Torpedo

Bare je napisao(la):
kombajner u hidraulik svakog torpeda ide isto ulje koje je i u motoru,u slucaju da gumica pumpe hidraulika rikne,ulje iz hidraulika zavrsi u motoru....

Da se samo na ovo osvrnem na brzinu...

Da li je ovo fizicki uopce moguce, posto se izmedju mjenjaca i motora nalazi kvacilo?
 
Pumpa hidraulika kod torpeda je spojena sa motorom pa ako ode semering pumpe ulje puni karter .Nije ni blizu zvona.Moze ulje iz hidraulika da curi i u menjac ako nisu dobri cepovi na rezervoaru hidraulika.
 
pa jedno te isto ulje je u hidrauliku i ide na prednji trap pumpi koja okrece tockove tako da to moze a kako da udje u menjac?? ma daj
_________________________________________________Post je spojen: [time]1243717263[/time]_________________________________________________
adp9b7.jpg
 
Ako si skidao hidraulik ,tada vidis menjac i diferencijal , pa pogledaj ispod kucista hidraulika ima dva upresovana kao cepa malo veceg promera.Ovo nepricam napamet .Meni je na malog torpeda to bio problem .Izbio sam te cepove namazao silikonom i vratio,od tada je ok.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1243717746[/time]_________________________________________________
Koliko sad vidim ti hidraulik nisi skidao pa zato neznas sta sam mislio.
 
ja imam mali dajc 40 iz 77 god dod an danas nije zajebo hidraulik samo sada druk lager inace smo otvarali poklopac hidraulika amda nisam obracao paznju na cepove uglavnom hvala baki kiraj pozdrav
 
Pumpa volana se nalazi na prednjem delu motora, i kada rikne semering na njoj ona propušta ulje iz hidraulika koje ide kroz nju u motor. meni se to desilo i na torpedu i na rusu ovom novijem što ima orbitrol.
 
Torpedu je pumpa procurela pocle 15 godina i nekih 7-8 hiljada radnih sati a rusu posle 6 god. i 3 hiljade r.s. i to da je dnevno prebacivao po 6-7 litara ulja.
 
Svaka pumpa volana je prikopčana na razvod tj.na prednji deo motora osim nekih traktora koji imaju pumpe koje se pogone preko radilice direktno spojkom ili kajišem.Primer na IMT traktorima tačnije modelima od 539 do 590 pumpa volana stoji napred i zupči se u razvod jedino što razdvaja ulje motora i volana jeste semering.Može da se desi da usled kvara pumpe ili semeringa pumpa vuče ulje iz motora ili da dodaje ulje u motor.Na većim IMT od 5100 pa nadalje pumpa volana se ne pogoni preko razvoda i ne stoji napred već ima sopstveni nosač i stoji iznad motora a pogoni se preko klinastog remena(kajiša)direktno sa radilice preko remenice.Izvinite na :off_topic:
 
Govorimo o kvalitetu izrade od pre 15-20god.Toga više nigde nema.Kada prepakuješ pumpu nikada više nećeš biti miran 15+ godina jer nema kvalitetnih delova
 
Branko 7 pumpa huidraulika je isto i za volan kod torpeda samo je na nju dodat razvod za orbitrol , a kod rusa imas dve pumpe .Jedna pogoni ulje za volan i blokadu a druga za hidraulik. E jedino neznam na kojeg torpeda mislis veci verovatno imaju udvojene pumpe.
 
U pitanju je RX-170 i nema udvojene pumpe na menjaču nego jednu a drugu napred kao kod rusa., sa desne strane.
 
Nazad
Vrh