Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
jagnjad su velika i odbij ih,ovce ocisti od parazita,metilja i slicno to ce svaki veterinar znati.trave nek imaju po zelji a sa zitom ne preteruj i popravit ce se jako brzo.
 
Cao,narode!Ovaj forum je super stvar,kao i svi clanovi,koliko sam uspeo da vidim do sada,posto sam novajlija!Zna li neko da mi kaze kako se mogu ubaciti fotke ovde?Veliki pozdrav od odgajivaca Virtemberg ovaca. :ppozdrav:
 
Dobar dan cenjeni odgajivaci ove plemenite rase ovaca.

Da li neko moze da mi napise trenutnu cenu priplodnih grla jer planiram da napravim jedno manje stado?
 
Koliko para toliko muzike ::namigivanje::,zbog krize sve cene idu dole ako imas vremena da trazis po srbiji i sredstava sigurno ces naci odlicnu jagnjad za 2,5 do 3 eura po kilogramu s papirima.imas ovde dobrih odgajivaca pa zovi njih prvo,imas i oglase po novinama, raspituj se i sam istrazuj,ako imas nekog sa sajma u novom sadu nek ti da brojeve telefona sampiona i to ti je to,samo jos kes spremi :D
 
Gospodine Miladinovicu,hvala na odgovoru!

Mene vise interesuju odrasle ovce,nekih 30-50 komada i odredjen broj ovnova.Vidim da ovde na forumu ima kvalitetnih odgajivaca i znalaca,ali ne mogu da nadjem njihove brojeve telefona.Pa ako Vam nije tesko da mi napisete na privatnu poruku.

Unapred zahvalan.
 
mladi ovnovi stari oko sedam meseci, trenutno teski od 74 do 82kg
1ifv2v.jpg
 
Zašto i ovog prvog nisi ošišao?
U kom tip se rodio ovan u sredini i koliki mu je prosečni dnevni prirast, na kraju interesuje me i cena istog?
 
Nisam siguran da razumem pitanje "u kom tipu se rodio" ali mu je dnevni prirast do 120 dana bio 482gr ali je i kod ostalih prirast bio slican.Do zadnjeg merenja je prosecni dnevni prirast bio oko 380gr, znamo da kasnije nesto sporije napreduju.Prvi nije osisan zbog toga sto je bio u grupi sa mladjim jaganjcima od kojih je vecina bila zenska i prodati kao jagnjad a par muskih su kupljeni sa manjom kilazom.Zato sto je dobro napredovao, ubacili smo ga u grupu sa ovima koji su vec bili osisani ali ovog vikenda ce i on po prvi i sve druge ovce po drugi put biti osisani.
O ceni je malo nezahvalno prcati dok se zivotinje ne pogledaju.Oni koji su zainteresovani mogu sa konkretnim pitanjima da posalju poruku na miljkovic.ivan@gmail.com sa nase web stranice www.ovca.rs
 
Ovaj u sredini je jedinac i jos jedan od ostalih a drugi su iz dvojki ali to samo donekle ima veze sa njihovim genima.Ishrana i kondicija ovaca je presudan faktor kod plodnosti.
 
Moja iskustwa sto se tiče plodnosti je da hrana ima uticaj ali je genetika presudna,to zakljucujem iz moga 10-togodisnjeg iskustwa,par owaca mi je jagnjilo stalno jedince,a uwek su bile u top-formi,maximalno pokriwene wit i mineralima.Jako je bitno da li je owan iz blizanackog para,jer moja owca koja je 11 puta za redom radja trojke,3 owna je promenila,kada god sam ostawio od nje zensku jagnjad cije je otac jedinac,uwek su radjale po jedno jagnje,a sad imam njene 2 cerke od oca blizanca,uwek daju íli 2
Post je spojen: [time]1253367073[/time]
_________________________________________________
ili 3 jagnjeta!Takodje imam i 4 owce koje su rodjene u tipu jedinca od majki koje su uwek radjale jedno jagnje,a otac je blizanac,i one u retko kada ojagnje po jedno,tacnije imale su do sada ukupno 22jagnjenja i dale su 38jagnjica..Pre 2god kada je bila ona opaka susa,owce su bile u ocajnoj kondiciji,a owce koje su uwek dawale blizance i tada su imale,a kada su se parile bile su kostruri,eto to je moje zapazanje na uzorku od 30majki koliko sam imao do prosle godine.Pozdraw
 
Saglasit cu se s Dejanom da je hrana bitna ali ipak bez genetike nista od plodnosti,kao i to da se uvek bira ovan koji je potomak plodnih ovaca.
:ppozdrav:
 
Danas sam cuo od jednog odgajiwaca wirtemberga da Nemacki selekcionari swake 5 godine ubacuju ownowe 'teskog bergama' u populaciju wirtemberga!Ne znam koliko je to tacno?!
 
Ja isto mislim da je to werowatno istina,usí,duzina nogu,kao i runo koje postaje pólu otworeno...nemam ništa protiw toga,znaju Swabe sta rade,ne može biti loše,samo bolje...:)
 
Nazad
Vrh