Torpedo

Bitno je da je guma odgovarajuceg precnika u odnosu na zadnju da bi dobio istu linijsku brzinu tockova u suprotnom se pojavi veliko opterecenje u diferencijalima prednje i zadnje vuce i naravno stradaju kupasti i tanjirasti zupcanici prednje vuce jer su zupcanici zadnjeg diferencijala masivniji! Ako neznas koja dimenzija ide u originalu pitaj nekog ko ima takav traktor a pitacu i ja komsiju koji ima torpedo 90ku pa cu ti javiti!
 
Mogu ici 2 kombinacije; prva, prednje 9,5/9-24 zadnje 16,9/14-30 a druga kombinacija prednje11,2/10-24 zadnje 18,4/15-30. Ja na mojoj imam ovu drugu a tako i na ostale tri 75-ice.
 
Onda su na torpedu9006 iste gume kao na zetoru7245
Ja sam mislio da su vece! Na ursusu 904 su 12.4-24 pa ja mislio kao 90ks...Jos dobro da nisam lupio glupost!
 
E vidis ja mislim da je Kresina leva ta 12.4-24. A to za Torpeda ne valja :nono:.
 
Inače točkovi prednje vuče bi uvek trebali da proklizavaju (tj. da im je brzina veća u odnosu na zadnje) , o tome je proizvođač vodio računa kada je preporučivao dim. guma. Nepisano pravilo : kada se menjaju zadnji pneumatici , menjati i prednje . Što ne važi i obnuto , prednje si mogu menjati i bez zamene zadnjih !!!
 
Nisu torpedo traktori bas toliko losi koliko su im losi vozači.Imali smo skoro sve tipove torpeda i nismo imali vecih kvarova dok smo ih terali samo cale i ja ali kad smo poceli placati vozace katastofa.84 su kupili prvu 75 i do 95 je napravila 11000 rc sa jednom promenom lamele i pred. konusnog ali samo jedan vozac.Kasnije se celo selo obucilo na njoj ali menjac radjen bar desetak puta.Imali smo i 48 adriatik sa hid volanom koji je odlican traktor ali samo za povrsinske radove(kod nas nije kacio plug)gde u svojoj klasi mislim nema konkurencije.90 smo kupili polovnu i nije bila losa ali posle jedne kampanje repe i tandema zmajevki zecevi se svi razbežali pa smo je zamenili sa MTZ 892 najvise zbog brzine u transportu.Posle smo kupili RX100 i 120 koji imaju katastrofa menjace(ali su motori za svaku pohvalu,naročito na RX120) najvise zbog pumpe u menjaču koja vise ne radi nego radi .Ubrzo je stigao i RX170 koji nas je odusevio i postao glavni traktor za teske radove(steta sto se vise ne proizvodi vredelo di kupiti jos jednog novog,ovaj vec postaje umoran 22400rc).Krajem 80 god deda kupio i volva BM814 koji je prica za sebe ali vredan postovanja.Sada imamo MTZ 820 i 892 ,RX 170 i VOLVA BM814(dedicu,ali nije jos za penziju).Dobar je torpedo samo za one koji imaju laksu nogu na gasu.
 
E sa takvim Volvom je ovdena jedan dečko zaradio debele novce tokom druge polovine osamdesetih godina.
Izvlačio je kamione iz blata tokom kampanje repe.

Kad mu čujem motor - oduševim se.
 
A ko bi drugi mogao biti?

Ima ovde još jedan čovek takvog, ali ga je sredio totalno. Da ga samo vidiš.
BAš ću otići da slikam taj traktor.
 
Da, komibnacija sive i tamno plave.
Čovek je na njegauložio toliko para, da je mogao kupiti nov malo manje snage.
Možeš da zamisliš kad je po sklopove išao u Švedsku.
 
Upoznao sam coveka u rumi na vasaru kada sam prodavao neku tanjiraču pa je dovukao sa Volvom.Odjednom se skupili svi koji su imali ili imaju Volva,bilo je tu da se cuje svakojakih iskustava, ali vlada im dodje kao idejni vodja(u pozitivnom smislu).
 
Eto Pedja mi se baš lepo zapričasmo, kad ono :off_topic:.

E Čugi baš si našo da nam kvariš prepisku... Ajd' :ppozdrav: i :spavam:
 
Nazad
Vrh