Torpedo

Koliko sam ja čuo do 84,85godine su samo sklapali od dajčevih delove a od tada su počeli ubacivati svoje menjače pa nije ni čudo što svi kude ove mladje dok su stari OK. Nisam siguran u to, pošto kupio poto prodao :ppozdrav:
 
torpedo je napisao(la):
Koliko sam ja čuo do 84,85godine su samo sklapali od dajčevih delove a od tada su počeli ubacivati svoje menjače pa nije ni čudo što svi kude ove mladje dok su stari OK. Nisam siguran u to, pošto kupio poto prodao :ppozdrav:
ako je tako i moj torpedo 90 je DAJC :ppozdrav:
 
neznam za tu 90 ku samo znam da u pocetku nije torpedo sve svoje ugradivao bilo tu dosta dajca delova na moj ima recimo (blok glave hidraulika dizne bosh pumpa pumpa hidraulike i tkd.) da ne duzim i jos znam da je kostala u ono vreme 32 miliona a 560 imt 27 miliona ili u ono vreme
 
@kombajner
na koliko izvlacis mrtvu zemlju :haha: :haha:
@NA
laka je zemlja kod nas i neorese duboko, kad je lepo za oranje oru ljudi i sa 756 sa 539 Prvom ima malo i smolnica al nisu ritske. Svi traktori preko 80ks mogu vuci 3x35
 
Rale 83 je napisao(la):
@kombajner
na koliko izvlacis mrtvu zemlju :haha: :haha:
@NA
laka je zemlja kod nas i neorese duboko, kad je lepo za oranje oru ljudi i sa 756 sa 539 Prvom ima malo i smolnica al nisu ritske. Svi traktori preko 80ks mogu vuci 3x35
ako sam te razumeo to je neplodna zemlja koja se nalazi ispod obradivog sloja zemljista!! pa retko to kad a orem na 35cm uglavnom!!! znaci na nekih 40 verovatno ima! kako je kod tebe?
 
nema sta da trazi 549 sa 756 kod mene, 755 BAS nekad ili u 3sporoj a najcesce 1*16 i to je pravo duboko
isto tako i komsija sa td 45 ako ce zimsko onda ide 1*16 a ako ugara 2*10
 
dsc00046me.jpg

dsc00045sz.jpg

dsc00193.jpg


evo jos jednom moj torpedo :ppozdrav:
 
@NA
napisaosam tacno 539 pet tri devet
@kombajner
na medju kobilje mustapic manastirica nesmem orati svuda dublje od 25cm negde cak i na toj dubini izvucem zutu zemlju,. Onu crvenu zemlju poznajem ona se teze ore al nesmes je orati na 35
 
Rale 83 je napisao(la):
@NA
napisaosam tacno 539 pet tri devet
@kombajner
na medju kobilje mustapic manastirica nesmem orati svuda dublje od 25cm negde cak i na toj dubini izvucem zutu zemlju,. Onu crvenu zemlju poznajem ona se teze ore al nesmes je orati na 35
pa kod mene nije bas tako plitko!! manastirica je losa sa zemljom na brdima bas imaju pored one reke samo dobro!! odosmo u off
 
Nisam ni malo upućen u torpedo traktore pa ajde da priupitam:
Imaju li ove RX varijante vazdušno ili vodeno hlađenje?
Vidim da se dosta povoljno može naći lepih RX 100 pa o njima nemam pojma sem ovo malo što sam ovde pročitao.
 
vazdusar,starije serije.
kriticni su menjaci jer je zajebano podmazivanje u njemu.pa zbog toga stradaju lezajevi.
i onda kad crknu svi se hvataju za glavu,
ali i to je resivo.
 
ja sam skoro remontovao pumpu za podmazivanje menjaca i sad ima odlican pritisak. Jel ima mozda neko drugo resenje?
 
robert je u pravu imao ja adriatik 48td crko ležaj u među zvonu na spojničkoj a ležaj specijalan nepostoji takav u prodaji radi se samo za fabriku pa sam muku namučio dok nisam rešio problem ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose::
 
didi je napisao(la):
Nisam ni malo upućen u torpedo traktore pa ajde da priupitam:
Imaju li ove RX varijante vazdušno ili vodeno hlađenje?
Vidim da se dosta povoljno može naći lepih RX 100 pa o njima nemam pojma sem ovo malo što sam ovde pročitao.



ne postoji ni torpedo sa vodenim hladenjem...Bio je prototip sa vodenim hladenje..nije to dugo trajalo...Da rx-100 i rx-120 imaju malo problema sa menjačem.Na njima se cesto zna raspustit sklop zupcanika pa onda dolazi do pucanja u menjaču...Probali su ljudi stvasta raditi pa nije bas uspijelo..A i nema vise dijelova za taj menjac jer je to neka talijanska firma koja je radila menjače...IInace ti su rx-evi kupljeni po zadrugama koji su ga terali i silili,gazili ga tako da je to bio najveci problem..Vjerum da kada bi se remontovao menjač da bi lijepo islo..samo da je dijelova...jer je propala ta talijanska firma koja je pravila menjače...
 
Nazad
Vrh