PDA

View Full Version : KOSENJE LUCERKE(deteline)

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : [1] 2

Zeka
21-04-10, 22:53
Evo jedne za mene zanimljive teme ::svaka cast::...... Kosenje lucerke: kako:lol: (LINIJSKE, ROTACIONE, LAVERDE, GNJECILICE itd. KOSACICE) :D :D :D vas @ ZEKA

rebeljac
23-04-10, 12:50
Jeste da spada u operacije u ratarstvu ali dosta toga je rečenu na
http://poljoinfo.com/ratarski-usevi/lucerka/
>:({ :veseljak::

Zeka
23-04-10, 13:33
jeste.... al nema nista kako kose i sa kojim kosacicama i kako se pokazalo...... :<<> samo njih dvoje su slucajnoi pomenuli..... :D

rebeljac
05-05-10, 13:42
To si u pravu, samo na dva mesta je pomenuto da je bolje kositi reznom nego rotacionom kosačicom.
Bilo bi lepo da neko kaže kakva su mu iskustva posle košenja. Možda je smaranje jer svako ima jedan tip kosačice i kada je odvajao novac za nju mislio je da je najbolja. Ali ako neko misli da menja kosačicu jedne vrste za drugu, znači da razlozi postoje.
>:({

kombajner
05-05-10, 14:49
Ja kosim rotacionim kosacicama jedna sa kondicionerom jedna bez,e sada cuo sam da u italiji uopste ne koriste rotacione kosacice zbog nepovoljnog uticaja na koren lucerke vec samo obicne kose kao OLTove sa nozevima kod koih ide kosa napred nazad vec naravno mnogo boljeg kvaliteta.

Matic
05-05-10, 15:27
Kosio sam nekada sa bočnom kosačicom marke Dubrava.Jedina prednost u odnosu na rotacionu kosačicu je ta što ne kosi na otkos već samo položi pokošenu masu pa se brže suši.Ne može po rosnom vremenu da kosi jer guši,smetaju joj krtičnjacii...Sada koristim rotacionu koja ima mogućnost štelovanja visine košenja i u odnosu na bočnu je pesma raditi sa njom.

Zeka
05-05-10, 17:47
E i ja kosim vec godinama sa IMT bocnom linijskom i uvek sam zadovoljan... :D ne pravi redove iza nje... lakse se utim susi jer su tanji i siri otkosi.... detelina mi odmah krece, uglavnom i pre nego je pokupim s njive(zavisi od vlage i buba)....jedini problem je blato i poleg.....

milos bota
05-05-10, 19:42
Ja sam do pre 3 godine kosio sa bočnom dubravom i 539,prvu sam nasledio od dede bila je maslinasto zelena kada se "umorila" ,kupio sam od jednog izeglice dubravu kao nova ali je bila crvena(verovatno noviji tip).Dobro su me služile obe,samo je skupo održavanje i zarobi traktor, i onda ubijalame montaža i demontaža.Sada imam novu 165 poljsku rotaciju, i nju nosi 539,samo menjam noževe i ne okrećem se.Travarice su dobre kose samo su prevaziđenje.

Milanche
05-05-10, 20:21
Kosim dubravinom superior kosom duplom, samo polozi lucerku dole nista ne pravi redove i nesmetaju joj mravinjaci , krticnjaci. Sa 539 idem prvom cesto i drugom brzohodnom lucerku

todor
05-05-10, 20:39
ja kosim sa rotacionom sip165g sa gnječilicom i nebi je menjao za te dubrave nikad imam ja i dubravinu pa te ode kosa te ovo te ono da poludiš sa rotacionom 567 1 brza i ne okreći se a to da rotaciona čupa detelinu čisto sumnjam jer nebi pravili rotacione zahvata i po nekoliko metara da nisu dobre

Lala iz Banata
05-05-10, 21:10
Ja kosim sa IMT-ovom sa cetiri diska. Tera je fercika samo tako.

milos bota
05-05-10, 21:21
Kosim dubravinom superior kosom duplom, samo polozi lucerku dole nista ne pravi redove i nesmetaju joj mravinjaci , krticnjaci. Sa 539 idem prvom cesto i drugom brzohodnom lucerku

moze slika od te kose

Milanche
05-05-10, 21:29
@ milos bota naravno cim stignem postavicu sliku .1,65 je zahvat ima dva pokretna dela kosu i protiv kosu ,prosta vrlo

kombajner
05-05-10, 22:09
Nisam napomenuo kosim sa Deutz fahr 185 sa kondicionerom i deutz fahr 165 bez,imam i oltovu al ta samo se vuce po supama drzimo je za kosenje pored puta i toga slicno posto nema sanse sa rotacionim kosama!

KishRobert
05-05-10, 22:11
E i ja kosim vec godinama sa IMT bocnom linijskom i uvek sam zadovoljan... :D ne pravi redove iza nje... lakse se utim susi jer su tanji i siri otkosi.... detelina mi odmah krece, uglavnom i pre nego je pokupim s njive(zavisi od vlage i buba)....jedini problem je blato i poleg.....

iskreno....lazes samog sebe....

Matic
05-05-10, 22:21
Roberte ne odaji položaj. :lol: :lol:

gagi
05-05-10, 22:27
jos je zelen ima da se nakosi sa tom :lol:. koristim poljsku 165

Zeka
05-05-10, 22:53
@ROBERT ta jel boga ti >:({.... ja kazem da sam zadovoljan 533 i druga brza gas... samo cu ovih dana imati problema s polegom ... al nema veze ako treba na jednu stranu, na jednu ... e @Kombajner kakve su ti te dve, jel su to te sa dva velika viseca diska i skupljaju se u nazad iza traktora.... ^-^

todor
05-05-10, 23:01
@ROBERT ta jel boga ti >:({.... ja kazem da sam zadovoljan 533 i druga brza gas... samo cu ovih dana imati problema s polegom ... al nema veze ako treba na jednu stranu, na jednu ... e @Kombajner kakve su ti te dve, jel su to te sa dva velika viseca diska i skupljaju se u nazad iza traktora.... ^-^
jbš ti to košenje druga i gas i još na jednu stranu pa ti više goriva potrošiš na vožnju nego na košenje,zbog toga ja radim sa rotacionom kojoj ne smeta kad polegne biće i slika za koji dan kako ja kosi poleglu detelinu

Matic
05-05-10, 23:11
Zbog tih i sličnih zajebancija sam kupio rotacionu.Lepo je našteluješ da stoji ravno i samo peglaj+što može i u rikverc da kosi a i dosta brže se uradi.Sa bočnom od 30 do 60 min jutro a nekada i mnogo duže a sa rotacionom 15 min.

dulegagic
06-05-10, 00:16
Ja kosim sa "dobravom" maslinasto zelene boje i jako sam zadovoljan,ali cim dodjem do viska ::novac:: MENJAM je ::namigivanje::

kombajner
06-05-10, 17:27
da okrecu se unazad iza traktora kao i vecina rotacionih! http://www.youtube.com/watch?v=r7GLh8IRL8U ovo je snimak od prosle godine ali eto cisto da vidis o cemu se radi ovo je ona veca 185cm sa kondicionerom!

Zeka
06-05-10, 20:23
te su zdravo dobre... jes da prave otkose na gromilu al imaju jez sto iskrja detelinu... al toj ne smeta ni blato ni poleg... samo je teska za fergusona... jer kad je odbrazdis ide iza traktora pa ga dize .... :D htelismo mi da kupimo i odustali... al to ne znaci da necemo.... ::novac::

Farmer Bob
06-05-10, 22:38
Ma idi.....@gagi je u pravu.Nemam vise oci da vidim OLT kosacicu.Dosta je brate mili......trazi se ROTACIONA!!!Jel nova poljakinja kod Corica (zbog povracaja sredstava) ili neka polovna(KUHN)kod Bracana u Basaidu.Videcu...

KishRobert
06-05-10, 23:43
Ma idi.....@gagi je u pravu.Nemam vise oci da vidim OLT kosacicu.Dosta je brate mili......trazi se ROTACIONA!!!Jel nova poljakinja kod Corica (zbog povracaja sredstava) ili neka polovna(KUHN)kod Bracana u Basaidu.Videcu...

mani se price,
nego lovu na sunce i raseci se i kupuj rotacionu!

gagi
07-05-10, 00:28
radio sam nekoliko god. sa gnjecilicom da je dobra jeste ali stoka je slabije jede zato je i prodata i uzetav obicna bez gnjecilice >:({

Mijat80
07-05-10, 02:15
Sa rotacionom kosim, Poljska 1.65, samo stavim nove listice, sto veci gas i ne okrecem se :D

todor
07-05-10, 09:13
http://www.youtube.com/watch?v=_4W5mfh6mtI evo kako ja to radim inače kosačica je sip 165g sa gnječilicom

kombajner
07-05-10, 15:23

mani se price,
nego lovu na sunce i raseci se i kupuj rotacionu!
ko kupuje kosu samo uzmite rotacione pustite vi te price kosim linijskom bocnom i ne brinem nista od toga! a i nije neka lova u pitanju nisu uopste skupe rotacione kose!
@todore jel vi to kondicioner zovete gnjecilicom?

Zeka
07-05-10, 16:02
@kombajner "kondicioner" jel ti to nesto ko neki jez i samo iskrja detelinu da se lakse susi ^-^

kombajner
07-05-10, 16:16
@kombajner "kondicioner" jel ti to nesto ko neki jez i samo iskrja detelinu da se lakse susi ^-^
Eto slika i videces na sta mislim! neznam dali vi to zovete gnjecilica to me buni malo! inace rakovica nosi sa tegovima ovu od 185 i to jedva jer se podize 533 i 539 nema sanse da je podignu! teska je a i pravi prekrt! http://img2.imagetitan.com/img2/small/38/38_rotacionakosakondicioner.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=38_rotacionakosakondicioner.jpg) http://img2.imagetitan.com/img2/small/38/38_rotacionakosakondicioner(1).jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=38_rotacionakosakondicioner(1).jpg) http://img2.imagetitan.com/img2/small/38/38_rotacionakosakondicioner(2).jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=38_rotacionakosakondicioner(2).jpg) http://img2.imagetitan.com/img2/small/38/38_rotacionakosakondicioner(3).jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=38_rotacionakosakondicioner(3).jpg)

Zeka
07-05-10, 16:43
Da da to je jez koji samo iskrja detelinu nije to gnjecilica... gnjecilica uglavnom ima valjke..... takvu slicnu ima komsija pored mog dede u Vranjevu u Novom beceju znaju kolege..... samo sto je on skunuo taj "kondicioner" jer oce da omlati malo detelinu kad je lomi.... a inace ta kosa po meni savrseno kosi samo je teska za fergusona...

kombajner
07-05-10, 16:48
Da da to je jez koji samo iskrja detelinu nije to gnjecilica... gnjecilica uglavnom ima valjke..... takvu slicnu ima komsija pored mog dede u Vranjevu u Novom beceju znaju kolege..... samo sto je on skunuo taj "kondicioner" jer oce da omlati malo detelinu kad je lomi.... a inace ta kosa po meni savrseno kosi samo je teska za fergusona...
ma nema sanse ferguson znam to sigurno! inace lepo mi radi ne lomi je toliko mnogo vec koliko treba da bi se brze osusila i ostavlja veoma lep otkos nije polegnut i sabijen kao iza obicne

tibor
08-05-10, 00:29
Imam višak kondicionera za Deutz Fahr 165 ako nekom zafali nek se javi.

Farmer Bob
08-05-10, 22:25
Vreme za ovaj posao je bas {"{": {"{": ::lose:: pre neki dan smo doneli 1 jutro,danas pokoseno jos jedno a imam jos 6 jutara da kosim.Neznam sta ce biti..... kakve su prognoze?? >:({

Zeka
08-05-10, 22:28
@ e moj Bobe mi nismo ni sta pipnuli .... :<<> videcemo ovih dana da se srusi sva detelina... kao najavljuju lepo vreme >:({

Milanche
09-05-10, 22:33
Evo sa cime ja kosim lucerku.

http://i44.tinypic.com/64pb8i.jpg

Sika
09-05-10, 23:28
ja sada kosim sa obicnom dubravinom kosom,nisam bas nesto zadovoljan...sad planiram da kupim ovakvu kao sto ima kolega @Milanche...

po meni najbolje kose,samo obore lucerku, ne stavljaju je na otkos kao rotacione,samim tim nema potrebe za rasturacem i bezveznim trosenjem nafte...
ne znam za ovu,ali ima 2 vrste ovakvih,one kojima rade samo jedni podlizci i onima kojima rade oba...ove kojima rade oba podliska su bolje i lakse seku lucerku,tako da je ne mlate i ne ostecuju koren...
najbolje se kosi po rosi,krticnjaci,mravinjaci i ostalo nista ne smetaju...
prosle godine sam je uzimao od komsije (moja dubrava se nesto sjebala) rakovica 60, 2 brzohodna i ne gledas pozadi kako vi kazete... >:({

a sto se tice toga da rotaciona steti korenu deteline,to je 100% istina...

todor
09-05-10, 23:43
sika a što onda prave rotacione po nekoliko metara zahvata a ne obične koje skoro niko ne koristi a to da pre osuši detelinu dubravina od moje sa kondicionerom ne verujem

Sika
09-05-10, 23:47
@todor

to se i ja pitam,po meni ovo je mnogo isplativija kosa od rotacionih...ne znam koliko je tebi potrebno da se susi ali ja sa ovom kosom prosle godine pokosim ujutru sutra dan pograbim prekosutra ujutru baliram...i suva i zelena,nema nikakvih problema kasnije...a i kao sto sam vec rekao malopre ne trozis naftu za razbacivanje otkosa

todor
09-05-10, 23:50
pa toliko i meni ide sa rotacionom možda i brže ali neznam kako bi kosio detelinu sa tom običnom ako je detelina umršena ja sa rotacionom ladno pokosim dok je drug probao sa običnom i ne može

Sika
09-05-10, 23:54
rekao sam vec...nije obicna krecu se i donji i gornji podlisci...i onda mnogo bolje sece,i nema problema kada je umrsena...jel shvatas kako rade ova 2 podliska?

todor
09-05-10, 23:58
misliš na dve rezne letve imao sam imt i nikad više http://www.youtube.com/watch?v=Va_14D4g6E8 ovo ja nazivam košenje

kombajner
10-05-10, 00:01
sika a što onda prave rotacione po nekoliko metara zahvata a ne obične koje skoro niko ne koristi a to da pre osuši detelinu dubravina od moje sa kondicionerom ne verujem
@Sika ako kupis opet linijsku nista nisi uradio! a i susi se isto kao i sa kondicionerom za kosenje necemo da pricamo ja mogu da kosim po nalegloj lucerki i uzduz i popreko bez problema kako mi zelja dok ri sa tom nemas sanse! razmisli ipak jos!

Sika
10-05-10, 00:05
da...ima dve letve koje se obe krecu...

@kombajner

ako kupim rotacionu sa kondicinerom:
1.moram da platim 2x skuplje od ove linijske
2.moram da kupim razbacivac otkosa sto iziskuje nove troskova a i gubljenje vremena..

todor
10-05-10, 00:08

@kombajner

2.moram da kupim razbacivac otkosa sto iziskuje nove troskova a i gubljenje vremena..
niko te ne tera da kupiš razbacivač nego me zanima koja će se pre zalepiti za zemlju ako padne kiša tvoja raširena ili moja nadignuta posle kondicionera

Sika
10-05-10, 00:11
pa naravno da ce moja rasirena...ali necu da je kosim ako ce da pada kisa...

kombajner
10-05-10, 00:12

@kombajner

pa sto mislis sto je skuplja? i zasto ljudi te linijske prodaju tako jeftino? a ako je ona velika i padne kisa neces ni da je kosis jer ce da polegne!

Sika
10-05-10, 00:16
mislim o novim kosama...nzm kolko kostaju polovne...ova je 1200e,a rotaciona preko 2000e (nzm tacno)...

Matic
10-05-10, 00:17
Ma dajte drugari.Uopšte nije bitno čime se kosi važno je da se pokosi i uradi a da li će neko kositi sa rotacionom,bočnom ili ručno je stvar sopstvenog izbora. >:({ >:D

todor
10-05-10, 00:17
pa naravno da ce moja rasirena...ali necu da je kosim ako ce da pada kisa...
e da ja znam kad neće padati kiša svaku detelinu bih presovao suvu ,ja sam moju rotacionu staru 2 god platio 1000e i nikad ništa nisam imao sa njom problema

kombajner
10-05-10, 00:22
mislim o novim kosama...nzm kolko kostaju polovne...ova je 1200e,a rotaciona preko 2000e (nzm tacno)...
rotaciona nova od 165 ti je oko 1200 evra :)

Sika
10-05-10, 00:26
kako si uspeo da presujes mokru detelinu? ^-^
to se sve "upali" i budja u senjaku...
ma necu da imam posla sa ljudima...to se tebi posrecilo da ti neko prodao dobru kosu,mene je jedan zajebao za traktor doslo mi da ga ubijem...posle moram da idem na robiju zbog budale...
ili novo ili ne kupujem... ::namigivanje::

@kombajner
sa kondicionerom? tesko...

Matic
10-05-10, 00:27
Bez kondicionera naravno.Za 1200 samo novu Poljakinju možeš da kupiš i ni jednu drugu.

kombajner
10-05-10, 00:28
Bez kondicionera naravno.Za 1200 samo novu Poljakinju možeš da kupiš i ni jednu drugu.
pa to ti pricam!

todor
10-05-10, 00:29
pa ti bi sad za 1200e sa gnječilicom ,nisam još ni jednu presovao vlažnu jer uvek ugrabim da je presujem pre kiše još ove godine 3kj koja je sva zelena a suva ovi kod mene u selu ne veruju

kombajner
10-05-10, 00:30
kako si uspeo da presujes mokru detelinu? ^-^
to se sve "upali" i budja u senjaku...
ma necu da imam posla sa ljudima...to se tebi posrecilo da ti neko prodao dobru kosu,mene je jedan zaj...o za traktor doslo mi da ga ubijem...posle moram da idem na robiju zbog budale...
ili novo ili ne kupujem... ::namigivanje::

@kombajner
sa kondicionerom? tesko...
pa nije ti ni linijska sa kondicionerom :P :D to sto te zajebali za traktor znaci da brzas i ne slusas savete nekih ljudi bar kao sto ti mi sad pricamo za kose i opet ces se zajebati sa linijskom pa ces hteti da bijes ljude :lol: :lol: >:({

todor
10-05-10, 00:32
imam ja dubravinu bočnu ne radi već 4 godine samo je premeštam po šupi jer uvek mi smeta

Sika
10-05-10, 00:34
hhahahahahaha... :lol: :lol: :lol:

nece tako valjda biti... :D

nemogu ja, a ni jedan mehanicar da vidi sta ima u menjacu traktora ako ga ne otvori... ::namigivanje::

mityoo
10-05-10, 00:39
imam ja dubravinu bočnu ne radi već 4 godine samo je premeštam po šupi jer uvek mi smeta
Jel bi to moglo da se nabudži na heder od zmaja kao bočna kosa za repicu? Jel imaš neku sliku?

todor
10-05-10, 00:41
nemam sliku ali nije na prodaju neka stoji @sika imaš ti nove rotacione termometal ada 135cm je 152000 a 165cm je 162800din ipak je novo novo

tibor
10-05-10, 00:41
a sto se tice toga da rotaciona steti korenu deteline,to je 100% istina...
Treba obavestiti zapad da ne kose više sa rotacionom

Sika
10-05-10, 00:44
trebalo bi... :lol:

Zeka
12-05-10, 13:32
Cijem kupljeno je kod nas u N.Beceju sad pred kosenje dosta tih poljskih kosacica... i kazu da su jako dobre i da moze ferguson da ih nosi iako se zabacuju iza traktora a nisam ni jednu stigao da vidim.... pa da cujem kakva su vasa iskustva slike i snimke.... >:({

Zoran0230
12-05-10, 14:06
Mnogi pričaju da ne treba kositi rotacionom,koji su argumenti protiv.Ja i mladu kosim rotacionom-samo treba parcelu dobro spremiti a ne,prođe se 2x grabljama i može da se seje,Ja sam ove godine 5x prošao uz duž i 1x popreko.

KishRobert
12-05-10, 14:36
boze,boze....
mi smo pre 25 godina prvi u selu i mogu reci u okolini imali rotacionu kosacicu,ta nam je sve ovo sto imamo danas nakosila,nikad vise nismo imali tako pustih novaca...i sad ovde citam na ovom forumu kako neko brboce :" te nije dobra zbog ovoga,te nije dobra zbog onoga,te ja bolje kosim sa bocnom,te kakva je ona....."
brate bubnite na sto 1200e,kupite tu poljsku,kakva da je takva je,nova je,i da vas vidi svet.od brbocanja nema nista....

Farmer Bob
12-05-10, 14:37
Ja sam kosio sa poljakinjom od druga.Dobro radi ali kad sam grabio sa sunce grabljama posle poljakinje,hteo sam da ":":{ ":":{ ":":{ ":":{ {"{": jer ona to skupi u jedan red,malo podeblji i onda su mi grablje "okretale"detel.a kad sam grabio iza obicne ili IMT rotacione nije bilo problema.Mada neki vlasnici takvih kosacica,kao i TERMOMETALOVIH sa 2 diska se ne zale.'bem li ga...... >:D

Zoran0230
12-05-10, 14:48
Imam i ja Lifamovu(sipova licenca)-1,35-800E
Da vidim sada pametnjakoviće kako će kositi bočnim ili zadnjim kosačicama,kada polegne posle ovih kiša-onda će ići kod Kiša i ostalih koji imaju rotacione da im pokose-čak će i sa rotacionom biti čupavo
Meni svaka detelina isto traje i dok sam kosio zadnjom i sada kada kosim rotacionom

gagi
12-05-10, 18:21
to za grabljenje nema problema kakva god da je detelina >:({

Matic
12-05-10, 19:38
Farmer Bobe to nema nikakve veze sa kosačicom već ti grabulje ne valjaju.

Zoran0230
12-05-10, 21:54
Sasvim normalno se kupi ali je kolega kupio balerinu i sa njom se bolje pokupi,probaj malo da ukosi[ grablje da manje hvataju

Farmer Bob
12-05-10, 22:33
Pa ako moje ne valjaju(MAK-Ada),a sto se zali i taj vlasnik poljakinje,koji ima IMT grablje.E sad,on kaze da mu je bolje kad grabi malo"jacu"detelinu?!Ja ne verujem.... ^-^

gagi
12-05-10, 22:40
i ja kosim poljakinjom i grabim imt grabljama i nemam problema neznam kakvih vi imate ^-^

Zoran0230
12-05-10, 22:45
Ma ljudi detelina mora da se kupi kada je vreme,ako je kupiš vlažnu normalno da će hvatati na zube i uvijati se ako sačekaš da prođe rosa neće biti problema.Šta ima kod sunce grabalja da ne valja ako se okreću i imaju bar 80% zubaca.Ja imam 1,35 sa 2 diska i zabaciva se mehanički u nazad i do juče smo kupili sa sunce grabljama,jedino još što vetar može da pravi problema.Stiče se utisak kao da detelinu možeš da kupiš kad hoćeš iz ove priče

Matic
12-05-10, 23:15
Verujte mi da sa balerinama može bukvalno iza kosačice da se kupi detelina na otkos.

Zoran0230
12-05-10, 23:18
Tačno-balerina je zakon,njoj ne smeta vetar i tulaj lepom kupi i presa prede

Farmer Bob
12-05-10, 23:20
Tacno,ali jos zahteva extra ravne njive.Inace,ostaje za njom mase ako je neravno.

Matic
12-05-10, 23:22
Ne mora Bobe da bude pista.Mnogi misle da je rad sa njima samo po gasu i ne okreći se sine.Kao i sunce grablje i uopšte svaka mašina imaju svoju radnu brzinu i plus moraju da se našteluju.

tibor
12-05-10, 23:28
Tacno,ali jos zahteva extra ravne njive.Inace,ostaje za njom mase ako je neravno.
Pa poravnaj prije!Ja imao svakakve grabulje al balerina naj.Em ne smeta joj ni rosa ni vetar,em brze se osusi i jako lepo se presuje iza nje

Zoran0230
12-05-10, 23:31
Malo izduvaš gume i što kaže Matić polako-ne treba bežati ali jedno je sigurno:više će ostati posle sunce grabalja nego posle balerine.To je poređenje kao rotaciona kosačica i obična.

Matic
12-05-10, 23:51
To je to. >:({

cukaneca
15-05-10, 16:38
prva slika je poljakinja danas na vašaru. 109000 ako nekog zanima poslaću mu kontakt na pp. druge dve slike je moja mašina
http://thumbnails22.imagebam.com/8063/123b2980622767.gif (http://www.imagebam.com/image/123b2980622767) http://thumbnails29.imagebam.com/8063/f0175380622769.gif (http://www.imagebam.com/image/f0175380622769) http://thumbnails29.imagebam.com/8063/6f831780622771.gif (http://www.imagebam.com/image/6f831780622771)
Free Image Hosting by ImageBam.com (http://www.imagebam.com)

Zoran0230
15-05-10, 21:33
Cukaneca,jesi li zadovoljan sa poljakinjom,Mislim da moja Lifamka ima jaču konstrukciju,Termometal isto pravi po Sipovoj licenci ali je oko 1500 E.

cukaneca
15-05-10, 21:38
moja nije poljakinja. pogledaj bolje druge dve slike

Zoran0230
15-05-10, 21:43
Aha i tu je jaka konstrukcija-koja je marka,izgleda dobra mašina

cukaneca
15-05-10, 21:55
naša mašina iz vrdnika. al se ne prave više.

Zoran0230
15-05-10, 21:59
Vidim ja da piše Vrdnik ali sam mislio da je nalepnica ali izgleda mi moćno pa sam mislio da je poznatija marka

cukaneca
15-05-10, 22:07
ma to je sablast u pravom smislu :lol: možda neko iz okoline ns bolje zna. pravljene su vrlo kratko, moja je 2003 a kupio sam je novu 2007 i to preko oglasa na crno u ugrinovcima. dosada sam prezadovoljan

Zoran0230
15-05-10, 22:10
Samo ne znam šta ćemo kositi i kada ^-^ :'({

Zeka
15-05-10, 22:33
@Zorane a sta je na Toj Poljskoj slaba konstrukcija ^-^

Zoran0230
15-05-10, 22:38
Nisam rekao da je slaba nego je na mojoj Lifamki jača konstrukcija

todor
15-05-10, 22:44
Ma ljudi detelina mora da se kupi kada je vreme,ako je kupiš vlažnu normalno da će hvatati na zube i uvijati se ako sačekaš da prođe rosa neće biti problema.Šta ima kod sunce grabalja da ne valja ako se okreću i imaju bar 80% zubaca.Ja imam 1,35 sa 2 diska i zabaciva se mehanički u nazad i do juče smo kupili sa sunce grabljama,jedino još što vetar može da pravi problema.Stiče se utisak kao da detelinu možeš da kupiš kad hoćeš iz ove priče
a čekaj kad onda da je grabiš ako ne po rosi

Sika
15-05-10, 22:46
ee da...koliko ja znam detelina se grabi po rosi da joj ne opada lisce...

Zoran0230
15-05-10, 22:51
Kako grabite po rosi,zar se ne vata na grablje i nosi detelinu

Sika
15-05-10, 22:59
ja grabim sa suncem...i svaki put odem u 5 sati ujutru u njivu da sto manje lusca opadne...i nikad mi se ne kaci za grabulju..

Zoran0230
15-05-10, 23:32
ako se ne kači na grablje nema rose

Sika
15-05-10, 23:38
kako moze da nema rose u 5 sati ujutru... ^-^
ja uvek skupljam vlazno iz vec navedenih razloga...

mityoo
15-05-10, 23:43
Ako se kači na grablje, znači da nisu dobro naštelovane...

Farmer Bob
15-05-10, 23:44
ee da...koliko ja znam detelina se grabi po rosi da joj ne opada lisce...
Hm,da,pa onda kad upresujes a ona se prasi?!Budu teske bale i ostale nevolje.... :<<>

Sika
15-05-10, 23:47
@Farmer Bob

ne mislim mokru...nego vlaznu...eto kolko da se lisce ne kruni i ne otpada...pograbis ujutru ostavis da provene do popodne...i posle presujes i bale budu normalne... ili ostavis pa presujes sutradan... ::namigivanje::

Farmer Bob
16-05-10, 00:01
Paaa,tako vec da!Izvini,ali ja,sto u glavnom spremam lucerku za svoju stoku ipak moram malo drugacije.Ja to nocu i u 5 ujutro ne volim.Stalno imam rasprave sa jednim rodjakom koji u glavnom sprema lucerku za prodaju.E on tako.Ide nocu,pa posle mi se hvali:"Vidi,svaki list je na njoj".A posle kad se sretnem sa njegovim kupcima bude:"Jao,mani ga eno prasi se detelina od onog tvog....itd."No,ako je prolece izrazito susno,kao prosle godine,onda naravno da se mora ici da se uhvati i to malo rose sto je bilo.Evo,juce sam morao doneti(zbog kise, {"{": )nesto jacu detel.Grabio sam je u toku dana i ubrzo balirao i vidim da se neke bale greju,a vecinu (oko 200 bala) sam stavio u kotarku(cardak),pa ce mo videti.Jbg.....

Zoran0230
16-05-10, 00:04
Sika da li znaš kada počinje rosa,pod jedan,a pod dva kada je nema pa onda možemo nastaviti razgovor.Ja ne mogu tako rano da idem na njivu

Sika
16-05-10, 00:06
pa i ja sve spremam za sebe...i nikada nisam imao problema sa budjanjem...a stoje u totalno zatvorenom magacinu...a ove godine jos nista nisam pokosio... {"{": {"{":

Post je spojen: 1273957812________________________________________ _________
@Zoran0230

pa ovako...rosa pada predvece,tacnije kada sunce pocne da zalazi i temperatura se smanji tako da se kondenzuje i traje do ujutru dok sunce ne upekne...tj dok se ne stvori dovoljna temperatura da ispari...a nema je tokom dana... ::namigivanje::

mityoo
16-05-10, 00:11
Paaa,tako vec da!Izvini,ali ja,sto u glavnom spremam lucerku za svoju stoku ipak moram malo drugacije.Ja to nocu i u 5 ujutro ne volim.Stalno imam rasprave sa jednim rodjakom koji u glavnom sprema lucerku za prodaju.E on tako.Ide nocu,pa posle mi se hvali:"Vidi,svaki list je na njoj".A posle kad se sretnem sa njegovim kupcima bude:"Jao,mani ga eno prasi se detelina od onog tvog....itd."No,ako je prolece izrazito susno,kao prosle godine,onda naravno da se mora ici da se uhvati i to malo rose sto je bilo.Evo,juce sam morao doneti(zbog kise, {"{": )nesto jacu detel.Grabio sam je u toku dana i ubrzo balirao i vidim da se neke bale greju,a vecinu (oko 200 bala) sam stavio u kotarku(cardak),pa ce mo videti.Jbg.....
Ako nije bila mokra od kiše, onda je ok, još ako baciš po njima malo soli... Ja sam imao lane jednu turu takvu, da smo je presovali jaću jer smo se bojali da ne pokisne, i tako je isto počela da se greje, sad tu detelinu stoka radije jede od one koja je skroz zelena, a ova što se grejala je žuta ko duvan....

Farmer Bob
16-05-10, 00:20
Da,verujem ti @mytoo.Ma,nije od kise nego,eto,juce joj je bilo 6 dana kako je pokosena.A inace,jako je dobra,njiva je nadjubrena sa stajskim pre setve.Bilo je 220 bala,na toj njivi koja je oko 60 ari.

mirko_markovic67
16-05-10, 00:20
Kad požuti valjda dođe do neke fermetacije i stvarno je stoka dobro jede a i miriše specifično kao duvan. Ipak je bolje presovati suvu jer i malo vlage dovodi do buđi i stoka je neće iako izgleda prilčno dobro.

Farmer Bob
16-05-10, 00:26
Moguce je.Ali znas onu narodnu:"sve to zima pojede".Veruj,ima tu istine.Meni se lane drugi otkos,"ucaurio".Nikad da pokosim,bile te kise pre zetve,pa i pokosena mi pokosnula,a sada s obzirom da sam sve potrosio zalihe,da vidis kako su jele krave i tu sto se ucaurila.Davao sam im onako,"za noc".I mene su iznenadile(krave).

Zoran0230
16-05-10, 00:36
Kada vetar duva nema rose ili ako je oblačno a najjača je kada sunce izađe,tako da ti ako ranije odeš kako si napisao uradiš pre rose ili je jako slaba

cika_jova
16-05-10, 00:40
@ Farmer Bob

I kod mene je slican slucaj kada ima dosta lucerke dosta se i baca u jasle pa krave sa njom teraju musice, bacaju na ledja i pod noge - da ih ubijes.
Al kad stigne pola februara slatka im je i slama pod nogama

Zoran0230
16-05-10, 00:45
Pa i mi ljudi nismo bolji

zeko
16-05-10, 01:00
Vreme diktira košenje i presovanje kada je lepo lako je piti pametan ja moju nisam pokosto sva je legla i upetljala se a i oni kod mene koji su pokosili ili kisne ili kući razvezuju bale u svakom slučaju smo na.....li

Zoran0230
16-05-10, 09:46
Potpuno se slažem,posle vašara svi pametuju,nisi jedini koji nije pokosio.Kod nas ko je kosio u maju taj je neće ni doneti a mi kako prognoza govori ćemo kositi možda oko 10 juna

Zoran Kostović
16-05-10, 10:03
Ja sam jedan hektar lucerke pokosio 10-og maja, 13-og samoutovarnom prikolicom iseckao na 6cm dužine, ugazio i pokrio folijom.Mislim da je to najbolje rešenje za ovakvu godinu a i prvi otkos lucerke uopšte.

Zoran0230
16-05-10, 18:38
Momci jedno pitanje a čeka sve nas što nismo pokosili detelinu;Šta radite kada je detelina velika i polegne a da ne kosite sa jedne strane(odnosi se na rotacione kosačice) ^-^

todor
16-05-10, 18:58
ja i ne kosim sa jedne strane jer rotaciona bi trebala da je pokupi bilo kako kosio

Zoran Kostović
16-05-10, 19:13
Ni rotaciona nije svemoguća. Meni je ostalo poprilično jer je bila praktično zalepljena za zemlju.Kosio sam sa DF-165.

KishRobert
16-05-10, 19:23
treba da je zakosis maximalno koliko mozes.

Zoran0230
16-05-10, 19:27
Pokupi rotaciona,ali ne na obe strane isto kao kada je detelina normalna,eto i moj imenjak zna kako to izgleda.Kosi ona ali pravi plastove i teško joj je bez obzira na brzinu,To me interesuje da li neko zna neku caku da se reši taj problem koji ćemo imati svi koji nismo pokosili a još ako i proraste druga,još veći problem.

Post je spojen: 1274027304________________________________________ _________
Kiš,kako misliš da zakosim ^-^

Bećarina pusta
16-05-10, 19:33
Pa skupi malo toplinger i deri.

Zoran0230
16-05-10, 19:36
Ako je samo to onda nije strašno,ja pretežno i kosim sa zabodenom kosačicom ^-^

todor
16-05-10, 19:54
pa ja tako uglavnom i kosim sa skupljenim toplingom i nikad problema

KishRobert
16-05-10, 19:59
skratis topling,da prednja strana reznog aparata bude bliza zemlji u odnosu na zadnji deo reznog aparata!

Zoran0230
16-05-10, 21:01
Probaću malo više da je ukosim-pa Bože pomozi

cukaneca
16-05-10, 21:15
skratis topling,da prednja strana reznog aparata bude bliza zemlji u odnosu na zadnji deo reznog aparata!
jedino da dodam umesto drugom idi prvom i to je to

Zoran0230
16-05-10, 21:26
Ja obično kosim 4-om ali ne može da ne pravi plastove kojom god brzinom išao

Zoran Kostović
16-05-10, 22:27
Ako se previše ukosi, tj. približi prednja strana reznog aparata dolazi do uništavanja krunica lucerke. Bolje da nešto ostane nepokošeno nego napraviti štetu za buduće otkose.Možda grešim...

Zoran0230
16-05-10, 22:49
Neće je imenjače uništiti,pokosi ona sve (bar moja) nego izbacuje otkose na svakih 10-ak metara-pravi gomilice

Farmer Bob
16-05-10, 22:55
Neće je imenjače uništiti,pokosi ona sve (bar moja) nego izbacuje otkose na svakih 10-ak metara-pravi gomilice
Pa koja je tvoja kosacica kad pravi te gomolice?
Ja mislim da ce sad sve isto da rade.Nema tu cake.Kad detelina stoji pravo onda su sve dobre,a sad :<<> {"{": {"{": naderali smo....makar da je rotaciona bilo koja,ne moze sve da pokupi.Eno,1 jutro sto sam doneo 4.maja,krenula druga vec oko 15 cm.

Zoran0230
16-05-10, 22:59
Moja (lifam-Sip-ova licenca)-pokosi samo što sve kao da je normalna-ne ostaje nepokošeno samo što pravi gromilice gde je najviše umršena a sa druge strane je normalan otkos

galki
16-05-10, 23:00
gledao sam bcs kosu sto mrda i siljke i kosu za nju nema pologa ali je 2800 eura {"{":

Zeka
17-05-10, 00:06
eeee ljudi sta cemo sa ovim nasim detelinama kad,kako i dal cemo mi uopste kositi bog sami zna...

gagi
17-05-10, 00:10
hocemo drugu jos malo ::namigivanje:: :lol: ja cekam drugu prva je kuci

mityoo
17-05-10, 00:21
A ja ću kanda obe iz jednog prohoda! :D

Zoran0230
17-05-10, 00:32
i ja isto ::namigivanje::

tibor
17-05-10, 00:42
Probaj manje hvatati ,nemoj ceo zahvat da kosiš,možda ti neće praviti gomilice

Zoran0230
17-05-10, 00:50
Probaću >:({

cika_jova
17-05-10, 14:24
Kad prodje ova kisa i pokosi se lucerka da li je bolje da se taj otkos odmah rasturi sa grabuljom ili da se saceka neki dan da se provene - posto kosim rotacionom 165 - pitam bice velika masa pa sta vi mislite ^-^

Zoran0230
17-05-10, 14:40
Sačekaš koji dan-zavisi kolika bude temperatura

Zeka
17-05-10, 15:57
sve je moguce... moglo bi jedno dve nedelje 8) inace ":":{

daniel c
17-05-10, 16:26
ja imam imt 4 diska radim sa 539 i prezadovoljan sam ,dosta se dobro suse otkosi ali nije kao sa gniecilicom se susi 1 do 2 dana brze

mica967
17-05-10, 16:37
Moja je trebala da se balira u petak ali nisam stigao i sada :'({ ":":{

Zeka
17-05-10, 16:53
sad sam gledao prognozu cele nedelje kisa dao bog...tako da ces ti tvoju a i dosta drugih cija je pokosena izvlaciti djubre iz njive a i mi koji nismo pokosili... cemo kositi svu ubalavljenu i bez lista zglavnog na njoj i odma iznositi napolje iz njive na djubre samo da bi krenila druga....

Zoran0230
17-05-10, 20:56
Poješće krave samo da uspemo da je pokosimo ali će izgleda prorastiti druga pa o jednom trošku 2 deteline

Zeka
17-05-10, 21:30
@Zoran0230 :lol:a i zalosno {"{": {"{": {"{": {"{": {"{": u isto vreme

tibor
17-05-10, 21:38
@Zoran0230 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: a i zalosno ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: {"{": {"{": {"{": {"{": {"{": u isto vreme
Imaš više smajlija nego slova..

Matic
17-05-10, 21:39
Ma dajte ljudi kao da nikada nije bilo problema sa košenjem prvog otkosa.Još uvek nije alarmantno stanje.

KishRobert
17-05-10, 22:43
jasta,od komarca magarca prave!

galki
17-05-10, 22:48
kishrobert a sta prave ^-^

KishRobert
17-05-10, 22:57
od komarca,magarca!

daniel c
18-05-10, 00:10
ko ima na njivi pokoseno ili treba da kosi nekoliko kj mislim da mu nije do komarca i magarca

Zoran0230
18-05-10, 00:17
I ko hrani stoku

Farmer Bob
18-05-10, 00:17
Tako je.I ja imam da kosim jos,i nije do sale,a Robertu je lako da se zeza kad nema stoke a i njegova detelina neznam dal'je prezivela izliv Tise u ljutovu(na zalost),tako da.....neznam sta ce biti.Lane mi se druga ucaurila zbog kise,sad ovo..... ^-^ {"{": {"{": {"{":

Farmer Bob
21-05-10, 23:14
Gde ste kosaci??Nego,ljudi,jel neko kosio od clanova koji nisu jos pokosili detelinu?Znam da nas ima.... {"{": {"{": ja se razmisljam.Pa dokle?Treba i druga da raste.Danas gledam jednu nepokosenu,neznam na sta lici......a i neko je jede.Mozda bubamare? ^-^ ^-^ >:D

Matic
21-05-10, 23:18
Ja sutra startujem ako ne padne kiša noćas.Čekanja više nema,cvetala je.Jede je lucerkina buba >:D

KishRobert
21-05-10, 23:19
bubamare je zderu,ja je nisam pipno...

cika_jova
21-05-10, 23:30
i kod mene jedu bubamare na sve strane ":":{
sutra cu da pokosim nekih 25ari gde mi je bila stara detelina, nema 20 struka u njoj i pravac u jasle, hrane na sve strane a krave gladne ::lose::

Zoran0230
21-05-10, 23:32
Moramo još čekati da se vreme stabilizuje

tibor
21-05-10, 23:54
bubamare je zderu,ja je nisam pipno...
Bubamara ne jede detelinu...

Zoran0230
22-05-10, 00:02
Buvač jede detelinu

Sika
22-05-10, 00:02
:lol: :lol: ...od kada to bubamara ne jede detelinu tibor ^-^

tibor
22-05-10, 00:07
http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%92%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0_%D0%B5%D0%B2% D1%80%D0%BE%D0%BF%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%B1%D1%83%D 0%B1%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B0
Izvoli i ne smej se unapred...

KishRobert
22-05-10, 00:08
dobro,nije ni bitno,nesto je zdere!

Matic
22-05-10, 00:09
Ja sam lepo napisao šta je u pitanju.

cika_jova
22-05-10, 00:11
sta je da je insekticid i {"{": {"{":

Sika
22-05-10, 00:12
tibor izvini...ja sam izgleda ziveo u velikoj zabludi.. {"{": ::namigivanje::

tibor
22-05-10, 00:15
tibor izvini...ja sam izgleda ziveo u velikoj zabludi.. {"{": ::namigivanje::
Nema ljutnje!

kombajner
22-05-10, 00:37
I ja sam mislio da je jedu bubamare takodje sam video i neke zutozelene sitne bube ali bas smo bili sigurni da je bubamara zdere posto su je iseckali uhh samo stabljika! ali eto sad i ja znam da nije bubamara :D moguce da je ta buba zutozelena to sto vi kazete! >:({

mityoo
22-05-10, 00:40
Ja sutra kosim, pa makar padale i sikire! Biće problema ako čekam još jer lako može da se desi da druga bude za košenje baš u žetvi, a to bih voleo da izbegnem!

zeko
22-05-10, 00:44
I ja idem sutra ako nebude padalo >:D

Sika
22-05-10, 00:54
i ja sam planirao sutra...i ceo dan danas bilo lepo...i sada slozio pljusak sve poplavio.... {"{": {"{": {"{": {"{": ":":{

kombajner
22-05-10, 00:56
meni je vec lucerka dosta licerke poleglo i pocinje da truli polako a u njivu ne moze se uci ni prazan sa traktorom voda po povrsini!!! {"{": sta ce biti videcemo sto je najgore kasnice i drugi red!!!

Zeka
22-05-10, 11:37
Jao ja ne znam nista.... ^-^ ^-^ treba da se pokosi pod tackom razno... a kako to ce da vidimo... {"{":

gagi
22-05-10, 13:14
ja isao da vidim moju palo pre bice za koju nedelju drugi pokos :D

Zoran0230
22-05-10, 13:35
U detelinu dosta vlažno,hvataće se na noževe

Mijat80
22-05-10, 14:22
Juce sam pokosio 60 ari, od ponedeljka do cetvrtka javljaju lepo vreme ako im je za verovati ^-^

Sika
22-05-10, 21:53
tesko da je to istina prijatelju... {"{": {"{": ::lose::

mityoo
22-05-10, 23:04
Moja je danas pokošena, pa šta joj bog da!

Zoran0230
22-05-10, 23:24
kako je išlo košenje,da li je polegla detelina ^-^

Dragan18
23-05-10, 01:16
Moja Lucerka je danas pokosena takodje. od ponedeljka stabilizacija vremena temperature preko 30 stepeni. 8), bila je jako izmrsena i polegla, ali je uspesno pokosena sa DeutzFahr 185 rotokosom.

mityoo
23-05-10, 06:57
kako je išlo košenje,da li je polegla detelina ^-^
Ma bilo je svega! ::lose::

cukaneca
23-05-10, 12:47
juče završavao košenje i kiša počela. sada u ovoj situaciji se najbolje vidi prednost rotacionih kosačica, dok mi kosimo obične moraju čekati da se osuši plus ne mogu pokositi ovakve deteline koje su pale i umršene.

mityoo
23-05-10, 15:30
Ne samo da su umršene, nego je jedan deo polegao levo, drugi desno, neznaš sa koje strane da joj priđeš ni rotacionom a o ovim kosama da ni nepričam!

KishRobert
23-05-10, 15:33
samo gas i ne okreci se sine!
:D

mityoo
23-05-10, 15:50
samo gas i ne okreci se sine!
:D
Da...da... bolje da se ne okrećeš, da nevidiš šta radi kosa....

Zoran0230
23-05-10, 19:18
Meni su jedne godine vrisnuli ležajevi u takvoj detelini(semenjača pa prorasla)-bar sam uradio remont kad sam je već kvario.Kada se kosi sa jedne strane nema problema samo namestiti prohod da možeš da šetaš.Pogledajte dobro kosačice posle kosidbe.Ne sme se forsirati.

KishRobert
23-05-10, 19:23
Meni su jedne godine vrisnuli ležajevi u takvoj detelini(semenjača pa prorasla)-bar sam uradio remont kad sam je već kvario.Kada se kosi sa jedne strane nema problema samo namestiti prohod da možeš da šetaš.Pogledajte dobro kosačice posle kosidbe.Ne sme se forsirati.

problem je svaki drugi dan ostriti nozeve?
dasta je smrt za kosacicu kad su tupi nozevi!

Zoran0230
23-05-10, 19:28
Ja sam stavio nove solingerove,potpuno si u pravu.

cukaneca
23-05-10, 20:47
pa za ovakve deteline se i moraju staviti novi noževi i posle svakog h oštrenje ili okretanje tj. premeštanje sa jednog na drugi krug

kombajner
23-05-10, 21:15
e bas bi voleo da mi jedan od ovih sa linijskim kosama javi da je kosio po ovakvim uslovima!! a za nozeve ja ih ostrim na svaki Ha da bi lepo i kosilo a i lakse ide traktor! imam nozeve koje imaju zig DIJAMANT neznam ciji su ali su najbolji za koje znam!!

Zoran0230
23-05-10, 21:18
Čime oštriš noževe na njivi ^-^

KishRobert
23-05-10, 21:19
ne lupetaj da na svaki ha ostris noz!
smanji malo!

Farmer Bob
23-05-10, 21:29
ne lupetaj da na svaki ha ostris noz!
smanji malo!
Realan zakljucak... :D :D

cukaneca
23-05-10, 21:51
[quote=Zoran0230 ]
Čime oštriš noževe na njivi ^-^
[/quote ili okretanje tj. premeštanje sa jednog na drugi krug

topalovic
23-05-10, 22:07
turpijom :lol:

zeko
23-05-10, 23:16
Ja juče pokosio detelinu sa običnom kosačicom bilo čupavo ali se ipak uradilo po staroj izreki "kako sam se nadala dobro sam se udala" >:D

daniel c
23-05-10, 23:51
pokošeno a kako da je pokupimo to se još nezna al se zna da nova neće krenuti dok je netretiramo insekticdom {"{":

kombajner
24-05-10, 01:13
svi vi koji mislite da lazem!! kod mene retko koja je njiva veca od 1ha sa lucerkom ili bilo koja livada pa ih bas ostrim na svakih 1ha a vi mislite sta hocete!! kad ima vecih njiva onda menjam na njivi posto imam uvek u traktoru jos jednu garnituru naostrenih!!!

North ARMY
24-05-10, 01:26
Moze biti da ostri ako na svakim uvratinama kosu zakrka u neko brdo ...

kombajner
24-05-10, 01:35
ne to vec ima dosta kamenja !

Lala iz Banata
24-05-10, 12:47
Ja danas krenuo u nove pohode...
http://i46.tinypic.com/1zlys8l.jpg

Zoran0230
24-05-10, 13:09
Kod nas jedan moj drugar probao da kosi sa 4 diska pa ne može,vidim da kod tebe ide

Zar kod vas nije bilo kiše

milos bota
24-05-10, 14:27
Koliko naplaćujete uslužno košenje lucerke,po jutru ili ha?

Lala iz Banata
24-05-10, 15:13
Kod nas jedan moj drugar probao da kosi sa 4 diska pa ne može,vidim da kod tebe ide

Zar kod vas nije bilo kiše

Ide ova u svakakvim uslovima. Juce kod nas nije bilo kise, tj. bilo 1 dl po kvadratu.

todor
24-05-10, 16:40
ja sam završio košenje i mogu reći da se dobro uradilo nisam ni mislio da će tako biti sad još razbacim i nek se suši

cukaneca
24-05-10, 21:45
@lalo, jel to imt? koliko dugo je imaš? ja sam imao imt takvu kupio novu i bila dobra dok nisam prvi put menjao ležajeve, i posle menjao i kućišta i ":":{ ":":{ ":":{. nikad više. pre tri godine sam je ispratio za 500e a i poklonio bih je. ona šestougaona osovina koja je pogon i od običnog gvoždja je nikakvo rešenje. smučila mi se, i sad kad je vidim i na slici ":":{

Lala iz Banata
24-05-10, 21:50
Jeste, IMT. Ja sa njom nisam nikada imao nekih velikih problema, a pokosila je boga oca. Jednom je samo puklo kuciste treceg diska, al mojom krivicom ( kosio seno na nasipu i nisam video patrljak od odsecene bandere {"{": {"{":, i opizdim je muski), i jedared promenio semering na prvom disku i to je sve za 8 godina. Kupljena je nova.

Zoran Kostović
24-05-10, 22:28
@milos bota
Kod nas je od 5 do 6 hiljada po hektaru u zavisnosti od uslova za košenje.

cukaneca
24-05-10, 22:43
Jeste, IMT. Ja sa njom nisam nikada imao nekih velikih problema, a pokosila je boga oca. Jednom je samo puklo kuciste treceg diska, al mojom krivicom ( kosio seno na nasipu i nisam video patrljak od odsecene bandere {"{": {"{":, i opizdim je muski), i jedared promenio semering na prvom disku i to je sve za 8 godina. Kupljena je nova.
pu-pu da je ne ureknemo >:({ moje iskustvo je strašno, 3-4 puta sam menjao sva kućišta

Zeka
24-05-10, 23:21
e nasa je jedna njiva pala a sutra ce jos jedna sto nam je ostala... nismo mogli sa linijskom nista da pokosimo.... morao je kolega sa fahr-ovom rotacionom da naspanuje toplinger i gas.... bice snimaka...... e sad da je samo pokupimo... neka da bog 8) 8) 8)

topalovic
24-05-10, 23:22
za imt postoje gusana kucista pa ko ih stavi nemisli vise o tome,ja imam kuhn sa cetiri diska i kod mene je oko pet godina i pokosila je trave i deteline neznam ni sam samo u jednom danu kosio sam i do 5 ha mnogo bolje ima resen mehanizam od imt

zeko
24-05-10, 23:49
todor
kako razbacuješ detelinu >:D

Bećarina pusta
29-05-10, 17:17
Nije košnja, al je lucerna.

http://img8.imageshack.us/img8/3888/fotografija0795.jpg (http://img8.imageshack.us/i/fotografija0795.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

cika_jova
29-05-10, 17:22
imam 3.5ha za kosenje, nisam pokosio prvu jos uvek, a ovi najavljuju kisu {"{":
gde ju je buba pojela, tu se i sva uslinavila da je pokosim pa da pokisne - ne ide
tek onda nece da kosta ni 5 para
da je ne kosim, nece da raste druga ili treca koja li je na redu, a propada..

":":{ ":":{ ":":{ ":":{ ":":{

cukaneca
29-05-10, 18:15
@bećarino, kakva ti je to mašina ^-^

sumar
29-05-10, 19:17
Ja kosim samohodnom kosacisom detelinu ali prvi kos radio oko 1 maja sada je vec stigo drugi neznam zasto vi tolako kasnite sa kosidbom kada je bilo bas lepo vreme kada sam ja kosio mozda niste stigli zbog setve ja nemam tekvih problema dok su burazer i otac na setvi ja sam na kosidbi .
Dosta radim i usluzno kosenje dnevno mogu da smlatim i do 5 ha ako je u vece parcele i da su u istom ataru i ako imam jos jednog vozaca ne moze se sam izdrzati ceo dan to mi je rekord .
Ja naplacujem 9 000din/ha sa rasturanjem otkosa a ovsko samo kosenje onda 7200din/ha .

North ARMY
29-05-10, 19:29

To je mlacer od becarine.

Nego i ja imam pitanje kakv ti je to auspuh?? :D

mityoo
29-05-10, 23:22

To je mlacer od becarine.

Nego i ja imam pitanje kakv ti je to auspuh?? :D
Pa kakav bi bio? SPORTSKI! :lol: :lol:

daniel c
30-05-10, 00:19
ja sam juče i prekjuče,noću uspeo da je dovezem kući {"{":muka živa biće i slike kad naučim kako da ih postavim :D

Farmer Bob
30-05-10, 20:39
I ja juce konacno zavrsio sa prvom detelinom.Videcemo kako ce sve to izgledati za neko vreme.Gde mi je cista detel.tu su bale dobre,lake,a gde ima i trave(u starijoj detel.)tu su teze i mozda ce se grejati ":":{ Grabili preksinoc,juce ujutro dodala manja kisa,posle sam prevrnuo i balirao.Malo sam popustio bale,oko 5 jutara 1000 bala.Bilo bi vise za oko 20% da je na vreme koseno.Bubamare je napadale,polegla,haos...... {"{": {"{": a imam 1 jutro sto je koseno pred 1.maj,ta ce se kositi ponovo za 10-12 dana.

MONTOYA
30-05-10, 21:11
Ja kosim samohodnom kosacisom detelinu ali prvi kos radio oko 1 maja sada je vec stigo drugi neznam zasto vi tolako kasnite sa kosidbom kada je bilo bas lepo vreme kada sam ja kosio mozda niste stigli zbog setve ja nemam tekvih problema dok su burazer i otac na setvi ja sam na kosidbi .
Dosta radim i usluzno kosenje dnevno mogu da smlatim i do 5 ha ako je u vece parcele i da su u istom ataru i ako imam jos jednog vozaca ne moze se sam izdrzati ceo dan to mi je rekord .
Ja naplacujem 9 000din/ha sa rasturanjem otkosa a ovsko samo kosenje onda 7200din/ha .

Pa koliko vam je onda vršaj žita ^-^

mityoo
31-05-10, 01:10
Da nije počela kiša danas oko 16-17h i ja bih danas bio gotov sa prvim košenjem lucerke... ovako ostalo mi još oko 250 bala da upresujem, e sad kad ću moći presovati to samo onaj gore zna.... Inače i ovako pokisla i bez lišća daje 125 bala po jutru...

sumar
31-05-10, 02:09
Zatva prosle godine bila zajedno sa baliranjem 180 evra ili od 15 000din do 16 200 din/ha
sa baliranjem ovi sto su bili skuplji bolje su obradjivali poso od ovih jeftinijih

Bećarina pusta
31-05-10, 13:10

To je tarup iliti rotacijska kosilica, a služi za košnju voćnjka, kukuružnjaka, šikara, šiblja... S obzirom da ove godine nedržimo svinje na salašu onda sam istarupirao djetelinu jer je nitko od okolnih stočara nije htio pokositi zato što je polegla i odrvenila.

@NA: Kako kaže mityoo to je sportski aspuh, za teže i najteže uvjete rada. :lol: To sam neki dan nabacio na fergusona i dobro mu leži.

banatski
31-05-10, 13:44

Možda je druže bilo lepo vreme kod tebe, ali ovde kod nas od Djurdjevdana nema da sastavi dva dana bez kiše i to kad padne to je po 30-ak litara...
I ja sam jednu parcelu pokosio oko 25. aprila i doneo je bez problema, preorao i posejao kukuruz, koji već ima 4 lista...
Inače, juče završili sa prvim otkosom, prilično je dobra bila, 170 bala po kj.

maki_vs
31-05-10, 13:47
Zatva prosle godine bila zajedno sa baliranjem 180 evra ili od 15 000din do 16 200 din/ha
sa baliranjem ovi sto su bili skuplji bolje su obradjivali poso od ovih jeftinijih
kod mene je kosenje 20e po lancu ili oko 35e po hektaru,ne razumem sto bi bilo skuplje to je nikakav poso cas posla se pokosi a i kosacice nisu nesto skupe.vrsaj prosle godine je bio 40e po lancu.

Deda Lala
01-06-10, 00:06
Имам једно питање:
Ко има Galegu Orijentalis и како се понела код Вас?

cukaneca
01-06-10, 08:04
Jel to vrsta lucerke i ako jeste, čijeg je porekla?

cika_jova
01-06-10, 13:54
http://www.telegraph.co.uk/gardening/5602944/How-to-grow-Galega-orientalis.html

koliko sam ja razumeo ova biljka ima neke azotofiksatorske bakterije na svom korenu, lisce je bogato vitaminima i dobro uspeva u severnim delovima Evrope
meni lici na grasak

KishRobert
06-06-10, 17:35
srne su jedne od glupljih zivotinja....xxx sam ih pokosio,umesto da bezi,ona trci na kosu! ::lose::
zercovi i fazani su za nju ::svaka cast::

cika_jova
06-06-10, 22:14
ja sam danas sa rotacionom samleo svraku, a jos imam i na njoj musemu ^-^
stoji svraka kao supermen i nece da se skloni :lol: :lol:

kosio jednu parcelu, iza tocka ostaje blato, a posto opkoracujem red gazim dva puta na isti trag, posle drugog prohoda pojavljuje se voda ::lose::

dragannrt
06-06-10, 22:50
stoji svraka kao supermen i nece da se skloni :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: ....jel se barem isprsila..... :lol: :lol: :lol:

cika_jova
06-06-10, 22:53
cini mi se da je na grudima imala ono S

Farmer Bob
14-06-10, 17:22
Poludeo sam od svih(razlicitih)vremenskih prognoza i danas kazem jednom prijatelju da mi ipak pokosi 1 jutro detel.(ja njemu baliram).Prva je pokosena 30.aprila.Pa sta bude.... ":":{

KishRobert
14-06-10, 17:24
od cetvrtka kisa...sve strmo radis....

Farmer Bob
14-06-10, 17:31
od cetvrtka kisa...sve strmo radis....
Ma to ce biti HET-TRIK,kao Djoka Stankovic.Tu su prazne kotarke itd. :lol: ma,dojadila kravama ova prva.Isisana od bubamare,malo kisa i.... fuj.

todor
14-06-10, 17:56
todor
kako razbacuješ detelinu >:D
Razbacivačem i još nijedna nije pokisla ja sam već drugu jedan deo doneo imam još nekih 8kj i može treće da kreće

gagi
14-06-10, 19:05
jos malo da zaladi pa odo po drugu detelinu jutros je upresovo >:D a u cetvrtak kosena

cika_jova
15-06-10, 10:20
pokislo mi juce oko 150 bala u balama i ostalo mi jos toliko u otkosima neizbalirano ":":{

milan89
17-06-10, 23:16
nisu moje bale,a li je zato delo mojih ruku kod druga, ja deno.. Evo domaci zadatak ::namigivanje::
U prvoj 171 a u drugoj 178, inace ovo je seno.. >:D

http://img411.imageshack.us/img411/1136/150620101456003.jpg (http://img411.imageshack.us/i/150620101456003.jpg/)

http://img138.imageshack.us/img138/7950/150620101457001.jpg (http://img138.imageshack.us/i/150620101457001.jpg/)

Zoran0230
17-06-10, 23:31
Što ljudi ne koristite pomoćnice ^-^

cika_jova
17-06-10, 23:38
moracu da se nekako snadjem da uslikam - redovno prikolica pravljena komsijina + stupci 200 bala + - 10
moja kola - splav 6 x 2 m u osnovu staje 33 bale, najvise natovareno 280 i neka bala slame slagacu te, ali uglavnom za seno 6 reda i zaklas oko 220 bala

pravi mali vozic

mityoo
17-06-10, 23:42
Ja za zmajevke imam napravljene kopče od 16-stice armature i otvorim gornje stranice u vodoravan položaj i onda mogu da tovarim 4 bale širine na prikolicu, 250-280 bala ladno...

cika_jova
17-06-10, 23:45
ako se tovari pun kapacitet prikolice stupci - citaj pajante- se vezu unakrst na jedno metar od vrha, kola se naravno ne vezuju

milan89
17-06-10, 23:58
@ mityoo Vidjao sam to, znam na sta mislis, odlicno resenje.. samo malo zeznuto oko sretanja sa 2, a?

Farmer Bob
25-06-10, 13:44
Kakvo je stanje sa drugom detelinom?Jel kosite?Ja sam moju bio jutros da vidim.Dobra je,narastila je ali i polegla ":":{ (njiva je pre setve nadjubrena stajskim djubrivom).Nego ove prognoze me nerviraju.Sta vi mislite?Da se kosi ili cekati?Prosle godine sam cekao pa mi se ucaurila detel. {"{": {"{": isto bile kise. ":":{ ":":{

Lala iz Banata
25-06-10, 14:02
Ja cu sutra da pokosim par lanaca pa sta joj bog da.

cukaneca
25-06-10, 14:08
Ovih dana pratim sve prognoze i postoji verovatnoća 60% za kišu 28, 29. Tako da ću sačekati i od 1 jula upadam sa kosom u njive. Pa kad se skupi sve odjednom i ječam i detelina i žito biće strašno.

cika_jova
25-06-10, 14:59
ja sam sad pokosio 20 ari pored kuce 8)

to je cvetalo a i grad je malo {"{":, a za ostalo ce morati da se ceka jos ..

Miloš D.T
25-06-10, 16:13
Ja moju pokosio pre svih ovi kiša i eno je načisto propala. ":":{ ":":{ ":":{

tibor
25-06-10, 23:30
Uslužno koš. Sirak-detelina 3:1
http://www.dodaj.rs/f/33/Rz/1vzycofZ/fnykpek-0116.jpg

German hunting terrier | Jagdterrier