Torpedo

Vidim da su se torpedasi ulenjili vec skoro mesec dana bez ijednog posta. Evo slike mog malog zelenog od prosle godine na debelom minusu
 
Danas sam rastavio traktor menjao sam suplju osovinu,zabice,druk lezaj,lamelu,sutra ostaje jos da se zameni predji semering na radilici,i spreman je za sezonu.
 
moralo je krcati kad si ostao bez lamele, zabica, i druk lezaja :ppozdrav:
Mislio sam kakav je bio na kvacilu dok to sve nije otislo, posto je kod mene tvrdo kvacilo a sve je ostalo u redu
 
Imam i ja problem sa torpedom 4006 sa kvacilom i menjacom,i traktor je 77g i ima 8500sati i pre 2 godine je lamela bila zamenjena i zabice i neke opruge ali sada se problem javlja sa kvacilom kada ubacim u brzinu i polako pustam kvacilo traktor jednostavno poskoci i trgne naprimer kada polazim sa mesta ali to se desava svaki treci put kad krecem iz mesta da polako pustam kvacilo i odjednom krene i poskoci pa me zanima u cemu je problem dali nije otisao potisni lezaj ili ona osovina sto potiska kvacilo ili treba zameniti celu komplet korpu kvacila?sta vi mislite
i imam neki problem sa zadnjim prenosom u diferencijalu koji stalno zuji kad nesto vuce ili ide,pa dal to nije onaj konusti zupcanik ili sta, malo ga treba dotegnuti jer ima previse lufta pa zbog toga i zuji ili je u pitanju lezaji,i hidraulicna pumpa straasno zuji kada je hladno ulje neznam dali i ona nije otisla ili je samo ventil u pitanju jer kad se ugreje sve radi ok?
 
Evo slike mog Torpeda 85.godiste TD4806, prosle godine uradjeno generalno i ofarban. Zadnje gume su mu manje zbog rada u povrtarstvu
 
Neznam zbog cega mi se ti traktori toliko svidjaju nikad ga nebih kupio
al mi ipak rastu zazubice kad ga vidim :sta:
 
batoni veruj ti meni taj traktor je dobar . ja imam i4506s i 7506a sa 75com. sam imao problema ali ovaj mali 81god. nikad pumpa visokog pritiska taknuta nije a i dan danas pali na zub . jednom sam radio generalku i jednom kvacilo radeno a ima 15000. radnih sati (plug nikad nije vukao samo sitne poslove ) sad ga farbam kad bude gotov stavicu slike
 
Ja sam rekao da ga nebih kupio ali nisam rekao zasto

nema kod nas dijelova za te traktore to je problem
 
Pa to je meni pola puta do mora...
Kada mi bude trebalo nešto za Torpede, svratim do tebe na :ppozdrav: i produžim do mora na ::suncanje:: :pecanje:.
 
@ Kiraj, koje su ti prednje gume? Cini mi se da su i one manje, kod mene su 7.50-16
 
I ovako izgleda kao da je seo na "zadnjicu" jos bi bilo gore sa vecim prednjim gumama :ppozdrav:
 
slazem se sa tobom ali mora ovako zbog povrtarske proizvodnje. Inace je kupljen sa vecim setom guma ,13/28 zadnje i 7.5/16 prednje.
 
Ja sam moj kupio polovan sa zadnjim 14,9/xx i prednje 7.50/16. Zna li ko da li mu je to fabricka kombinacija ili bi trebale manje?
 
Nazad
Vrh