Bolesti, insekti i preparati - prepoznavanje simptoma, čime i kako zaštiti i lečiti

Odg: Prskanje vocnjaka u toku cele godine

Ma može i sam, kako da ne. Imaš raznih kombinacija, od raznih proizvođača. Kod nas ima jedan privatnik blizu Osijeka koji radi strojeve svake fele, za ratarstvo, vinogradarstvo, voćarstvo. Napravi šta hoćeš, a cijena je pristojna.
 
Odg: Prskanje vocnjaka u toku cele godine

imam jedno pitanje , imam jednu jabuku malu mislim mlado drvce i na stablu i listovima se pojavila kao neka bela prasina suvo nesto kao brasno?? dali je to opasno i staje to ustvari posto su listovi normalni zdravi nista im nefali pa da netrazim neku hemiju ako netreba , dali neko zna odgovor ? mogu postaviti i sliku ako hocete da lakse utvrdimo o cemu se radi
a31gqv.jpg
 
Odg: Prskanje vocnjaka u toku cele godine

To nestpo bijelo se zove Pepelnica i to moras odma da odsjeces i spalis ili da poprsces sa Kvasljivim Sumporom ili Topas-om. Za par dana ce sva sadnica da ti pobijeli i da se osusi
 
ДА ЛИ ЈЕ НЕКО ДО САДА МЕШАО ИНСЕКТИЦИДЕ ДЕЦИС И ПЕРФЕКТИОН СА ФУНГИЦИДИМА -
АНТРАКОЛОМ
КОСАНОМ
ЦИНЕБОМ
ЦИРАМОМ
ИЛИ
КАПТАНОМ У ИСТО ВРЕМЕ ?
 
Odg: ПРСКАЊЕ У ВОЋЊАКУ

ja sam mesao perfektion i kaptan.
mislim da moze i decis ali nisam siguran.
ako bi rekao sta prskas mozda bi mogao da ti pomognem!
 
Odg: ПРСКАЊЕ У ВОЋЊАКУ

Пре две године сам мешао децис са неким фунгицидом и на јабуци и на шљиви су се појавиле тамно браон пеге са крајева листа у целом воћњаку на свим стаблима. И од тада прскам посебно инсектицид а посебно фунгицид. То су два прскања па ми је сад већ досадило, волео бих да то сведем на једно прскање.
 
Odg: ПРСКАЊЕ У ВОЋЊАКУ

МИЛАН je napisao(la):
Пре две године сам мешао децис са неким фунгицидом и на јабуци и на шљиви су се појавиле тамно браон пеге са крајева листа у целом воћњаку на свим стаблима. И од тада прскам посебно инсектицид а посебно фунгицид. То су два прскања па ми је сад већ досадило, волео бих да то сведем на једно прскање.
Naravno da moze da se mjesa,ko bi porskao velike zasade vocnjaka ako bi svako srestvo islo posebno. Cini mi se samo da Poliram nece da se mijesa sa insekticidima ali ja i njega pomjesam. Jedino kad prscete pauka onda nebih preporucio koktele vec posebno da se tretira i to sa najmanje 1000l vode na ha. Vi ste vjerovatno prskali po temperaturi vecoj od 28 stepeni ili ujutru dok je bio vlazan list pa zato ima ozegotine!?
 
Odg: ПРСКАЊЕ У ВОЋЊАКУ

Када прскам углавном је то ујутро рано у свитање а ређе у сумрак и предвече.Мислио сам да је бољи ефекат ако је лист влажан да ће боље упити средства. :sta:
 
Odg: ПРСКАЊЕ У ВОЋЊАКУ

Kada prskaš na vlažnom listu neznam koliko pada koncentracija pa može biti promašaj.
 
Odg: ПРСКАЊЕ У ВОЋЊАКУ

МИЛАН je napisao(la):
Када прскам углавном је то ујутро рано у свитање а ређе у сумрак и предвече.Мислио сам да је бољи ефекат ако је лист влажан да ће боље упити средства. :sta:
Samo herbicid voli krupne kapi i onda ima bolji efekat a nikako prskati vocnjak kad je mokar list. Najbolje je navece prskati kad temperatura pocne da pada a ne smije biti preko 28 stepeni
 
Odg: ПРСКАЊЕ У ВОЋЊАКУ

da li ste prskali preparatom Score protiv cadjave krastavosti? i kakva su vam iskustva?
 
Odg: ПРСКАЊЕ У ВОЋЊАКУ

Ja jesam i prosle godine sam postigao odlicnu zastitu kombinujuci ga sa dithanom u zastiti jabuke.
 
Odg: ПРСКАЊЕ У ВОЋЊАКУ

markodim je napisao(la):
da li ste prskali preparatom Score protiv cadjave krastavosti? i kakva su vam iskustva?
Nisasm bio na netu nekoliko dana pa sad da odogovorim. Bolje srestvo od Score-a nije proizvedeno i potpuno opravdava svoju cijenu. Ne mogurecu da su i ostali preparati losi ali Score je zakon.
 
Odg: ПРСКАЊЕ У ВОЋЊАКУ

cime prskate protiv jabukinog smotavca? i da li nekim sredstvom treba oprskati sada jabuku radi dodatne zastite?
 
Odg: ПРСКАЊЕ У ВОЋЊАКУ

Sve zavisi koje sorte imas, tj. da li su pred fazom zrenja. Ako jesu sa prskanjem je zavrseno. Ako imas recimo grenny smith, onda moze jedno prskanje protiv trece generacije jabukovog smotavca recimo GUSHATIONom uz dodatak ZATOa koji je dobar protiv raznih bolesti koje se javljaju tokom skladistenja.
 
Odg: ПРСКАЊЕ У ВОЋЊАКУ

Kada orežem voće treba da ga oprskam crvenim uljem a kada se pojavi zelena tačka (list) onda bi trebalo plavo ulje, a mene interesuje da li mogu odmah da pomešam ova dva ulja i da ih prskam odjednom
 
Odg: ПРСКАЊЕ У ВОЋЊАКУ

Ја сам користио само црвено уље до сада. Не знам никога у околини ко користи плаво уље. То ти иде вероватно од регије до регије.
 
Nazad
Vrh