Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Maestro je napisao(la):
Zasto? Bas lepo zivince ::namigivanje:: ::svaka cast::A za cenu zavisi kakve su linije Uz sampiona bi bilo steta bilo sta staviti.
A svaka roba vredi tolko kolko su je spremni platiti
 
Dobrodosao Maestro.Gde ti se tacno nalazi Imanje?Od koga coveka si kupio ovog ovnica?Koji covek ti nudi tu siljegu?2007 ili je sampion bio ovan maticnog broja 31303,to je spiljevicev ovan,bio kod Zike Zivkovica,pa ga je on onda prodao u moj komsiluk,lep je to bio primerak,ili je bio ovan od nekog isto Zivkovica iz Vladimiraca,ne znam tacno,zna Miljko sigurno.Ciji je ovan bio sampion ove god,jel' Colica iz Bogatica?Sto se tice cene,sve ti to zavisi od kvaliteta,kostaju siljegice i po 300eura,tako da ta cena i nije nesto ali je pitanje kakav je kvalitet.Ja dok ne vidim svojim ocima jagnje,nista ne znam u te titule nemam poverenja iskren da budem.Pozdrav
 
@dejan26,
Uh, mnogo pitanja, poneki odgovor, ali evo po redu. Lokacija imanja za sada nije dostupna za širu javnost ide na pp.
Ovnić kupljen kod Petrovića u Draževcu, čije je ovan otac ovog jagnjeta i bio je šampion NS sajma ove godine.
Za matične i registarske brojeve neznam, tek sledi matičenje ovih jaganjaca.
Šiljegu mi nudi takodje pomenuti čovek, a video sam da je njen otac bio jedan od šampiona 2007., u kojoj kategoriji nisam siguran. Petrović tog ovna iz 2007. prodao početkom godine, a ovog šampiona iz 2009. pre par meseci za, ako mu je verovati, 650 Eura nekim ljudima iz istočne Srbije.
Znam takodje da je apsolutni šampion u svim kategorijama ove godine u Novom Sadu bio Žika Živković iz Zvečke, a to sam video (pričao sa čovekom) na izložbi-takmičenju ovčara-govedara ove godine, krajem septembra u Obrenovcu.
Što se tiče šiljege, još ćemo videti oko cene, ali kako reče "ivanhoe" uz "šampiona bi bilo šteta bilo šta staviti"!
Nisi se osvrnuo komentarom na ovnića, bar po izgledu sa slike, veleo bih da čujem i tvoje mišljenje.
Pozdrav, sledi pp, :ppozdrav:
 
Maestro, dobro nam dosao :ppozdrav:
U sutini ti je Dejan skoro sve kazao sto se tih odgajivaca tice.
ovo su par slika sa ocenjivanja
Jedan od nasih ovnova tri gorine i dva meseca drugi s leva, sampion drugi s desna
2hodx8z.jpg

i ovo je sampion na dodeli nagrade
f3xpx1.jpg

qqscpx.jpg

u pokretu je to izgledalo jos malo drugacije
a slike procenite sami :ppozdrav:
inace sto se cene dviski tice to nije mnogo aku su 10 meseci stare
ovo su nase dviske stare 9 meseci kad su slikane i teske 72-79kg jos nisu sjagnjene pre dva meseca osisane
avhddt.jpg
 
Miljko,
hvala na dobrodošlici, već par puta sam bio i na Tvom site-u. Za primer nema šta da se kaže, ako bude prilike možda u neko dogledno vreme usledi i poseta.
Da li sam u pravu u pogledu šampiona za ovu godinu (druga slika) čovek koji se isecen do pojasa je Toma Petrović iz Draževca:haha: Na prvoj slici, drugi sa desne strane šampion, momak koji ga drži je Tomin zet.

Što se tiče odgajivača, šta da kažem, video sam u Obrenovcu da Toma ne govori sa Žikom, i tome slično. Kako su došli do ovih nagrada ne želim da ih komentarišem, mada mora se priznati da imaju solidne primerke.
Još jednom hvala za dobrodošlicu, nadam se dobrim savetima i starih "vukova"-odgajivača!
:D i :ppozdrav:
 
Jos jednom dobro ti nama dosao a drago ce nam biti i da nas na farmi posetis.
Sto se kvaliteta ovnova tice, dakeo od toga da su losi a vednovanje je stvar sudija, madam vidim da i ti poznajes situaciju i odnose medju odgajivacima.
Pozdraljam :ppozdrav:
 
Ovan sampion koliko sam ja video teze je hodao i testisi i mosnice su mu bili jako cudni,kad se pomera kao prazne kese.
Maestro za pocetak dobrodosao:),sto se tice tvog jagnjeta muskog,izgleda mi tanko,jel bio u parenju ove godine?
:ppozdrav:
 
@miladinović
zahvaljujem na dobrodošlici. Ne, mali nije bio u parenju. 20. novembra bilo mu šest meseci. Verovatno ću morati da mu pojačam ishranu da bi još dobio na masi. U svakom slučaju hvala!
:D i :ppozdrav:
 
Pozdrav!Kupio pet komada sjagnjene,navodno imaju u sebi krvi wittemberga?
554cecf6.jpg
 
Od 7h jutros do sada 3 mi se ojagnjile-jagnjio sam ih,5 komada,swe muskarci!Dwojicu sam reanimirao puna 2sata,mislio sam gotowi su,ali sreca mi se osmehnula.Nit sam jeo,nit pio.:)
 
Dali je to uobicajeno za virtemberg rasu da se skoro svakoj ovci mora asistirati pri jagnjenju ili to nije cest slucaj.Malo deluje zastrasuuce za buduce odgajivace koji planiraju da krenu sa tom rasom?
 
Ne bas swakoj,ali kad su krupni poželjno je biti tu,pogotowo kad su glawati... Nista boljí nije ni Ill de france,ima i tu posla,wideceš drugar kad krenu.:)
 
Da li ovci treba pomagati zavisi od par stvari ali to obicno vazi za vecinu rasa.Ovce koje su previse debele imaju usled masnog tkiva suzen porodjajni kanal, ovce koje se pri kraju graviditetat hrane sa koncentrovanom hranom imaju krupniju jagnjad i sve to ne bude problem ako ovce imaju dobro razvijenu karlicu na sta mi pri odabiro zenskih jagnjadi za priplod obracamo paznju.Mogu ovce biti krupne ali sa uskom karlicom a to se negativno odrazava na jagnjenje.Nama su se do sad ojagnjile nesto vise od 30 od pre mesec dana do sad i kod tri je brat morao da pomaze.Jagnjad su solidne velicine s obzirom da je bilo dosta dvojki a dva jagnjeta su nam na jagnjenju uginula, jedno od trojki i jedno koje je bilo previse krupno i uvuklo je mnogo vode. Posle dva dana je uginulo_Ovo sto sam opisao vazi za vecinu rasa.Dejan je pazljiv odgajivac pa sve kontrolise a koliko sam shvatio ima mozda i nesto previse uhranjene zivotinje.
Zamo napred Deki :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh