Torpedo

kombajner je napisao(la):
nemam 75 imam 90 i nije torpedo klasican nego sa delovima dajc sto je radjen sa zatvorenom haubom napred sa sitnom zicom a ne onaj sa crnim reckama napred na haubi po tome se poznaje dobar torpedo od loseg ovom mom nista bas nefali menajc nikad nije radjen i eto sad ga ja biksnujem i ima da radi koliko god oces pa i 10 god boze zdravlja imam i ja malog 45 i sad ej gotov ali motor ne menjac i moram da ga radim jbg!!!

želiš reći da su ovi sa zatvorenom haubom bolji od ovih što imaju plastičnu masku naprijed?
 
Ma hoće reći da su samo sporiji i stariji, po meni je adriatik ok on je i za brzinu brži ako se nevaram. Samo što su oni zadnji, pred kraj bili lošeg materijala (bar se tako priča), ali.... prije bih adriatika nego ove starije...
 
petarHR je napisao(la):
Ma hoće reći da su samo sporiji i stariji, po meni je adriatik ok on je i za brzinu brži ako se nevaram. Samo što su oni zadnji, pred kraj bili lošeg materijala (bar se tako priča), ali.... prije bih adriatika nego ove starije...

čuo sam i ja takve priče, no nisam od nikoga iz prve ruke čuo,
inače mislim da se zatvorena hauba stavljala na torpeda do '87-e godine,
 
kombajner je napisao(la):
pa znao sam aj to da adriatik otvoren napred nije dobar a ovo sa zatvorenim se radi do 90 odprilike

moj je '88 pa ima "novu" masku

off
lijepe zmajevke, a i claas je prestrašan, to je mega? koliko ks?
 
I razlika je još u položaju auspuha koji je kod starijih bliže kabini..
Adriatic


i stariji


Nadam se da se kuži

NA, to samo priče tako kruže, nisam nigdje čuo to iz prve ruke...
 
Isto izdržljiv, samo je adriatic brži u transportu
Bilo je malo i ovakvih


Eh da je nać dobrog tx-a uf
 
lep je brate a da je brzi nije jer ej kod mene fabricki stavljen tanjirasti sa vise a ovaj is menajca zubcanik sa manje zuba tako da je brzi ima sa 9 a moj je sa 8
 
meni se svidja torpedo i da uzimam neki traktor od 70-80ks sa prednjom samo bih se dvoumio izmedju td-a,577 ili neki dobro ocuvan mtz,za te pare su najbolji :cool:
 
komsija ima td ~45ks taj radi ~20kj zemlje,kazalja rada mu pukla na 8500rc pre 6g i ko zna koliko je do danas uradio a motor i dalje dobar brz za transport,moze da povuce 2 brazni plug ma :cool:
 
kombajner je napisao(la):
lep je brate a da je brzi nije jer ej kod mene fabricki stavljen tanjirasti sa vise a ovaj is menajca zubcanik sa manje zuba tako da je brzi ima sa 9 a moj je sa 8

Misliš obrnuto, iz mjenjača s više a tanjurasti s manje :ppozdrav:
kombajner: Koliko ti ima radnih sati torpedo?

Ti mali idu preko 10000 bez problema, samo drži čista rebra cilindara i mjenjaj ulje
Kum mi ima 48-icu, ganja ga ko vrag svoju mater, non-stop pun gas i traktor radi i radi... Budem ga jednom poslikao, sad ga je prefarbo, stavio novu instalaciju i treće gume..
 
jeste malisa mali torpedo ima preko 5000 sati oprao sam ga sa toplom vodom holdruk bio je zamascen ali on je torpedo kao sto znas lenj na gasu pa neznam dal da ga prodam dali ne :haha:?da izvini za zubcanike greska
 
Nazad
Vrh