Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Lucerku ubijaju,granule tek po palo,ali za 10dana ima da krckaju i to kao ludi.Ma baguje mi dial-up,pa ne mogu da ubacim jos neke slike!
 
svi lepo izgledaju Deki :bravo:
ova tri desno imaju lepu finu vunu, ova dva levo nesto praviju, bez kovrdza
Samo napred , upravo sam cuo da je potpisan prelazni sporazum za priblizavanje evropskoj uniji a to znaci dobra priprema za konkurenciju u proizvodnji, ne mejdusobno, vec zajedno protiv drugih zemalja.
Ako se na vreme ne budemo pripremili i udruzili,necemo stici ni da se osvrnemo koliko brzo ce da nas pregaze svojim proizvodima i tehnologijom.
Edukacija i usavrsavanje nacina proizvodnje ce biti jedini spas za nase stocare i poljoprivredu :ppozdrav:
 
Sto se tice pravije vune,jel to se desava cesto kod W?pitam nemam bas puno iskustva s W.bit ce zanimljivo s tim Sporazumom,dal ce to znaciti da ce biti veca potraznja za nasim proizvodima ili cemo propasti zavisi malo od nas a vise od njih,nazalost.Miljko kakve su cene zive mere jagnjadi u EU,tezina oko 40kg,kvalitet u rangu W jagnjadi?
:ppozdrav:
 
mi smo imali takvu jagnjad od nekih ovaca kupljenih u Srbiji od kojih trenutno imamo jos par komada.
Takva jagnjad lepo napreduju kao i ostali ali ima vuka i sanije tako izgleda i runo nije u tipu merina sto bi trebalo da bude.
Sto se cene jagnjadi tice ona je na berzi jagnjadi u zavisnosti od kvaliteta od 1,8-2,2 evra po kilogramu zive mere a mnogo od odgajivaca imaju svoje mini klanice pa prodaju zaklanu jagnjad za 5-5,8 evra po kg ociscene jagnjetine.
To vazi konkretno za Nemacku a i u Astriji je slicna situacija
Post je spojen: [time]1260303766[/time]
_________________________________________________
a sto se nasih priozvoda tice ako ne budemo postovali pravila trzista sto se kvaliteta, kontinuiteta i kapaciteta tice, nece niko gubiti vremena oko nas.Zato se moramo udruziti, napraviti strategiju proizvodnje, marketinga i plasmana proizvoda.Par puta smo pricali o tome i to je sirok pojam ali se trebaju preduzeti konkretni koraci.
 
Da sto se tice toga runa,takvi jaganjci su uvek krupni,tek sa 2-3 meseca im ta im "dlaka" nestane i dobiju pravo runo,kakve su ovnove NEKI poznati uvozili prava je sreca da nemamo sarenih Virtemberga,mada i to sam video kod jednog odgajivaca,zvao me covek da vidim,dao 200eura za jagnje hranio ga godinu dana,i na kraju ga posle prvog parenja zaklao.Ja do sada nisam imao sareno jagnje,ali par puta mi se desilo da jagnje ima na rozini papka braon liniju,celom duzinom.Jel se pojavljivalo to kod tebe Miljko kada?
 
Vidim da su cene su slicne kao kod nas,ali opet ce biti tu mesetarenja raznog,cak mislim da ce Evropljani dolaziti kod nas po manju jagnjad oko 30 kg tamo ih toviti do 50kg za njihovo trziste,naravno sve ovo jer imaju racunicu i dok je imaju.Ovo je samo pretpostavka.za jagnjad sa dlakom ne znam pretpostavljam da je bilo nekih mesanja krvi pa se to nekad odrazi,ako su krupni mozda je bergamo u pitanju,ovo je samo nagadjanje moje.
Evropa ce nas naterati da se uozbiljimo,udruzimo i ozbiljno pocnemo da radimo nadam se kad vec to nisu uspeli Turci,Kraljevi,Komunisti i TZV Demokrate
 
Кад сте шишали овце Миљко кад им је вуна овако кратка, јел их можда двапут годишње шишате?
Видим да је објекат одличан, јел у њему пада температура некад испод нуле, некако ми топло делује :D
 
Cene jagnjetine u EU
GRčka - 5.6 e
Italija - 6.7
Kipar -6.4
Madjarska - 5.1
Portugalija - 4.25
Slovenija - 4.1
Najveci svetski proizvodjaci jagnjetine, Novi Zeland i Australija, izvozna cena jagnjeceg mesa 2-1.8 dolara.
U Nemackoj, jagnjad, zavisno od EUROP kvaliteta, cena od 1.5 e do 2 e, i varira u zavisnosti od sezone i ponude, berzanska cena.Zato odgajivači, sami kolju i prodaju meso da bi ostvarili profit,.
Od priče da će neko doći i kupovati jagnjad kod nas ,nema ništa, jer mi prakticno ni nemamo jagnjad za klanje i ozbiljnu proizvodnju / 1 kamion tovari 500 kom/ i imamo najlošiju jagnjad za klanje-nema kvaliteta.
Rumunija, na primer, ne zna šta će sa svojom proizvodnjom i trenutno je exportna cena 1.3 e ziva vaga.
 
Znaci lose nam se pise,1,5 eura i nije neki stimulans za nasu malu proizvodnju.cena od 2 eura za jagnjad od 50kg je neki minimum isplativosti kod nas
 
To za Rumune sam cuo i ja,ako nas to zadesi,a nije iskljucena ta mogucnost,bice katastrofa!2 eura je smesna cena,ali je surowa realnost,tako da ce biti stada desetkowana.
 
Za Dejana:
imamo i mi po neko jagnje koje ima pomenutu tamnu liniju na papku ali mali broj. Taj neko sto je uvozio na koga ti mislis, nije uvozio toliko lose ovnove ali je bio dobar preprodavac u Srbiji pa taj ovan koji daje sarenu jagnjad nema nikakve veze sa uvozom niti su njegovi roditelji ikad bili u inostranstvu :haha:
Za Velimira: ove godine smo ovce sisali po drugi put pre mesec i po dana iz vise razloga. Prvi razlog je bolja higijena pri jagnjenju i jagnjad mnogo lakse sisaju, drugi je lepsa, kraca vuna za novosadski sajam a i ovce bolje podnesu visoke temperature dok su tamo a i u prolece.
Sto se stale tice temeperatura je preko leta oko 5-6°C niza nego vani pa zivotinje rado idu unutra a zimi je i kad je napolju bilo -18 kao prosle godine, bilo 1-4 stepena iznad nule.Sa svih strana imamo otvore od 1m citavom duzonom koju su zatvoreni mrezama,jedna se moze podizati sa jedne strane odkud dolazi vetar mozemo prozorima od pleksiglasa da zatvorimo.Najbolje je da nekad dodjes i sve pogledas na licu mesta.
Post je spojen: [time]1260363793[/time]
_________________________________________________
A za vunu, ovce koje imamo iz uvoza jos ni jedno jagnje nisu imale sa takvom vunom cak i ovih par koje imamo poreklom iz Srbije od kad se pare sa uvezenim ovnovima imaju tek po koje sa pravom vunom ali sva njihova jagnjad idu na klanje bez obzira na izgled.
 
:ideja: - pa što da ne, jedno od ovih šiljega što su skoro za parenje - "i tata bi sine"!, a posle bi bilo, uh, miljko što te ::000::!
 
Nazad
Vrh