Torpedo

Pa torpedo je sve svoje koristio za kabinu...barem nema 10 proizvodača kao za imt-e te slovenska ventilacija,te kabina od orašje...:ppozdrav:
 
kombajner je napisao(la):
zrine892 je napisao(la):
Pa torpedo je sve svoje koristio za kabinu...barem nema 10 proizvodača kao za imt-e te slovenska ventilacija,te kabina od orašje...:ppozdrav:
:ppozdrav: potpuno tako !! ali dobro cemu prepirke nemoj da ruzimo TORPEDO temu :cao:

Moram na provokaciju odgovoriti, nadam se da ce moderatori oprostiti...

IMT je bio JUGOSLOVENSKI traktor i koristio je djelove iz CJELE Jugoslavije. Pomagala se ekonomija svake drzave po malo. Torpedo to nije bio, nit ce ikada biti, jer je propao, iako je sve radio sam. IMT je unatoc svemu do danasnjih dana opstao unatoc svim problemima.
 
A šta se na kabini popravlja?Možda karike i hilzne :haha: :haha: .Delovi za IMT su veoma dostupni bukvalno ih ima na trafikama.Stakla i kedere imaju staklo servisi koji ih šalju brzim poštama na kućnu adresu.
 
Matić je napisao(la):
A šta se na kabini popravlja?Možda karike i hilzne :haha: :haha: .Delovi za IMT su veoma dostupni bukvalno ih ima na trafikama.Stakla i kedere imaju staklo servisi koji ih šalju brzim poštama na kućnu adresu.
Možda je baš to i problem sa IMT-om! Da se nekvare tako često možda i nebi bilo delova na svakoj trafici...(scena pred trafikom u nekom zabitom selu bogu iza nogu:
Kupac:"molim vas dajte mi jedne večernje novosti i zaptivač glave za 560"
Prodavac:" Karike vam netrebaju?"
:haha: :haha: :haha:
 
a zamisli dodjes u jednu trgovinu i trazis nesto za torpedo, pa nema, u drugoj nema, u trecoj ima a cjena da te glava zaboli...

Covjek je za torpedo 4006 generalku motora platio 12 000Kn (1650€), sto je "samo" duplo vise nego generalka za 539...

U okolnim selima imam 3x4006, 2x4806, 1x7506A i nisam od nikog od vlasnika cuo dobre rijeci za te traktore. jedan 4806 ima rasklimanu ruku sto izlazi iz puza volana, i malo joj fali da "preskoci". Novu ruku je nasao "samo" 150km daleko i po takvoj cjeni da je to nesto nezamislivo... Polovnu ne moze naci, a lokalni tokar niti jedan ne moze popraviti "rupu" da opet dobro nasjeda na osovinu puza.
 
Ali Mityoo ne kvare se uopšte često.Idu oni dugi niz godina bez ikakvih problema bez obzira da li ih vozi neko ko pazi ili neki sivonja koji se iživljava.Delovi su dostupni na svakom čošku jer ih najviše ima u voznim parkovima poljoprivrednih proizvođača.Za tebe je Zetor zakon jer si navikao na njega za mene je IMT bog i batina iz istih razloga :ppozdrav:
 
Bobo je napisao(la):
a zamisli dodjes u jednu trgovinu i trazis nesto za torpedo, pa nema, u drugoj nema, u trecoj ima a cjena da te glava zaboli...

Covjek je za torpedo 4006 generalku motora platio 12 000Kn (1650€), sto je "samo" duplo vise nego generalka za 539...

U okolnim selima imam 3x4006, 2x4806, 1x7506A i nisam od nikog od vlasnika cuo dobre rijeci za te traktore. jedan 4806 ima rasklimanu ruku sto izlazi iz puza volana, i malo joj fali da "preskoci". Novu ruku je nasao "samo" 150km daleko i po takvoj cjeni da je to nesto nezamislivo... Polovnu ne moze naci, a lokalni tokar niti jedan ne moze popraviti "rupu" da opet dobro nasjeda na osovinu puza.
Epa preseli se u Adu, pa će da se takmiče majstori koji zna bolje da "natokari" rupu da naseda kako treba! A i rezervne delove prave, šta ti srce poželi! Šalu na stranu ipak mislim da je bolje imati traktor koji se manje kvari nego da su jeftiniji delovi, jer nakraju te popravke(za određeni vremenski period) izđu isto samo kod prvih manje sati provedeš šarafajući po traktoru...a kao što je poznato, baš onda crkne nešto kad ti je najpotrebnije(pa pola sezone provedeš u radionici umesto na njivi)
Matić je napisao(la):
Ali Mityoo ne kvare se uopšte često.Idu oni dugi niz godina bez ikakvih problema bez obzira da li ih vozi neko ko pazi ili neki sivonja koji se iživljava.Delovi su dostupni na svakom čošku jer ih najviše ima u voznim parkovima poljoprivrednih proizvođača.Za tebe je Zetor zakon jer si navikao na njega za mene je IMT bog i batina iz istih razloga :ppozdrav:
Neznam Matiću ali kod mene u ulici ima par IMT-ova i stalno nešto popravljaju.... a rade 4-5 puta manje zemlje nego ja! Te polomi trkače u prednjoj vuči, te pokida poklopac hidrulika, te produva glava(što je još i bože pomozi) te ovo, te ono... Neznam dali je do traktorista ili do traktora, ali kolko su se napopravljali za godinu dana, ja nisam odkad vozim ove traktore koje imam.....
 
Ja samo mogu da kažem da sam prezadovoljan sa IMT-om.Do pre par godina radili smo između 70-80 jutara zemlje samo sa starim IMT 589 DV koji je kupljen kao polovan.Kod nas je bio dobrih 20 godina i za to vreme samo bog zna koliko je uradio naših+uslužnih poslova.Motor urađen 2 puta,menjač jednom,pumpa hidraulika takođe jednom i ništa više nije pipano na njemu jašili ga nas trojica često puta i u 2 smene.Moguće je da neki imaju fabričke greške koje celog radnog veka zadaju glavobolje.Izvinjavam se na velikom :off_topic: cenjene kolege
 
Bobo je napisao(la):
a zamisli dodjes u jednu trgovinu i trazis nesto za torpedo, pa nema, u drugoj nema, u trecoj ima a cjena da te glava zaboli...

Covjek je za torpedo 4006 generalku motora platio 12 000Kn (1650€), sto je "samo" duplo vise nego generalka za 539...

U okolnim selima imam 3x4006, 2x4806, 1x7506A i nisam od nikog od vlasnika cuo dobre rijeci za te traktore. jedan 4806 ima rasklimanu ruku sto izlazi iz puza volana, i malo joj fali da "preskoci". Novu ruku je nasao "samo" 150km daleko i po takvoj cjeni da je to nesto nezamislivo... Polovnu ne moze naci, a lokalni tokar niti jedan ne moze popraviti "rupu" da opet dobro nasjeda na osovinu puza.

e ajde molim te ne lupetaj gluposti..stvarni mi je puna kapa i tebe i tvojeg pjuvanje po torpedu..ocito da pojma nemaš i nikada nisi radio sa torpedom..ni nemoj..bolje ti je..Zivcira me to kod tebe jer stalno prigovaraš nesto za ono sto pojma nema..isto tako mogao sam ja drobiti i za IMT-e ali neću..nisam takav kao i ti..kako kažu jezik brži od mozga...druga stvar..uopce generalka ne kosta toliko...komplet sklopovi za jedan cilindar je 550-750kuna(75-100 eura) ..ovisi kod koga kupuješ..znači sa svime i sa diznama i sa repariranom bosch pumpom,sa brusenom radilicom i sa ležajima ti izajde oko 4500 kuna.ako hoces u nedjelju ti donosem račun i zalijepim ti za glavu...ja sam se raspitivao za moj. ..za torpedo rx-100 prije 10 godina smo platili generalku 10 000 kuna..s time da je on 6 cilindara...i to sto pricas da nema dijelova za njega i to je ludost..
ja jos nikada nisam rekao da ne valja ili da je krš..traktor kao svaki traktor..sve zavisi od gazde i kako radi s njime i sta radi s njime..niti imam namjeru reči da je krš...čuo sam svakaki priča i hvaljenja i pljuvanja po traktorima...Ako je netko zadovoljan traktorom koji se meni ne sviđa ili sam cuo o tom traktoru loš,ovo ono, svaka mu casti i nezeli mu najgore..tj jest zelim da mu se posluzi taj traktor i da mu služi...ali koji traktor to bio nebitno...ali ovo.....matere mi....nek dobijem ban ali stvarno si pretjerao.. :ppozdrav:
 
meni se licno svidja torpedo komsija ima onaj mali od 40-ak ks ni on ne zna koliko ima rc,procena je oko 15 000 bez generalke,naradio se oko 25g radi 15-20kj sve sam od oranja do prskanja(sad sam lupio to redi cale jer komso nema prskalicu :D ) odlican je,ziv na gasu,ajnslag,menjac,motor ne trosi puno,kvacilo je jako tvrdo i jedva ga i sad stisnem.Traktor kao traktor samo za pohvalu,isto tako mi se svija i td 75 ::svaka cast:: Problem je bio kad je komsiji crk'o hidraulik pa ovde nema delova onda mu je teca nabavljao iz HR i znam da nisu ni malo bili jeftini sto je ujedno moja najveca zamerka za torpedo ::lose::
 
Eto ako nekog interesuje juče sam čuo da u selu jedan prodaje 2 torpeda 90ks za 7000eura
 
Nazad
Vrh