Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Meni je swe jasno kad widim fotke Miljkowîh jagnjica,ta ujednačenost gowori swe o njegowom stadu...takwu ujednačenost jagnjadi i owaca owe rase,retko se widja u nasoj lepoj zemlji.
 
pa to je uvoz braco moja a taj uvoz je miljka puno kosto

miljko je puno puta spominjo cene testirani ovnova e to je to

pogledajte cenu texela kolko je prodat ubacio sam

srbija ne pomaze farmerima da bi uspei nego samo da uzmu stalno im malo

:ppozdrav: :ppozdrav:
 
miljko je napisao(la):
Milane, tvoje ime me je asociralo na nekog drugog Milanna koji je pre nekog vreme pokusao nekim nekorektnim informacijama pa poremeti dobru komunikaciju na formumu
I ja sam to pomislio mis mi vec bio na dugmetu "ukloni" i primetih da mu je 1.post
U svakom slucaju Milane, dobro nam dosao ::vino:: ::vino:: ::vino:: Otidi na stranicu za predstavljanje i popuni svoj profil da bi znali sa kim raspravljamo ::vino::
 
hvala na odgovorima,zamolicu ga onda da ih pusti zajedno da budu citavo vreme,jedno 20tak dana,pa cu je zatim doterati kod mene,pa ce valjda biti sve ok,hormonski sundjer neznam sta je,ali bi voleo da procitam,pa da vas nebi smarao tim pitanjima da li ja to mogu negde naci na internetu da se malo edukujem oko tih osnovnih stvari.Dalje Ivanhoe,ako nadjem tu stranicu za predstavljanje,posto ne samo da sam nov u vasoj druzini ljubitelja vitemberga vec i na kompijuteru,rado cu to uraditi...Svaku poruku koju saljem pisem po sat vremena :cool:
 
imam pitanje u vezi sundjera dali mogu da izvetre
bio je veterinar kod suraka stavljo sundjere i pre 15 dana trebale ovce da se jagnje i nista
zadnje 2 godine je surak radio sam i sve je bilo ok
surak sumlja da su sundjeri izvetrili kad je veterinar stavljo dali je to moguce? :sta: :sta:

pozdrav
 
EatMeatOrDie, zdravo kolega, nije te dugo bilo, bas su mi nedostajale tvoje kritike :cao:
ja nemam potrebe da se nikome pravdam niti nekog ubedjujem, kazem ono sto se desava kod nas na farmi, svakog dana uz najavu moze svako da dodje i vidi kako to uzivo izgleda.
Po podne cu popstaviti link sa Youtuba gde se moze videti kakva je trenutna stvar kod nas na farmi i da se u roku od dvadesetak dana ojagnjilo oko 40 ovaca.
A ovo za Nemce, ne znam zasto oni kvare zabavu :sta: samo znam da su Virtemberg ovcu doveli do zavidnog nivoa i jako priblizili tovnim karakteristikama mesnatih rasa. :ppozdrav:
 
miljko je napisao(la):
EatMeatOrDie, zdravo kolega, nije te dugo bilo, bas su mi nedostajale tvoje kritike :cao:
ja nemam potrebe da se nikome pravdam niti nekog ubedjujem, kazem ono sto se desava kod nas na farmi, svakog dana uz najavu moze svako da dodje i vidi kako to uzivo izgleda.
Po podne cu popstaviti link sa Youtuba gde se moze videti kakva je trenutna stvar kod nas na farmi i da se u roku od dvadesetak dana ojagnjilo oko 40 ovaca.
A ovo za Nemce, ne znam zasto oni kvare zabavu :sta: samo znam da su Virtemberg ovcu doveli do zavidnog nivoa i jako priblizili tovnim karakteristikama mesnatih rasa. :ppozdrav:

Миљко, с обзиром да си увозио овце из немачке да ли можеш оквирно да ми кажеш колико би коштао увоз рецимо тридесетак дорих јагњади виртемберга из Немачке код нас у Србију.

Да ли ти продајеш јагњад и по којој цени
 
Miljko, meni ne smeta sto nas EMOD s vremena na vreme pocasti nekom od svojih kritika , jer smatram da dolaze od vrlo kompetentne osobe da su dobronamerne i kao takve ih i prihvatam.Smetalo bi mi jedino da su zlonamerne i u tom slucaju bih morao da citiram Sokrata odnosno odgovor koji je on jednom prilikom dao svojim sledbenicima kada su ga pitali zasto nije odgovorio na uvrede jednog zlonamernog coveka.
 
miljko drago mi je da postoi neko ko ti da ima ovako da pokaze kvalitet ovo treba propaloj srbiji
da se obnovi stocni fond kvalitetnim grlima :D

:ppozdrav: :ppozdrav:
 
Posebno mi se dviske svidjaju na ovom snimku,butove skoro imaju kao tovne rase,sto se u Srbiji kod W ne vidja cesto tj nikako.EMOD je stari kritizer,nekad kritikuje s toliko zuci ko da ga cir nekli muci:).
:ppozdrav:
 
@Miljko
::svaka cast:: za ovce i farmu.
Nemoj se ljutiti na drugačija mišljenja i primedbe, jer su dobronamerne, i nadam se da će tako i ostati, da bi svi imali koristi a najviše članovi foruma ,da nauče i saznaju za najbolja rešenja u ovčarstvu i kozarstvu.Svako iznosi svoja iskustva i znanja, pa zato je i Forum.Ako svi mislimo isto, nema napretka, a "više glava - više pameti" :ppozdrav:
 
Moje kritike NIKAD nisu bile zle prirode. :zli:
Mislim da je 40 ovaca sasvim fin, odmeren broj za takvu jednu rasu kao sto je Landšaf, mada ako ih haremski naparuješ ili bilo ko drugi, može ovnovima staviti prsluk za obeležavanje sa različitim bojama krede i onda jednostavno znaš po boji, mada nekada i bude po dve boje uistinu..

Nemci ili imaju zavist prema (mrskim) amerima ili je deo američkog nasleđa proizašao iz dela nemačke krvi od stanovništva koji je naseljavao tada severnu ameriku, pa moraju sve da imaju veliko, što je preterano u skoro svakom pa i ekonomskom smislu.
Bolje da su imali velik mozak te da su napravili rasu nisku na nogama da je težine 80 Ž i 120 do 130 M pa da uštede i na hrani, da povećaju radman smanjenjem kostiju i organa za varenje( na kojih najviše otpadne mase od ukupne TM)
Nemci se hvale kako imaju OVCE od 120 do 130 kg (a takvih sam dosta i gledao kod njih) ovnova je bilo i preko 200kg, žao mi je samo što u našoj zemlji imaju isto razmišljanje pojedinci koji takvim mišljenjem šire tu da je nazovem zarazu..
Nesmatram tebe jednog od njih ali nek ostane sve na ali...
BTW. što se tiče amera koje smatram za najbolje genetičare, koji prave od ovaca lame i ždrebad, znam za ovna suffolk rase teškog 270 kg..
Hvala vam mili moji :zli:

ovce ti imaju slaba vimena slažeš se zar ne, nemoj štedeti na detelini i zrnastoj hrani poslednjih mesec i po dana, od silaže nema mleka...od senaže ako je imaš daj brate mili.
 
Taj ovan od 270 kg pretpostavljam da je kljukan kojekakvim hormonima,kod njih je kljukanje steroidima za sportiste dozvoljeno zasto bi kod zivotinja bilo drugacije.
Na slikama sa njihovih izlozbi tovna rasa je kao fit manekenka,vitko,savrseno uredno,u evropi bi to smatrali za neuhranjeno,takav im ukus.
W nije bas mlecna rasa to je fakat,bilo kakva da je hrana,i velicina vimena ne mora da znaci puno,bitan je kvalitet mleka kakav ovca ili bilo koja druga zivotinja daje.
:ppozdrav:
 
dobro vece svima, :cao:
zamolio bih samo dobronamernog ekspertu EMOD da nam mozda na prakticnom primeru svog stada ili bilo kog pokaze nekom fotografijom kako treba da izgleda "neka" ovca a da je dovoljno hranjena, da ima dobro vime i da izgleda kako treba, da nesto jos pametno naucimo_Ovakva filozofska izlazanja meni, iskren da budem, ne koriste mnogo, ne znam sta ostali misle? Ne bih da odmah menjam misljenje o njegovoj ekspertizi.
Nestrpljivo ocekujem odgovor. :cao: :ppozdrav:
 
zemun je napisao(la):
Miljko, meni ne smeta sto nas EMOD s vremena na vreme pocasti nekom od svojih kritika , jer smatram da dolaze od vrlo kompetentne osobe da su dobronamerne i kao takve ih i prihvatam.

EatMeatOrDie je napisao(la):
Moje kritike NIKAD nisu bile zle prirode. :zli:

Ako je tako dobro je, medjutim ....!?

miljko je napisao(la):
dobro vece svima, :cao:
zamolio bih samo dobronamernog ekspertu EMOD da nam mozda na prakticnom primeru svog stada ili bilo kog pokaze nekom fotografijom kako treba da izgleda "neka" ovca a da je dovoljno hranjena, da ima dobro vime i da izgleda kako treba, da nesto jos pametno naucimo_Ovakva filozofska izlazanja meni, iskren da budem, ne koriste mnogo, ...............
Nestrpljivo ocekujem odgovor. :cao: :ppozdrav:

Voleo bih takodje, ali što bolje dokumentovano. Što se teorije tiče, veoma sam "kompetentan" - pročitao dosta tekstova, knjiga, studija, prelistao strana i strana foruma i pročitao mnogo pametnih diskusija, ali lično bih više voleo da sam "kompetentan u praksi", kao na primer: da sam pomagao kod jagnjenja i oživljavnja jaganjaca kao "dejan26", da sam obišao toliko farmi po belom svetu kao "miljko", da imam takvo stado i da sam uredio ovčarnik kao miljko, bez ljutnje da ostale ne pominjem, a ima ih još na ovom forumu.

Prema tome, poštujući pravo svakog na sopstveno mišljenje i vidjenje, jer ovo je forum, ipak moramo malo konkretnije da pokažemo "šta imamo".


Bez lljutnje - :D, srdačni :ppozdrav:
 
sutra mi stize ovca i 2jagnjeta,pa sam uzbudjenje hteo podeliti sa vama.Docekace ih okrecena stala cista slama,u jaslama detelina zelena kao da je sad sa polja,a u valovu granule,mogu li jos nesto uciniti za njih...A doci ce i jedan decko od 130kg,doduse nije moj,ali ce jedno vreme provesti kod mene..,
 
Можеш и воду да им сипнеш...желим пуно среће и успеха у овчарењу и да се сутрашње стадо многоструко умножи :bravo:
 
Nazad
Vrh