Torpedo

na ovoj stranici su samo neke izvale i lupanja!!
@bobo kakva je to generalka za 1650 evra?? ?? ?? eto bas moj komsija radio generalnu prosle godine,za nekih 300 400 evra sve komplet!!znaci to nije tacno!
@NA pazi sad nema delova??ceo menjac sam kupio iz NS-a sve za generalku je navedeni komsija kupio iz NS-a kada me zezao hidraulik upitao sam vas za pomoc,neko se javio valjda KLOKI dao mi br majstora iz ns valjda za kojeg kazu da je DOKTOR ZA TORPEDO,zvali smo ga covek radi sta god da je i ima sve delove hidraulika ALI SVE i garantuje da ce namestiti!! neznam samo odakle vam to bar da je nesto istina ali NISTA!!
@mityoo sad i ovo tvoje 2 komada za 7000e nesto si pobrkao mozda ili nisu kompletni!!! to netreba kupiti! i da nema ljutis!
 
ja dok sam reparirao torpedo mislim da je sklop došao 850 kn(120€) kolbenschmidt (deutz prva ugradnja) , i mahle oko 900 kn , znaći vrhunska roba , a bilo je i petar drapšin (mislim da se tako zove) za 500 kn , i još nekih talijanskih koji su koštali ko njemački , ...ja nisam mjenjao sklopove jer nije bilo potrebe znaći karike ,dizne, ležajevi,i sve moguće brtve i gumice +pumpa ulja i pumpa hidroulike (njemačke) oba dvije lamele,potisni ležaj,kučište ležaja ,ona vilica što mjenja brzine i još dosta sitnica znaći svi dijelovi i brušenje radilice su bili manje od 1000€ + majstor 400€
 
meni teca sto je moj i sto nece naplatiti ruke kaze za moj 533 je GENERALNA 800-1000e a samo stublina i radilica...to nije generalna moze se i na mom za 400e ali to NIJE generalna.
A ti kombajner si koliko znam prepakivao sa td-a 90 na 45-icu i budzio si,tako da te molim da ne lupas ono sto ne znas.
 
North ARMY je napisao(la):
meni teca sto je moj i sto nece naplatiti ruke kaze za moj 533 je GENERALNA 800-1000e a samo stublina i radilica...to nije generalna moze se i na mom za 400e ali to NIJE generalna.
A ti kombajner si koliko znam prepakivao sa td-a 90 na 45-icu i budzio si,tako da te molim da ne lupas ono sto ne znas.
TI neznas nista!!! sa td90 na td 45 nisam nista ALI NISTA prepakovao i "budzio",neznam samo odakle izmisljas te price!!! u tvoj postovima pola nije istina gore navedenih i uvek cu te ispravljati! samo nemoj da ljudi misle da sam prepakovo td90 i 45 jer nije tacno to na izmislja!!!
 
North ARMY je napisao(la):
ej ne seri!!! sam si rekao da si prebacio sa td-a 90 neki razvodnik na td 45 na kom nije radio i da sada oba rade!!!!
KONTROLISI RECNIK nebudi divljak da nekazem seljak jel to je lepa rec!!! sa td45 sam uzeo razvodnik da vidimo dali je do njega kada smo videli da je do njega majstor je narucio neke gumice sta ja znam i namestio ga znaci i gumica ima za td za razvodnik :D
 
1 nemoj da mi solis pamet jer ja znam sta je bilo i gde je teca isao po delove a odlicno se razume u traktore
2 kontrolisi malo sto lazes jer si rekao da ste zamenili i da radi...
A ako je tebi rentabilno da predjes 250km do gumica samo izvoli :cao:
 
North ARMY je napisao(la):
1 nemoj da mi solis pamet jer ja znam sta je bilo i gde je teca isao po delove a odlicno se razume u traktore
2 kontrolisi malo sto lazes jer si rekao da ste zamenili i da radi...
A ako je tebi rentabilno da predjes 250km do gumica samo izvoli :cao:
ajde bre sta se pravis tu neka faca nemoj da si ko janko sve znas!!! :zli: gumice su narucene! odkud ti da smo bili po njih aj to mi kazi sad?? ?? ?? da ti nisam opet ja reko!! a to sto tvoj teca nije znao da ima delova u NS-u nije razlog da se lupa da nema delova kod nas ili?
 
to su one gumice što je sa jedne strane guma , a sa druge ko papir ?
 
mnogo si zacrtan decko,ako je po tebi "ima delova" ici 250km ili narucivati da ti neko donese,meni to bas i ne ide u glavu raditi takve stvari za mator traktor.
Ima delova znaci u krugu 20-30km a u sidu hvala Bogu za imt delova vise prodavnica da kupis na licu mesta i za rusa,za sve ostale ili ides u ns pa das 20e za gorivno (a treba ti neka gumica) ili narucis pa cekas dok oni iz prodavnice ne pogode sta ti treba.
 
North ARMY je napisao(la):
mnogo si zacrtan decko,ako je po tebi "ima delova" ici 250km ili narucivati da ti neko donese,meni to bas i ne ide u glavu raditi takve stvari za mator traktor.
Ima delova znaci u krugu 20-30km a u sidu hvala Bogu za imt delova vise prodavnica da kupis na licu mesta i za rusa,za sve ostale ili ides u ns pa das 20e za gorivno (a treba ti neka gumica) ili narucis pa cekas dok oni iz prodavnice ne pogode sta ti treba.
jeste upravu si BOLJE je naruciti iz HR izvini moja greska... to sto ti oni salju brzom postom te kosta isto koliko i da se setas autom kako ti kazes tu u 20 30km!!to sto je meni daleko NS je zbog toga sto su delovi tamo gde ima vise masina!!! u vojvodin!!! a koliko cujem ima i ovde dobavljaca tako da sta da kazem jos :ppozdrav:
 
teca uzima cesto i u hr em sto su bolji delovi em ih dobije jeftinije nego u ns-u.
a te porudzbine kad radis retko kad se poklopi za nase stare masine je kad uzmes stari deo pa odes u prodavnicu i vidis sta kupujes,a ne katalog,nije katalog za ova starojke :nono:
 
Kreso i Zrine... dodjite kod mene pitati za djelove za Torpedo i pitajte majstore koliko naplacuju generalke za njih... Molim lijepo.

Ovo za torpedo sto se tice puza volana je ziva istina, i covjek je dio nasao tek u djakovu, a trazi ga vec dvije godine. Ovaj u Djakovu mu zaljepio cifru da je na **greška pao. Trgovac ne salje postom, jer nijesiguran da je to to i ne zna nista bez uzorka. Ovaj nema auto, nekoga mora placati da ga vozi u djakovo i nazad... Djelovi za torpedo u mom kraju bas i nisu na svakom cosku...


Zrine, ne razumijem sto se toliko pjenis? Radio sam ja s torpedom 7506A u transportu jedno ljeto i traktoru je preslozen mjenjac bio, al opet je on izbacivao iz 3. i 4. brzine. Kocnice je imao dobre, ali je pre dugacak za tjeranje dvoosovinke u rikverc. Po vlasniku je jedina dobra strana tog traktora iznenadjujuce mala potrosnja. Meni dovoljno govori cinjenica da je za 7506A u "solidnom" stanju dao izganjani i izradjeni IMT 577 bez prednje vuce.

Takodjer vam prenosim sto slusam od ljudi u mom kraju i nitko nije s torpedom zadovoljan. Samo oni koji su s njim zaglavili i nemaju za drugo novaca... Eno ti jokin torpedo 6006. Sam mi je rekao da se namjenjao poluosovina ne zna ni sam koliko i dok nije nabavio original DEUTZ, stalno problemi.

Ne pisem ove stvari da nekoga izazivam ili tako nesto, nego samo pisem da se vidi i druga strana medalje ovih traktora.
 
North ARMY je napisao(la):
teca uzima cesto i u hr em sto su bolji delovi em ih dobije jeftinije nego u ns-u.
a te porudzbine kad radis retko kad se poklopi za nase stare masine je kad uzmes stari deo pa odes u prodavnicu i vidis sta kupujes,a ne katalog,nije katalog za ova starojke :nono:
e to mozda je on blizi hr ili na istoj razdaljini kao ns pa mu jeftinije,da su bolji delovi neznam!! a da se poklope poklope se delovi,NA ceo menjac sam narucio i znali su cak sta mi treba samo godiste traktora ih zanima i tip!!!
 
Bobo je napisao(la):
Kreso i Zrine... dodjite kod mene pitati za djelove za Torpedo i pitajte majstore koliko naplacuju generalke za njih... Molim lijepo.

Ovo za torpedo sto se tice puza volana je ziva istina, i covjek je dio nasao tek u djakovu, a trazi ga vec dvije godine. Ovaj u Djakovu mu zaljepio cifru da je na **greška pao. Trgovac ne salje postom, jer nijesiguran da je to to i ne zna nista bez uzorka. Ovaj nema auto, nekoga mora placati da ga vozi u djakovo i nazad... Djelovi za torpedo u mom kraju bas i nisu na svakom cosku...

i ja sam dijelove uzimao u đakovu i bio je najpovoljniji sa obzirom da su mi zamjenske dijelove nudili po čak i višljoj cijeni, još mi ih je čovjek dovezao i dao na rate , a dijelove sve koje tražim nađem u roku 1 dana i par telefonskih poziva ili mailova , kod mene je generalka kod majstora 2800 kn u koju još ide i štelanje ventila nakon jedno 100 sati rada motora brušenje radilice je 100 kn po cilindru - dakle ja sam plato 600 kn
 
Mene ovaj bobo podseca na onog bilija sto je hvalio john deere da su ovaki onaki. Traktor kao traktor svaki je dobar ali uvek ima boljeg a i od boljeg ima boljeg.E sad vi se tu "prepucavate" o traktorima koji su stariji 20 i vise godina i govorite kako su radjene generalke tad i tad i ovaj ovolko izdrzi onaj onoliko a bobin ferguson se penje i na masniu banderu toliko je jak a kod njega uselu ni jedan torpedo ne valja i bla bla uvek tako u krug. Ja kao PONOSAN vlasnik 5 torpeda mogu da kazem da su traktori dobri odrzavanje je majka svega kao i kod svake masine podmazivanje kontrolisanje provera svaki dan i to je to. Ne volin kada se neko pravi pametan a nema pojma o cemu se radi i nije probao da radi sa time o cemu prica i tvrdi da je sranje nego rekao mi komso i komsijin komso i bla bla te price "reko-kazo" .
 
Bobo je napisao(la):
Eno ti jokin torpedo 6006. Sam mi je rekao da se namjenjao poluosovina ne zna ni sam koliko i dok nije nabavio original DEUTZ, stalno problemi.
to je hronicna bolest td serija 60 i 62,motor je prejak za "zadnjicu" koja je od 4x-tke serije.
on sve moze da radi,ali nije za oranje,jer bas tada se kidaju poluosovine i spojnicke osovine.
 
KishRobert je napisao(la):
Bobo je napisao(la):
Eno ti jokin torpedo 6006. Sam mi je rekao da se namjenjao poluosovina ne zna ni sam koliko i dok nije nabavio original DEUTZ, stalno problemi.
to je hronicna bolest td serija 60 i 62,motor je prejak za "zadnjicu" koja je od 4x-tke serije.
on sve moze da radi,ali nije za oranje,jer bas tada se kidaju poluosovine i spojnicke osovine.
ovo nisam znao da je zadnji deo sa 4x i na 60?! :ppozdrav:
 
@ kombajner

Ja nisam rekao ništa loše o torpedima samo da znam 2 komada za 7000, u voznom stanju, treba malo popravljati, kojekakve sitnice ali traktori rade! A ako je neko zainteresovan i tako će otići da pogleda pre nego što kupi, pa onda kad vidi, nek odlučuje dal mu treba ili ne!
 
Bobo je napisao(la):
Kreso i Zrine... dodjite kod mene pitati za djelove za Torpedo i pitajte majstore koliko naplacuju generalke za njih... Molim lijepo.

Ovo za torpedo sto se tice puza volana je ziva istina, i covjek je dio nasao tek u djakovu, a trazi ga vec dvije godine. Ovaj u Djakovu mu zaljepio cifru da je na **greška pao. Trgovac ne salje postom, jer nijesiguran da je to to i ne zna nista bez uzorka. Ovaj nema auto, nekoga mora placati da ga vozi u djakovo i nazad... Djelovi za torpedo u mom kraju bas i nisu na svakom cosku...


Zrine, ne razumijem sto se toliko pjenis? Radio sam ja s torpedom 7506A u transportu jedno ljeto i traktoru je preslozen mjenjac bio, al opet je on izbacivao iz 3. i 4. brzine. Kocnice je imao dobre, ali je pre dugacak za tjeranje dvoosovinke u rikverc. Po vlasniku je jedina dobra strana tog traktora iznenadjujuce mala potrosnja. Meni dovoljno govori cinjenica da je za 7506A u "solidnom" stanju dao izganjani i izradjeni IMT 577 bez prednje vuce.

Takodjer vam prenosim sto slusam od ljudi u mom kraju i nitko nije s torpedom zadovoljan. Samo oni koji su s njim zaglavili i nemaju za drugo novaca... Eno ti jokin torpedo 6006. Sam mi je rekao da se namjenjao poluosovina ne zna ni sam koliko i dok nije nabavio original DEUTZ, stalno problemi.

Ne pisem ove stvari da nekoga izazivam ili tako nesto, nego samo pisem da se vidi i druga strana medalje ovih traktora.


pa ako nisi znao joka stalno radi s tim torpedom..a uz njega ima zetora sa boljom kabinom,prednjom vučom i hidraulicnim volanom..Ma necu ja nikoga nista pitati ni ne želim...eno jel ti krešo rekao i to ti nije dovoljno...ajde molim te sta pricas gluposti...kod tebe u požegi samo u tom jednom mjesto nitko nije zadovoljan...znači onda ostalno valja ? sta kod tebe gore vulkani padaju pa nevalja torpedo...onda ti šoferi ili tamo tvoji druškani ni neznaju terati traktore...Kako se nebi čovjek pjenio kada gluposti pričaš...baš gluposti....a sto si ti radio jedno ljeto u transportu i još si ti dao neispravnog torpeda :sta: .e kada budes radio 365 dana u jednoj godini javi se...kod mene smo imali tri torpeda 4506,6206 i rx-a tako da meni neces crtati neke stvari...i os da dodam isto tako kod mene jedan u selu sa torpedom od 6206 radi 65 jutara zemlje..uz njega ima i torpeda 4506.tako pusti one priče ne valja taj...svi oni valjaju...samo treba netko ko je pametan i zna raditi s njima ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh