Torpedo

MOMCi danas sam bas pogledao dali rade grejaci na torpedu !!! i video sam da ima jedan grejac u kome treba da dolazi nafta da naprav plamen!! nema dovoda do njega neznam odakle bi trebao i da dolazi dovod!!! ima jos jedan grejac koji greje vazduh ni taj enradi al njega cu da menjam!!! zanima me odakle dolazi nafta do jedne casice pa ide dalje do grejaca!!! inace iz te casice postoji cev do grejaca!!! ali na BOS pumpi postoji iznad pored dizni skroz levo jedan izlaz kao za diznu ali je nazalost to zavareno zatvoreno, pa sumnjam dali je to to!!!vlasnici torpeda ako biste znali ili bar moglida pogledate i da mi kazete kako to kod vas funkcionise i da slikate ko moze!!! da vidim odakle ide dovod nafte!!! hvala unapred
 
na mom 48 ima taj grejac za vazduh ali niti sam kad grejao niti znam kako se greje,nista drugo nema, samo dobar akumulator i pali i na minus 20
 
ja na mojim nemam,ni na jedan,a pali(aktivira se) na prvi stepen bos brave.sto kaze torpedo,ako je akumulator dobar i motor,nema da ne upali.
 
ma i moj mali pali nego ovaj je 6 klipa i akumulator nije naj naj i nebih da ga mucim vec bi to ja sredio lepo!!! mada mi je nas drug koji uvek pomaze MESHTER poslao sve lepo kako gde ide tako da cu najverovatnije to ja sve dovesti u red
 
Ma kakve petljancije!?! skines filter vazduha, napravis baklju od pucvala i nafte i kad pocnes da verglas das mu baklju na usisnu granu! Zdravije je od start spreja a i efikasnije! Tako su (po pricanju mog ujaka koji je automehanicar) palili dizelase zimi dok nisu izmislili start sprej! Caka je da motor usisava plamen od baklje(vreo) i time olaksava exploziju goriva...
Probao na traktoru...Recept je 100% efikasan!
 
mityoo je napisao(la):
Ma kakve petljancije!?! skines filter vazduha, napravis baklju od pucvala i nafte i kad pocnes da verglas das mu baklju na usisnu granu! Zdravije je od start spreja a i efikasnije! Tako su (po pricanju mog ujaka koji je automehanicar) palili dizelase zimi dok nisu izmislili start sprej! Caka je da motor usisava plamen od baklje(vreo) i time olaksava exploziju goriva...
Probao na traktoru...Recept je 100% efikasan!
Samo ti jos fale ruke od tri metra da bi to izveo
 
Ma sve se da resiti... u najgorem slucaju trebaju dvojica... kao i za start sprey
 
moj torpedo 4006 ima grejac u usisnoj grani i pali i na -10 ako treba s tim sto pre paljenja drzim onu bravu za paljenje na prvom stepenu jednoi 10sec. a onda povucem i upali za par sekundi.

@kombajner ako te zeza paljenje promeni grejac ili napravi to sto kaze mityoo.
ja mislim da se umesto te baklje u usisnu granu moze staviti fen za kosu i ukljuci ga i nek duva topli vazduh u usisnu granu i tad da bi trebalo da motor upali bez problema(ovo nisam nikad probao to je samo moje misljenje)

e sad imam jedno pitanje za one koje su remontovali menjace na malim torpedima?
imam 4006 77g 8600rs i imam neki problem sa menjacem,tj sa zadnjem delu mi nesto huja i bruji kad ubrzavam ili kad idem brzo,dok kad idem nizbrdo i bez tereta ili polako nista se necuje u menjacu.
dali je to posledica istrosenosti diferencijala i konusno tanjirastog zupcanika?
ili sta je uzrok tog zujanja u zadnjem delu menjaca? :bravo:
 
Dali ima neko na prodaju felne od torpeda 9o-e, te znam da mi odgovaraju pa ako su iste i na drugim onda mi je sve jedno, u sustini trba mi samo sredisnji deo felne. :ppozdrav:
 
Torpedo je vrlo dobar traktor...uz malo paznje i odrzavanje traktor ce posluziti...kao svaki traktor ima i prednosti i mane...najvise mi se sviđa kod tih traktora smijesna potrošnja...traktor relativno malo troši goriva uz bilo kakvu operaciju rada u polju...evo slika od mojih kolega,dva su moja...nazalost rx-100 je bivsi traktor...ali tu sam jako gadno pogrijesio :( nadam se ako bude kakva prilika uzimam rx-170 ...

dsc00964jr.jpg

dsc00049gi.jpg

dsc00396qx.jpg

dsc00223my.jpg


ona prva slika je rx-100 moj...sada je prodan...imao sam opaki kvar na njemu...mali torpedo takoder moj...u tri dana sjetve potrosio je nekih 40-tak litara...manje više...neznam koliki mu je tocan rezervar...s time da sam posijao vise od 70 jutara...
 
mali torpedo takoder moj...u tri dana sjetve potrosio je nekih 40-tak litara...manje više...neznam koliki mu je tocan rezervar...s time da sam posijao vise od 70 jutara...
taj ide onda na vazduh :sta:
 
ops kolege...vise od 60 jutara sam posijao...pa skoro ide na vazduh...inace smijesna potrosnja...druga brzina i na 1800 o/min motora negdje oko 7-8 km/h
 
Mali torpedo u setvi ne trosi vise od 2 lit /kj.Ako su parcele vece tada je oko 1,6-1,8 lit/kj.Provereno vise puta.
 
*~ JOHNY'89 ~* je napisao(la):
moj torpedo 4006 ima grejac u usisnoj grani i pali i na -10 ako treba s tim sto pre paljenja drzim onu bravu za paljenje na prvom stepenu jednoi 10sec. a onda povucem i upali za par sekundi.

@kombajner ako te zeza paljenje promeni grejac ili napravi to sto kaze mityoo.
ja mislim da se umesto te baklje u usisnu granu moze staviti fen za kosu i ukljuci ga i nek duva topli vazduh u usisnu granu i tad da bi trebalo da motor upali bez problema(ovo nisam nikad probao to je samo moje misljenje)

e sad imam jedno pitanje za one koje su remontovali menjace na malim torpedima?
imam 4006 77g 8600rs i imam neki problem sa menjacem,tj sa zadnjem delu mi nesto huja i bruji kad ubrzavam ili kad idem brzo,dok kad idem nizbrdo i bez tereta ili polako nista se necuje u menjacu.
dali je to posledica istrosenosti diferencijala i konusno tanjirastog zupcanika?
ili sta je uzrok tog zujanja u zadnjem delu menjaca? :bravo:
najverovatnije su otisli lezajevi na osovini diferencijala ili kratka osovina u menjacu voli sa skine cementaciju , to im je stara boljka :cao:
 
zrine , azašto ti je žao što si prodo RX-a , nije valjda da si sve novce popio ::sramota::
 
kiraj je napisao(la):
Mali torpedo u setvi ne trosi vise od 2 lit /kj.Ako su parcele vece tada je oko 1,6-1,8 lit/kj.Provereno vise puta.
takodje provereno al da sma to rekao smejali bi mi se vecina tako da sam cutao :D ni veliki nisu potrosaci iziskustva i to znam :ppozdrav:
 
DRUGARI dali neko zna ili je imao problem sa hidraulikom na torpedo 9006...nemoze se naci problem on jednostavno ne podize majstori su sve proverili i sve je uredu ali jednostavno ulje ne dospeva do klipa dali znate u cemu je problem i o cemu se radi mozda je neko doziveo to ili na nekom drugom traktoru pa mozda su isti sistemi...do rucica za kipanje stize ulje i funkcionisu te komande ali poteznice nikako...
 
Nazad
Vrh