Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
3,5 god imao,povoljno po meni je prosao.Ma kupovao sam i sisancad,romanov je imao manje od 20 kg kad je dosao,jednog sjenickog sam pokupio s livade bukvalnobez merenja i cenkanja 25kg plafon je imao ali bio je extra,pogodak.a bilo je i promasaja i neocekivanih pogodaka.
zatvore pijac pre par godina zbog zaraze na vise od 2 meseca i otvore ga mozda pocetkom avg,starog ovna makli hteo da udari i treba nam nesto hitno za parenje,uzmemo sto je bilo ponajbolje neki mesanac da budem iskren smejao sam se sta moram kupiti,al daj sta das u okolini nije bilo nista bolje.Na prolece opste iznenadjenje,jagnjad rastu ko iz vode mozda zato sto se nismo nicemu nadali ali bili su zaista odlicni,inace dasa je prodat odmah po obavljenom poslu za razanj da ne bruka ovce:).
ovakve ispade i eksperimente sebi smem dozvoliti jer ovo nije osnovno zanimanje porodice,da je drugacije svaki korak bi se morao dobro premeriti jer mesta propustima ne sme biti u ozbiljnom poslu.
:ppozdrav:
 
mi trenutno imamo 6 ovnova od 5 linija i ove zime ce i zadnja dva pokazati koliko vrede.Sa tri od cetiri ranije isprobanih smo prezadovoljni a jedan je pripuste na dviske pa su jagnjad bila solidna, pogotovu dvojke.To sad ima verovatno neke veze i sa kolicinom mleka na prvom jagnjenju pa ce ove zime po zalucivanju na odrasle pa onda da procenjujemo.Jedino tako se mogu proveriti geni koje nosi.I vi ste sigurno primetili da svaki ovan ima neku posebnu karakteristiku koju dominantno prenosi.Zadnja tura jagnjadi koju smo imali je bila od dva ovna i bez da gledamo u broj i boju usne markice moglo je dosta sigurno da se kaze koja jagnjad su od kog ovna
 
Nikada najbolji ovnovi nisu za prodaju.Ljudi uvek isturaju ovna(kao i drugu stoku)ako ima neku manu,npr daje jagnjad ispod proseka,slab procenat oplodnje,zalecen od neke bolesti, a u najcescem slucaju zato sto je ubica,ali to mudro precute.Ima svega.
A moze da se naidje i na dobrog ovna.Da jednostavno covek hoce da ga proda jer je zatvorio krug, nabavio mladog pa da ga matorac ne indisponira.
Sve je to lutrija.
Najsigurnija varijanta je kupiti jagnje od proverenog ovna i od ozbiljnog odgajivaca.Odgajiti ga i isprobati.Naravno treba vremena i dosta strpljenja,ali ipak se kupi nesto sto neko nije isturio iz nekog razloga.
Po meni to je dugorocna investicija koja se isplati.


:ppozdrav:
 
Dobro vece zelim, evo par aktuelnih slika sa nase farme
2vw8qit.jpg

2mgo4go.jpg

311lys1.jpg

2iutel1.jpg

ovo su dviske iz feruara i tarta, 9 komada,sad su negde oko 70-75kg
3325nyq.jpg

10h6g5z.jpg

eug2f7.jpg

pozdrav :ppozdrav:
 
Dobro vece, nije mi bi cilj da se pohvalim ovim slikama ali sam hteo da stvarima dam pravu sliku a onal trenutak koji je Milan izgrdio. U svakom slucaju se zahvaljujem na vasoj podrsci i u to ime svim ovcarima ::vino:: :cao:
Post je spojen: [time]1257880852[/time]
_________________________________________________
topalovicu, veci deo ovaca su izgleda mlade i lepo izgledaju :bravo:
Sto se ovna tice,ne znam koliko je slika verna i verovatno je mlad ali je :bravo:
 
imaju li oni jos koliko ovaca, posto su na sajmu pricali svasta a ja kod njih nisam bio dosta dugo.
Sta je sa starim, kako je on, njegovi sinovi su mi kolege ali se odavno nismo videli.
 
matori se jos drzi ma da je dosta ovaca prodao i dosta smanjio stado valjda zbog starosti a vlada je veterinar u selu ali nisu sve ovce od njega nesto imam od RAJICE iz Ratara,njegov je ovan na slikama.
 
Evo i ja malo da dodam neku fotku sa moje farmice,ovan moj odgoj,23mes star,izvinjavam se za kvalitet fotografije,slikano je juce mob.telefonom.
qsjii8.jpg
28btwly.jpg
azi7gw.jpg
 
Kod mene nije loše kako sam očekiwao posle onog nesrecnog slucaja kad mi odoše trojke,8 ojagnjenih-12jagnjica ziwih,da prežiwese ta 3 bilo bi 15,ma nek' bude i po jedno samo da je žiwo i zdrawo!Zelim swim odgajiwacima uspesnu sezonu jagnjenja.Pozdraw
 
Poštovani Virtembergaši,
kako nas, malo pre mene, nazva dejan26. Pratim forum od početka ove godine i sve pohvala za postove, diskusije, slike i mnogo toga još. ::svaka cast::. Penyioner sam godinu dana, pa sam rešio da se na roditeljskom imanju "igram malo poljoprivrede", kako ja to volim da kažem prijateljima. Izmedju ostlaog, hoću da proširim i da poboljšam stado ovaca (sada ih je 15 mešanaca - i sjeničke i pramenke, a i svega ostalog).
U tu svrhu nabavio sam muško jagnje Virtemberga (ojagnjeno 20.maja kao prvenče od trojki, otac šampion NS sajma 2009. godine - sledi slika). Pored toga, u toku kupovina 10-tomesečne šiljege, verovatno spremne za parenje u januaru, ali čovek, čini mi se, zacepio malo cenu. Traži 18.000 dinara?! Čiste je krvi, otac šampion NS sajma 2007.godine. Dobro uhranjena, ravna ledja, jako kopito, itd.
- Vaša pomoć - mnogo li je?, što bi rekli naši južnjaci.
Za sada toliko, puno pozdrava, biću kooperativan i koristan član! ::svaka cast::, :bravo: i :ppozdrav:

P.S. Fotografije sa mobilnog, malo lošije.

2wp2lv8.jpg


90sjlc.jpg
 
Nazad
Vrh