјавио да је његова влада већ покренула масовни увоз јаја, додајући да је, поред тога, око три милиона кока носиља послато на фарме које су биле погођене епидемијом птичијег грипа. Тањуг

Ето прилике огранизујте неку трампу .. јаја за текилу>:({

SAMA
25-08-12, 18:54
227 milijardi dolara ^-^ To je neka greska.Mnooogo to :-\Verovatno bi trebalo miliona.Lkl{{ Inace nepise kolika im je ta dupla cena.

Pedja1
25-08-12, 20:57
A summer epidemic of bird flu (http://topics.sacbee.com/bird+flu/) in the heart of Mexico's egg industry has doubled the cost of a kilo (2.2 pounds), or about 13 eggs, to more than 40 pesos ($3)

Read more here: http://www.sacbee.com/2012/08/24/4754530/mexico-scrambles-to-beat-egg-shortage.html#storylink=cpy

три долара за туце па није лоше :) .. a јесте грешка ови наши смотани новинари нису у стању ни да преведу ко свет ..

Duško58
26-08-12, 08:27
A summer epidemic of bird flu (http://topics.sacbee.com/bird+flu/) in the heart of Mexico's egg industry has doubled the cost of a kilo (2.2 pounds), or about 13 eggs, to more than 40 pesos ($3)

Read more here: http://www.sacbee.com/2012/08/24/4754530/mexico-scrambles-to-beat-egg-shortage.html#storylink=cpy

три долара за туце па није лоше :) .. a јесте грешка ови наши смотани новинари нису у стању ни да преведу ко свет ..

Pa kada se ovi nasi "strucnjaci" gadjaju samo milijardama pa novinari navikli da tako pisu. Kod nas nema sica na milione $ nego samo milijarde.::namigivanje:: Pa mi ne znamo ni da se zaduzimo na sitno nego samo na milijarde $.

nju-viliđ
30-09-12, 21:33
Kod nas cijene sa 1kn skočile na 1,20kn svuda!
To je negdje skok sa 15dinara na 18,45dinara

Joks
30-09-12, 22:57
Kod nas u marketu cena 7 dinara.

SAMA
30-09-12, 23:09
Stvarno sramota.Na sva poskupljenja i cene,jaje ne bi treabalo biti ispod 30.Opet zarada na jajetu ne bi bila kao na 1kg kukuruza.Kakav apsurd.

Aca_016
02-10-12, 07:31
Kod nas u marketu cena 7 dinara.
Pretpostavljam da je E klasa u pitanju.

Duško58
02-10-12, 09:49
Pretpostavljam da je E klasa u pitanju.

Pa napisi koja je kod Vas cena S;A;B;C i .... klase.>:({

genije
02-10-12, 16:21
ja prodajem po 15

bojcetic
03-10-12, 00:15
Kupio po 8din juce. Kad je jeftino planirao 30kom, a na kraju kupio 60. Sad udri po kajgani sa lukom i slaninom.

North ARMY
03-10-12, 00:17
''bem ti studenstski zivot zgadila mi se jaja na sve nacine. Po prodavnicama idu za 12-13 dinara na komad i to onako u najlonskim kesama,ova "markirana" u kartonskim kutijama od 10 komada su jos skuplja.

Duško58
09-10-12, 21:45
Kod nas na pijaci od 8-14 din za kom.

Aca_016
10-10-12, 02:00
Ja na veliko prodajem po 9 din. ne klasirana.
Maloprodaja ide od 10 din. pa navise.

MARČELO
26-10-12, 00:32
Ja sam nešto računo u cenu jaja od 12din ja sam na nuli a pre samo godinu -dve prodavo sam ih po 8-9 din i bilo je kolko tolko zarade a sad prc , realna cena je od 15-20 din dok nebude ta cena neću da ih držim.

SAMA
26-10-12, 00:44
Druze i to je malo.Svi kukaju na cenu kukuruza.Lkl{{ Pa realno je na kg kukuruza veca zarada nego na jajetu i kad bi bilo 15 dinara.Kazu kosta zemlja i troskovi obrade.Pa kostaju i koke,kavezi,hrana.Mozda nije bas najbolji primer,ali mi to pade na pamet.Sa poskupljenjem hrane,ode sve u tri ......Jedino su jaja ostala.

MARČELO
26-10-12, 01:01
Druze i to je malo.Svi kukaju na cenu kukuruza.Lkl{{ Pa realno je na kg kukuruza veca zarada nego na jajetu i kad bi bilo 15 dinara.Kazu kosta zemlja i troskovi obrade.Pa kostaju i koke,kavezi,hrana.Mozda nije bas najbolji primer,ali mi to pade na pamet.Sa poskupljenjem hrane,ode sve u tri ......Jedino su jaja ostala.
Da druže jedino su jaja ostala dole a sve ostalo ode gore Lkl{{ kukuruz bio 16-18 din sad je 28 , soja bila 36 sad je 68 , super bio 540 sad je 1000 , koke 560 sad 800 sve ode u majč..u zato sam i batalio koke, najradije bih prešao na uzgoj ćurki samo da imam prostora gde da ih držim i da imam tržište , ove godine odranio sam 4 ćurke jedna je otišla na hranu a 3 mi ostale čisto :-\

MilanM
26-10-12, 09:35
kad bi i jaja otisla na na cenu 15-20 dinara, mislim da bi se tada najzad digo narod na bunu :) jaje je jelo siromasnih ko jos pita dal se isplati cuvati koke ili ne bitan je socioloski mir, da su sami proizvodjaci podigli cenu jaja, digla bi se hajka na njih, to sto je hrana poskupela, struja takodje nije bitno to se neracuna u input proizvodnje jaja

crni gruja
26-10-12, 09:39
Ma kakva socijala , ovo je cista zajebancija sa nam proizvodjacima a ja pobegao iz grada u selo ., mada se ne zalim ima sta da jedem ///// koliko hocu i sta hocu da smo mi zivi i zdravi .... ovi u gradu nemaju i da je jaje i prasetina ... jos niza cena , piletina drzi cenu na 330. pa da vidis kupujese i jede

SAMA
26-10-12, 09:41
Narod se uvek dizao na jaja.Lkl{{.Ja znam da za dorucak 1 sardina zamenjuje oko 4 jajeta.Ista kosta oko 100 dinara.Po tom paritetu jaje je 25.Kupuju ljudi sardinu,tako bi i jaja.Ako se ne dizu zbog ribe,nece ni zbog jaja.:lol:

xsale
30-10-12, 00:00
Po Sapcu se prodaju jaja po 9 dinara,kazu da su iz Dobrica i da su domaca.Na koliko ih daje taj sto ih proizvodi kad su u prodavnici 9 i cime ih hrani kad ih daje po toj ceni.

MARČELO
30-10-12, 00:25
cime ih hrani kad ih daje po toj ceni.
To su koke verovatno ispuštene po dvorištu pa prelete plot odu do deteline , pa kljucnu nekog crva ( proteini) pa odu malo se najedu peska ( kalcijuma) pa im gazda baci malo čistog kukuruza ili pšenice i tako stalno nešto kljucaju i najedu se koječega snesu jaje svaki drugi dan e ta jaja bi trebalo da koštaju 30 din jer su potpuno organska a ne da ih gazda daje po 6-7 din samo da ih se reši .

Aleks
30-10-12, 17:58
to je tragedija kad on prodaje domaca jaja po devet dinara nezna seljak da izracuna neke stvari,a ja sa sest godina fakulteta cistim kokosinjce i ubedjujeme svaka dzudza sto kaze onaj na televiziji ovaj narod treba j..... niko nam nije kriv sto su nam cene proizvoda takve sami smo krivi.

Aca_016
31-10-12, 07:42
I ja ih na veliko dajem po devet pa imam racunicu, nemam fakultet al imam digitron. Sve ti je to borba moj prijatelju ko je naj jeftiniji i nadje racunicu pobedice, ostali imaju pravo da se ljute. To sam shvatio jos kao dvanaestogodisnjak kad sam sa bratom poceo da vodim imanje.

SAMA
31-10-12, 09:11
Samo ti druze uzivaj i pametno potrosi zaradu,ako je vec nisi izgubio.Ne znam dal drzis u kavezu ili ispustu,al gde god.Da si na tom prostoru kaveza ili dvorista posadio kukuruz i dao mu tu vodu koju si dao pilicima sad bi uzeo mnoogo vece pare nego na tim jajima.:lol:

Aca_016
31-10-12, 18:00
Svako ima svoju racunicu...
A koke drzim i u kavezima i na ispustu.

Duško58
01-11-12, 18:28
​Molim aktivne u ovoj temi da se vrate u nju.

xsale
01-11-12, 19:41
Kod nas je gotova hrana 60 dinara,kokoska u kavezu pojede 120 grama,znaci 7,5 dinara kosta jaje,pod uslovom da kokoske odu same po hranu i pojedu samo koliko im treba.Do 9 ostaje 1,5 dinara.!000 kokosaka u koje je ulozeno 700 000,plus hrana,da ne racunam objekte i kaveze donese 1500 dinara dnevno,stvarno fantastican posao.Mozda bi moglo i jeftinije da se daju jaja,ako bi mogla negde da se ukrade hrana.

AcA OPEL
01-11-12, 22:47
Kod mene su jaja 12-13 dinara.
Mene proizvodnja jednog jajeta kosta 5din,sto je ok,znaci 7dinara zarada po komadu.Kokoske su pustene vani i kljuckaju sve sto nadju tako da manje jedu,ali i manje nose nego one u kavezu koje cepaju koncentrat.Sad za neki dan treba da mi pronese nova tura u kavezu pa da proracunam kolko me kosta njihovo jaje.

SAMA
01-11-12, 22:53
Jesi u tih 5 dinara racunao i koku.^-^ Pa i nju treba kupiti.Ako je sam proizvodis,opet ta zarada na proizvodnji koke ne treba da se brka sa jajetom.I pretpostavljam da je MP cena.Na vecu kolicinu se mora spustiti i ode mast u propast.

AcA OPEL
02-11-12, 00:27
Hehe,naravno da nisam racunao koku.Zapravo po mojoj racunici bez koke dodje oko 4din,ali sam zaokruzio na 5.Imam petlove i oni se dobro brinu za koke,a koke za pilice,sve je to dosta primitivno,ali gotovo da ne trazi ulaganja i obaveze.12-13din je maloprodajna cena,a ja nisam veliki proizvodjac tako da se upravljam po tim cenama.

vebra
04-11-12, 00:34
Hehe,naravno da nisam racunao koku.Zapravo po mojoj racunici bez koke dodje oko 4din,ali sam zaokruzio na 5.Imam petlove i oni se dobro brinu za koke,a koke za pilice,sve je to dosta primitivno,ali gotovo da ne trazi ulaganja i obaveze.12-13din je maloprodajna cena,a ja nisam veliki proizvodjac tako da se upravljam po tim cenama.

Eto ne javljam se više često,od kad sam shvatio da smo i ovde mali miševi,malecki,nesložni,nemočni za se izborimo za golu egzistenciju,željni da nas velike i male mace što pre progutaju jer za bolje i nismo.Veliki smo i svečani samo kad nas za izbore puste da dotrčimo do biračkih mesta i još nam ubedljivo pokažu za koju da glasamo i koje ćemo posle izbora jako da se plašimo.
Kojih 5 dinara.Šta pričaš svašta.Pa čovek ti je u prethodnim postovima lepo napisao da je kilogram hrane 60 dinara a da kokoš pijede najmanje 130 grama i da je to 7,5 dinara.O kakvih onda 4 dinara ti pričaš.Svi vi što tako l..... pomažete ovoj bahatoj bagri da uništi i pokrade sve što može da se pokrade.Nije patriota onaj koji čuti nego onaj koji lopovima ne da da mu uništavaju domovinu uništavasjući pojedinca u njoj.Samo bogat seljak može biti patriota i rodoljub a bogatog seljaka sa 4 dinara po jajetu na ovolike troškove nema moj prijatelju.Od kad je sveta i veka najmanje 20% treba da ti ostane od svih troškova zajedno,a trošak nije samo hrana,nego i struja i voda i tvoj rad i kupljena kokoš i prevoz hrane i prevoz do tržnice.Ti ne živiš od poljoprivrede čim kažeš da si mali proizvođač i da si zadovoljan.Ne budi sebičan jer nemaju svi posao kao ti,neki žive samo od poljoprivrede.

AcA OPEL
04-11-12, 01:26
Prijatelju,citaj malo predhodne postove i sve ce ti se samo kasti.
Svoj rad nikad ne racunam kao trosak vec ga odbijam od zarade,kad bi sljakao kod privatnika od jutra do sutra za platu ispod proseka,kao vecina nas juznije od Nisa,mozda bi bio zadovoljan i sa minimalnom zaradom.

crni gruja
04-11-12, 15:42
@vebra

Pa čovek ti je u prethodnim postovima lepo napisao da je kilogram hrane 60 dinara
daj bre ne filozofiraj ... kg hrane za nosilje je 37 din x 130gr za pustene koke iznosi 4.81 . covek je zaokruzio na 5 din .. i ima domace koke .... nema klasicne koke nosilje .. misu jedan , ti si bre klasican ind...... ..

xsale
04-11-12, 20:21
37 dinara kazes? Pa toliko kosta samo kukuruz i dzak,Aj' se malo presaberi.A kad se saberete onda mi izracunajte nosivost tih koki koje jedu hranu od 37 dinara.Jel to izgleda da je jeftinije jaje od domacih kokosiju,ne znam zasto onda budale drze onolike kokosi u kavezima koji kostaju malo bogatstvo.Za te pare su mogli kupiti par hektara zemlje i da popustaju kokosi.Ja zivim u Macvi,niko ziv u mom selu nema jaja, proslu pijacu u Bogaticu su bila na tezgama i po 18 dinara,a svi u selu imaju bar po 10 domacih kokosiju.

Dal da ste vas dvojica konkurisali da radite na poljo fakultetu da objasnite narodu kako treba,mada vam i matematika ide dobro,ako vas ne prime na poljoprivredu. ::namigivanje::

Duško58
05-11-12, 07:59
Molim ucesnike u temi da pisu bez tezih reci upucenih drugima. Ovde smo da lepim recima razmenimo misljenja i tako dodjemo do jednog nama korisnog zakljucka.

crni gruja
05-11-12, 10:32
,Aj' se malo presaberi.
kukuruz 4.6 kg x 29 = 133
soja 1.9 kg x 85 = 161
sunc.sac. o.9 x 36 = 32
premix 0.15 x 160 = 24
kreda 0.9 x 6 = 5.4
minazel 0.03 x 150 = 4.5
sve ukupno ...... 36 din po kg
i cemu je problem .. ima se lepe razlike u ceni ..

xsale
05-11-12, 11:26
Sigurno je tako.Evo ja sam u petak kupio tonu sojine sacme po 92 dinara za kes.Nigde nisam nasao jeftinije.

Ovo dole su cene Agroun.....,i oni su medju najpovoljnijima, a mislim da kod tebe malo fali komponenti.Inace kod njih je cena 51 dinar kg gotove hrane.Pa 120 grama dnevno je sa njihovom hranom 6 dinara,,pa ne nosi ni jedna kokoska svaki dan jaje,a one koje nose 28 jaja mesecno,traju 6 meseci (posle nosivost pada na 60%),a kostaju 750-800 dinara komad.Kad to rasporedis na 180 dana dobijes 4 dinara po jajetu.Ako su koke pustene,vek im je duzi,ali je nosivost manja
Samo me spasite sad demagogije o domacim kokoskama koje pronesu sa 9 meseci ,a nosivost im je 20 komada mesecno i to leti.Zimi svi sa domacim kokoskama kupuju jaja.

crni gruja
05-11-12, 18:25
mislim da kod tebe malo fali komponenti.
ovo je po recepturi pat... .co.. nosivost mi je 100 % verovao ili ne a soju sam i danas kupio , kod mog dobavljaca za 85, a kukuruz 29 a da si ti meni ziv i zdrav . i ne nerviraj semnogo , ali ovo je cista istina

AcA OPEL
05-11-12, 18:32
Da ne mozes ljudima da otvoris oci.Jednostavno imaju neko svoje misljenje i samo to njihovo je tacno i najbolje.

xsale
05-11-12, 23:02
Ok predajem se,ali iskreno da mi odgovorite obojica,koliko prodate jaja nedeljno

AcA OPEL
05-11-12, 23:15
Iskreno?Ja nedeljno nekad ni jedno.Zadovoljan sam sto imam za sebe,a imam da dam i rodjacima i prijateljima i to me cini srecnim.Nije sve u :-\.Opet kazem,ja ne zivim od toga pa mi se moze tako.

crni gruja
06-11-12, 08:06
Nedeljno se proda 1oo kom. pa se nekada desi da nemam za sebe , zimi ide nesto jaca cena jer nema niko jaja u okolini . e onda da imas neznam koliko sve bih se prodalo..>:({

vebra
06-11-12, 21:05
kukuruz 4.6 kg x 29 = 133
soja 1.9 kg x 85 = 161
sunc.sac. o.9 x 36 = 32
premix 0.15 x 160 = 24
kreda 0.9 x 6 = 5.4
minazel 0.03 x 150 = 4.5
sve ukupno ...... 36 din po kg
i cemu je problem .. ima se lepe razlike u ceni ..

kukuruz 4.6 kg x 29 =……………………………..133
soja 1.9 kg x 85 = 161…………………………….161
sunc.sac. o.9 x 36 = 32…………………………….32
premix 0.15 x 160 = 24……………………………24
kreda 0.9 x 6 = 5.4…………………………………….5,4
minazel 0.03 x 150 = 4.5…………………………..4,5
UKUPNO 8,48 KG ………………………………….360,00 DINARA

360,00 DIN : 8,5 KG = 42,35 din/kg a ne 37,00 din/kg

koncentrat….0,130 kg x 42,35 din/kg = 5.5 din/kom
struja………….0,05 dinara/kom
voda…………..0,04 dinara/kom
kokoš…………2,59 dinara/kom (12 meseci)
transport……0,5 din/kom
rad…………….2,00 din/kom
profit 10%.....10,64 x 1,1 = 11,7 din/kom približno 12,00 din/kom I to sa cenom komponenti koja u mom kraju nije tako jeftina ni slučajno.

Duško58
07-11-12, 18:58
Supruga malo pre isla kod komsinice po jaja, cena za sitnija 10 din. a krupnija 13 din za komad. Komsije inace drze veci broj nosilja u kavezima i to im je jedan od vaznijih prihoda u domacinstvu. Zelim da kazem da se time ozbiljno bave.

malimedo38
07-11-12, 19:39
Ajde i da se ja ukljucim u diskusiju.
Kod nas U Backoj Palanci se cena koncentrata za nosilje krece oko 41 do 42 din/kg.
Puna je pijaca jaja po 10 din. , bas velika su 12 din.
Sa salasa donose pune kkorpe domacih jaja jako velikih po 10 din.Nesto bas i nisu kosare prazne oko podne kad se pijaca zavrsava.

Ja inace imam 15 kokosaka new hampshire koje setaju po dvoristu i dobijaju samo smesu zitarica kukuruz stocno brasno jecam kreda so.
Kad bas zaladi kupicu im koncentrat.Dog god nose oko 50% samo dvoriste .
Snesu jos uvek oko 7 do 8 jaja dnevno.
Nista ne prodajem sve je za kucnu upotrebu.

Zaboravih da kazem da nisu pronele sa 9 meseci nego sa pet ,sest, kako koja.

vebra
07-11-12, 20:59
@vebra

daj bre ne filozofiraj ... kg hrane za nosilje je 37 din x 130gr za pustene koke iznosi 4.81 . covek je zaokruzio na 5 din .. i ima domace koke .... nema klasicne koke nosilje .. misu jedan , ti si bre klasican indijanac ..

Molim Moderatora da preduzme odgovarajuće mere propisane Pravilnikom,Zakonom i Ustavom zbog vređanja na nacionalnoj osnovi.Lkl{{

Aleks
07-11-12, 21:43
vebra je sasvim u pravu,dokazo je da ljudi neznaju da izracunaju kg smese :

crni gruja
08-11-12, 07:29
kukuruz 4.6 kg x 29 =……………………………..133
soja 1.9 kg x 85 = 161…………………………….161
sunc.sac. o.9 x 36 = 32…………………………….32
premix 0.15 x 160 = 24……………………………24
kreda 0.9 x 6 = 5.4…………………………………….5,4
minazel 0.03 x 150 = 4.5…………………………..4,5
UKUPNO 8,48 KG ………………………………….360,00 DINARA
da sad vidim da psenica nedostaje.. znaci + 1,5x 30 =45.00 znaci zaokruzi ga na 41,00/kg..
da li su ind...... zadovoljni... a ja sam majmun kad moram da crtam neke stvari ...;D}

talianu
08-11-12, 07:52
Ne moraš da crtaš,navikli se ljudi na tvoje pisanje.
Vebra je izneo lepu računicu i ne vidim u čemu je problem osim što neki ne žele sami sebi da priznaju da rade sa gubitkom ili na nuli ili pak sa nekom minimalnom zaradom koja ne pokriva verovatno ni cigarete za taj dan.

xsale
08-11-12, 10:12
Slazem se.Racuna se isplativost drzanja 20 kokosaka.Sa 5 dinara zarade po jajetu ne ostane 100 dinara dnevno.Nema vece propasti,nego drzati pustene kokoske,stalno jurnjava,seru svuda ceprkaju,prelecu i posle svega toga ce neki pametnjakovic koji nece to da radi zato sto "nije lud" meni da racuna koliko me kosta jaje i po kojoj ceni ja treba da mu prodam ,zato sto on nema para.Ja moje ne dam bez 15 dinara i sve sto ne prodam cu da bacim svinjama.Ja ni slamku nisam dobio dzabe ,ili jeftinije,doduse nisam ni trazio.

crni gruja
08-11-12, 10:35
ne pokriva verovatno ni cigarete za taj dan.
ostavio sam pusenje , bas zbog toga , sto treba da radis ko konj da bi pusio ha ha

nema nikom da poklanjam ... nista ne dobijam za dzabe .. a i zivce sam pogubio odavno

nisu svi .. ima neki koji se jave jednom u godinu dana , pa mi dignu pritisak >:({

AcA OPEL
08-11-12, 10:44
Ako sam ja dobro shvatio proizvodnja jednog jajeta kosta 12din,a neko zivi od prodaje jaja po ceni od 10-13din^-^Bas da vidim ko ce da mi objasni kako onda zivi sa tom "zaradom" koja je od -2 do 1din po komadu.
Ja takodje ne pusim.Lkl{{

YT1RDI
08-11-12, 10:48
Kod nas U Backoj Palanci se cena koncentrata za nosilje krece oko 41 do 42 din/kg.
Чији је то концентрат? Код мене је 20 Кг-1120 Дин.

SAMA
08-11-12, 11:04
Ovde izgleda neko nekog hoce da ubedi da je mleko crno.::samo bes::Neki ovde lazu druge,a i sami sebe.Svi dobro znamo da koka kosta.::ideja::Isto tako znamo da jde svaki dan,a ne nosi svaki.Pogotovo one na dvoristu.Koliko kostaju kavezi,ciscenje istih.Ako se neko zadovoljava,sto mu ostaju govanca gratis nek uziva u zaradi.Ko radi to za svoje potrebe i iz hobija nek se ne ubacuje u pricu o isplativosti.To sa isplativoscu nema veze,a kamoli sa zaradom dostojnom normalnog zivota.Molim prisutne u interesu svih nas i foruma da se stavi tacka na ovo Balkansko prepucavanje i preracunavanje,da nam se svet nebi smejao.Pa opet ce nas bombardovati.Lkl{{ Kako da nas vole drugi,kad sami sebe ne volimo i ne cenimo svoj rad.Inace treba uzeti u obzir i VP cenu.Ko zivi od jaja sigurno ne prodaje kartoncic po komsiluku po 12 dinara i ne prodaje na hiljade komada po toj ceni.Nadam se da cemo se sloziti da se od 20 koka koje trce po dvoristu ne moze ziveti.Ja mislim da je ova tema drukcije zamisljena i to treba postovati.>:({

valjevac
08-11-12, 15:08
Ovde izgleda neko nekog hoce da ubedi da je mleko crno.::samo bes::Neki ovde lazu druge,a i sami sebe.Svi dobro znamo da koka kosta.::ideja::Isto tako znamo da jde svaki dan,a ne nosi svaki.Pogotovo one na dvoristu.Koliko kostaju kavezi,ciscenje istih.Ako se neko zadovoljava,sto mu ostaju govanca gratis nek uziva u zaradi.Ko radi to za svoje potrebe i iz hobija nek se ne ubacuje u pricu o isplativosti.To sa isplativoscu nema veze,a kamoli sa zaradom dostojnom normalnog zivota.Molim prisutne u interesu svih nas i foruma da se stavi tacka na ovo Balkansko prepucavanje i preracunavanje,da nam se svet nebi smejao.Pa opet ce nas bombardovati.Lkl{{ Kako da nas vole drugi,kad sami sebe ne volimo i ne cenimo svoj rad.Inace treba uzeti u obzir i VP cenu.Ko zivi od jaja sigurno ne prodaje kartoncic po komsiluku po 12 dinara i ne prodaje na hiljade komada po toj ceni.Nadam se da cemo se sloziti da se od 20 koka koje trce po dvoristu ne moze ziveti.Ja mislim da je ova tema drukcije zamisljena i to treba postovati.>:({

Lepo receno>:({>:({

Duško58
08-11-12, 18:45
Moramo napraviti razliku izmedju ljudi koji da tako kazem "svastare" pa izmedju ostalog drze i koju desetinu koka po dvoristu i onih koji se time profesionalno bave. "Svastari" sigurno imaju manje troskove za ishranu tih koka ali ih ne mozemo racunati u ozbiljne prodavce konzum jaja. Oni lupe koji dinar za sebe i zadovoljni su, ali daleko je to od pravog drzanja koka nosilja i njihova racunica se ne uklapa u pravu proizvodnju jaja i od toga je dosla sva ova diskusija. Ovaj forum sluzi za razmenu znanja i iskustava i ne mozemo niti zelimo nekome da uskratimo da iznese svoje misljenje i iskustvo, normalno sve u granicama pristojnosti i pravila ovog nam foruma.

YT1RDI
09-11-12, 10:57
i njihova racunica se ne uklapa u pravu proizvodnju jaja
Кад смо код рачунице: ако у Србији 100.000 домаћинстава произведе дневно по 5 јаја то је на годишњем нивоу 182.500.000 ком. Мора да је Динкић, када је први пут дошао на власт, имао ово на уму кад је рекао: једна кокошка - кућни љубимац, две кокошке - фарма (то је рекао у контексту наплате пореза). Једино не знам шта је ако су кокошка и певац, то је вероватно мислио да прецизира неком уредбом Lkl{{

xsale
09-11-12, 21:45
Moramo napraviti razliku izmedju ljudi koji da tako kazem "svastare" pa izmedju ostalog drze i koju desetinu koka po dvoristu i onih koji se time profesionalno bave. "Svastari" sigurno imaju manje troskove za ishranu tih koka ali ih ne mozemo racunati u ozbiljne prodavce konzum jaja. Oni lupe koji dinar za sebe i zadovoljni su, ali daleko je to od pravog drzanja koka nosilja i njihova racunica se ne uklapa u pravu proizvodnju jaja i od toga je dosla sva ova diskusija. Ovaj forum sluzi za razmenu znanja i iskustava i ne mozemo niti zelimo nekome da uskratimo da iznese svoje misljenje i iskustvo, normalno sve u granicama pristojnosti i pravila ovog nam foruma.

Racunaju cenu jaja samo dok nose kokoske.
U cetvrtak na pijaci u Bogaticu prodao 100 komada po 15 ,100 sitnijih po 13,i kod kuce jos 200 po 14.Inace vec mesec dana prodam skoro sve sto imam kod kuce po 14.

Pedja1
09-11-12, 22:30
Vebra je izneo lepu računicu i ne vidim u čemu je problem osim što neki ne žele sami sebi da priznaju da rade sa gubitkom ili na nuli ili pak sa nekom minimalnom zaradom koja ne pokriva verovatno ni cigarete za taj dan.

Па проблем је у томе што се нису договорили око методологије па је спор миш мишица.. Вебрина рачуница је најкомплетнија од некомплетних .. амортизација ни објекта ни опреме није урачуната као ни скалирање набавних трошкова са количином тако да ни његова рачуница није комплетна ... шта ми значи било која цена ако није речено јел то на 100г у апотеци или на шлепер на кућну адресу ?? ^-^

zis
10-11-12, 09:38
O kojoj isplativosti se tu priča ^-^Pa u većini slučajeva i uzgajivačima nosilja je jedina zarada ako uspeju da što pre prodaju iznošene koke i to ako ne računaju neke stvari koje ulaze u proizvodnju,a kamoli kada je reč o domaćim <<<<<neznam kojom se matematikom služe pojedini ali ako su oni zadovoljni i ja sam samo nemoj da ostalima prodaju pamet da je isplativa proivodnja sa cenom od8 ili 10 din.::samo bes::

BARAJEVAC
04-12-12, 00:52
ljudi da li zna neko sta sve treba od dokumentacije da bi mogao da prodajem jaja na pijacama i prodavnicama na veliko?

- - - - - - - - - -

???????????????????

Jelena_Pr
03-01-13, 08:22
Ne znam imam li pravo da komentarisem.Ja sam amater,u neku ruku svastara,ne zivim od zivinarstva ali zasad sam zadovoljna.Imam 59 koka nosilja u kavezu,prodajem jaja po 14 dinara,trenutno nose po 52-53 jaja dnevno.Racunala sam 31 decembra zaradu i evo:36 000 koke (koje su pronele tek za dva meseca),9000 polovan kavez to je 45000 dinara.Za 9 meseci od zarade sam vratila ulozeno i pokrila minus za ta dva meseca i ostalo mi 4000 dinara.Bez neke velike matamatike,mesecno dam 9000 za koncentrat,prodam jaja i dobijem 21 000.To mi je dnevno 700 dinara,sto pokriva neke dnevne troskove (cigarete,hleb...)Imam i koze i drzala sam krmacu i 14 praseta ali to ukidam jer je neisplativo totalno.Samo dva praseta ostavljam za svoje potrebe.

reggacci
03-01-13, 12:07
Imam kompletnu opremu za koke nosilje sto podrazumeva kaveze za 2500 nosilja koji su smesteni u objekat,po standardu samo sto nemam koke nosilje pitanje je da li je neko spreman za saradnju

genije
08-01-13, 19:42
evo da se i ja malo ubacim..... 2oo koka isa braun. cena hrane koja zadovoljava sve potrebe koka koju sam pravim je oko 45 do 48 dinara a sve u zavisnisti od variranja cena komponenti. a klasu prodajem po 13 a s po 15 u beogradu u centru grada na pijaci. prodaja malo usporila zbog prethodnog posta a videcemo kako ce biti... mislim da u tim jeftinim smesama za koncentrate nema dovoljno metabolicke energije,i onda se dobija sitnije jaje a koka brzo zavrsava svoj ciklus nosivosti.. Vidim iz prethodnih postova da se spominju neke pristojne zarade,ali bih zamolio ucesnike da uracunaju amortizaciju,svoj rad i da se preracunaju da li im ostaje dovoljno novca ......od zarade....za ulaganje u novo jato za sledeci ciklus proizvodnje.

xsale
08-01-13, 22:54
Jak je to obim proizvodnje i zarada kad "bude za cigare".Mozda ostane jaja za kucu da se ne kupuju,i to nije lose kao neka uzgredna delatnost,ali daleko je to od posla i isplativosti.

PKB
03-02-13, 20:47
Jelena gde zivite konkretno u Beogradu ??

- - - - - - - - - -

Koliko je neki najeftiniji koncentrat za koke nosilje ??

Pegaz013
22-02-13, 10:45
Kolika je cena guščijih jaja imam dve guske pa počele da nose i hoću da znam za koliko sam svaki dan bogatiji Lkl{{

Izvinjavam se za off.

Jelena_Pr
09-12-13, 23:08
Cena jaja u mom komsiluku 6 dinara!!!!!!!!Svaka cast uvozniku odakle ih dotera za tako male pare!Kupuje sirotinja ko zna kakva jaja,koliko stara i kako proizvedena.Imamo sir od 200 dinara koji je napravljen bez imalo mleka i jaja koja kostaju 6 dinara.E pa sreca moja sto nemam mnogo koka pa ne brinem toliko za prodaju a i sreca sto imam koke i svinje i koze pa ne moram da jedem uvoznu "zdravu" hranu.

crni gruja
12-12-13, 10:45
jaja idu konstantno na 12-13 din ko hoce jeftinije na pijac ne interesuju me nikakve price.. sir koziji po 500 din

German hunting terrier | Jagdterrier