Torpedo

@kombajner, kakav ti je akumlator(baterija), četkice, jel si radio remont ovog svog. On mora palit ko mina i s orginalnim. Meni na ursusu poslje generalne nije mogao okrenut, reparirali ga i sad ko novi...
 
ja sam mislio da si ga kupio, a postoje za deutz (torpedo) dva tipa anlasera brzi sa vise namotaja i spori sa manje namotaja. ovi brzi su redji, ali zato ti ni zimi ne treba grejac i samo kvacilo prilikom paljenja da bi dugo trajali.
@kombajner imas na pp.
 
hvala genic video sam!! a jos ensto me muci treba mi oni stopovi one anpice za kontrolnu tablu jer su se otopile pa mi treba nove odakle da nadjem !!:haha:ako neko cisto zna
 
TAJ STARI TRAKTOR NA SLICI JE TORPEDO TT120 ILI TT100 PRAVIO SE OD 71 DO 79 ZF JE MENJAC I PREDNJA VUCA ISTI KAO NA STAJERU,SLITERU,FENDT-u,MANJE PROMENE SU NA RAKOVICI 120 I NA RX 170 IMAM 2 KOMADA JEDAN JE ZA delove a na drugom je kabina,hauba,maska od RX 170 I MOTOR JE V6 OD TAM-a 190
 
imam rx-170 i nije loš,jedino mu je hidraulik jako spor. Dali se može to štelovati? Dali ima da se kupi nov taj razvodnik. Ako neko zna neka mi pomogne?
 
Evo ti par stranica iz kataloga Torpeda, samo predihtuj 'cigle'. Tako sam ja radio.
Traži set gumica i dihtunga za razvodnik RX-170.
Teško ćeš naći nov da kupiš, a i ako nađeš mislim da će biti papreno skupo

Hidraulik Torpedo RX-170 http://www.box.net/shared/bstq7ydkr8
 
Genic, mnogo ti hvala za ovaj katalog. Pomoći će mi puno da pratim putanju ulja i da ga predihtujem. Valda će onda biti bolje. Ako to ne pomogne onda ću kupiti novu pumpu i to od 21cm3. Može da stane samo se ona kriva kratka cev malo koriguje. :cao:
 
phoenixfendt je napisao(la):
e ajde da mi neko kaze dali je nekad video ovakav torpedo

imao ga je moj prijatelj ali ga je prodao posto je bio star ali takav traktor jos nisam video dali vi mozda znate nesto o njemu
kombajner mislio sam na ovaj stari torpedo!!!
 
kombajner u hidraulik svakog torpeda ide isto ulje koje je i u motoru,u slucaju da gumica pumpe hidraulika rikne,ulje iz hidraulika zavrsi u motoru....
branko,hidraulik ti sporo dize mozda zato sto ti je pumpa losija?pa ima manji protok ulja...
ej,a vaki torpedo u zivotu nisam ni vidio ni cuo za njega........ ::svaka cast::
sumpora ti,pa ni lampi nema.....jel po noci držis fenjere? ::namigivanje::
 
evo i moje 90-tke.da se pridruzim vama torpedistima,jel.. ::namigivanje::
3cmztMGYLZwfXost.jpg

Kombajner,90-tka je stroj!dosta sanage,6 klipova,jel(jedini u toj klasi),izuzetno mala potrosnja,jednostavan za odrzavanje,jak za potegnit.dok sam ziv,iz mog dvorista nece izaci. :nono:
inace radi sa rotodrljacom3 metra.ove godine mi osla pumpa hidraulika,ali vec duzi period mi je slabo dizao hidraulik,al i ta pumpa nikad nije dirana.stvarno sam zadovoljan sa njom.na mom gospodarstvu je od 1985,kad je kupljena nova.prvi vlasnik dakle
kako tvoja duga 9-tka radi?
 
eto kupio sam je ja polovnu u super stanju neznam koliko radnih sati mislim oko 3500 i hidraulika je super sa lerom malo secka ima dodatni cilindar motor je izuzetan 6 klipa prima gas kao lud znaci u 2500 obrtaja radi bez problema uopste nebaca dim vuce kao luda neum da stave vuce plug 3 brazde 130 cm zahvata mogla bi 4 bez problema ove godine sam joj uradio menjac konplet uopste nije bilo problema sa zubcanicima vec je bio problem sa lagerima oni su zablokirali i isujedali kuciste uglavnom zabiksnovan je kod extra majstora konpletno novo sve samo mi je malo ruzna u kabini ali to sam resio konlet cu da uradim necu je ni ja prodati jel je super masina samo mi neradi rucna a motor je odlican kao i hidraulika a nadam se da menjac nece zezati bar 10 god a sigurno nece!!!prezadovoljan sam! iam u planu claas ares 657 atz koje je god tvoja devedesetka
 
pa napisao sam u postu iznad tvoga.ja sam napravio generalku,ima vec 5-6 godina,ulja gotovo da i ne trosi,a i tada sam stavio nove tapacirunge u kabini,takodjer traktor je 100% ispravan,kocnice,instalacija itd...ima i uske fegle za kultivaciju.ovo su poslovi moje duge 9-tke,koja je prilicno svestran traktor.evo par njezinih slika u radu:
e89fgTAD97uqjXSc.jpg


sa rotodrljacom 3m
mBl9c9DQbNCNqjAQ.v.jpg


u gnojidbi
X04cSM5ali2Khwxs.jpg


jedna izbliza
QxtWX7rvN6n6vBxc.jpg


prosle godinu u repi
a6hDmPv4GiHbIzbl.v.jpg

gCBiNdi2xGTpv7WX.jpg


buraz ide u soju-
uok3ylooAvme5HPv.jpg


u kukuruzima 2009
zaDt_zZ5dGJ8QqgR.v.jpg


u zetvi kukuruza 2007
gN8LD03R3xivoXcL.jpg


ELLgKsz0tHDwiqAn.jpg


TD 90 u repi
a0dmGtFgqfJaWBQc.jpg


GOyRzUQDJh6vnFMP.jpg


gVfxuDHxJAaEYNj7.v.jpg


jedna romanticna za kraj-
kqDMcrNekbbbQNvi.jpg
 
Nazad
Vrh