Torpedo

ne nema te zemlje kod mene majke mi evo snimicu pa cu da stavim stvarno je tako da neispadne da lazem sad sa takvim plugom 3x42 ide sa 1200 1300 obrtaja bez frke i to ne na ravnom bas nego i malo na gore samo me zeznuo menjac
 
OK kombajner napravi snimak pa da vidim kako taj torpedo vuce taj plug na 1300obrtaja i na kojoj dubini ako nije nekih 15cm :haha: a kakve si pravio modifikacije na menjacu?
 
brate nemoj da ti mene zezas ja nelazem videces!!!!dubina nekih 25cm do 30 a na menjacu biksnovao sam kuciste i skroz menjao sve unutra konplet sva tri sklopa sa sve zubcanicima!!!!
 
nemoguce je da torpedo od 90ks u drugom stepenu a to je nekih 10 kmh i na 1300obrtajima (brate za oranje ide od 1500 do 2000obrtaja) vuce plug na dubini od 25 cm i zahvata 3x42 ali mozda moze ako preoravas ugar ili peskaru.... ako se hvalis sa time ja ti neverujem sve dok nevidim snimak gde to radi....onda mozemo da pricamo a ako hoces vidi kako ja orem na mom traktoru imam dosta videa pa pogledaj www.youtube.com/fendt718turbo
 
ja pun gas dajem kad oram odprilike 2400-2500 obr.vuce 90 ka na 1300 obr .mislim da se greje motor.imas sat za temperaturu?ja imam i kad ore negde oko 70-80 c
 
E kombajner malo i mene skaklja tih tvojih famoznih 1300 obrtaja i jos u 2 brzoj da znas da taj traktor onda mora da se greje MORA. I ja kao kristian orem sa punim gasom u 1 brzoj a garim u 3 beli zec vucem 3 brazde l950.
A meni u oranju na dubini 32-35 trosio je 11litara
 
phoenixfendt imas torpedo:haha:?
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237565596[/time]_________________________________________________
aha a ores sa beli zec:haha:? dali si ekad video menajc torpeda uzivo:haha:i dali si ga uopste vozio??
 
Smesan si :haha:. Imam trenutno 5 komada. A za to da li ga vozim i da li sam video menjas uzivo ne zelim da ti odgovaram.
 
ako je tako znaci trebalo bi da si iskusan i onda bi trebao da znas da u oranju uopste ne valja da se tera u beli zec jer taj prenos brzina neide direktno vec prave zaobilaznu putanju do pogona kao prvo to nije ti dobro a i cekaj snimak brate pa da vidis nemoj bzvz da pricasako bude iso sa 1300 obrtaja sa drugom na dubini 30 cm im a svi da date po gajbu piva
 
Naglasio sam da GARIM sa njim u 3 beli zec sto podrazumeva 10-15cm dubinu, ti kazes ne valja da se tera u belom zecu pa sta ce onda tamo za ukras:haha:?? A kao drugo, to mi nisi naveo zasto ne valja da se tera u belom zecu? Sacekacu ja snimak,i nisam rekao da NE VERUJEM nego da se traktor GREJE? I da ima "pametnih ljudi" u mom selu koji sa 2.90 setvospremacem setvospremaju u 4 brzoj.
 
jeste beli zec je slab kod 90 ka.ja samo tanjiram u beli,nista drugo.ja teram u crni 1.sa 4 brazdnim leopardem oko27 cm duboko max.ja nikad ne orem na 30-35cm potrosnja 9 lit/jut.na moj 90 zamenio sam felne zadnje i gume sad nazad 18.4/34 napred je 12.4/24.zbog menjaca da ne razcepa beli zec kad vuce plug.sa 3 brazdnim moze da se tera u beli ako je dobar menjac.ja sam radio par puta beli zec necu vise.zato ja koristim samo crni i dosta brz zbog gume :ppozdrav:
 
Ja nisam imao problema sa belim zecom,moj je bio kupljen 95' i onda kompletno uradjen od prednjih tegova do zadnjih poluga,sve novo stavljeno.
 
Ako kombajner ore na torpedu 90 u drugoj motor se mora grejati preko 120stepeni i tako ga unistava i posto dajcevi imaju vazdusno hladjene pozeljno je da se ore bar na 1800obrtajima da bi se motor manje naprezao i bolje hladio ali kako vidim kombajner ti samo teras svoje i mislis da si jedini ajde oladi maloo,,....nebudi glup kolko ti godina imas ako se moze znati??
 
Ma 100% da mu se greje.Na mojoj imam cak vecu sajbnu na turbini da bi se bolje hladila.
 
Nazad
Vrh