dali ima na ovom forumu neko iz nisa........

zdravko84

Član
Učlanjen(a)
15 Apr 2010
Poruka
133
javite se nislije trebami mnogo informacija pa je bolje da se vidimo na kafu i da mi seve objasnite nego da kucam ceo dan...... cuvam zeceve i hocu da uzmem jos nekog ali prvo da naucim kako ih trebam pravilno cuvati..... javite se
 
evo, ja sam iz nisa, i ja sam se pitala zasto ima ovako malo ljudi iz nisa na forumu, kad je forum super, ali juzna pruga, ne kaze se badava /sto juznije to tuznije/.
ja se bavim po malo uzgojem zeceva, iz hobija, i kao dopunu kucnom budzetu. Cuvam kalifornijske bele, samo 3 zecice za okot i jednog zeku.
Mislim da sve sto se tice hranjejna i svega ostalog mozes da nadjes na forumu, samo ti treba malo vise vremena da procitas sve teme.
Ne znam sta te interesuje. Pitaj slobodno, sve sto znam odgovoricu ti.
 
interesuje me kako ih hranis koje razmere otprilike jecam psenica kukuruz granule detelina i naravno rasirio bi malo farmicu pa ako imas sta pogodno za mene da kupim ti kazi.
 
pa ja se u hranjenju ne drzim nekih odredjenih srazmera. Dajem im ono sto imam, samo kupujem suncokret i to na 1 kg suncokreta dodam jedno 3 kr psenice, isto jecma i ovsa mozda malo manje jer je on laksi i sve to izesam i dajem im. Kukuruz im dajem u klipu. Hranu im uvek stavlja da imaju koliko zele, a ne ono odmereno pa svakodnevno. To zato sto imamo svoju hranu pa nisam primorana da stedim bas puno, a i zato sto smo mi u Nisu, a zecevi su mi u selu, pa onda recimo svaki drugi dan im dodajemo, a ponekad i treci. Sto se tice sena, tj. deteline, dajem im to zimi, a sada kada je pocelo prolece dajem im zelenu travu, samo je stavim po neki dan da provene. Trenutno im dajem zelje, mlec i koprivu. Vodu piju iz pojilica sa flasama od 2 lit., Dajem im samo po jedno parce kamene soli u kavez. I stavljam im po neki stap da grizu, sada u prolece kad olistaju vrbe nalomim im i to im stavljam, negde sa procitala da je vrba dobra za zeceve jer ima neku kiselinu koja njima odgovara, a i u toku godine malo malo pa im stavim poneku grancicu vrbe u kavez.
Kada imam mlade, kupujem granule, tj.koncentrat, koji isto mesam sa onom istom mesavinom sto sam napisala, samo sto na tu kolicinu dodam jos 10 kg granula i time hranim male dok malo odrastu i ojacaju, tako brze dostignu velicinu za klanje.
To je to. Pitaj ako te jos nesto interesuje, a ja ti mogu reci moja iskustva, ali to ne mora da bude ispravno i najbolje.
 
LILA je napisao(la):
pa ja se u hranjenju ne drzim nekih odredjenih srazmera. Dajem im ono sto imam, samo kupujem suncokret i to na 1 kg suncokreta dodam jedno 3 kr psenice, isto jecma i ovsa mozda malo manje jer je on laksi i sve to izesam i dajem im. Kukuruz im dajem u klipu. Hranu im uvek stavlja da imaju koliko zele, a ne ono odmereno pa svakodnevno. To zato sto imamo svoju hranu pa nisam primorana da stedim bas puno, a i zato sto smo mi u Nisu, a zecevi su mi u selu, pa onda recimo svaki drugi dan im dodajemo, a ponekad i treci. Sto se tice sena, tj. deteline, dajem im to zimi, a sada kada je pocelo prolece dajem im zelenu travu, samo je stavim po neki dan da provene. Trenutno im dajem zelje, mlec i koprivu. Vodu piju iz pojilica sa flasama od 2 lit., Dajem im samo po jedno parce kamene soli u kavez. I stavljam im po neki stap da grizu, sada u prolece kad olistaju vrbe nalomim im i to im stavljam, negde sa procitala da je vrba dobra za zeceve jer ima neku kiselinu koja njima odgovara, a i u toku godine malo malo pa im stavim poneku grancicu vrbe u kavez.
Kada imam mlade, kupujem granule, tj.koncentrat, koji isto mesam sa onom istom mesavinom sto sam napisala, samo sto na tu kolicinu dodam jos 10 kg granula i time hranim male dok malo odrastu i ojacaju, tako brze dostignu velicinu za klanje.
To je to. Pitaj ako te jos nesto interesuje, a ja ti mogu reci moja iskustva, ali to ne mora da bude ispravno i najbolje.
Kakve pojilice?
 
bila sam odsutna neko vreme i nisam citala forum. Zato tek sada odgovaram. Mi kupujemo neke plasticne pojilice, koje moj suprug oblozi nekim tankim limom jer bi ih oni izgrickali, samo obod, i na njih se srafi flasa plasticna, pojilica je u obliku potkovice, flasa je spolja, a unutra u kavez je samo deo gde oni piju vodu. Nadam se da sam bila bar malo jasna.
 
Где се те појилице у Н.Саду могу набавити?Поздрав!
Možeš nabaviti u "AGROSERVIS" Veternik ul Devet Jugovića 49. tel 521349 I 524175.Poz...

- - - - - - - - - -

abcd0001.jpg
 
U Nisu ja verujem ima bar 1500 ljudi sto drze kunice :)
ja kad sam poceo da ih drzim nisam nikoga znao vremenom u Milanovcu i Cacku sam upoznao bar 50 ljudi sto ozbiljno drze kunice :)
 
Pozdrav svima!
Ja sam novi clan foruma!
Nisam iz Nisa, vec iz Pirota. Ali nismo tako daleko, tako da mozemo da saradjujemo u buducnosti.
Pre mesec ipo dana poceo sam sa cuvanjem kunica. Nabavio sam 3 zenke i jednog muzjaka rase Panonski beli. Jedna od njih mi se okotila pre 15-ak dana. I tako to za pocetak.
 
Nazad
Vrh