Traktori iz hrvatske

nikola jaksic

Novajlija
Učlanjen(a)
30 Nov 2009
Poruka
11
Lokacija
beograd-slanci
kupio sam traktor iz hrvatske, imam saobracajnu i tablice. IMA LI NEKO SLICAN A DA JE USPEO U SKORIJE VREME DA GA PRENESE NA SEBE
 
Odg: traktori iz hrvatske

Upravo tako, i ja imam traktor iz hr. raspitivao sam se oko toga i mora na carinu, izracunali su mi da izlazi oko 500 eura da se prevede na nase tablice, ja sam odustao od prevoda, ne isplati se.... ::lose::
:ppozdrav:
 
Odg: traktori iz hrvatske

Prevodio sam pre par dana traktor na našim tablicama samo drugo registarsko područje od moga pa me izašlo skoro 300 evra tako da carinjenje tvog traktora i nije tako velika stavka i isplati se dugoročno. :ppozdrav:
 
Odg: traktori iz hrvatske

Da, ali moj traktor je star 30 godina i realna vrednost mu je 1000-1200 eura pa zato smatram da je to neisplativa investicija, ali od kako je krenuo novi zakon o saobracaju policija je sve cesce po selima pa me to dodatno plasi. Cuo sam da ce ponovo, na kratak period da puste registraciju sa dva svedoka, ako to ne bude moram cariniti.... :ppozdrav:
 
Odg: traktori iz hrvatske

Osiguranje je sada najveća stavka a ne može da se izbegne prilikom prve registracije pa zbog toga izađe dosta skupo.Ja bih voleo da puste bar na mesec dana to sa dva svedoka da sredimo mašine za koje nemamo nikakvih papira.
 
Odg: traktori iz hrvatske

Nemaju drugog izbora sem da puste, ovde 40% ljudi nema nikakav papir za masine... Prvi dan kada puste javice mi pa cu ja da vas obavestim... Pa nece valjda drzava i sa te strane da jase seljaka... :ppozdrav:
 
Odg: traktori iz hrvatske

Ma sta da puste malo se raspitaj kako to ide, predmet nije ocarinjen i to nije jednostavno nije se nikad tako nesto pustalo niti ce!
Pustale su se neke druge stvari ali to ne! :cao:
 
Odg: traktori iz hrvatske

Pa barem 70% traktora iz bivsih zemalja Jugoslavije prevedeno je sa dva svedoka a ja posto nisam tada imao potrebe da prevodim jer sam radio u MUPU sad ne znam sta da radim ali ako puste sa dva svedoka garantovano prevodim traktor bez obzira sto je iz Hr. A procedura carinjenja je neizvodljiva jer ne znam ni ko je vlasik ni nista.... :cao:
 
Odg: traktori iz hrvatske

Tako da ali posto si rekao odakle je traktor mislio sam da mislis da redovno carinis....
Moja procena je da nece pustati sa dva svvedoka, kao snto sam vec negde pisao trajalo je 15 godina tako i u supu kazu... :cao:
 
Odg: traktori iz hrvatske

za ove sto rade u MUPU NE VAZI ZAKON ONI GA SAMO SPROVODE
 
Odg: traktori iz hrvatske

kazem vam imam papire tj saobracajnu. ali problem je u tome da bi ga carinio trebaju mi drugi papiri.kad i gde je kupljen, potvrda da je isplacen, i naravno vlasnik mora da ga carini[koji je ko zna gde]. platio bih koliko god da kosta, kad bi uspeo. u pitanju je imt 533 koji ima 30 god. ali kao da je iz fabrike izasao
 
Odg: traktori iz hrvatske

Jel odobrila SRB uvoz-prevod traktora sa 2 svijedoka?
 
Ma obicno imas 2 ista traktora i samo tablice mijenjas tko gleda u broj sasije osim na tehnickom.
 
Nazad
Vrh