Torpedo

moguce da on ore na 1200-1300 obrtaja ali kakve vajde od toga . vise trosi greje se sporiji je koliko ja znam on ima najvecu snagu i najbolju iskoriscenost motora na 2300 obrtaja
 
Majke mi kazem ovako u smislu sto mislite da lazem!!!stize snimak nazad su gume 18 nisam reko da se en greje ali ko kaze da nevuce 3x42 na dubini 30 taj nema pojma jbg!!!!zao mi je ali vi neverujete ako neko prolazi pored pozarevca nek se javi meni moj br je 0628146171 kacim plug i idemo zajedno na njivu!!!!jel to ok da se vise ne zezamo kacimo bezveze ok:haha:?pozzz i izvinite na nekim nesuglasicama a ja imam 17 god punim za koji mesec inace na 1300 obrta tera ga moj cale!!!GEZA je donekle upravu samo netrosi vise samo se greje jace ali ne zanima me bas to preko 90 stepeni nemoze da prodje i kraj
 
Pa tako ga samo kolješ pri tim okretajima, nit ima podmazivanje kako treba, nit ima hlađenje(bez obzira vodeno-zračno) u oranju koje je zežak posao, to se neradi tako.... Ako ide brzo pa zbog toga ideš pod tim malim okr, bolje stupanj niže pa po gasu i sigurno neće više goriva potrošit, a motor će trajat puno duže....

Ja ni po cesti neteram ispod 1600okr, a kamoli u brazdi...
 
probaj ja sam to probao ne jednom, ako vuce na ler sigurno mu nije tesko . torpedo motori su ludi malo trose ali imaju snagu znam jer imam 45 icu od 81 -e i 75icu iz85 e
 
imam ja 45 iz 75 odprilike i 90 ali ide kao luda kad sam je kupio kazu vukli za njim 10 tona zemlje iso i u dva tocka ali nije stao nigde znaci da je traktor extra motor samo menjac slab za tu snagu
 
jeste 45 i 60 konja imaju isti menjac a i 75 i 90 imaju isti . zato 60 i 90 unistavaju menjac
 
naravno ali neznam cenu mora da je oko 45000 do 50000 evra:haha: mada nije tema za klas nego da mi se javi ovaj drug sto mu pisem privatne za torpedo a i sta mislite koliko diska i koja tanjiraca za njega:haha:
 
istina za mjenjače ovo što kaže geza. I opće poznato je da su torpedo traktori mali potošači i da je 75ica jako dobar traktor.. 90tka hoće i puć na zvonu ako se propne i neiskusno spusti na zemlju jer je dosta teška naprijed, ali zvuk joj je brutala
 
oko 100000 ::novac:: taj claas.skupo.kod sabolckia (becej)deutz fahr agrotron 210 kosta 100000 euro+pdv.a vredi vise od te claasa.konbajn je dobar al traktori?......
 
petarHR odakle znas da puca an zvonu:haha:tacno tako moj je puko gde sam ga kupio on je vuko dve petotonke zemlje sa duplim stranicama i kaze covek da se podigla prednjina i kad ga spustio puklo odma ali su to kod maistora fino zavarili celicnom elektrodom!!!
 
Zato što je težak od naprijed 6-tak i prilično dug (kod nas ih zovu ''duga devetka''), a zvono slabo, hoće to i 75ica napravit a komoli 90tka


slika nije moja, to je s janez foruma

Stari je htio uzet 75-icu pa sam se malo raspitivao, sve ok, mana ima kao i svaki traktor, ako radi lakše poslove može dugo trajat, ali pošto nama treba kao veći traktor jer neradimo puno zemlje da bi se amortizirao.. Ostali smo pri Ursusu 360, motor je složit, novi sklopovi jer je ostao bez vode i sjebo gumice na stublinama, te je jedna i pukla i to u 4 ujutro na asfaltu..
Našli smo samo jednu dobru ali sa velikom cijenom, tip je htio mijenjat za ursusa ali trebao je stari nadoplatit 3000eura i odustao, kao dao bi ju za 8, ali je trebalo mjenjat sve 4 gume, jer nisu bile uparene prednje i zadnje a to je vjerovatno i već ostavilo traga na prijenosu tako da...

Što se tiče mejnjača nama bi 75ica pasala, jer bi koristio sve priključke ako i sada, ursus mi je malo knap s kosilicom(2.2m) (nemogu trećom kosit) a slikombaj nosi ko od šale, e da i šuma... Znači većinom bi išlo snage na kardan tako da bi mjenjač trajao.
 
Nazad
Vrh