Bolesti, insekti i preparati - prepoznavanje simptoma, čime i kako zaštiti i lečiti

Odg: Cime cete prskati svoje voce (jabuku, krusku, sljivu...) ove sezone?

Kod mene nema kise cekam je zemlja suva, juce jedan pljusak samo pokupio prasinu, nema kise dok ne prepeada bar celu noc ili dan :kisa: :kisa:
 
Odg: Cime cete prskati svoje voce (jabuku, krusku, sljivu...) ove sezone?

Svako tretiranje protiv smotavca mora biti dobro isplanirano jer svako prskanje napamet može skupo da košta. Dragojlo je dao dobru preporuku za inskticide ali šta je tu bitno? Nije skupo a mnogo vredi postaviti feromonske klopke na osnovu kojih ćeš (mislim na markodima) znati kada je pravi momenat za određeni preparat. Za sada se najefikasnijim pokazao coragen (regulator rasta, kao harpun galenikin) koji deluje i na jaja, larve i čak na adulte. Malo je skuplji, ali.... Ovde kod nas je boca od 100ml- 3000 din a ide 200ml na 1 ha.
 
Odg: Cime cete prskati svoje voce (jabuku, krusku, sljivu...) ove sezone?

Mankogal 80, Delan, Dakoflo 720, Tercel i dr.
 
Odg: Cime cete prskati svoje voce (jabuku, krusku, sljivu...) ove sezone?

Juce islo prskanje u ranim jutarnjim satima - dakoflo 720 + tilt + nurelle d + kristalon specijal + calcinit
 
Odg: Cime cete prskati svoje voce (jabuku, krusku, sljivu...) ove sezone?

markodim je napisao(la):
Juce islo prskanje u ranim jutarnjim satima - dakoflo 720 + tilt + nurelle d + kristalon specijal + calcinit

Sme li kalcinit da se mesa sa drugim preparatima?
Ja obicno posebno prskam kalcijum a posebno "obicne" preparate...
 
Odg: Problemi sa kajsijom

Meni se to cini da je monilija uzela maha.
Zalosno je, ali ta drva nece jos dugo
Ja imam da vadim 13 drva - isti problem
 
Odg: Problemi sa kajsijom

Nema, ova kisa je jos vise doprinela propadanju roda, tako da kod mene nema ni za produ sa 30 drva u punom rodu. :nono: :udri: ::lose::

Sva sreca imam zalihe rakije od kajsije od rosle i pre nje godine tako da je to -to.Nostalgija
Mada ja nisam ljubitelj rakije od kajsije.Vise volim od visnje ili duda. :ppozdrav:
 
Odg: Cime cete prskati svoje voce (jabuku, krusku, sljivu...) ove sezone?

Imam mali voćnjak i vinograd i hteo bih da ih prskam sa proizvodima jedne firme od zime do zime. Šta mislite da li je to dobro iz vašeg iskustva. Znači po tablici koja predlaže neka firma.
 
Odg: Cime cete prskati svoje voce (jabuku, krusku, sljivu...) ove sezone?

Да ли сте размишљали да прснете мало и Агростемина и то оног на чијем паковању има отштампан потпис
Др.Данице Гајић аутора Агростемина ,а не сурогата?
 
Odg: Problemi sa kajsijom

Ja imam nekih 30ak stabala i fino je rodilo. Prve kajsije su imale slab ukus, dok ove što sad pristižu nisu loše ali nisu za rakiju...
Pocetkom meseca sam prodavao po 120 a sad po 80-100,zavisi od potražnje (cena je na količine od po 50ak kg)
 
Odg: Cime cete prskati svoje voce (jabuku, krusku, sljivu...) ove sezone?

Kod mene u selu mislim da 95% njih i ne zna da nakon povlacenja kreozana sa trzista postoje drugi preparati za zimsko prskanje.Tih 95% prvo prskanje obavlja u cvetu,i to u precvetavanju(tada moze da se slika sa tim),i tek neko od njih kasnije ubaci insekticid i prehranu i to u glavnom ako napadne gubar ili smotavac.I onda sta im Bog da.I tako odrzavaju po 400 stabala šljive.Rod im je,naravno,na toj povrsini loš,ali oni se i dalje drze one "gde nema svinja nema ni voca".
Zbog svega toga tesko je i meni da izvedem prskanje traktorskom prskalicom,jer su im zavucene negde u dnu shupe il garaze,i za mojih 150-200 stabala im se ne vadi napolje.E zato cu da kupim ledjnu motornu prskalicu(al o tome na temi odredjenoj za to)i da prskam redovno sve po "spisku" :D Pa zar nije bolje imati i 50 stabala koje odrzavas kako treba nego 400 koja su zapustena?Dobices istu kolicinu voca uz manje truda i muke.
 
Odg: Prskanje vocnjaka u toku cele godine

pozdrav svima. Imam mlad zasad jabuke,i treba mi strucna pomoc oko agro tehnicke mere zastite voca. Neka literatura u vezi kolicine i vremena prskanja jabuke?
 
Nazad
Vrh