Torpedo

Dejann je napisao(la):
pitanje sta se radi na torpeda kada mu se podize temperatura :sta:


o tome moras najvise voditi brigu da se ne dogodi...uvjek ocistit cilindri,filtera,voditi brigu da ima uvijek ulja u motoru...poželjno je imati malko više od maximuna na mjeraču..
ako mu se podize temperatura onda pod hitno stani i daj mu malo veći ler gasa neka radi..
 
Dejann je napisao(la):
auu, jel imaju jos neku manu :sta:
nije to mana,to je svakodnevno odrzavanje traktora.
sad ako je to nekom tesko,onda....


i jos nesto,torpedo/deutz motori ne volu da kada im se ulje "preliva" sa cevi od podizaca ventila.
a to je redovna pojava kod "pravih" domacina.
 
Dejann je napisao(la):
auu, jel imaju jos neku manu :sta:

Pa samo to :D kao svaki traktor ima svoje mane tako i torpedo...on zahtijeva malko vise odrržavanje..dovoljno je ako svaki dan radis s njime po prašinu samo cilindre ispiriš zrakom i filtera ocistis..to ti je posla 15 min...
 
Kolega je u pravu to i nisu neke mane ja ih imam 4 kom. od 1985,g. prvog i prezadovoljan sam sa njima. :ppozdrav:
zrine892 je napisao(la):
Dejann je napisao(la):
auu, jel imaju jos neku manu :sta:

Pa samo to :D kao svaki traktor ima svoje mane tako i torpedo...on zahtijeva malko vise odrržavanje..dovoljno je ako svaki dan radis s njime po prašinu samo cilindre ispiriš zrakom i filtera ocistis..to ti je posla 15 min...
 
Momci,sto se tice Torpedo traktora,,,imao sam gotovo ceo asortiman,,Izuzev RX-170..... Sto se tice saveta mogu vam pomoci,,jer radim kompletan remont....od motora,,menjaca,,,diferencijala,hidraulike,,,i farbanja...
2s7c45l.jpg
 
,Ako ste bili u Rumi na vasaru,,videLi ste sigurno moje traktore,,,posto imam samo Torpedo,,uglavnom 75-tice i 90-tke,,a povremeno i male..
 
Ne nisam se reklamirao,,nov sam na forumu,,tako da nebi hteo nikoga da uvredim ili da ispadne da nekom solim pamet. Moje je ime Aleksandar Lazic,,zivim u Rumi,,Moj otac je mehanicar a ja radim sa njim sve oko remonta traktora... A sto se tice Torpeda ,njih samo radimo, i repariram... To je u sustini to...javascript:void(0);
 
Uredu kolega, ali ovo predstavljanje se uradi u delu foruma za predstavljanje novih korisnika pa se onda pise u odredjenim temama. :ppozdrav:
 
....nemam trenutno u kompjuteru vise slika,,,ali postavicu ih kasnije...Inac ova 90-tka,je 1991 godiste..jedna od zadnijih sto su stigle u Srem pre rata,,,a kada je cale kupio bila je u tri dela,,kompletno rasturena...uglavnom svi znate kako se to u kombinatima ganja i (ne)odrzava... Inace odusevljen sam njenim ucinkom u oranju i tanjiranju a tranport da nespominjem ,posto ide 40 km/h....to je prosto nezamenjiv traktor za vece poslove...
 
@ acalazic

Aco, u tvojem profilu ima slika TD75 sa turbom, pa pošto nisam imao prilike da vidim tu kombinaciju, napiši više detalja o tom traktoru!

Usput dobrodošao na forum!
 
KOliko kosta devedesetka, ako mozes da nam kazes otprilike koliko kosta kompletan remon 45-ice bez motora i da li ima negde da se kupi kabina za 45-cu ali adriatik, unapred zahvalan.
 
KishRobert je napisao(la):
ja znam da adriatici idu malo brze od starijih td-a,al' bas toliko! :sta:
Druze sve zavisi koji diferencijal ima. Torpedovi motori,a pogotovo sestaci mogu da se napune na pumpi i da imaju jako velik broj obrtaja. moj prijatelj "Mosorinac" ima extra nabudzenu 90-tku cale mu je masinski inzenjer i proracunao je koliko moze kubika da joj da na pumpi....... traktor ide kao zver :D
 
Nazad
Vrh