Torpedo

Svaki traktor ima svoje prednosti i mane.Ja posedujem i torpeda i rusa i imt pa na osnovu mog iskustva imam takav zaključak.Torpedo je definitivno najmanji potrošač i najoperativniji za većinu poslova ali moje mišljenje da je takođe i najnežnija mašina .
 
raf je napisao(la):
Svaki traktor ima svoje prednosti i mane.Ja posedujem i torpeda i rusa i imt pa na osnovu mog iskustva imam takav zaključak.Torpedo je definitivno najmanji potrošač i najoperativniji za većinu poslova ali moje mišljenje da je takođe i najnežnija mašina .
ptopisujem :ppozdrav:
 
KishRobert je napisao(la):
pa jos drugom brzom....


:haha:

jedino ako si mu nabajao te vase,vlaske magije.
@NA mnogo si covece naporan ne primecujes??to je bilo usluzno oranje da bi se kupovala tanjiraca drljaca i isplatio traktor!!! vidi se da neznas ali cudi me kako KISH nezna da je pre 20 god sigurno bila duplo laksa zemlja za obradu ili mozda nisam upravu? jeste torpedo drugom orao a vi kako hocete isto mi dodje dali verujete! RAKOVICA i TD90 su kupljeni zato sto ima potrebe za njima! TD45 nema vise tu snagu i nezelim da ga teram u brazdi najteze sto radi je drljaca i to retko!!
@KishRobert dali je moguce verujes u vlasku magiju :haha: msm tvoj post bi trebao odma biti obrisan nema veze sa temom ::lose::
 
ko ovde lupa najvise :sta: da nisi iznajmio svoj profil janku ??
kad se vec vracamo u nazad 30g deda je 78 kupio 533 a imamo jednu njivu koja nije blizu sela sad ima 30min po nasutim putevima po kojima skuter teram 40 a fergusona 3 u pola gasa,onda se putovalo sat,sat i 15min i deda tu njivu od 2kj kad poore o toku dana to mu je bila puna kapa,izgleda da i kod vas prolece malo duze traje :sta:
 
North ARMY je napisao(la):
ko ovde lupa najvise :sta: da nisi iznajmio svoj profil janku ??
kad se vec vracamo u nazad 30g deda je 78 kupio 533 a imamo jednu njivu koja nije blizu sela sad ima 30min po nasutim putevima po kojima skuter teram 40 a fergusona 3 u pola gasa,onda se putovalo sat,sat i 15min i deda tu njivu od 2kj kad poore o toku dana to mu je bila puna kapa,izgleda da i kod vas prolece malo duze traje :sta:
ne ne nikakav janko pisem sta ja znam i sta ja mislim ali koliko vidim sa vama se nemoze izaci na kraj pa kao i zrine i mnogi drugi clanovi moram se povuci jer nemoze se dokazati...
 
kombajner je napisao(la):
ne ne nikakav janko pisem sta ja znam i sta ja mislim ali koliko vidim sa vama se nemoze izaci na kraj pa kao i zrine i mnogi drugi clanovi moram se povuci jer nemoze se dokazati...


Popisujem..slazem se s tobom...
 
Ljudi su upravu! Malo puno zakerate, jer i ja znam ljude koji su za sezonu jesenjeg oranja poorali 500 jutara sa dvobraznim plugom! Eno kumov zetor 5911 78 godište je dobijao plug početkom septmbra i do kraja decembra plug nije otkačivan sa njega! Kući je dolazio jednom dnevno da tankuje i samo su se šoferi smenjivali u njemu! Napred su montirali korpu u koju su pakovali kante sa naftom tako da je nosio sa sobom nafte za 24 sata...
 
Da priča bude još lepša to je radio 4 ili 5 godina uzastopce, dok nisu kupili torpedo od 90 ks, pa je on preuzeo traj posao na sebe kao jači, a zeko je išao samo u ispomoć pred kraj sezone... Pre par godina su ga prodali i još uvek je bio u dobrom stanju.... Kad je šta rađeno na njemu neznam ali da se naorao to je sigurno...
 
nije da branim clana torpeda ali donekle je u pravu . i mi imamo td45 81 god kupljen nov jeste da je on orao samo nekih cetiri godine , ali sto se kvarova tice jako minimalno za svoje godine. nosio je i sestorednu nodetku u setvi soje i on to dize na ler i dan danas. i radi sve sitne poslove oko deteline znaci( balirka kosenje grabuljanje ) . plus prskanje svega rasturanje vestaka i tkd.a 75 ica ona je bila dobra prvih 10 god. posle toga samo gorak ukus u ustima kad mora nesto teze da radi uvek neki kvar za menjac da nepricamo. da dodam mi imamo dosta ritske zemlje. sa ovim postom nisam hteo nikog ni da branim ni da vredam sory :ppozdrav:
 
Taj torpedo je inače nosio trobrazni plug, a to je jedan od ona 2 što sam pisao da su na prodaju...
A koliko časova su radili.... Nemam pojma ali su se sigurno dosad otplatili više puta!
 
i jos da dodam u predhodni post da nas td45 ima dosta delova dajc cak i u blok je uliveno dajc a 75ica je torpedo a to je nebo i zemlja . pozdrav :cao:
 
geza je napisao(la):
i jos da dodam u predhodni post da nas td45 ima dosta delova dajc cak i u blok je uliveno dajc a 75ica je torpedo a to je nebo i zemlja . pozdrav :cao:
pa moj 40 ili 45 nisam siguran stvarno, on je PRAVI DAJC iz nemacke na svakom delu je znak dajca od hidraulike do bloka sto ti kazes!!! i na 90 ima na dosta mesta uliveno dajc!!
 
Nazad
Vrh