slike kunica- zeceva

... čistokrvni mešanci ... baba im se družila sa orijašem kadgod,
 
Ma cuti nemoj da se bunis ovako mali lepi slatki zekani pa navrate devojke da ih pomaze pa usput i popricaju sa gazdom moze i kafica i picence da padne :haha:
 
Ma lepi su i ako su mesanci.A da stavis jos neke slike Nebojsa?Nesto su se svi ucutali ,slabo ide prica na forumu ovih dana.Aj ti Kopajko daj neku sliku.
 
imam dve malde zenke zanimame koje su rase, od drugarice koje sam kuopio ona kaze da su SIBIRSKI, ja sam gledao sl na netu i isti su kao panonski beli pa me zanima dali postoji tu razlike i da li postoji ta sibirska rasa zeceva:haha:?
 
Gunner_ je napisao(la):
imam dve malde zenke zanimame koje su rase, od drugarice koje sam kuopio ona kaze da su SIBIRSKI, ja sam gledao sl na netu i isti su kao panonski beli pa me zanima dali postoji tu razlike i da li postoji ta sibirska rasa zeceva:haha:?
pa gde su ti slike da vidimo te sibirske berberine
 
r1a1ac.jpg

34njpzq.jpg

Post je spojen: [time]1278491666[/time]
_________________________________________________
to je ta zacica malo je losija kamera
Post je spojen: [time]1278524139[/time]
_________________________________________________
jel sad mozete da mi kazete koja je rasa:haha:??
 
sladjana je napisao(la):
Kopajko prelepa je.Hvala ti puno.E bas jeste prava stidljivica

Sladjo samo da te obavestim da nije vise stidljivica. Skroz se privikla na novu sredinu i dolazi kod ljudi ko god da je pridje, umiljava se ne bi li iskamcila malo sena ili deteline :) to joj je omiljena hrana. Ima da se ubuci ako je budem ovako hranio moracu malo da pripazim na kolicinu hrane koju joj dajem. I malo da je priviknem na granule jer psenicu i kukuruz pojede bez problema a granule ostavi :zli: e pa nece moci :nono: mora da jede i granule bice joj potrebne kad jednog dana bude majka.
 
Ma peslatka je.Jos mogu da je zamislim kakva je kad se umiljava ::namigivanje:: .Moja miljenica sve napada .Mnogo je lepa al je i zastrasujuca.Mene vec nece da ugrize i ogrebe al ostale ... :zli: ha ha katastrofa.Samo spusti glavu krene da grokce kao prasence i u napad.Ne da da joj se dira nista iz kaveza.Skoci na coveka i sve ga izgrebe il krene da gricne.Na mene je ljuta samo kad joj je vruce pa je nervozna.teraju me da je pustim na parenje al ne dam je dok su ove vrucine.Obozavam je.Nisam znala da zec moze biti tako interesantan i pametan.
 
@ kopajko

Imas lepe zecove a i kaveze si dobro resio. Samo kako cistis ispod mreze izmet. :ppozdrav:
 
peto1 moji zecovi ti se zahvaljuju na komplimentu :haha: Svaki put kad odem kod kolege sa posla on mi spakuje neki komad. Posto voli sarene kunice i neke boje kad mu se svide on ostavlja za priplod. Neke duplikate koji mu se posebno svidjaju pokloni prijateljima kako bi u slucaju neceg nezeljenog mogao opet takve da nabavi. Sad sam na 6 komada 5 zenki i 1 muzjak i ako sam mislio posto sam pocetnik da uzmem 2 zenke i muzjaka. To mi je dovoljno za kucnu upotrebu posto ne nameravam da prodajem pa cak mozda i mnogo jer necu samo zecetine da jedem :D.

Ne cistim izmet primenjujem graviticiono ciscenje kao i vecina kunicara koji drze srednje rase posto nije preporucljivo hidro-gravitaciono zbog vlage. Znaci kosi limovi ispod resetaskog poda i samo se cisti. Ponekad uzmem perusku tj krilo od guske curke ili neke vece zivine i prevucem preko lima ako nesto ostane. Mada vecina se skotrlja niz lim. Sad su mi kunici u dvoriste pa pada na zemlju i lako se pocisti a kad ih posle ubacim u supu onda cu postaviti oluke da se sliva u njih i samo izbacim svaki dan to sto iskenjaju :0

Evo jedne slike gde se malo bolje vidi da ima kosi lim ispod resetkastog poda. U rublici na forumu gde su kavezi kunica cu postaviti par slika da vidite kako ceo kavez izgleda.

2jta9v.jpg
 
zica za pod 1m x 61cm = 650 din
zica za okolo sto se stavlja i za plafon tako reci :) je 1m2 700 din

Na zicu treba obratiti paznju jer stvarno treba kupiti kvalitetno i da bude jaka kako se ne bi vremenom deformisala. Zica se zamori i materijal krene da tece tj. tegli se budu stomaci po kavezima tako da ko stedi na zici pokajace se posle. Ja sam par kvadrata kupio po 400 i 600 din m2 i nisam bio zadovoljan i posle sam tu zicu stavio za plafone kaveza samo da je utrosim jer za to je dobra.

Oko 16 000 din izadje materijal za ceo kavez sa kotilicama i hranilicama za 6 zenki materijal kupljen u ZR (cevi 20x20 i 15x15 lim pocinkovan 0,5 debljina) i NS (zica pod 1x7cm okolo 2,5cmx2,5cm debljina je nesto preko 2mm italijanska zica vrhunskog kvaliteta) za imena prodavnica koga zanima na PP jbg nesme reklama javno :)

Imas i gotove kaveze da kupis samo ne znam koliko cena prelazi ovih 16 000 mada imas tu dosta posla pogotovo ako rucno krivis limove kao ja na ploci o cirkulara sa stolarskim stegama ::namigivanje::
Meni treba oko nedelju dana da napravim 6 kaveza za zenke sa svom pratecom opremom ali kao sto kazem krivim limove rucno a na to ode jedno dobro popodne i nije lose da imas nekog da ti pridzava dok krivis. Za farbanje police treba ti 3 dana ako ne koristis nitro farbe ...

Ja sam lala pa ne zurim nego lagano samo popodne radim par sati neko ko pozuri moze pre da napravi :haha:
 
Au peto1 pa ovo za duplo pojeftinjuje zicu. Jel to ta iz Futoga sto smo pricali? Koliko bese debljina 1,8mm? Kad budem pravio za tovljenike bice da cu od te praviti ako ima dobru krutost. Daj sliku nekog tvog kaveza od te zice da pogledamo ako imas uslikano.
 
Nazad
Vrh